Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (72)Книжкові видання та компакт-диски (13)Журнали та продовжувані видання (16)
Пошуковий запит: (<.>U=К721.11$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Степаненко А.В. 
Особливості структурного стану та фізико-механічних властивостей композита алмаз-карбід кремнію: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / А.В. Степаненко ; НАН України. Ін-т пробл. матеріалознав. ім. І.М.Францевича. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості структурного стану ряду алмазних полікристалічних матеріалів. Показано, що напружено-деформований стан композита алмаз-SiC визначається прикладеним тиском і різницею констант пружності його фаз. Він сприяє високим експлуатаційним властивостям матеріалу, оскільки SiC знаходиться в умовах всебічного стиску (~ 2,5 ГПа), а алмаз - в умовах всебічного розтягу (~ 0,5 ГПа). Визначено, що мікронапруження в алмазі можна характеризувати дисперсією псевдомакронапружень, а в SiC рівень мікронапружень визначається, в основному, його субструктурним станом. З використанням ультразвукових методів виміряно значення модуля Юнга в зразках матеріалу. Показано, що урахування структури матеріалу дає змогу підвищити точність прогнозування модуля пружності. Установлено, що закономірності змочування природного алмазу та композита алмаз-SiC металічними розплавами, які складають основу серійних припоїв, є подібними. З'ясовано, що наявність карбіду кремнію в матеріалі викликає незначне погіршання його змочування в порівнянні з монокристалами природного алмазу. Установлено основні закономірності структуроутворення такого матеріалу залежно від часу ізотермічної витримки та структурного стану первинних алмазних порошків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В376,022 + К391.7 + К721.116-3 +
Шифр НБУВ: РА325704

Рубрики:

      
2.

Пітулей Л.Д. 
Технологічне забезпечення віброармування зубків бурового інструменту: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.08 / Л.Д. Пітулей ; Терноп. держ. техн. ун-т ім. І.Пулюя. — Т., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено питання проектування технологічного процесу та виготовлення конкурентоздатного бурового інструменту віброармуванням заготовок зубків з метою підвищення їх довговічності шляхом одержання зносостійких литих композиційних матеріалів на стальній металозв'язці. Проведено теоретичні й експериментальні дослідження згідно з розробленими комплексною програмою та методикою, які передбачають застосування фізичного, математичного та комп'ютерного моделювання об'єкта досліджень для підтвердження адекватності одержаних результатів з застосуванням діючого технологічного обладнання, розробленого та виготовленого технологічного оснащення на базі сучасних стандартних методик металографії та рентгеноспектрального аналізу, а також існуючих методів випробувань бурового інструменту щодо стійкості з характерними видами зношування за умов, наближених до реальних. Розроблено метод визначення навантажень, що діють на різні вінці шарошок бурового долота, який може використовуватись для раціонального розміщення зубків на вінцях шарошки. Наведено результати промислових випробувань зношування виготовлених композиційних віброармованих зубків бурового інструменту. Результати випробувань порівняно з аналогічними показникам твердосплавних зубків, що випускаються серійно.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К721.116 +
Шифр НБУВ: РА361936

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського