Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (139)Книжкові видання та компакт-диски (66)Журнали та продовжувані видання (33)
Пошуковий запит: (<.>U=К724.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Капустін М.О. 
Дослідження, розробка та впровадження зносостійких чавунів для мелючих тіл кульових млинів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / М.О. Капустін ; Запоріз. держ. техн. ун-т. — Запоріжжя, 1999. — 18 с. — укp.

Дисертація присвячена розробці зносостійкого хромистого чавуну та технології виробництва з нього литих мелючих куль діаметром 80...100мм підвищеної стійкості. Розроблено критерії експлуатаційної стійкості для литих мелючих куль. Вивчено вплив основних легуючих елементів С, Сr та Mn на властивості зносостійкого чавуну, а також Mn, Si, Ni та Ti на структуру та властивості мелючих куль з чавуну ИЧ280Х15. З врахуванням вимог, що пред'являються, та з використанням встановлених залежностей розроблено чавун марки ИЧ280Х15Г4Т для литих мелючих куль діаметром 80...100мм, а також режим їх термічної обробки. Для одержання щільних якісних відливків, підвищення виходу придатного литва, механізації та автоматизації процесу розроблена спеціальна технологія лиття мелючих куль у металевих формах з накладанням на метал, що кристалізується, вібрації та відцентрових сил. Результати роботи пройшли промислове випробування і рекомендовані до впровадження у промисловість України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К724.160.11

Рубрики:

      
2.

Ярова І.А. 
Метод розрахунку фланцевих з'єднань апаратів високого тиску: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.02 / І.А. Ярова ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Розвинуто концепцію, що базується на застосуванні контактної задачі для розрахунку фланцевих з'єднань апаратів високого тиску, викладену І.А.Біргером та Г.Б.Іосилевичем. Проведено дослідження процесу деформування елементів фланцевих з'єднань апаратів високого тиску з плоскими кришками та багатоконтурним ущільненням у вигляді деформівних металевих кілець у разі вісесиметричного, а також циклічно симетричного в обводовому напрямку розподілах поперечного навантаження. Сформульовано вісесиметричну контактну задачу для фланцевого з'єднання апарата високого тиску з багатоконтурним ущільненням як механічної системи з невідомим розподілом контактних зусиль між контурами ущільнення. Одержано загальне розв'язання задачі, яку зведено до інтегрального рівняння з використанням функції Гріна як функції впливу. Сформульовано циклічно симетричну в обводовому напрямку контактну задачу для фланцевого з'єднання апарата високого тиску з багатоконтурним ущільненням як механічної системи з дискретним розподілом навантаження та невідомим розподілом контактних напружень між контурами ущільнення. Одержано загальний розв'язок задачі. Двовимірне диференційне рівняння згину круглої пластинки, якою є кришка, за допомогою косинус-перетворення Фур'є зведено до звичайних диференційних рівнянь четвертого порядку щодо трансформант прогинів. Із використанням відповідних функцій Гріна диференційні рівняння переведено в інтегральні. Зауважено, що одержані трансформанти є складовими загального розв'язання контактної задачі. Проведено систематизацію існуючих класифікаційних ознак фланцевих з'єднань. Запропоновано класифікацію фланцевих з'єднань з неконтактуючими фланцями, класифікаційною ознакою в якій є кількість смуг контакту на ущільнювальних поверхнях, а також розроблено систему класифікації та кодування фланцевих з'єднань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л110.3-5-02 + К724.14 +
Шифр НБУВ: РА325941

Рубрики:

      
3.

Балабанов П.А. 
Підвищення експлуатаційних характеристик сталевих апаратів високого тиску збільшенням міцності матеріалу матриць: автореф. дис... канд. техн. наук : 05.02.01 / П.А. Балабанов ; НАН України. Ін-т надтверд. матеріалів ім. В.М.Бакуля. — К., 2008. — 20 с. : рис. — укp.

Досліджено проблему підвищення експлуатаційних характеристик сталевих апаратів високого тиску (АВТ) за умов синтезу надтвердих матеріалів, що досягнуто в результаті проведеного дослідження й завдяки обгрунтованому вибору технології виготовлення та термічної обробки матриць (сталь Р6М5) і скріплюваних кілець (сталь 35ХГСА) АВТ на підставі встановленого зв'язку між їх структурними особливостями та механічними властивостями. Установлено залежності довговічності за малоциклової втоми сталевих матриць АВТ від значень механічних властивостей матеріалу, з якого вони виготовлені. Показано, що збільшення межі міцності у разі стискання матеріалу матриць найбільшою мірою сприяє підвищенню їх довговічності у порівнянні зі зміною інших механічних влативостей. Визначено, що значення коефіцієнта зміцнення та межі міцності у разі стискання сталі Р6М5, одержаної за методами лиття, перевищує значення аналогічних властивостей для сталі, одержаної за методом прокатки. Наведено результати ефективності використання сталевих АВТ за умов синтезу НТМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К724.14 + Л463-5-03
Шифр НБУВ: РА358982

Рубрики:

      
4.

Іванов А.І. 
Розробка та освоєння маловідходної технології виготовлення сталевих балонів способом гарячої закатки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / А.І. Іванов ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2003. — 16 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано вибір способу виготовлення балонів малого та середнього об'єму із труб гарячою закаткою днищ і горловин, що забезпечує зниження витрат металу в порівнянні з іншими способами. Запропоновано методику визначення оптимального режиму деформації та величини підпору під час закатки та методику основних параметрів балонів, що дозволяє зменшити їх металоємність. Розроблено та освоєно нові маловідходні технологічні процеси виготовлення способом тангенціальної закатки мікролітражних балонів з послідовним формозміненням кінця заготовки в днище, зрізаний конус і горловину та способом закатки поворотним інструментом тертя сковзання балонів малого об'єму зі зменшеною ступінню редукування горловин і полегшених тонкостінних балонів середнього об'єму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К724.17 +
Шифр НБУВ: РА325573

Рубрики:

      
5.

Іванов І.Є. 
Технологічне забезпечення точності і стабільності виготовлення різьбових отворів у балонах в умовах масового виробництва: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.08 / І.Є. Іванов ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 2008. — 21 с. — укp.

Розроблено ефективний технологічний процес виготовлення різьбових отворів у горловинах балонів за умов масового виробництва. Створено нову математичну модель визначення похибок під час механічної обробки отвору, в якій враховано нерівномірність припуску, що знімається, та пружні переміщення в технологічній системі. Наведено аналітичний опис основних параметрів силової напруженості процесу різання під час свердління та розсвердлювання (умовної напруги, коефіцієнта та складових сил різання), на підставі яких теоретично обгрунтовано основні шляхи підвищення точності оброблюваного різьбового отвору в горловині балона. На базі структурно-параметричного аналізу та синтезу розроблено ефективний технологічний процес механічної обробки різьбового отвору в горловині балона, в якому застосовано нові технічні рішення: прогресивну схему базування - по крайці торця горловини балона за допомогою базуючого конуса; конструкцію спеціальної інструментальної головки, що забезпечує концентрацію переходів і створення чистової технологічної бази; системи автоматизованого підналагодження зупинки робочого ходу інструментальної головки та спеціального пристосування для її точного встановлення; кондуктора для підвищення жорскості технологічної системи. Проведено експериментальні дослідження точності оброблених отворів методом математичної статистики. Доведено, що розроблений технологічний процес забезпечує підвищення точності оброблюваного отвору без збільшення часу обробки балона. Виявлено, що під час обробки з використанням нового технологічного процесу лише в 1,31 % оброблених отворів балонів було нарізано неякісне конічне різьблення, у разі використання базового технологічного процесу брак зафіксовано у 15,5 % балонів. Зроблено висновок, що впровадження нового технологічного процесу виготовлення різьбових отворів у горловинах балонів у масове виробництво дозволяє значно зменшити виробничі втрати внаслідок виготовлення бракованої продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К500.141.2 + К724.17 +
Шифр НБУВ: РА358306

Рубрики:

      
6.

Пиц Я.Є. 
Удосконалення технологічного процесу виготовлення товстостінних виробів із труб ротаційною обкаткою інструментом тертя: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / Я.Є. Пиц ; Донбас. держ. машинобуд. акад. — Краматорськ, 2001. — 18 с.: рис. — укp.

Розроблено математичні залежності, які визначають функцію розподілу температури за товщиною стінки труби у будь-який момент часу та дозволяють призначити кінематичні параметри та час процесу. Запропоновано детерміновані математичні моделі, які зв'язують показники формозміни з енергосиловими параметрами під час обкатування товстостінних виробів з труб. Розроблено методику розрахунку та проектування процесу, що дозволяє обрати вид, режими нагріву, час деформування та здійснювати проектування технології, інстументу й устаткування з урахуванням змін найбільш важливих початкових параметрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К51 + К724.14
Шифр НБУВ: РА314240 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського