Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (98)Книжкові видання та компакт-диски (181)Журнали та продовжувані видання (19)
Пошуковий запит: (<.>U=К8$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Хромов Є.В. 
Динаміка процесу перемотки довгомірних виробів в машинах для виробництва стальних канатів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.09 / Є.В. Хромов ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Досліджено вплив крутильних коливань котушок на величину технологічного натягнення гнучких довгомірних виробів. Створено математичні моделі з урахуванням фрикційних гальмових пристроїв і односторонніх зв'язків у системах перемотки з скінченним числом ступенів свободи та розроблено алгоритми числового розв'язання рівнянь рушення. З метою перевірки адекватності математичної моделі реальному процесу виконано лабораторні дослідження крутильних коливань котушок. Надано рекомендації щодо раціонального діапазону робочої швидкості ротора канатної машини С-6/800, а також щодо зниження рівня коливань технологічного натягнення пасм. Розроблено нову конструкцію гальмового пристрою, що дозволяє підтримувати постійну величину середнього натягнення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К821-1
Шифр НБУВ: РА320271 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Григорьянц Г.П. 
Дослідження напруженого стану і вдосконалення конструкцій роторів швидкісних канатозвиваючих машин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.02.04 / Г.П. Григорьянц ; Запоріз. держ. техн. ун-т. — Запоріжжя, 1999. — 18 с. — укp.

На основі методу кінцевих елементів і методу суперелементів створено математичну модель і спеціалізовані програмні засоби, які дозволяють проводити чисельний і візуальний аналізи напружено-деформівного стану просторових осесіметричних елементів типу роторів, що входять до складу швидкісних канатозвиваючих машин. Розроблено методику проектування об'єктів, що розглядаються. Проведено розрахунок різних варіантів конструкцій роторів. Застосування створеної методики проектування роторів дозволило значно зменшити масу їх конструкцій при забезпеченні умов міцності і технологічності. Розроблено конструкції роторів, що дозволяють за рахунок збільшення швидкості обертання у 2-3 рази підвищити продуктивність канатозвиваючого обладнання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К821-5-04

Рубрики:

      
3.

Вишняков Л.Р. 
Наукові основи створення просторово-армованих металевими сітками композиційних матеріалів з підвищеним опором механічним та термічним навантаженням: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.01 / Л.Р. Вишняков ; НАН України. Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 2005. — 46 с.: рис. — укp.

Теоретично обгрунтовано та розв'язано завдання встановлення взаємозв'язку між деформаційними властивостями та ефективними пружними характеристиками металевих в'язаних сіток зі структурою кулірного трикотажу. Базуючись на методах макроскопічної механіки пористих середовищ розроблено модель процесу деформаційної консолідації за методами пресування та прокатки просторово армованих металевими сітками композитів з порошковою матрицею згідно з відомими методами теорії пластичності пористих тіл з врахуванням здатності податливої сітки вносити в'язкий елемент до процесу ущільнення композиту. З метою визначення механізмів дисипації енергії за циклічних навантажень запропоновано розрахунково-експериментальну методику оцінки розсіяння енергії. Розглянуто стабільність структури композитів з металевою матрицею за дії температур під час одержання та експлуатації матеріалів, оптимізовано режими формування композитів за методом гарячого пресування (дифузійного зварювання). Досліджено декілька груп композиційних матеріалів - конструкційних, електродних, ущільнювальних, блискавкозахисних, в яких використання армувальних металевих сіток дає змогу здійснити їх функціональне призначення за умов досягнення просторової внутрішньої структури. З використанням результатів дослідження запроваджено виробництво металевих сітчастих армувальних елементів і композиційних матеріалів з матрицями на основі алюмінієвих сплавів, хлориду міді, цирконію, термічно розширеного графіту та полімерних зв'язуючих в елементах конструкцій авіаційної техніки, водоактивованих джерелах струму, термохімічних катодах і ущільненнях теплових мереж та двигунів внутрішнього згоряння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж364.6 + К822.7 +
Шифр НБУВ: РА336693

Рубрики:

      
4.

Колесник Є.В. 
Особливості структуроутворення тонких електрохімічних олов'яних покриттів на консервній жерсті: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.01 / Є.В. Колесник ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2007. — 19 с. — укp.

З'ясовано, що головною причиною утворення тривимірних дефектів в олов'яних покриттях на консервній жерсті є адсорбція бульбашок молекулярного водню на її поверхні під час електроосадження. Установлено, що кристалографічна текстура олов'яних покриттів на жерсті описується двома аксіальними орієнтаціями (101)[hkl] та (100)hkl], перпендикулярними до поверхні і невпорядкованим компонентом. Виявлено особливості зміни кількісних характеристик основного аксіального компонента (101)[hkl] текстури олова залежно від параметрів осадження. Установлено кількісну залежність захисної здатності олов'яних покриттів на консервній жерсті від їх текстури та визначено оптимальний режим їх одержання. Показано, що підвищення досконалості аксіального компонента (100)[hkl] текстури олов'яних покриттів сприяє поліпшенню їх захисної здатності. З використанням результатів дослідження розроблено технологію лудження консервної жерсті у малотоксичних сірчанокислих електролітах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.232.7 + К846 +
Шифр НБУВ: РА354064

Рубрики:

      
5.

Чернишев Є.О. 
Підвищення ефективності виготовлення стержневих виробів із головкою на базі технологічних роторних машин: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.08 / Є.О. Чернишев ; Держ. вищ. навч. закл. "Донец. нац. техн. ун-т". — Донецьк, 2008. — 24 с. — укp.

Створено математичну модель функціонування технологічного ротора для висадження головок стрижневих виробів, яка визначає взаємозв'язок технологічних показників (продуктивності, середнього числа заготовок, що одночасно обробляються, числа позицій), конструктивних параметрів (радіуса початкової окружності ротора, числа позицій, кута нутації як кута відносного перекосу початкових окружностей інструментальної планшайби та планшайби з заготовками), а також динамічними характеристиками (амплітудою крутильних коливань ротора). Установлено, що стосовно динаміки ротора головну значущість має коефіцієнт перекриття ротора, який є узагальненим конструктивним параметром, тому що вплив кожного окремого параметра має прояв опосередковано, через коефіцієнт перекриття ротора. Доведено, що для роторних машин середнє число заготовок, що одночасно обробляються, коефіцієнт перекриття та коефіцієнт продуктивності рівнозначні. Запропоновано розглядати кількісні показники нелінійних і параметричних властивостей технологічного ротора як показники нелінійної динамічної системи з кінематичним збудженням і встановлено їх залежності від коефіцієнта перекриття. Аналітично показано, що у роторі внаслідок збудження за кінематичним типом можливий параметричний резонанс. Установлено, що коефіцієнт перекриття ротора якісно однаково впливає на максимальні амплітуди крутильних коливань ротора і середню потенційну енергію пружної деформації крутіння. Установлено, що середнє число заготовок, що одночасно обробляються, а також амплітуди крутильних коливань ротора взаємозв'язані періодичною залежністю через коефіцієнт перкриття ротора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К500.141-5 + К826-5 +
Шифр НБУВ: РА356218

Рубрики:

      
6.

Овчаренко В.І. 
Текстурована наноструктура і властивості тонких хромових електропокриттів на консервній жерсті: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.01 / В.І. Овчаренко ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2008. — 19 с. — укp.

Виявлено особливості формування наноструктури та текстури тонких (0,01 - 0,03 мкм) електрохімічних хромових покриттів на консервній жерсті. Встановлено взаємозв'язок між текстурою наноструктурних покриттів та їх властивостями. Досліджено процес формування наноструктури в тонких хромових електропокриттях на консервній жерсті, виявлено її неоднорідність. З'ясовано, що структурні складові наноструктури відповідають дрібним зернам розміром 3 - 5 нм, що орієнтовані хаотично, та зернам розміром 5 - 80 нм, які належать до аксіального компонента текстури. Встановлено, що характерною текстурою наноструктурних хромових покриттів на консервній жерсті є текстура, яка складається з таких компонентів: аксіального з віссю [111], перпендикулярною поверхні покриття, обмеженого (111)[112] та хаотичного. Доведено, що одним з основних факторів, які забезпечують механічну стійкість тонких хромових покриттів на жерсті в процесі виготовлення консервних банок, є утворення в покриттях текстури з аксіальним компонентом. Результати наукового дослідження використано під час розробки технології одержання на консервній жерсті тонкого (0,01 - 0,03 мкм) захисного наноструктурно-текстурно-композиційного хромового електропокриття в низькоконцентрованому електроліті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К846 +
Шифр НБУВ: РА357076

Рубрики:

      
7.

Хромов І.В. 
Удосконалення методів розрахунку параметрів та підвищення ефективності технології виготовлення якісних канатів спіральної конструкції: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / І.В. Хромов ; Ін-т чор. металургії ім. З.І.Некрасова НАН України. — Д., 2005. — 16 с. — укp.

Удосконалено методи розрахунку напруженого стану стального круглого дроту в осередках пружнопластичної деформації за спільного впливу поздовжньої сили, крутного та згинального моментів. Запропоновано нові рішення технологічних задач пружнопластичного деформування. Показано, що урахування чинника зміцнення матеріалу та вибір раціональної розбивки поперечного перерізу дроту на елементарні площадки дозволяє підвищити точність розрахунку внутрішніх силових факторів на 10 - 20 %. Виконано поопераційний теоретичний аналіз деформацій дротів і канату в процесі виготовлення на машинах сигарного типу. Математичні моделі вказаних етапів деформацій реалізовано у комп'ютерній програмі розрахунку залишкових агрегатних зусиль в готовому канаті, що визначають один з основних показників якості - рівноважність. Розроблено рекомендації щодо припустимих відхилень конструктивно-технологічних параметрів. Основні результати наукового дослідження використано в процесі розробки технології виробництва спіральних канатів з гарантованим показником рівноважності. Створено нові конструкції техоснащення (преформатор голчастого типу, каретку з вбудованим регулятором натягу та модульний рихтувач), що дозволяють регулювати з високою точністю та підтримувати постійними параметри режимів механічної обробки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К821 +
Шифр НБУВ: РА335590

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського