Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (12)Реферативна база даних (377)Книжкові видання та компакт-диски (452)Журнали та продовжувані видання (5399)
Пошуковий запит: (<.>U=Л10$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
1.

Шамбєшова Н.Г. 
Вибір та обгрунтування технологічних рішень демонтажу устаткування і конструкцій діючих хімічних виробництв: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.08 / Н.Г. Шамбєшова ; Придніпров. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2000. — 19 с. — укp.

Висвітлено питання зносу технологічних установок хімічних підприємств (на прикладах азотних виробництв). Розглянуто завдання технологічного проектування демонтажу устаткування і розбирання будівель в умовах діючого виробництва. Досліджено технологічні особливості та багатокритеріальний характер даних завдань. Запропоновано сукупність математичних моделей, алгоритмів, а також відповідну інформаційно-методичну базу для вибору та обгрунтування методів і засобів демонтажу устаткування і конструкцій діючих хімічних виробництв. Діяльність і ефективність зазначених розробок обгрунтовано теоретично і доведено практичними результатами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л10-4-09 + Л11-5-081
Шифр НБУВ: РА307952 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Захаренко О.В. 
Визначення зон безпечного розташування пожежно-рятувальних сил при ліквідації надзвичайних ситуацій на об'єктах хімічної промисловості: автореф. дис... канд. техн. наук: 21.02.03 / О.В. Захаренко ; Ун-т цив. захисту України. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Запропоновано прості й ефективні моделі, пристосовані до оперативних розрахунків зон хімічного зараження, зон з нижнім і верхнім концентраційними межами займання. Відзначено, що моделі можливо використовувати під час складання планів з ліквідації аварійних ситуацій. Досліджено вплив різних фізичних факторів (параметрів турбулентного стану атмосфери, кількості речовини, яка випаровується, та швидкості зменшення хімічної речовини внаслідок хімічних перетворень в атмосфері) на характер параметрів небезпечних зон. Показано, що у разі збільшення висот джерела викиду значення приземної концентрації поблизу джерела зменшується, а її максимальне значення буде на великих відстанях за напрямком вітру. Показано, що врахування скінченних розмірів джерела викиду мало впливає на розподіл концентрацій, розрахованих для точкового джерела. Для перевірки адекватності запропонованої моделі проведено польові експериментальні дослідження з метою визначення концентрації хлорпікрину в атмосфері під час його випаровування. За результатами експериментальних досліджень показано, що методичний підхід до розв'язання задачі та розроблена математична модель є обгрунтованими. Наведено приклад використання запропонованої моделі у разі ліквідації аварії з викидом (виливом) метанолу на складі хімічних реагентів. З застосуванням результатів проведених розрахунків і аналізу можливих аварій розроблено рекомендації керівнику з ліквідації наслідків аварії. Запропоновано картки безпеки у разі зберігання та транспортировки небезпечних хімічних речовин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц9-528 + Л10н63 +
Шифр НБУВ: РА363645

Рубрики:

      
3.

Пономарьова Н.Г. 
Гідромеханічні закономірності процесу зневоднювання високодисперсних відходів хімічної промисловості у осаджувальній шнековій центрифузі: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.08 / Н.Г. Пономарьова ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено процес зневоднювання високодисперсних відходів хімічної промисловості в осаджувальній шнековій центрифузі. Вивчено закономірності процесу зневоднювання в даній центрифузі, що має зону ущільнення осаду, механізм переміщення й ущільнення осаду за наявності зони ущільнення в осаджувальній шнековій центрифузі. Показано існування зон ущільнення та вивантаження осаду, положення яких визначається положенням осі обертання ротора. Одержано залежності для визначення часу перебування осаду у зоні ущільнення осаджувальної шнекової центрифуги, зусилля та потужності на виштовхування осаду. Запропоновано модель процесу зневоднювання високодисперсних відходів хімічної промисловості в осаджувальній шнековій центрифузі, що має зону ущільнення. Наведена модель передбачає врахування структури вологи в осаді та його гранулометричного складу. Розроблено методику розрахунку конструктивних параметрів зони ущільнення осаджувальної шнекової центрифуги.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л100.94-5 +
Шифр НБУВ: РА363986

Рубрики:

      
4.

Масікевич А.Ю. 
Закономірності масопередачі в процесі вакуум-імпульсної десорбції легколетких компонентів із рідких відходів хімічних підприємств: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.08 / А.Ю. Масікевич ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Наведено результати теоретичних і експериментальних досліджень гідродинамічних і тепло- масообмінних характеристик процесу десорбції легколетких компонентів із рідких відходів хімічних підприємств. Десорбція здійснювалася під час кипіння води за рахунок застосування вакуум-імпульсних режимів (циклічної зміни в апараті тиску від вакууму до тиску більше атмосферного). Встановлено особливості процесу кипіння рідини та десорбції, кінетику видалення легколетних компонентів. Розроблено математичні моделі процесу десорбції під час кипіння підігрітої рідини. Запропоновано технологічну схему процесу та конструкцію апарата (десорбера). Виконано техніко-економічну оцінку запропонованого процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л100.94 +
Шифр НБУВ: РА349632

Рубрики:

      
5.

Павленко 
Комплексна технологія утилізації твердих манганвмісних відходів виробництва гідрохінону: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.01 / Оксана В'ячеславівна Павленко ; Національний технічний ун-т України "Київський політехнічний ін-т". — К., 2009. — 24 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л100.94
Шифр НБУВ: РА365914

Рубрики:

      
6.

Жигилій Д. О. 
Конструкційна міцність комбінованих балонів високого тиску: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.09 / Д. О. Жигилій ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2010. — 19 с. — укp.

Розроблено методику розв'язання геометричне нелінійних контактних задач за розрахунку на міцність багатошарових анізотропних пластин і оболонок з урахуванням як ідеального, так і неідеального контакту між шарами. Одержано розв'язок широкого класу контактних задач, виявлено основні закономірності зміни напруженого стану та контактного тиску в зоні локальних ділянок непроклею або розшарувань. Вивчено вплив структурної неоднорідності шаруватого матеріалу на макрорівні із застосуванням алгоритму поетапного навантаження та застосування того або іншого варіанта запропонованих розрахункових моделей багатошарової конструкції. Розроблено методику розрахунку конструкційної міцності та несучої здатності оболонок обертання складної форми з шаруватою структурою матеріалу. Вивчено конструкційну міцність і несучу здатність комбінованого балона високого тиску, яка складається із склопластикової несучої оболонки, захищеної з зовнішнього боку металевою оболонкою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л10-309.42-52
Шифр НБУВ: РА375866 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Біляєва В.В. 
Математичне моделювання розповсюдження забруднюючих речовин у виробничих приміщеннях при аваріях: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / В.В. Біляєва ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2009. — 20 с. — укp.

Висвітлено, що математичне моделювання здійснюється на базі три- і двовимірних моделей течії нев'язкої нестислої рідини. Запропоновані моделі надають можливість методом обчислювального експерименту виконати прогноз забруднення повітряного середовища у приміщення для різноманітних викидів (залпові викиди, аварійні впливи) з урахуванням розташування технологічного обладнання у приміщенні, розміщення отворів вентиляції. Розроблені чисельні моделі надають можливість розрахувати процес нейтралізації токсичного газу у приміщенні за рахунок подачі нейтралізатору від стаціонарних або рухомих спринклерів. Визначено, що чисельне інтегрування рівнянь моделі здійснюється на базі неявних навперемінно-трикутних різнецивих схем, методу А.А. Самарського та методу Лібманну. Наведено результати обчислювальних експериментів з моделювання процесів забруднення повітряного середовища у приміщеннях хімічно небезпечних об'єктів за різноманітних аварій і методах дегазації приміщень (застосування нейтралізатора, поглинаючих матеріалів).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л10н63 +
Шифр НБУВ: РА369044

      
8.

Піговський Ю.Р. 
Математичні моделі нечітких процесів в системах Моно - Ієрусалимського та методи їх ідентифікації: автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.02 / Ю.Р. Піговський ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено адаптивну математичну модель, що враховує невизначеність перебігу процесів ферментації в хіміко-технологічних системах Моно - Ієрусалимського з періодичним режимом. Розроблено методи параметричної ідентифікації сімейства точкових моделей термокерованих систем Моно - Ієрусалимського, які забезпечують збіжність процедури ідентифікації у випадку неспостережуваності динаміки концентрації мікроорганізмів або субстрату. З їх допомогою розроблено підхід до синтезу структури моделей систем з керованим зворотнім зв'язком за неповноти вхідної інформації. Удосконалено метод агрегату точкових моделей для уточнення адаптивних нечітких оцінок, що описують невизначеність динаміки процесів. Вони дозволяють прогнозувати динаміку стану системи під дією довільних температурних управлінь і адаптивно уточнюються з нагромадженням експериментальних даних. Розроблено метод управління процесом з мінімальними інтенсивностями побічних продуктів з використанням агрегату точкових моделей і генетичного алгоритму, який враховує невизначеності оцінок основного та побічних продуктів, дозволяє виявляти напрямки покращання технологічних процесів, забезпечуючи зменшення шкідливих домішок броварного бродіння: немонотонного побічного продукту (діацетилу) на 4,9 % та монотонного побічного продукту (етилацеату) на 11,0 % за досягнення необхідного рівня основного продукту (етанолу) - 51,8 г/л.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л10 с11 +
Шифр НБУВ: РА360989

Рубрики:

      
9.

Рубан Н. П. 
Методика креативного навчання майбутніх інженерів процесів і апаратів хімічних виробництв: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / Н. П. Рубан ; Укр. інж.-пед. акад. — Х., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Розглянуто проблему підвищення якості навчання майбутніх інженерів з дисципліни "Процеси і апарати хімічних виробництв" (ПАХВ). Визначено, що методичну систему навчання ПАХВ необхідно грунтувати на моделюванні розвитку цієї предметної галузі, а зміст навчання ПАХВ представляти у вигляді двох частин - базової та креативної, остання повинна створюватися студентами самостійно у процесі навчання за допомогою методів і засобів управління творчою навчально-пізнавальною діяльністю студентів. Обгрунтовано та розроблено модель формування та подання креативної частини змісту навчання ПАХВ, яка формується в результаті самостійної діяльності студента. Запропоновано метод, засоби та технологію креативного навчання студентів, що забезпечують формування професійних знань і умінь ПАХВ майбутнього інженера на творчому рівні. Проведено експериментальні дослідження, які підтвердили ефективність розробленої методичної системи креативного навчання ПАХВ майбутніх інженерів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л10 р(4УКР)3
Шифр НБУВ: РА382558 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Вельма С. В. 
Методика навчання майбутніх інженерів-технологів інформаційних технологій керування та проектування: автореф. дис. ... канд. пед. наук : 13.00.02 / С. В. Вельма ; Укр. інж.-пед. акад. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено, що для реалізації вимог державних стандартів вищої освіти методична система навчання дисципліни "Інформаційні технології керування та проектування" має розроблятися на засадах суб'єктно-діяльнісного підходу, починаючи з рівня дій та операцій. Теоретично обгрунтовано та розроблено методичну систему навчання. З'ясовано, що експериментальні дослідження підтвердили ефективність даної методичної системи навчання майбутніх інженерів-технологів інформаційних технологій керування та проектування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л10 р (4УКР)3
Шифр НБУВ: РА370986 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Ковальчук Л.О. 
Міжпредметні зв'язки у вивченні хімико-технологічних дисциплін в економічному бізнес-коледжі: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.04 / Л.О. Ковальчук ; Терноп. держ. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 2002. — 20 с. — укp.

Розроблено педагогічну технологію реалізації міжпредметних зв'язків у навчально-виховному процесі вищих економічних закладів освіти І - ІІ рівнів акредитації. На підставі синергетичного підходу розкрито сутність міжпредметних зв'язків, наведено їх теоретико-методологічні засади. Обгрунтовано структурно-логічну схему змісту підготовки фахівців професійного спрямування "Харчова технологія та інженерія" у вищих економічних закладах освіти І - ІІ рівнів акредитації. Розроблено модель педагогічної технології реалізації міжпредметних зв'язків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л10р(4УКР)2
Шифр НБУВ: РА317314 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
12.

Кузнєцов П.В. 
Наукова та науково-організаційна діяльність академіка В.І.Атрощенка в хімічній технології: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.28.01 / П.В. Кузнєцов ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Уперше комплексно проаналізовано розвиток наукових досліджень у хімічній технології в Україні 1920 - 1980 рр. у взаємозв'язку з особливостями даного періоду. Проаналізовано передумови та підгрунтя формування особистості В.І.Анрощенка як науковця. Узагальнено та систематизовано результати наукових досліджень напрямків його діяльності у галузі хімічної технології неорганічних речовин та показано внесок ученого у теоретичні засади хімічної технології та у розвиток промислового виробництва. Висвітлено його наукові ідеї у контексті необхідності прогресу та потреб хімічної промисловості. З'ясовано вплив науково-організаційної діяльності В.І.Антрощенка на розвиток наукових досліджень у хімічній технології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л10 д(4УКР) Атрощенко В.І. +
Шифр НБУВ: РА337569

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Березуцький В. В. 
Наукове обгрунтування комплексу хімічних технологій інгібірування процесів трансформації водних технологічних середовищ: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.17.08 / В. В. Березуцький ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2011. — 31 с. — укp.

Проведено аналіз вітчизняного та світового науково-технічного рівня процесів та апаратів, який дозволив розробити новий науковий напрям, удосконалити хімічну, машинобудівну, енергетичну й інших галузі промисловості України, сформулювати мету та наукові задачі досліджень, визначити напрямки та шляхи їх реалізації. Основним науковим результатом роботи є створення комплексу хімічних технологій інгібування процесів трансформації водних технологічних середовищ на підставі теоретичних і експериментальних, гідромеханічних, фізико-хімічних, біохімічних, математичних і технологічних досліджень, що дозволило створити маловитратні та ресурсозаощадні технології підприємств хімічної, машинобудівної, енергетичної й інших галузей промисловості України. Створено нове покоління устаткування, яке забезпечує ефективність хімічних процесів і апаратів щодо інгібування трансформації водних середовищ за незначних матеріальних і фінансових витратах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л10-388 + Л114.101-31
Шифр НБУВ: РА379699 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Баранова Л.А. 
Основи технології оксидегідрохлорування хлороорганічних сполук в умовах аерозольного нанокаталізу: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.04 / Л.А. Баранова ; Східноукр. нац. ун-т ім. В.Даля. — Луганськ, 2010. — 22 с. — укp.

Досліджено вплив на швидкість і селективність процесу специфічних керуючих параметрів, зокрема, концентрації каталізатора, частоти коливань каталітичної системи, об'ємної долі диспергувального матеріалу в реакторі, додаткового реагенту (води), а також температури. Підтверджено, що надлишкова концентрація каталізатора зменшує швидкість реакції. Встановлено новий керуючий параметр - об'ємну долю диспергувального матеріалу в реакторі. Доведено, що даний процес забезпечує 100 %-ву селективність процесу за хлористим воднем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л100.94
Шифр НБУВ: РА370189 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Коваленко О. М. 
Синтез імітаційних навчаючих моделей для підготовки операторів хіміко-технологічних процесів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.07 / О. М. Коваленко ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2011. — 19 с. — укp.

Проведено аналіз відділення сушіння сульфату натрію як об'єкта керування і показано необхідність створення тренажерів для підготовки операторів технологічних процесів. Розроблено лінеаризовані моделі для обладнання відділень сушіння хімічних виробництв, про доцільність використання яких свідчать результати експериментальних досліджень. Розглянуто рекурентні методи оцінювання нестаціонарних параметрів регресійних моделей та запропоновано стійкі в обчислювальному відношенні їх факторизовані форми. Досліджено питання блоку керування тренажера на основі динамічних і статистичних моделей. Розглянуто організацію інформаційного забезпечення імітаційної моделі та проаналізовано різні режими її функціонування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л10 р
Шифр НБУВ: РА382803 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Мартинець О.В. 
Утилізація циркуляційних розчинів процесу очищення сірководеньвмісних газів цинковмісними стоками: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.01 / О.В. Мартинець ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Визначено технологічний режим процесу зневоднення цинковмісної суспензії. Розроблено технологію переробки цинковмісних розчинів методом очищення сірководеньвмісних газів цинковмісними стоками. Запропоновано три напрямки їх переробки (термічний, кислотний, лужний). Виявлено закономірності процесів отримання цинку оксиду (термічний метод), цинкового купоросу (кислотний метод) та металічного цинку (лужний та кислотний методи). Наведено режими переробки розчинів. Представлено функціональні схеми цих методів. Доведено їх технологічну ефективність та економічну доцільність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л100.94 +
Шифр НБУВ: РА321578

Рубрики:

      
17.

Птічніков 
Фізико-хімічні засади удосконалення переробки гіпсовмісних відходів неорганічних виробництв: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.01 / Олексій Сергійович Птічніков ; Національний технічний ун-т України "Київський політехнічний ін-т". — К., 2008. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л100.94
Шифр НБУВ: РА358279

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського