Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (59)Книжкові видання та компакт-диски (39)
Пошуковий запит: (<.>U=Л33$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Ісаєнко В.М. 
Біологічно активні речовини антипаразитарної дії в агроекосистемах: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.16 / В.М. Ісаєнко ; УААН. Ін-т агроекології та біотехнології. — К., 2004. — 42 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено засоби комплексного теоретичного та експериментального аналізу, результати якого дозволяють одержати екологічно безпечні біологічно активні речовини, які є основою препаратів широкого спектра дії на паразитів сільськогосподарських тварин і рослин. Створено новий штам - продуцент авермектинів Streptomyces avermitilis УКМ Ас 2161, екологічна безпечність якого полягає у відсутності олігоміцинсинтезуючої активності. Виявлено, що двостадійне внесення вуглеводного компонента у культуральне середовище підвищує ефективність процесу та сприяє збільшенню в авермектиновому комплексі найбільш активного компонента - <$Eroman B sub 1>. Проведено екологічну оцінку на гідробіонтах різних трофічних рівнів, визначено генотоксичність авермектинового комплексу. Запропоновано до широкого впровадження у виробництво авермектинвмісні препарати біологічного походження без екологічного ризику та за повної відсутності порушень у функціонуванні різних рівнів агроекосистеми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л333 +
Шифр НБУВ: РА329589

Рубрики:

      
2.

Сендецький В. М. 
Еколого-агрохімічне обгрунтування переробки органічних відходів агропромислового комплексу в добрива нового покоління: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.16 / В. М. Сендецький ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2011. — 21 с. — укp.

Створено технологію переробки органічних відходів агропромислового комплексу методом вермикультивування в біодобриво нового покоління біогумус, яка передбачає правильний підбір компонентів та їх складу для підготовки субстрату до вермикультивування. Шляхом підбору різних варіантів кількості компонентів для підготовки субстрату й оптимізації технологічних режимів вермикультивування обрано варіанти, в яких спостерігається максимальна інтенсивність розмноження червоних каліфорнійських дощових черв'яків, швидкість переробки субстрату та досягається висока якість одержаного органічного добрива біогумус. Наведено результати досліджень щодо його впливу на урожайність та якість кукурудзи. Розроблено технологію одержання біостимулятора вермийодіс, досліджено його вплив на урожайність та якість капусти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.53 + Л328-37 + Л337.4-37
Шифр НБУВ: РА380184 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Гайдідей О.В. 
Комплексна переробка екологічно небезпечних хлорвмісних пестицидних препаратів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / О.В. Гайдідей ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2003. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Запропоновано комплексний підхід для розв'язання задач з переробки екологічно небезпечних хлоровмісних пестицидів, з урахуванням еколого-аналітичну та фізико-хімічну оцінки пестицидів, визначення технологічних параметрів процесу переробки, економічної ефективності повторного використання продуктів переробки пестицидів і параметрів екологічної безпеки прийнятих технічних рішень. Установлено технологічні параметри утилізації натрієвої солі трихлороцтової кислоти (пестицид ТХАН) за методом декарбоксилювання з використанням аеротропної відгонки суміші "хлороформ - вода", що дало змогу виділити цінний органічний розчинник з виходом 72 мас. %. У разі утилізації пестициду ХАН визначено умови виділення трихлороцтової кислоти без її розкладу з подальшим одержанням мідної (II) солі та дослідження її як присадного матеріалу в мастильних композиціях. Установлено технологічні закономірності плазмохімічного знешкодження пестициду ДДТ, що дало змогу обгрунтувати екологічно безпечні, оптимальні технологічні параметри управління даним процесом. Базуючись на єдиній природно-техногенній системі "регіон-сховище пестицидів - блочно-модульна установка з їх переробки" обгрунтовано методику раціонального з розміщення установок з переробки хлоровмісних пестицидів, що враховує взаємозв'язок між вартісними величинами за технологією переробки, транспортування, вірогідності забруднення навколишнього середовища внаслідок транспортних аварій і величиною можливих у цьому разі збитків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л330.94
Шифр НБУВ: РА326891

Рубрики:

      
4.

Тхор І.І. 
Реагентна переробка та раціональне використання екологічно небезпечних сірковмісних пестицидних препаратів: автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / І.І. Тхор ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2008. — 18 с. — укp.

Установлено умови реагентної переробки сірковмісних пестицидних препаратів (ПП) тіурам і фентіурам і визначено термодинамічні, кінетичні та технологічні параметри знешкодження ПП і одержання вторинних продуктів, що дозволяє спростити технологію утилізації тетраметилтіурамдисульфіду та його похідних, а також підвищити екологічну безпеку довкілля. Обгрунтовано техніко-економічну ефективність розробленого реагентного методу знешкодження сірковмісних ПП, що дозволило зменшити екологічні ризики та техногенне навантаження на регіон, спричинене можливими аваріями під час їх перевезення та переробки. Підтверджено наявність вулканізаційної активності синтезованих N,N-диметилдитіокарбаматів 3d-металів у складі технічних гумових сумішей, що дозволило підвищити їх кінетичні та пружно-міцнісні параметри у порівнянні з відомими прмисловими прискорювачами вулканізації й ефективно використати ці екологічно безпечні вторинні продукти. Модифіковано реакцію десульфуризації тіураму, в результаті якої на відміну від відомого механізму утворення дисульфід-сульфіду під дією нуклеофільних реагентів у проміжній стадії одержується елементна сірка, що дозволило суттєво зменшити токсичність тіураму та, завдяки цьому, екологічне навантаження на навколишнє середовище та використовувати сірку у гумотехнічній промисловості. Установлено ефект "синергізму" термостабілізувальної активності N,N-диметилдитіокарбаматів міді (II) та цинку, що у порівняні з промисловими стабілізаторами класу HALS, які є складовими композиційних матеріалів на основі поліетилену високого тиску, дає можливість суттєво покращити його міцність і рекомендувати ці сполуки як пластифікувальні та термостабілізувальні домішки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л33-37 +
Шифр НБУВ: РА357574

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського