Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (17)Реферативна база даних (1730)Книжкові видання та компакт-диски (820)Журнали та продовжувані видання (1191)
Пошуковий запит: (<.>U=Л42$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 95
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Єфремов О.М. 
Вогнетривкі бетони на основі лужних в'яжучих з підвищеними термомеханічними властивостями: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.05 / О.М. Єфремов ; Донбас. нац. акад. буд-ва і архіт. — Макіївка, 2009. — 36 с. — укp.

Запропоновано один зі шляхів вирішення проблеми підвищення довговічності та зниження енергоємності виробництва вогнетривких матеріалів. Pозроблено наукові основи та технічні рішення одержання вогнетривких бетонів з однаковою вогнетривкістю в'яжучої матриці та заповнювачів, з підвищеними термомеханічними властивостями, що дозволяє проектувати склади вогнетривких бетонів з прогнозованою температурою застосування та довговічністю. Вивчено їх властивості, необхідні для виробництва та застосування. На підставі результатів промислового впровадження показано доцільність використання розроблених бетонів для монолітних і збірних футеровок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л424.95-3 +
Шифр НБУВ: РА364100

Рубрики:

      
2.

Анголенко 
Матеріали на основі композиції Al2O3-SiC-C для сталерозливних стаканів з підвищеною стійкістю до окиснення: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / Людмила Олекандрівна Анголенко ; Національний технічний ун-т "Харківський політехнічний ін-т". — Х., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К327.05-5-037 + Л424.98
Шифр НБУВ: РА353515

Рубрики:

      
3.

Афанасьєв І.В. 
Точкові дефекти і фазові перетворення у шпінелі та оксиді цирконію під опроміненням: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / І.В. Афанасьєв ; Харк. нац. ун-т. — Х., 2001. — 18 с.: рис. — укp.

Вивчено утворення точкових дефектів і фазових трансформацій під опромінюванням у оксидних матеріалах, які будуть використовуватися за високих рівнів радіації. Показано, що метастабільна фаза шпінелі має структуру, подібну до структури кам'яної солі. Розроблено метод знаходження показників заломлення поверхневих шарів у модифікованих іонами прозорих матеріалах. Показано, що оксид цирконію не переходить до аморфного стану навіть за доз опромінення, більших, ніж 150 зміщень на атом. Однак, на поверхні зразка утворюється полікристалічний шар. Накопичення пошкодження кристалічної гратки співпадає з ростом кількості катіонних вакансій. Розроблено модель аналізу впливу ефекту розпилення поверхні зразків за умов опромінення іонами на розподіл імплантованих іонів і радіаційного пошкодження. Радіаційна стійкість шпінелі та оксиду цирконію частково обумовлена їх здатністю приймати розупорядкування на одній з підграток без утворення френкелевських дефектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.31,022 + В375.1.022 + Л428,7
Шифр НБУВ: РА313580 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Бошицька Н.В. 
Вплив структури і дисперсності порошків тугоплавких нітридів на їх взаємодію з біохімічними та неорганічними середовищами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.06 / Н.В. Бошицька ; Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича НАН України. — К., 2001. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.853-1 + Р284.420
Шифр НБУВ: РА312786 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Ваків М. М. 
Технологія структурних модифікацій деградаційно-релаксаційних перетворень в функціональних матеріалах на основі стекол та кераміки для сенсорів електронної техніки: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.27.06 / М. М. Ваків ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 36 с. — укp.

Розкрито методологічні особливості технологій структурних модифікацій, які включають процеси забезпечення їх макроструктурної однорідності, структурно-фазової досконалості, цільового виділення стабілізаційних буферних фаз, формування мультимодальної пористості та зовнішпьо-індукованої примусової термо- та радіаційно-стимульованої релаксації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428 + Л434.6 + З85-03
Шифр НБУВ: РА374488 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Вахула О.М. 
Керамічні кордієритвмісні покриття для захисту вогнетривких матеріалів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.11 / О.М. Вахула ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 20 с. — укp.

Висвітлено вибір компонентів захисних покриттів та їх шихтові склади. Обгрунтовано вибір оксидних додатків і розраховано їх оптимальний вміст у захисних покриттях. Визначено вплив оксидних додатків на регулювання фазового складу, мікроструктури та на комплекс експлуатаційних властивостей захисних покриттів. Проведено оцінку захисного ефекту керамічних покриттів, визначено адгезійну міцність зчеплення з матеріалом підкладу та їх термічну стійкість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л420.67
Шифр НБУВ: РА371509 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Волков В.І. 
Застосування барабанно-валкових агрегатів для активації металургійних шлаків: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.02 / В.І. Волков ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2004. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено закономірності взаємодії робочих органів барабанно-валкового агрегату (БВА) з товстим шаром зволоженого металургійного шлаку. Обгрунтовано використання агрегату як активатора у складі мінікомплексів, призначених для виробництва безцементної цегли. Розроблено методику його розрахунку. Досліджено умови захоплення та достатнього ущільнення розпушеного товстого шару шлаку валком БВА. Створено математичну модель для визначення зусилля притискання валка з використанням компресійних кривих. Визначено робочі параметри процесу активації шлаку в БВА. Запропоновано конструкції БВА для використання у складі комплексів різної продуктивності та методику розрахунку його основних параметрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К309.3 + Л422.2-5 +
Шифр НБУВ: РА329937

Рубрики:

      
8.

Глушкова Т.Г. 
Споживчі властивості фігурних керамічних виробів на основі легкоплавких глин та вуглевміщуючих відходів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.08 / Т.Г. Глушкова ; Київ. держ. торг.-екон. ун-т. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню споживчих властивостей фігурних керамічних виробів на основі легкоплавких глин та вуглевміщуючих відходів. Доведено, що легкоплавкі глини та відходи вуглезбагачення можуть бути використані як основний сировинний матеріал для виробництва фігурних керамічних виробів. Визначено області оптимальних співвідношень мінералів, а також домішок вугілля для одержання фігурних керамічних виробів. Результати досліджень дозволили отримати фігурні керамічні вироби з поліпшеними споживчими властивостями при економії сировини і палива. Враховуючи сучасні вимоги до фігурних виробів, особливості сировинної бази України розроблено проект технічних умов. Наведені дані економічної ефективності основних результатів праці від впровадження у виробництво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л422.7-3

Рубрики:

      
9.

Голінко І.М. 
Комп'ютерна система керування процесом випалювання цегли в тунельній печі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / І.М. Голінко ; Укр. держ. ун-т харч. технологій. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці комп'ютерної системи керування процесом випалювання цегли в тунельній печі. На підставі аналізу діючих систем керування температурним режимом тунельних печей визначено, що в даний момент системи керування не враховують температурний стан керамічних виробів у процесі формування температури газового простору тунельної печі з причин неможливості їх вимірювання. Розроблено алгоритмічне забезпечення для контуру керування температурним режимом підзони випалювання, яке дозволяє розрахувати температурний стан виробів та враховувати параметри виробів при формуванні температурного режиму підзони випалювання. За результатами дослідження розробленої системи керування доведено її працездатність та ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л422.207.1-51
Шифр НБУВ: РА308081 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Гоц 
Підвищення точності вимірювання температури за випроміненням поверхні обертових об'єктів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.04 / Наталія Євгенівна Гоц ; Національний ун-т "Львівська політехніка". — Л., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л422.5-51-01 + Л455.071-517-01
Шифр НБУВ: РА327886

Рубрики:

      
11.

Грабар О.І. 
Моделювання, властивості та технології виготовлення багатофункціональної перколяційної кераміки з гідроксилапатиту: автореф. дис... канд. техн. наук: 5.02.01 / О.І. Грабар ; Луцьк. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив основних технологічних параметрів (тиску пресування, температури та часу спікання) на пористість, хімічну стійкість і міцність перкераміки з гідроксилапатиту. Проведено моделювання, розроблено методику і обладнання, виконано експериментальні дослідження хімічної стійкості та дефекту маси за умов статичного та гідродинамічного занурення мікрозразків у розчини з заданим pH. З використанням результатів проведених досліджень і моделювань створено технологію виготовлення перкераміки з оптимальними властивостями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.9 +
Шифр НБУВ: РА358176

Рубрики:

      
12.

Гусєв В.В. 
Наукові основи технологічного забезпечення експлуатаційних характеристик виробів із технічної кераміки при алмазному шліфуванні: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.08 / В.В. Гусєв ; Держ. вищ. навч. закл. "Донец. нац. техн. ун-т" . — Донецьк, 2006. — 36 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення актуальної науково-технічної проблеми забезпечення експлуатаційних характеристик виробів з технічної кераміки. На підставі системного аналізу "життєвого циклу" даного виду продукції запропоновано методологічний підхід щодо формування необхідних експлуатаційних показників поверхневого шару деталей, що сприяє ефективному впровадженню їх у промислове виробництво. Встановлено, що процес шліфування є взаємодією випадкових векторних полів шліфувального круга та заготовки. З використанням даного теоретичного положення описано закономірності усунення матеріалу припуску та формування поверхневого шару деталей. Виявлено функціональний зв'язок між структурою (поверхневою щільністю, лінійними розмірами та кутом орієнтації дефектів) дефектного поверхневого шару виробів з технічної кераміки після алмазного шліфування та силовою дією на поверхневий шар, яка визначається індексом крихкості матеріалу, параметрами процесу обробки та станом робочої поверхні круга. Теоретично й експериментально досліджено спільний вплив дефектів заготовки та обробки кераміки з урахуванням характеру їх формування під час алмазного шліфування (зокрема, напрями оброблювальних дефектів, стани робочої поверхні круга) на напруження у поверхневому шарі деталі, що дозволяє обирати технологію обробки заготовки для забезпечення необхідної ймовірності безвідмовної роботи виробів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.063.6 +
Шифр НБУВ: РА346656

      
13.

Гутніченко О.А. 
Розробка електропровідної композиційної кераміки на основі каоліну та терморозширеного графіту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / О.А. Гутніченко ; Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича НАН України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено математичну модель структури гетерогенного середовища для визначення взаємозв'язку структурних характеристик з критичним значенням концентрації провідної фази. На підставі уточнення статистичної перколяційної моделі провідності неоднорідних систем одержано вираз для прогнозування електричної провідності як функції електричних властивостей компонент і порога протікання. Обгрунтовано технологічні режими виготовлення графітокераміки (за збереження типової технологічної схеми), з урахуванням результатів аналітичних розробок і фізико-хімічних властивостей терморозширеного графіту і коаліну. Представлено комплекс експериментальних досліджень основних структурних, електро- теплофізичних та електромеханічних властивостей графітокераміки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.85 +
Шифр НБУВ: РА350285

Рубрики:

      
14.

Давидчук Н.К. 
Синтез нанокомпозиційних порошків в системі Si-C-N-O і створення керамічних матеріалів на їх основі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.06 / Н.К. Давидчук ; НАН України. Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 2006. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж620 + Л428.85 +
Шифр НБУВ: РА348279

Рубрики:

      
15.

Даніленко І.А. 
Вплив фізичних дій на фазові перетворення та властивості порошкових і консолідованих систем на базі діоксиду цирконію: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / І.А. Даніленко ; НАН України. Донец. фіз.-техн. ін-т ім. О.О.Галкіна. — Донецьк, 2005. — 29 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.251,022 + Л428.61-1 +
Шифр НБУВ: РА337086

Рубрики:

      
16.

Деркач М.В. 
Алюмосилікатні і кремнеземисті вогнетривкі бетони з підвищеними термомеханічними властивостями: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / М.В. Деркач ; Донбас. держ. акад. буд-ва і архіт. — Макіївка, 2002. — 20 с. — укp.

Оптимізовано склади вогнетривких бетонів на шамотних, кварцитових і динасокварцитових заповнювачах, досліджено їх властивості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л424.95
Шифр НБУВ: РА317406 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Джелялов 
Закономірності формування структури та властивостей керамічного матеріалу інструментального призначення в системі ZrO2-Al-C: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / Сервер Ідрісович Джелялов ; НАН України; Інститут надтвердих матеріалів ім. В.М.Бакуля. — К., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л420.412
Шифр НБУВ: РА360229

Рубрики:

      
18.

Дуров О.В. 
Змочування та контактна взаємодія матеріалів на основі діоксиду цирконію з металевими розплавами: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.21 / О.В. Дуров ; НАН України. Ін-т пробл. матеріалознав. ім. І.М.Францевича. — К., 2005. — 24 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.705.5 +
Шифр НБУВ: РА337537

      
19.

Згалат-Лозинський О.Б. 
Закономірності структуроутворення та формування властивостей нанокомпозитів на основі тугоплавких нітридів титану, алюмінію та кремнію в умовах спікання з контрольованою швидкістю ущільнення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.06 / О.Б. Згалат-Лозинський ; НАН України. Ін-т матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Вивчено їх механічні та електричні властивості, а також поведінку в режимі деформації за високих температур для одержання матеріалів з суттєво поліпшеними фізико-механічними властивостями. Охарактеризовано кінетику спікання кераміки на основі нітриду титану в неізотермічних режимах з різною швидкістю нагріву та контрольованою швидкістю ущільнення. Оптимізовано режими спікання нанокристалічних порошків тугоплавких сполук для одержання наноструктурної кераміки. Проаналізовано основи аномально високих фізико-механічних властивостей нанокристалічних матеріалів, а також їх поведінку під час деформації за високих температур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.85 +
Шифр НБУВ: РА319692 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Зеленько М.А. 
Синтез та властивості високотемпературної надпровідної кераміки на основі талію та рідкісноземельних елементів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / М.А. Зеленько ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Оптимізовано методи одержання надпровідних сполук на основі рідкісноземельних елементів і талію. Установлено та досліджено залежності між хімічним складом, електрофізичними властивостями й умовами термічної обробки. Показано, що найкращим методом синтезу для талійвмісних сполук є твердофазний метод з попереднім одержанням прекурсору. Показано, що введення бісмуту, цирконію та плюмбуму має різний вплив на стійкість керамічних зразків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.7 + Л428.7
Шифр НБУВ: РА351672

Рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського