Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (710)Книжкові видання та компакт-диски (300)Журнали та продовжувані видання (116)
Пошуковий запит: (<.>U=Л428$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 42
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Афанасьєв І.В. 
Точкові дефекти і фазові перетворення у шпінелі та оксиді цирконію під опроміненням: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / І.В. Афанасьєв ; Харк. нац. ун-т. — Х., 2001. — 18 с.: рис. — укp.

Вивчено утворення точкових дефектів і фазових трансформацій під опромінюванням у оксидних матеріалах, які будуть використовуватися за високих рівнів радіації. Показано, що метастабільна фаза шпінелі має структуру, подібну до структури кам'яної солі. Розроблено метод знаходження показників заломлення поверхневих шарів у модифікованих іонами прозорих матеріалах. Показано, що оксид цирконію не переходить до аморфного стану навіть за доз опромінення, більших, ніж 150 зміщень на атом. Однак, на поверхні зразка утворюється полікристалічний шар. Накопичення пошкодження кристалічної гратки співпадає з ростом кількості катіонних вакансій. Розроблено модель аналізу впливу ефекту розпилення поверхні зразків за умов опромінення іонами на розподіл імплантованих іонів і радіаційного пошкодження. Радіаційна стійкість шпінелі та оксиду цирконію частково обумовлена їх здатністю приймати розупорядкування на одній з підграток без утворення френкелевських дефектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.31,022 + В375.1.022 + Л428,7
Шифр НБУВ: РА313580 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Бошицька Н.В. 
Вплив структури і дисперсності порошків тугоплавких нітридів на їх взаємодію з біохімічними та неорганічними середовищами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.06 / Н.В. Бошицька ; Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича НАН України. — К., 2001. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.853-1 + Р284.420
Шифр НБУВ: РА312786 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Ваків М. М. 
Технологія структурних модифікацій деградаційно-релаксаційних перетворень в функціональних матеріалах на основі стекол та кераміки для сенсорів електронної техніки: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.27.06 / М. М. Ваків ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 36 с. — укp.

Розкрито методологічні особливості технологій структурних модифікацій, які включають процеси забезпечення їх макроструктурної однорідності, структурно-фазової досконалості, цільового виділення стабілізаційних буферних фаз, формування мультимодальної пористості та зовнішпьо-індукованої примусової термо- та радіаційно-стимульованої релаксації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428 + Л434.6 + З85-03
Шифр НБУВ: РА374488 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Грабар О.І. 
Моделювання, властивості та технології виготовлення багатофункціональної перколяційної кераміки з гідроксилапатиту: автореф. дис... канд. техн. наук: 5.02.01 / О.І. Грабар ; Луцьк. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив основних технологічних параметрів (тиску пресування, температури та часу спікання) на пористість, хімічну стійкість і міцність перкераміки з гідроксилапатиту. Проведено моделювання, розроблено методику і обладнання, виконано експериментальні дослідження хімічної стійкості та дефекту маси за умов статичного та гідродинамічного занурення мікрозразків у розчини з заданим pH. З використанням результатів проведених досліджень і моделювань створено технологію виготовлення перкераміки з оптимальними властивостями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.9 +
Шифр НБУВ: РА358176

Рубрики:

      
5.

Гусєв В.В. 
Наукові основи технологічного забезпечення експлуатаційних характеристик виробів із технічної кераміки при алмазному шліфуванні: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.08 / В.В. Гусєв ; Держ. вищ. навч. закл. "Донец. нац. техн. ун-т" . — Донецьк, 2006. — 36 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення актуальної науково-технічної проблеми забезпечення експлуатаційних характеристик виробів з технічної кераміки. На підставі системного аналізу "життєвого циклу" даного виду продукції запропоновано методологічний підхід щодо формування необхідних експлуатаційних показників поверхневого шару деталей, що сприяє ефективному впровадженню їх у промислове виробництво. Встановлено, що процес шліфування є взаємодією випадкових векторних полів шліфувального круга та заготовки. З використанням даного теоретичного положення описано закономірності усунення матеріалу припуску та формування поверхневого шару деталей. Виявлено функціональний зв'язок між структурою (поверхневою щільністю, лінійними розмірами та кутом орієнтації дефектів) дефектного поверхневого шару виробів з технічної кераміки після алмазного шліфування та силовою дією на поверхневий шар, яка визначається індексом крихкості матеріалу, параметрами процесу обробки та станом робочої поверхні круга. Теоретично й експериментально досліджено спільний вплив дефектів заготовки та обробки кераміки з урахуванням характеру їх формування під час алмазного шліфування (зокрема, напрями оброблювальних дефектів, стани робочої поверхні круга) на напруження у поверхневому шарі деталі, що дозволяє обирати технологію обробки заготовки для забезпечення необхідної ймовірності безвідмовної роботи виробів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.063.6 +
Шифр НБУВ: РА346656

      
6.

Гутніченко О.А. 
Розробка електропровідної композиційної кераміки на основі каоліну та терморозширеного графіту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / О.А. Гутніченко ; Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича НАН України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено математичну модель структури гетерогенного середовища для визначення взаємозв'язку структурних характеристик з критичним значенням концентрації провідної фази. На підставі уточнення статистичної перколяційної моделі провідності неоднорідних систем одержано вираз для прогнозування електричної провідності як функції електричних властивостей компонент і порога протікання. Обгрунтовано технологічні режими виготовлення графітокераміки (за збереження типової технологічної схеми), з урахуванням результатів аналітичних розробок і фізико-хімічних властивостей терморозширеного графіту і коаліну. Представлено комплекс експериментальних досліджень основних структурних, електро- теплофізичних та електромеханічних властивостей графітокераміки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.85 +
Шифр НБУВ: РА350285

Рубрики:

      
7.

Давидчук Н.К. 
Синтез нанокомпозиційних порошків в системі Si-C-N-O і створення керамічних матеріалів на їх основі: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.06 / Н.К. Давидчук ; НАН України. Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 2006. — 22 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж620 + Л428.85 +
Шифр НБУВ: РА348279

Рубрики:

      
8.

Даніленко І.А. 
Вплив фізичних дій на фазові перетворення та властивості порошкових і консолідованих систем на базі діоксиду цирконію: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / І.А. Даніленко ; НАН України. Донец. фіз.-техн. ін-т ім. О.О.Галкіна. — Донецьк, 2005. — 29 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.251,022 + Л428.61-1 +
Шифр НБУВ: РА337086

Рубрики:

      
9.

Дуров О.В. 
Змочування та контактна взаємодія матеріалів на основі діоксиду цирконію з металевими розплавами: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.21 / О.В. Дуров ; НАН України. Ін-т пробл. матеріалознав. ім. І.М.Францевича. — К., 2005. — 24 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.705.5 +
Шифр НБУВ: РА337537

      
10.

Згалат-Лозинський О.Б. 
Закономірності структуроутворення та формування властивостей нанокомпозитів на основі тугоплавких нітридів титану, алюмінію та кремнію в умовах спікання з контрольованою швидкістю ущільнення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.06 / О.Б. Згалат-Лозинський ; НАН України. Ін-т матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Вивчено їх механічні та електричні властивості, а також поведінку в режимі деформації за високих температур для одержання матеріалів з суттєво поліпшеними фізико-механічними властивостями. Охарактеризовано кінетику спікання кераміки на основі нітриду титану в неізотермічних режимах з різною швидкістю нагріву та контрольованою швидкістю ущільнення. Оптимізовано режими спікання нанокристалічних порошків тугоплавких сполук для одержання наноструктурної кераміки. Проаналізовано основи аномально високих фізико-механічних властивостей нанокристалічних матеріалів, а також їх поведінку під час деформації за високих температур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.85 +
Шифр НБУВ: РА319692 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Зеленько М.А. 
Синтез та властивості високотемпературної надпровідної кераміки на основі талію та рідкісноземельних елементів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / М.А. Зеленько ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Оптимізовано методи одержання надпровідних сполук на основі рідкісноземельних елементів і талію. Установлено та досліджено залежності між хімічним складом, електрофізичними властивостями й умовами термічної обробки. Показано, що найкращим методом синтезу для талійвмісних сполук є твердофазний метод з попереднім одержанням прекурсору. Показано, що введення бісмуту, цирконію та плюмбуму має різний вплив на стійкість керамічних зразків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.7 + Л428.7
Шифр НБУВ: РА351672

Рубрики:

      
12.

Клим 
Вплив структурної неоднорідності на вологосорбційні фізичні процеси в нанопоруватій діелектричній кераміці MgAl2O4: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / Галина Іванівна Клим ; Львівський національний ун-т ім. Івана Франка. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.7-101
Шифр НБУВ: РА355826

Рубрики:

      
13.

Колбунов В.Р. 
Синтез і дослідження електрофізичних властивостей кераміки на основі діоксиду ванадію: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / В.Р. Колбунов ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2001. — 19 с. — укp.

Розроблено фізико-технологічні засади синтезу нового керамічного матеріалу на основі діоксиду ванадію та ванадієво-фосфатного скла, досліджено його електрофізичні властивості та вплив деградаційних процесів на дані властивості. Запропоновано модель стабільних ізольованих кластерів, що пояснює поводження електричних параметрів діоксиднованадієвої кераміки під час термоциклування. Встановлено, що середній розмір таких кластерів складає близько 0,4 мм. Зразки полімерного композиційного матеріалу на основі діоксиднованадієвої кераміки, що мали товщину майже або менше середнього розміру стабільного ізольованого кластера, виявляли високу стабільність електрофізичних параметрів під час термоциклування. Досліджено вольт-амперні характеристики (ВАХ) синтезованого матеріалу та виконано розрахунок ділянки ВАХ з негативним диференціальним опором, результати якого погоджуються з експериментальними даними. На базі ВАХ діоксиднованадієвої кераміки розраховано ряд її електричних і теплофізичних параметрів. Досліджено вплив циклічного перемикання керамічного зразка електричним полем на дані параметри.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.2,022 + Л428.7-106
Шифр НБУВ: РА315725 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Кольцова Я.І. 
Склокерамічні матеріали триботехнічного призначення на основі карбіду кремнію: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / Я.І. Кольцова ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2001. — 19 с. — укp.

Встановлено можливість використання скла різних систем для рідкофазного спікання карбіду кремнію та визначено оптимальне співвідношення компонентів суміші "карбід кремнію - скло" = 60:40. Встановлено вплив на спікання та властивості склокераміки умов і режимів помелу суміші "карбід кремнію - скло", антифрикційних домішок, а також температурно-часових режимів випалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.851
Шифр НБУВ: РА313040 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Коршикова 
Одержання монофазної шихти та монокристалів галосилікату лантану (лангаситу) для п'єзотехніки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / Тетяна Іванівна Коршикова ; НАН України, Науково-технологічний концерн "Інститут монокристалів". — Х., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.7
Шифр НБУВ: РА305822

Рубрики:

      
16.

Котенко В.А. 
Фізичні закономірності механічної поведінки і властивості композитів з керамічною матрицею при локальному навантаженні: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / В.А. Котенко ; НАН України. Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М. Францевича. — К., 2008. — 24 с. — укp.

З використанням композитів з керамічною матрицею апробовано нову модель індентування крихких матеріалів і експериментально досліджено структуру області їх контактного руйнування, в якій виділено зони, що характеризуються різною геометрією тріщини і різними механізмами руйнування. У межах нової моделі індентування встановлено зв'язок між величиною контактного тиску (твердістю HM) і характеристиками міцності для композитів з керамічною матрицею та запропоновано оригінальні методики визначення механічних властивостей композитів за локального навантаження (контакту міцності за умов розтягування та стискання). Показано взаємозв'язок між параметрами структурної неоднорідності кераміки та статистичними характеристиками контактної міцності (модулем Вейбулла).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.85-106.2 +
Шифр НБУВ: РА359847

Рубрики:

      
17.

Кривобок Р.В. 
Кераміка для захисту від електромагнітного випромінювання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / Р.В. Кривобок ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано й експериментально підтверджено можливість одержання електропровідної композиційної кераміки та магнітних композиційних покриттів захисної дії від впливу електромагнітного випромінювання (ЕМВ), що виготовляються за швидкісним режимом випалу. Розроблено технологію та склади електропровідної кераміки та магнітних композиційних покриттів. Встановлено оптимальну концентрацію електропровідної (карбіду кремнію) та магнітної (фериту кобальту) домішок для одержання композицій з мінімальним значенням питомого об'ємного опору та максимальним значенням магнітної проникності зі збереженням фізико-механічних й експлуатаційних властивостей на рівні ГОСТ 6141-91. Досліджено захисні властивості від дії електромагнітного випромінювання у діапазоні частот 50 Гц - 1 200 МГц композиційної кераміки з домішкою карбіду кремнію. Встановлено, що використання розробленої електропровідної кераміки зменшує дію ЕМВ у середньому на 20 дБ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428 +
Шифр НБУВ: РА350896

Рубрики:

      
18.

Левицька К.Є. 
Заміщені високотемпературні надпровідники типу R123 та R124 на основі купратів рідкісноземельних елементів: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.01 / К.Є. Левицька ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.7
Шифр НБУВ: РА371466 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Лукашук В. В. 
Електронні збудження та люмінесценція вісмутових та вольфрамових оксианіонів у полікристалічних оксидних сполуках: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.10 / В. В. Лукашук ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2010. — 16 с. — укp.

Досліджено кристалічну структуру, морфологію поверхні й якісний склад одержаних сполук. Встановлено, що в процесі використання методу дискретного випаровування на аморфних підкладках з плавленого кварцу осаджуються полікристалічні плівки відзначеного хімічного складу. Визначено дисперсійні залежності показника заломлення в спектральній області 400 - 900 нм для тонких плівок. Визначено центри люмінесценції у досліджених зразках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.24 + В379.271 + Л428.7-106
Шифр НБУВ: РА373746 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Лушпенко С.Ф. 
Математичне моделювання теплових процесів у керамічних та надтвердих матеріалах з ідентифікацією їх теплофізичних властивостей: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.14.06 / С.Ф. Лушпенко ; НАН України. Ін-т пробл. машинобуд. ім. А.М.Підгорного. — Х., 2007. — 33 с. — укp.

Досліджено теплові процеси у нових конструкційних та інструметальних матеріалах за допомогою математичного моделювання (розв'язання прямої задачі теплопровідності) та ідентифікації їх теплофізичних властивостей (оберненої задачі). Розв'язання прямої задачі базується на перетворенні математичної моделі підстановкою Кірхгофа та її скінченнорізницевій апроксимації. У процесі розв'язання оберненої задачі використовується метод автоматичного підбору. Суттю його стратегії є пошук мінімуму різниці між температурами, одержаними завдяки експерименту та моделюванню. Шукані теплофізичні характеристики задаються поліномами Чебишева, порядок і коефіцієнти яких є результатами пошуку. Ідентифіковано температурні залежності теплопровідності та теплоємності керамічних композитів, металевого скла та надтвердих матеріалів. За результатами математичних експериментів оцінено вплив теплових процесів на ефективність охолодження електронних плат і визначити раціональні режими заточення токарського інструменту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428-106 + Л463-106 +
Шифр НБУВ: РА353437

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського