Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (710)Книжкові видання та компакт-диски (300)Журнали та продовжувані видання (116)
Пошуковий запит: (<.>U=Л428$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 42
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Коршикова 
Одержання монофазної шихти та монокристалів галосилікату лантану (лангаситу) для п'єзотехніки: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / Тетяна Іванівна Коршикова ; НАН України, Науково-технологічний концерн "Інститут монокристалів". — Х., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.7
Шифр НБУВ: РА305822

      
2.

Петровський В.Я. 
Фізико-технічні основи та технологічні принципи одержання функціональних градієнтних керамічних матеріалів на базі безкисневих тугоплавких сполук: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.16.06 / В.Я. Петровський ; НАН України. Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 1999. — 37 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням проектування та отримання керамічних виробів нового покоління за технологією функціональних керамічних матеріалів. Розроблено новий напрямок у технології спеціальної кераміки, що базується на створенні суцільно керамічного об'єкта цільового функціонального призначення, в об'ємі якого формуються функціональні зани, що становлять єдине ціле з об'єктом і визначають його унікальні споживчі характеристики. Вперше встановлено закономірності змін властивостей типу провідність в керамічних резистивних композитах з врахуванням просторового обмеження резистивної області і розроблений новий оригінальний метод комп'ютерного моделювання властивостей керамічних композитів на кожному етапі технологічного процесу. Встановлені закономірності застосовані як для цілей проектування нових виробів з таким рівнем експлуатаційних характеристик, що не може бути реалізований існуючими (традиційними) методиками одержання керамічних матеріалів, так і для цілей незнищуючого контролю якості традиційних і нових багатофазних композитів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428

Рубрики:

      
3.

Перекрестов 
Критичний струм високотемпературної надпровідної кераміки Ві2223 у магнітному полі та під тиском: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.22 / Борис Іванович Перекрестов ; НАН України; Фізико- технічний ін-т низьких температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.313,022 + В368.2,022 + Л428.7-106
Шифр НБУВ: РА310827

Рубрики:

      
4.

Юрченко 
Інтенсификація синтезу та дослідження властивостей високотемпературної надпровідної кераміки Bi(Pb)-Sr-Ca-Cu-O: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.06 / Ірина Олександрівна Юрченко ; Національний технічний ун-т України "Київський політехнічний ін-т". — К., 2000. — 18 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.7-106-1с
Шифр НБУВ: РА311514

Рубрики:

      
5.

Шевченко А.Д. 
Особливості деяких сполук з нестабільною граткою для пристроїв електронної техніки: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.27.06 / А.Д. Шевченко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2000. — 30 с. — укp.

Експериментально досліджено вплив зовнішніх дій і, зокрема, високих тисків на одержання та фізичні властивості структурно нестійких матеріалів, перспективних для народно-господарського застосування. З використанням гідравлічного преса зусиллям 2000 т і твердофазних камер високого тиску типу "тороїд" і "сочка" за умов високого тиску розроблено композиційний демпфірувальний матеріал на основі нікеліда титану для застосування його як віброгасного елемента у пристроях електронної техніки, а також у різальному та буровому інструментах із надтвердих матеріалів. Вивчено фізичні властивості отриманого демпфірувального матеріалу для визначення ефективності його практичного використання. За допомогою техніки високого тиску розроблено технологію одержання за умов високого тиску іттрієвої та вісмутової високотемпературних надпровідникових (ВТНП) керамік, а також технологію змочування міддю за умов високого тиску поверхні одержаної ВТНП кераміки. Для визначення можливостей практичного використання матеріалів з нестабільною граткою вивчено особливості фізичних властивостей цих матеріалів під час дії на них термомеханічних навантажень. Встановлено також закономірності зміни електронної структури і динаміки кристалічної гратки за фазових перетворень у структурно нестійких матеріалах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.7 + Л428.7
Шифр НБУВ: РА311227 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Стрелкова Г.Г. 
Тепломасообмін при термолізі й ерозії конденсованої фази у високотемпературних гетерогенних системах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.17 / Г.Г. Стрелкова ; Одес. держ. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В3682,022 + Л428
Шифр НБУВ: РА310759 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Марійчук Р.Т. 
Синтез і властивості флюорованої ВТНП кераміки на основі сполуки {YBasub2/sub Cusub3/sub Osub{7- delta }/sub}: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / Р.Т. Марійчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.2,022 + Л428.7-106
Шифр НБУВ: РА310971 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Кольцова Я.І. 
Склокерамічні матеріали триботехнічного призначення на основі карбіду кремнію: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / Я.І. Кольцова ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2001. — 19 с. — укp.

Встановлено можливість використання скла різних систем для рідкофазного спікання карбіду кремнію та визначено оптимальне співвідношення компонентів суміші "карбід кремнію - скло" = 60:40. Встановлено вплив на спікання та властивості склокераміки умов і режимів помелу суміші "карбід кремнію - скло", антифрикційних домішок, а також температурно-часових режимів випалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.851
Шифр НБУВ: РА313040 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Афанасьєв І.В. 
Точкові дефекти і фазові перетворення у шпінелі та оксиді цирконію під опроміненням: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / І.В. Афанасьєв ; Харк. нац. ун-т. — Х., 2001. — 18 с.: рис. — укp.

Вивчено утворення точкових дефектів і фазових трансформацій під опромінюванням у оксидних матеріалах, які будуть використовуватися за високих рівнів радіації. Показано, що метастабільна фаза шпінелі має структуру, подібну до структури кам'яної солі. Розроблено метод знаходження показників заломлення поверхневих шарів у модифікованих іонами прозорих матеріалах. Показано, що оксид цирконію не переходить до аморфного стану навіть за доз опромінення, більших, ніж 150 зміщень на атом. Однак, на поверхні зразка утворюється полікристалічний шар. Накопичення пошкодження кристалічної гратки співпадає з ростом кількості катіонних вакансій. Розроблено модель аналізу впливу ефекту розпилення поверхні зразків за умов опромінення іонами на розподіл імплантованих іонів і радіаційного пошкодження. Радіаційна стійкість шпінелі та оксиду цирконію частково обумовлена їх здатністю приймати розупорядкування на одній з підграток без утворення френкелевських дефектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.31,022 + В375.1.022 + Л428,7
Шифр НБУВ: РА313580 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Колбунов В.Р. 
Синтез і дослідження електрофізичних властивостей кераміки на основі діоксиду ванадію: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / В.Р. Колбунов ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2001. — 19 с. — укp.

Розроблено фізико-технологічні засади синтезу нового керамічного матеріалу на основі діоксиду ванадію та ванадієво-фосфатного скла, досліджено його електрофізичні властивості та вплив деградаційних процесів на дані властивості. Запропоновано модель стабільних ізольованих кластерів, що пояснює поводження електричних параметрів діоксиднованадієвої кераміки під час термоциклування. Встановлено, що середній розмір таких кластерів складає близько 0,4 мм. Зразки полімерного композиційного матеріалу на основі діоксиднованадієвої кераміки, що мали товщину майже або менше середнього розміру стабільного ізольованого кластера, виявляли високу стабільність електрофізичних параметрів під час термоциклування. Досліджено вольт-амперні характеристики (ВАХ) синтезованого матеріалу та виконано розрахунок ділянки ВАХ з негативним диференціальним опором, результати якого погоджуються з експериментальними даними. На базі ВАХ діоксиднованадієвої кераміки розраховано ряд її електричних і теплофізичних параметрів. Досліджено вплив циклічного перемикання керамічного зразка електричним полем на дані параметри.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.2,022 + Л428.7-106
Шифр НБУВ: РА315725 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Бошицька Н.В. 
Вплив структури і дисперсності порошків тугоплавких нітридів на їх взаємодію з біохімічними та неорганічними середовищами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.06 / Н.В. Бошицька ; Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича НАН України. — К., 2001. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.853-1 + Р284.420
Шифр НБУВ: РА312786 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Полотай А.В. 
Структурологічні основи створення нанокристалічної кераміки на основі титанату барію: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.06 / А.В. Полотай ; НАН України. Ін-т пробл. матеріалознав. ім. І.М.Францевича. — К., 2002. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.85
Шифр НБУВ: РА319772 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Прокопенко О.А. 
Формування високоміцних паяних з'єднань нітридокремнієвої кераміки адгезійно-активними припоями системи мідь - галій - титан: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / О.А. Прокопенко ; НАН України. Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 2002. — 24 с. — укp.

Встановлено ефект впливу товщини припійного шару на його міцність у складі з'єднання, що зменшує ефективну довжину нагромадження дислокацій у площині ковзання у пластичному прошарку на основі мідно-галієвої фази за рахунок появи та перекриття у центральній області з'єднання твердих фаз нітридів і силіцидів титану. Запропоновано напрямки зниження залишкових термонапружень в області з'єднання за рахунок зменшення товщини металевого прошарку та (або) внаслідок застосування відпалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.853
Шифр НБУВ: РА320521 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Згалат-Лозинський О.Б. 
Закономірності структуроутворення та формування властивостей нанокомпозитів на основі тугоплавких нітридів титану, алюмінію та кремнію в умовах спікання з контрольованою швидкістю ущільнення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.06 / О.Б. Згалат-Лозинський ; НАН України. Ін-т матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Вивчено їх механічні та електричні властивості, а також поведінку в режимі деформації за високих температур для одержання матеріалів з суттєво поліпшеними фізико-механічними властивостями. Охарактеризовано кінетику спікання кераміки на основі нітриду титану в неізотермічних режимах з різною швидкістю нагріву та контрольованою швидкістю ущільнення. Оптимізовано режими спікання нанокристалічних порошків тугоплавких сполук для одержання наноструктурної кераміки. Проаналізовано основи аномально високих фізико-механічних властивостей нанокристалічних матеріалів, а також їх поведінку під час деформації за високих температур.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.85 +
Шифр НБУВ: РА319692 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Пінчук Н.Д. 
Процеси пресування і спікання порошкових сумішей на основі гідроксиапатиту і склоутворюючих компонентів і розробка нового композиційного біоматеріалу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.06 / Н.Д. Пінчук ; НАН України. Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено, що спікання вказаних порошкових сумішей може бути віднесене до рідкофазного спікання з добре змочувальною рідкою фазою, яке ускладнене процесами газовиділення з втратою маси та пружною релаксацією. Установлено, що в процесі спікання відбувається спінення розплавленої скломаси, утворення в ній закритих пор та анізотропія об'ємних змін зразків, формування поліпористої структури композитів. Зазначено, що одержані композити мають широкий діапазон властивостей залежно від складу вихідної шихти та використаного технологічного режиму. Доведено, що максимальна пористість зразків композитів досягає 60 %, максимальні розміри пор - 300 мкм, а максимальна міцність на стиск - 217 МПа. На основі дослідження особливостей пресування та спікання порошкових композитів та виявлення генезису їх пористої структури оптимізовано склади та технологічні режими одержання композитів з підвищеними механічною міцністю та біоактивністю. Реалізовано успішну апробацію даних матеріалів як імплантатів у хірургічній практиці, що підтвердило їх високі біоактивні властивості та можливість їх використання як пластичного матеріалу для заміщення дефектів кісткової тканини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.9 + Р.с03 +
Шифр НБУВ: РА325122

Рубрики:

      
16.

Саєнко С.Ю. 
Склокерамічні матеріали на основі природних компонентів для ізоляції відпрацьованого ядерного палива: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / С.Ю. Саєнко ; НАН України. Наук.-технол. комплекс "Ін-т монокристалів". Ін-т монокристалів. — Х., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Розроблені склокерамічні матеріали запропоновано використовувати як захисні для промислової реалізації процесу капсулювання відпрацьованого ядерного палива.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.8 +
Шифр НБУВ: РА324345

Рубрики:

      
17.

Поліщук В.С. 
Інтенсифікація процесів одержання карбідів, нітридів і композиційних матеріалів на їх основі: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.16.06 / В.С. Поліщук ; НАН України. Ін-т пробл. матеріалознав. ім. І.М.Францевича. — К., 2004. — 44 с.: рис. — укp.

Розглянуто сучасні методи промислового виробництва карбідів і нітридів. Досліджено умови та подано технічні рішення інтенсифікації процесів у вібропереміщуваному та вихоровому псевдорозрідженому шарі за умов багаторазових механічних дій на вихідні компоненти у процесі синтезу та у разі рідкофазної взаємодії. Розглянуто умови та запропоновано технічні рішення інтенсифікації синтезу магнітоабразивних порошків на базі карбідів перехідних металів і заліза з простих сполук. Проаналізовано особливості високотемпературних процесів синтезу карбідів і нітридів металів, запропоновано конструкції обладнання для їх реалізації. Наведено дані про особливості хімічного та фазового складу, форми та дисперсності, стану кристалічних граток, фізико-механічних властивостей порошків карбідів і нітридів, синтезованих за різних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К390.1 + Л428.85 +
Шифр НБУВ: РА328712

Рубрики:

      
18.

Дуров О.В. 
Змочування та контактна взаємодія матеріалів на основі діоксиду цирконію з металевими розплавами: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.21 / О.В. Дуров ; НАН України. Ін-т пробл. матеріалознав. ім. І.М.Францевича. — К., 2005. — 24 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.705.5 +
Шифр НБУВ: РА337537

      
19.

Даніленко І.А. 
Вплив фізичних дій на фазові перетворення та властивості порошкових і консолідованих систем на базі діоксиду цирконію: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / І.А. Даніленко ; НАН України. Донец. фіз.-техн. ін-т ім. О.О.Галкіна. — Донецьк, 2005. — 29 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.251,022 + Л428.61-1 +
Шифр НБУВ: РА337086

Рубрики:

      
20.

Прокопець В.М. 
Лінійні та нелінійні властивості композитних керамічних матеріалів на основі SiC, AlN і $Eroman bold {Si sub 3 N sub 4 }: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / В.М. Прокопець ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

З'ясовано ефективні значення ширини забороненої зони композитних керамік SiO + AlN та виявлено їх залежність від концентрації нітриду алюмінію. Відзначено, що аналіз спектральних залежностей показників заломлення і поглинання у видимій та ультрафіолетовій області, а також застосування наближення ефективного середовища (теорії Бругмена) дає змогу виявити присутність сторонньої домішки - кисню, а також оцінити його кількість. Виконано теоретичні розрахунки кутових залежностей інтенсивності ДГ з використанням відповідних теоретичних моделей нелінійної поляризації для кожного типу кераміки. Для зразків карбіду кремнію та нітриду алюмінію спростережено добре узгодження експериментальних та теоретично розрахованих даних, зокрема виявлено, що якісне узгодження кутових залежностей генерації обумовлене квадрупольною нелінійною поляризацією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.85-106.3 +
Шифр НБУВ: РА336952

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського