Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (540)Книжкові видання та компакт-диски (378)Журнали та продовжувані видання (510)
Пошуковий запит: (<.>U=Л43$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 40
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Івон О.І. 
Склокерамічні матеріали на основі компонента з фазовим переходом метал - напівпровідник: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.І. Івон ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2008. — 38 с. — укp.

Досліджено їх фазовий склад, мікроструктуру, електропровідність, вольт-амперні характеристики (ВАХ). Встановлено вплив термоциклювання на електрофізичні властивості даних матеріалів. Вперше виявлено гістерезис і розмірний ефект ВАХ у матеріалах з ФПМН. Одержано аналітичний вираз для ВАХ, який адекватно описує дані ефекти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.271.5,022 + В379.224,022 + Л434.8-1 +
Шифр НБУВ: РА356745

Рубрики:

      
2.

Ільченко Н.Ю. 
Термостійка склокераміка з реакційно зформованою структурою: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / Н.Ю. Ільченко ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 1999. — 16 с. — укp.

Містяться результати експериментальних та теоретичних досліджень стосовно отримання літієвоалюмосилікатної склокераміки з реакційно зформованою структурою (РЗС). Розроблено склади композиційних сумішей, на базі яких в результаті спікання можливо одержати порувату та щільну літієвоалюмосилікатну термостійку склокераміку з реакційно зформованою структурою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л434.8-1

Рубрики:

      
3.

Амеліна 
Скло- та склокристалічні матеріали електротехнічного призначення на основі системи Li2O-P2O5: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / Олександра Андріївна Амеліна ; Державний вищий навчальний заклад "Український держ. хіміко-технологічний ун-т". — Д., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л434.6
Шифр НБУВ: РА364854

Рубрики:

      
4.

Бердник І.В. 
Легкотопкі світлозабарвлені склоемалі для електростатичного нанесення на сталь: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / І.В. Бердник ; Харк. держ. політехн. ун-т. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л436 + З293-5-060.7

Рубрики:

      
5.

Блажнов І.В. 
Структура та властивості переохолоджених рідин в області сильнов'язких станів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / І.В. Блажнов ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2006. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано мікронеоднорідну будову сильнов'язких рідин і скла, показано роль водневих зв'язків (ВЗ) у гліцерині та гліцерино-подібних рідинах. Проаналізовано роль процесів кластеризації та зародкоутворення, які є основними фізичними механізмами формування мікронеоднорідної структури. Розглянуто оптичні властивості склоподібного становища, на підставі аналізу поведінки фактора Дебая - Валера висвітлено особливості молекулярних коливань у сильнов'язких станах. Доведено, що "динамічна крихкість" гліцерино-подібних рідин визначається властивостями підсистеми ВЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В368.3,022 + Л43-101 +
Шифр НБУВ: РА342400

Рубрики:

      
6.

Бондаренко М.О. 
Підвищення ефективності електронної технології та обладнання для фінішної обробки оптичних пластин під вироби мікрооптики: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.07 / М.О. Бондаренко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л434.204 +
Шифр НБУВ: РА344700

Рубрики:

      
7.

Ваків М. М. 
Технологія структурних модифікацій деградаційно-релаксаційних перетворень в функціональних матеріалах на основі стекол та кераміки для сенсорів електронної техніки: автореф. дис. ... д-ра техн. наук : 05.27.06 / М. М. Ваків ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 36 с. — укp.

Розкрито методологічні особливості технологій структурних модифікацій, які включають процеси забезпечення їх макроструктурної однорідності, структурно-фазової досконалості, цільового виділення стабілізаційних буферних фаз, формування мультимодальної пористості та зовнішпьо-індукованої примусової термо- та радіаційно-стимульованої релаксації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428 + Л434.6 + З85-03
Шифр НБУВ: РА374488 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

      
8.

Воронов 
Легкотопкі грунтові безкобальтові склоемалі з комплексним активатором зчеплення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / Геннадій Костянтинович Воронов ; Національний технічний ун-т "Харківський політехнічний ін-т". — Х., 2005. — 18 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л436.2 + К663.524-64
Шифр НБУВ: РА337414

Рубрики:

      
9.

Галай В.М. 
Адаптивна автоматизована система управління технологічним процесом виробництва кварцових труб: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / В.М. Галай ; Кіровогр. нац. техн. ун-т. — Кіровоград, 2007. — 20 с. — укp.

Розв'язано задачу підвищення ефективності автоматизованої системи управління технологічним процесом виробництва кварцових труб на основі впровадження високоефективних методів ідентифікації і адаптації, удосконалення та оптимізації її підсистем контролю діаметрів труб, в'язкості скломаси в зоні витягування блока в трубу та систем адаптивного квазіоптимального керування. Викладено нові методи контролю діаметрів труб, точність яких є головним показником якості вихідного продукту, а також контролю в'язкості, що в свою чергу є головним збурюючим фактором. Запропоновано адаптивні робастні до зміни характеристик системи квазіоптимальні алгоритми автоматичного керування (САК) проміжних змінних для внутрішніх контурів регулювання. Розроблено більш досконалі адаптивні САК з ідентифікаторами характеристик об'єкта керування, орієнтованими на розв'язання задачі керування для зовнішніх контурів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л434.52-5-05 +
Шифр НБУВ: РА352771

Рубрики:

      
10.

Герасименко О.С. 
Збільшення проникної здатності і міцності рідкого скла: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / О.С. Герасименко ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2008. — 22 с. — укp.

Досліджено та розвинуто теоретичні уявлення про процеси структуроутворення та формування властивостей під час твердіння та нагнітання рідкого скла. Розроблено нові матеріали та технології з метою забезпечення високої несучої здатності та продовження довговічності основ зі слабких грунтів. На підставі критичного аналізу теорій про структуроутворення рідкого скла, його проникнення в грунт, на підставі засад колоїдної хімії та фізико-хімічної механіки дисперсних систем і матеріалів, показано можливість значного поліпшення властивостей рідкого скла за рахунок його модифікування домішкою натрієвої солі поліметиленполінафталінсульфокислоти, що є високодисперсною системою зі змінним електроповерхневим потенціалом - негативним до затвердіння рідкого скла, що потім стає позитивним під час його твердіння (С-3 застосовується як домішка-суперпластифікатор для портландцементу). Проаналізовано хімічні реакції рідкого скла з різними речовинами (кислотами, лугами, солями), що впливають на твердіння таких композицій. Показано, що залежно від виду речовин, що додаються в рідке скло, механізми твердіння визначаються розклинювальним тиском між зарядженими частинками дисперсної системи за участі молекулярної (притягувальної), електростатичної та структурної (відштовхувальних), електрогетерогенної (між частинками з протилежними електроповерхневими потенціалами), що також є притягувальною, складових розклинювального тиску. Наведено результати експериментальних досліджень впливу модифікатора С-3 на міцність рідкого скла та суміші піску та рідкого скла з різним вмістом С-3, водостійкість, його реологічні властивості, проникну здатність і потенціал течії. За результатами дослідження підтверджено, що внаслідок модифікування рідкого скла домішкою С-3 у кількості 7,8 % збільшується міцність, водостійкість і проникна здатність рідкого скла. Розроблено датчик і методику для діагностування вологісного стану грунтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л434.923 + Н581.302.4 +
Шифр НБУВ: РА360666

Рубрики:

      
11.

Гермаш К.М. 
Ніздрювате скло на основі сумішей, що містять продукти спалювання твердих побутових відходів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / К.М. Гермаш ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2006. — 21 с.: рис. — укp.

Доведено, що формування такої структури каменю на основі шихти, яка містить продукти спалювання твердих побутових відходів, лужні домішки та газоутворювач, відбувається не лише завдяки використанню останнього, наявність якого впливає переважними чином на формування відкритої пористості, але й внаслідок взаємодії силікатних складових шихти з невипаленими вуглецевими частинками, що входять до складу золи та шлаку від спалювання твердих побутових відходів і обумовлюють додаткове виділення газової фази, яка сприяє формуванню розвинутої мікропористої структури в усьому об'ємі штучного каменю, підвищуючи у 2 - 3 рази показники масопереносу та комфортності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л434.42 +
Шифр НБУВ: РА343593

Рубрики:

      
12.

Горбатко 
Керамічні суміші в системі Alsub2/subOsub3/sub-ZrOsub2/sub-SiOsub2/sub-Al-Si для відновлення футерівок скловарних печей: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / Сергій Віталійович Горбатко ; Національний технічний ун-т "Харківський політехнічний ін-т". — Х., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л430.3-51-037.1
Шифр НБУВ: РА364619

Рубрики:

      
13.

Дмитрик І.С. 
Основи проектування та синтезу тонкошарових склопокрить з використанням розчинової технології: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / І.С. Дмитрик ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2000. — 18 с. — укp.

Наведено результати теоретичних і експериментальних досліджень процесу синтезу тонкошарових скловидних покрить (ТСП) за розчиновою технологією на поверхні скла з метою надання поверхні заданих властивостей. Розроблено склади ТСП у різних системах, досліджено основні їх властивості. Розглянуто процеси склоутворення з водорозчинних сполук у тонкому шарі. Розраховано парціальні коефіцієнти для розрахунку температури синтезу ТСП заданого складу та його властивостей. Здійснено промислове впровадження забарвлення скла кольоровими ТСП, проведено розрахунок економічної ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л430.67
Шифр НБУВ: РА307839 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Дощенко Г.Г. 
Модифікація структури та властивостей міднофосфатного скла у полі електромагнітного випромінювання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.27.06 / Г.Г. Дощенко ; НАН України. Ін-т фізики напівпровідників. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці методу модифікації структури та властивостей скла електромагнітним випромінюванням радіодіапазону. Опромінення скла електромагнітним випромінюванням з частотою 22 кГц приводить до погіршення його однорідності: з'являються збагачені та збіднені домішками ділянки. При дії на скло електромагнітного випромінювання надвисоких частот (14 ГГц) в його структурі відбуваються зміни зв'язків фосфорнокисневих тетраедрів. Експериментальні та теоретичні дослідження дозволили встановити зв'язок між структурою скла та параметрами його вільного об'єму. Встановлені оптимальні технологічні режими модифікації скла. Запропоновані метод модифікації структури та властивостей скла під впливом електромагнітного випромінювання та технологічний режим зменшення механічних напружень у склі та металоскляних спаях електроннопроменевих приладів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л434.6-1

Рубрики:

      
15.

Зайчук О.В. 
Кольорові склопокриття на основі сирих глазурей: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / О.В. Зайчук ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2004. — 24 с. — укp.

Вперше розроблено склади і технологію одержання нових видів сирих безпігментних глазурей, які містять розчинні у воді солі 3-d елементів. Встановлено валентно-координаційний стан іонів перехідних металів у структурі склошару, а також оптико-колориметричні показники одержаних кольорових глазурних покриттів. Визначено склади та фізико-хімічні властивості глазурей з використанням червоного бокситового шламу та паливного шлаку. Розроблені пігментовмісні та безпігментні сирі глазурі успішно апробовано та рекомендовано для впровадження у виробництво тонкокерамічних виробів санітарно-технічного та художньо-декоративного призначення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л436.1 +
Шифр НБУВ: РА333661

Рубрики:

      
16.

Калафатова Л.П. 
Технологічні основи підвищення ефективності обробки та забезпечення якості виробів із технічних стекол і ситалів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.08 / Л.П. Калафатова ; Нац. техн. ун-т "Харків. політехн. ін-т". — Х., 2001. — 35 с. — укp.

Розглянуто питання створення технології підвищення ефективності обробки та забезпечення високої якості виробів з технічних стекол і ситалів шляхом обгрунтування раціональних умов їх обробки: схем і режимів шліфування, характеристик інструментів, властивостей технологічних середовищ, послідовності обробки, які дають можливість комплексного технологічного керування дефектністю формівної поверхні, на кожній стадії механічної обробки за рахунок змін рівня силового впливу під час різання. Розроблено математичну модель утворення дефектності виробів у ході їх абразивної обробки, яка враховує характеристики міцності оброблюваного матеріалу, основні експлуатаційно-технологічні параметри інструменту, насамперед, його зернистість і технологічну спадковість. Обгрунтовано вихідні положення проектування раціональних технологічних процесів механічної обробки виробів з технічних стекол і ситалів, які забезпечують мінімальну вартість їх обробки. Наведено технічні рекомендації щодо ефективної обробки виробів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л434.8
Шифр НБУВ: РА317622 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Кислична Р.І. 
Безпігментні світлозабарвлені емалеві покриття: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / Р.І. Кислична ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2006. — 25 с. — укp.

Представлено результати експериментальних і теоретичних досліджень щодо розробки та одержання безфтористих безпігментних світлозабарвлених емалевих покриттів з використанням адсорбційних та іонообмінних процесів, які відбуваються на стадії приготування емалевих шлікерів та випалу склопокриттів. Синтезовано склади боросилікатних малотитанових емалей і визначено фізико-хімічні властивості фрит і склопокриттів. Запропоновано раціональні параметри удосконаленої ресурсо- та енергозберігальної технології одержання світлозабарвлених емалевих покриттів. Виявлено залежність оптичних і колірних характеристик покриттів від типу аніонних груп (сульфатів, хлоридів і нітратів) водорозчинних солей металів змінної валентності. Встановлено оптимальну кількість сполук хрому, кобальту, міді та механізм одержання заданого кольору. Доведено можливість використання вогнетривких глинистих матеріалів Положського родовища з недосконалою структурою мінералу кволініту для приготування шлікерів білих і світлозабарвлених емалевих покриттів. За допомогою математичної обробки експериментальних даних визначено зміну оптичних і колірних показників покриттів залежно від кількості та співвідношення забарвлюючих сполук. На підставі результатів промислових випробувань розроблених склоемалевих безпігментних покриттів доведено доцільність їх використання у процесі емалювання виробів господарчо-побутового призначення. Здійснено часткове впровадження удосконаленої технології одержання світлозабарвлених покриттів на Дніпропетровському заводі електро-газового обладнання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.52 + Л436.2 +
Шифр НБУВ: РА344008

Рубрики:

      
18.

Колотілкін О.Б. 
Розробка матеріалів для склоформувального устаткування з урахуванням дії силікатних розплавів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.01 / О.Б. Колотілкін ; НАН України. Фіз.-мех. ін-т ім. Г.В.Карпенка. — Л., 2004. — 36 с. — укp.

Досліджено механізми руйнування конструкційних матералів для склоформувального інструменту. З метою комплексної оцінки працездатності матеріалів розроблено методологію, яка містить стандартні та спеціально розроблені методи досліджень. З використанням розробленої моделі переміщення в'язкого розплаву виявлено, що руйнування інструменту обумовлено термохімічною ерозією, складовою якої є ерозійне зношування поверхневих шарів металу. Установлено закономірності впливу хімічного складу та структурних факторів на показники механічних і службових властивостей сплавів. Показано з'язок між концентрацію напружень на кінцях графітових включень, утворенням мікрозон пластичної деформації та властивостями чавунів і графітизованих сталей. Визначено перспективні напрямки підвищення опору руйнуванню легованих сталей та сплавів на нікелевій основі за умов в'язких агресивних середовищ і механічних навантажень. З'ясовано межові концентрації основних і легувальних елементів та розроблено економнолеговані склади чавунів, графітизованих та легованих сталей для виготовлення склоформувального інструменту з підвищеним терміном експлуатації, а також нікелеві та мідно-нікелеві сплави для відновлення та зміцнення інструменту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л430.4-52-03 +
Шифр НБУВ: РА334960

Рубрики:

      
19.

Коцай 
Проектування складів скла алюмоборосилікатної системи із металічними додатками: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / Галина Миколаївна Коцай ; Національний ун-т "Львівська політехніка". — Л., 2004. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л43-101
Шифр НБУВ: РА330918

Рубрики:

      
20.

Кошельник 
Енерго- та ресурсозбереження в промислових агрегатах скляного виробництва на основі удосконалення теплоенергетичного обладнання: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.14.06 / Вадим Михайлович Кошельник ; НАН України; Інститут проблем машинобудування ім. А.М.Підгорного. — Х., 2006. — 39 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л43-420.7
Шифр НБУВ: РА347010

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського