Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (71)Книжкові видання та компакт-диски (52)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Л54-309-52$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Звірко О.І. 
Закономірності експлуатаційної деградації сталей магістральних нафтопроводів та резервуарів за корозійної дії нафто-водного середовища: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.14 / О.І. Звірко ; Фізико-механ. ін-т ім. Г.В.Карпенка НАН України. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив тривалої експлуатації сталей магістральних нафтопроводів та резервуарів на їх корозійну тривкість, опір корозійно-механічному руйнуванню та схильність до крихкого руйнування у підтоварній воді та нафто-водному середовищі. Розроблено ефективний інгібіторний захист від корозії внутрішніх поверхонь трубопроводів. Виявлено, що тривала експлуатація сталей нафтопроводів і резервуарів нафти спричиняє суттєве погіршення їх електрохімічних характеристик, зниження корозійної тривкості в об'ємі матеріалу, зниження опору крихкому руйнуванню, корозійному та водневому розтріскуванню, що пов'язано з агресивною дією нафто-водного середовища. Встановлено, що найбільш корозійно агресивним є нафто-водне середовище з межею поділу фаз нафта - вода, а найменш - нафто-водна емульсія. Показано важливу роль наводнювання сталей у процесах їх деградації за експлуатаційних умов, що проявилась у зростанні мікродефектності матеріалу та зниженні його опору крихкому руйнуванню.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л54-309-522 + О77-082.04 +
Шифр НБУВ: РА343278

Рубрики:

      
2.

Улинець 
Локалізація пожеж розливів нафтопродуктів у резервуарних парках: автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / Ернест Михайлович Улинець ; Університет цивільного захисту України. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л54-309-52 Н68
Шифр НБУВ: РА365918

Рубрики:

      
3.

Дьяченко Л.Ю. 
Обгрунтування раціональних конструктивно-технологічних рішень та часу посилення сталевих циліндричних резервуарів бандажами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.08 / Л.Ю. Дьяченко ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2005. — 20 с. — укp.

Виявлено чинники впливу на організаційно-технологічні параметри та техніко-економічні показники процесу посилення (удосконалення) сталевих циліндричних резервуарів металевими бандажами. Наведено кількісну оцінку даних факторів і вперше досліджено їх взаємодію з чинниками вартості та трудомісткості робіт. Розроблено методику формування оптимальних конструктивних характеристик бандажів за заданої площі поперечного перерізу посилення стінки на базі застосування методу ітераційного перебору можливих комбінацій конструктивних параметрів. Розроблено методику обгрунтування доцільності проведення реконструкції сталевих циліндричних резервуарів на основі врахування впливу ступеня їх експлуатаційного зносу на загальну вартість робіт та ефекту від дисконтування витрат.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л54-309-522 + Н728.503.4-083 +
Шифр НБУВ: РА336319

Рубрики:

      
4.

Михайлюк А.О. 
Підвищення ефективності локалізації пожеж в резервуарах з нафтопродуктами: автореф. дис... канд. техн. наук : 21.06.02 / А.О. Михайлюк ; Ун-т цив. захисту України. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано новий підхід щодо вирішення науково-практичної задачі підвищення ефективності локалізації пожеж в резервуарах з нафтопродуктами за рахунок збільшення точності математичного опису цих процесів та оптимізації сил і засобів для охолодження резервуарів, що горять. Проаналізовано моделі горіння нафтопродуктів та методи оцінювання їх теплового впливу на споруди резервуарного парку, охарактеризовано особовий склад підрозділів МНС, які беруть участь у гасінні пожежі. Побудовано математичну модель нагріву резервуара, що горить, в якій враховано нерівномірний нагрів сухої стіки резервуара та теплообмін опроміненням, конвекцією, а також передачу тепла за рахунок теплопровідності сталі. З'ясовано, що дана модель дозволяє визначити розподіл температури по сухій стінці резервуара у довільний момент часу. Виявлено, що розподіл температури по висоті сухої стінки має лінійний характер, а на коефіцієнти цієї залежності впливають діаметр резервуара та вид нафтопродукту. Побудовано математичну модель стікання водної плівки по вертикальній стінці резервуара, яка дозволяє розраховувати межі області охолодження стінки резервуара за умов подачі води пожежними стволами. Одержано залежності швидкості стікання та товщини водної плівки від її переміщення. Експериментально визначено залежність коефіцієнта тепловіддачі від нагрітої стінки резервуара залежно від періоду часу, протягом якого вона покрита плівкою. Сформульовано задачу оптимального вибору сил і засобів для охолодження резервуара, що горить, запропоновано алгоритм її розв'язання. Як критерії оптимальності запропоновано використовувати мінімум витрати води, особового складу або пожежних автомобілів. Нові моделі, методи й алгоритми реалізовано у вигляді програмного комплексу, який дозволяє візуалізувати тепловий потік від резервуара, що горить, обрати позиції для розміщення пожежних стволів, оцінити наслідки дій щодо охолодження резервуара. Наведено рекомендації щодо використання програмного комплексу для розробки картки гасіння пожежі в резервуарі з нафтопродуктом і проведення штабних навчань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л54-309-52 н68
Шифр НБУВ: РА370523 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Дендаренко Ю.Ю. 
Радіальні водяні струмені-екрани для протипожежного захисту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.16 / Ю.Ю. Дендаренко ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Запропоновано та експериментально досліджено системи радіальних водяних струменів-екранів, які забезпечують захист вертикальних сталевих резервуарів з нафтопродуктами від теплового впливу факела полум'я. Узагальнено результати досліджень та одержано емпіричні залежності, які використовуються у розрахунках пристроїв для створення радіальних водяних струменів-екранів, обгрунтовано достатню їх точність. Уперше встановлено та експериментально перевірено параметри радіальних водяних струменів-екранів для захисту від дії теплового потоку вертикальних сталевих резервуарів з нафтопродуктами. Одержано розв'язання нестаціонарної теплової задачі стосовно прогріву тіла вертикального сталевого резервуара та середовищ, що знаходяться всередині, з урахуванням конвективних теплових потоків, які обумовлені пожежею. Здійснено розрахунки розподілення температур у тілі резервуара та підігріву середовища, що знаходиться всередині, що дало змогу визначити гідравлічні параметри та характеристики насадків для створення радіальних водних струменів-екранів. Розроблено методику їх розрахунку для струменеутворюючих пристроїв з метою мінімізації витрат води, скорочення чисельності персоналу та підвищення рівня його безпеки за умов пожежі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л54-309-52 н68 + Н960.2-511 +
Шифр НБУВ: РА329303

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського