Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (179)Книжкові видання та компакт-диски (49)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Л712.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Бусько Н.А. 
Блок-сополімери на основі вінілових мономерів та олігомерних ініціаторів (синтез, структура і властивості): Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / Н.А. Бусько ; НАН України. Ін-т хімії високомолекуляр. сполук. — К., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Вивчено питання розробки методів синтезу олігомерних азо- та поліазоініціаторів. Встановлено закономірності процесів формування блок-сополімерів заданої будови фотоініційованою радикальною полімеризацією з використанням одержаних олігомерних азоініціаторів, досліджено властивості синтезованих сполук. Розроблено методи синтезу азоацилгідразонів кетонів. Показано, що вони є ефективними фотоініціаторами радикальної полімеризації у синтезі олігомерів. Вперше синтезовано олігомерні азо- та поліазоініціатори радикальної полімеризації на основі азо-біс-ізобутирогідразону циклогексанону та бутадієн-ізопренового каучуку або олігопропіленгліколів. Методом фотоініційованої радикальної полімеризації з використанням олігомерних азо- та поліазоініціаторів синтезовано три- та поліблочні сополімери з різною довжиною блоку стиролу. Доведено, що синтезовані методом фотоініційованої радикальної полімеризації блок-сополімери є двофазними системами. Показано, що за умов двостадійного синтезу блок-сополімерів співіснують дві хаотично взаємопроникні мікрофази, які складаються зі стирольних і дієнових блоків, а під час одностадійного синтезу блок-сополімерів утворюється добре упорядкована, тривимірна гратка ізольованих доменів стиролу всередині дієнової неперервної матриці. Показано, що методом фотоініційованої радикальної полімеризації з використанням поліазоініціаторів можна спростити процес синтезу блок-сополімерів до одностадійного.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г721.18 + Л712.18
Шифр НБУВ: РА313871 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Цибух Р.Д. 
Окиснювальне дегідрування етилбензолу до стиролу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.04 / Р.Д. Цибух ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Львів, 2002. — 17 с. — укp.

Розглянуто технологію одержання стиролу окиснювальним дегідруванням (ОД) етилбензолу. Встановлено залежність між фізико-хімічними та каталітичними властивостями даних каталізаторів. Визначено активні фази оптимального каталізатора і досліджено динаміку їх формування під дією реакційного середовища у часі. Встановлено кінетичні закономірності процесу на кращому каталізаторі. Запропоновано кінетичну модель для реакції у присутності кращого каталізатора, на базі якої проведено оптимізацію процесу ОД етилбензолу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л712.121.8
Шифр НБУВ: РА320060 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Борисенко А.Ю. 
Оптимізація методів отримання полістирольних композицій з метою підвищення їх сцинтиляційних характеристик: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.01 / А.Ю. Борисенко ; НАН України. Наук.-технол. концерн "Ін-т монокристалів". — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання оптимізації методів отримання полістирольних композицій як сцинтиляторів у детекторах іонізуючого випромінювання. Досліджено радіолюмінісцентні полістирольні композиції, виготовлені згідно методам полімеризації у масі та лиття під тиском. Визначено вплив технологічних режимів отримання полістирольних композицій на їх сцинтиляційні характеристики. За допомогою методу прискорених випробувань проаналізовано вплив термо- і радіаційного старіння на характеристики композицій. Встановлено оптимальні умови використання полістирольних композицій: прогнозний термін використання, допустиму дозу і потужність дози опромінення. Запропоновано оптимальні технологічні режими виготовлення полістирольних композицій з високими сцинтиляційними характеристиками. Розроблено оптимальні режими виготовлення композицій полімеризацією у масі та литтям під тиском, які дозволили виготовити сцинтилятори, що перевищують за основними характеристиками кращі закордонні аналоги.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л712.121 + В381.531,022
Шифр НБУВ: РА310470 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Чулєєва О.В. 
Розробка технології одержання поліолефінових композицій з підвищеною теплостійкістю: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.06 / О.В. Чулєєва ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено способи структурної модифікації поліолефінів з використанням силанових суперконцентратів, світлостабілізаторів, домішок діатомітового кремнезему та просторово ускладнених фенолів. Вивчено основні відмінності у реологічних, молекулярних, фізико-механічних властивостях силанольнозшитих поліолефінів залежно від природи біфункціональних кремнійорганічних сполук, ініціатора, каталізатора, антиоксиданта, технологічної домішки та світлостабілізатора. Досліджено вплив основних технологічних параметрів на ступінь зшивання поліолефінів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л712.11 + З232.323
Шифр НБУВ: РА372625 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Скорохода В.Й. 
Теоретичні основи технологій одержання функціонально активних кополімерів полівінілпіролідону: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.17.06 / В.Й. Скорохода ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 39 с. — укp.

Розроблено теоретичні засади технологій одержання функціонально активних гідрофільних кополімерів полівінілпіролідону з (мет)акриловими естерами у вигляді плівок, формових виробів і дрібнодисперсних частинок правильної форми. Наведено результати досліджень закономірностей синтезу кополімерів полівінілпіролідону з (мет)акриловими естерами за дії постійного магнітного поля, ультразвуку чи іонів металів змінного ступеня окиснення за методами суспензійної, блочної та полімеризації у розчині, виявлено вищу реакційну здатність полівінілпіролідонвмісних композицій у порівнянні з гомополімеризацією метакрилатів незалежно від способу полімеризації. Установлено взаємозв'язок способів і режимів синтезу, структури та властивостей (ко)полімерів. Запропоновано ефективні напрямки керованих виробництв. Розроблено технологію одержання (ко)полімерів полівінілпіролідону і виробів на їх основі, зокрема матеріалів для ультратонких коригувальних контактних лінз, гідрогелевих мембран для капсулювання ліків і дрібнодисперсних полімерних частинок для створення систем направленого та контрольованого вивільнення ліків, носіїв різного типу хроматографічних процесів, полімерних емульсій для капсулювання насіння, високоефективних дублювальних еластогелевих композитів для протезування у стоматології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л712.181 +
Шифр НБУВ: РА352317

Рубрики:

      
6.

Долгошей В.Б. 
Теплофізичні властивості наноструктурованих полімерів олефінів та їх кополімерів з оксидом вуглецю: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.19 / В.Б. Долгошей ; НАН України. Ін-т хімії високомолекуляр. сполук. — К., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Вперше виконано систематичне дослідження кополімерів олефінів та оксиду вуглецю методом термоеластометрії, з поєднанням двох альтернативних режимів якого можна одержати термодинамічні властивості терполімерів та їх теплофізичні параметри. Вперше на підставі аналізу даних діелектричної релаксаційної спектроскопії показано, що дані терполімери належать до класу, так званих, гранично "крихких" склоподібних матеріалів; причому їх високу "крихкість" пояснено стеричними обмеженнями рухливості ланцюгових диполів залишками сітки нанокристалів. Встановлено, що механізмом утворення нанокристалів короткими Ет/Со послідовностями є їх бокова агрегація. Для зразка еластомерного поліпропілену методом диференціальної сканувальної калориметрії та на підставі реологічних вимірювань підтверджено припущення про бокову агрегацію стереорегулярних послідовностей у разі нанокристалізації, а також повільну її кінетику.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л712.11-106.3 + Г721.11 +
Шифр НБУВ: РА322307

Рубрики:

      
7.

Несторак Ю. С. 
Термостабілізація полістиролу імідофеніл(мет)акрилатами: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.06 / Ю. С. Несторак ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено стабілізувальну дію розробленого на кафедрі хімії ВМС нового класу легуючих мономерів - імідофеніл(мет)акрилатів за їх ковалентного введення в макромолекули полістиролу. Розглянуто можливий механізм цієї дії в інертній атмосфері. Показано, що на термостабільність модифікованого полістиролу (ПС) практично не впливає ізомерія мономеру (мета- або пара-похідна) та наявність акрилату або метакрилату. Виявлено, що оптимальною концентрацією введення імідофеніл(мет)акрилатів, що стабілізують ПС за його термодеструкції на повітрі є близько 5 % моль, а в інертній атмосфері - близько 1 % моль. Доведено, що процес деструкції ПС в інертній атмосфері інгібують або уповільнюють продукти розпаду імідного фрагмента додатку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л712.121 + Г721.12
Шифр НБУВ: РА380875 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Гуглич С.І. 
Технологія співполімеризації сірки з дициклопентадієном: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.01 / С.І. Гуглич ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2007. — 19 с. — укp.

На підставі аналізу результатів експериментальних досліджень установлено особливості механізму співполімеризації сірки з дициклопентадієном у розтопі. Установлено умови, за яких відбувається даний процес у кінетичній області. Досліджено ступінь впливу на кінетику співполімеризації температури, співвідношення мономерів, додавання активних центрів автокаталізу. Визначено оптимальні умови та методи подрібнення нерозчинної модифікації сірки. Проведено дослідження структури та ступеня кристалічності продукту співполімеризації. Розроблено математичну модель технології співполімеризації елементної сірки з дициклопентадієном та доведено її адекватність реальному процесу. Запропоновано принципову технологічну схему співполімеризації та виконано техніко-економічне оцінювання запропонованої технології співполімеризації елементної сірки з дициклопентадієном.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л712.132 + Г721.148 +
Шифр НБУВ: РА354835

Рубрики:

      
9.

Хром'як У. В. 
Функціоналізовані матеріали на основі прищеплених кополімерів полівінілпіролідону і гідрофобних вінілових мономерів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.06 / У. В. Хром'як ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2011. — 21 с. — укp.

Встановлено вплив фізико-хімічних чинників на кінетичні закономірності емульсійної полімеризації гідрофобних вінілових мономерів в присутності полівінілпіролідону (ПВП) та властивості синтезованих прищеплених кополімерів. Виявлено, що на сорбційні властивості кополімерів ПВП мають вплив температура полімеризації, концентрація ініціатора та природа кополімеру. Визначено вплив умов синтезу полімерної матриці, природи комономеру та наповнювача на міцність клейового з'єднання, твердість, теплостійкість за Віка та хімічну стійкість матеріалів на основі кополімерів ПВП. Розроблено технологічні засади модифікації кополімером ПВП-пр-ПС полістиролу у в'язкотекучому стані. Встановлено вплив вмісту кополімеру ПВП-пр-ПС на міцнісні та теплофізичні властивості модифікованого полістиролу. Виявлено, що модифікований полістирол відзначається гідрофілізованою поверхнею й антистатичними властивостями. Розроблено принципову технологічну схему виробництва кополімерів ПВП і переробки модифікованих матеріалів на їх основі у в'язкотекучому стані, обгрунтовано основні стадії та технологічні параметри процесу, запропоновано рекомендації щодо практичного використання розроблених матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г712.725 + Л712.181
Шифр НБУВ: РА380171 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського