Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (2513)Книжкові видання та компакт-диски (936)Журнали та продовжувані видання (104)
Пошуковий запит: (<.>U=Л719$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 113
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Панченко І.М. 
Вплив електричних полів на вологообмінні процеси в металонаповнених гнучколанцюгових полімерах: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.19 / І.М. Панченко ; Рівнен. держ. пед. ін-т. — Рівне, 1998. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням впливу постійних і змінних (50 Гц), однорідних і неоднорідних електричних полів на процеси статики і кінетики сорбції, дифузії та проникнення вологи через ненаповнені і наповнені високодисперсним порошком міді плівки полівінілхлориду різної товщини. Досліджено, що присутність металевого наповнювача в полімері змінює характер протікання цих процесів як без поля, так і в полях. Встановлена наявність критичних параметрів відносної вологості повітря, температури, напруженості електричного поля, за яких адсорбуюча дія розряду переходить в десорбуючу. Існує також гранична товщина плівок ПВХ, починаючи з якої стимулююча сорбцію дія електричного поля практично зникає. На основі структурної моделі наповненого полімера і діркової моделі сорбції та дифузії молекул води і гідратованих іонів з урахуванням фізико-хімічних процесів, з'ясовані механізми і закономірності впливу дорозрядних і розрядних електричних полів на коефіцієнти сорбції, дифузії та вологопроникності ПВХ і його композицій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.943

Рубрики:

      
2.

Губар І.В. 
Очистка вентиляційних викидів лінолеумного виробництва: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.03 / І.В. Губар ; Донбас. держ. акад. буд-ва і архіт. — Макіївка, 1998. — 16 с. — укp.

Встановлено, що при виробництві полівінілхлоридного лінолеуму основними шкідливими компонентами у вентиляційних викидах є пара діоктилфталата та соляної кислоти. Теоретично і експериментально обгрунтована комплексна система знешкоджування газів від цих компонентів, заснована на принципах охолодження і тонкого очищення від діоктилфталату у фільтрах з пористого фторопласту, а від соляної кислоти - у пінних апаратах. Експериментально отримані рівняння для розрахунку питомої пропускної спроможності та коефіцієнта гідравлічного опору шару пористого фторопласту. Розроблена і випробована промислова установка і створена інженерна методика проектування газоочисної системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.242н6

      
3.

Марушко С.З. 
Синтез і властивості композиційних сорбційних матеріалів "активне вугілля - полімер": Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / С.З. Марушко ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено синтезу та дослідженню композиційних сорбційних матеріалів (КСМ) на основі активного вугілля та полімерних матриць різної структури. Встановлено закономірності зміни структурно-сорбційних і кінетичних параметрів вихідного вуглецевого матеріалу та композиту в цілому від впливу параметрів синтезу композитів, вмісту і типу полімерного матеріалу. Також приділено увагу вивченню особливостей міжфазної взаємодії на границі розділу активне вугілля-полімер і впливу поверхні активного вугілля на структуру поліуретанів. Запропоновано технології одержання і випробувано властивості нових легких респіраторів з сорбційно-фільтруючими властивостями на основі одержаних еластичних КСМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.29

      
4.

Сухоруков Д.І. 
Термодинаміка зворотних та незворотних деформацій при одновісному навантаженні наповнених полімерів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.19 / Д.І. Сухоруков ; НАН України. Ін-т хімії високомолекуляр. сполук. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Досліджено вплив вмісту наповнювача, його поверхневу модифікацію та розмір і форму частинок на термоеластичні властивості композитів. Вперше запропоновано термодинамічний метод кількісного охарактеризування енергетики процесу відшарування полімеру від поверхні наповнювача, яке супроводжує непружну деформацію. На підставі аналізу енергетичного балансу виявлено, що частина поверхні, яка відшарувалась - менша в зразках, які мають зв'язувальний агент і більший розмір часток наповнювача. Поява нееластичних деформацій у композиції вуглецеве волокно/полікарбонат гіпотетично пояснюється пластичною течією матриці полімеру, викликаною тепловими ефектами процесу фрагментації волокна та більш високою концентрацією мікропорожнин, яка, в свою чергу, також обумовлена процесами фрагментації/відшарування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.2-106.2
Шифр НБУВ: РА312564 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Арламова Н.Т. 
Розробка та дослідження властивостей композитів на основі фенілону для вузлів тертя посівних машин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.06 / Н.Т. Арламова ; Укр. держ. хіміко-технол. ун-т. — Д., 2000. — 16 с. — укp.

Розроблено нові антифрикційні зносостійкі композиційні матеріали на базі ароматичного поліаміду фенілон С-2. Виявлено наявність фізико-хімічної взаємодії полімерної матриці та наповнювачів на межі поділу фаз у гетерогенній системі та її вплив на основні експлуатаційні характеристики та структуру композитів. Визначено оптимальний режим переробки фенілону та композитів на його основі. Встановлено підвищення теплофізичних показників і зносостійкості композитів відповідно в 2-4 та 6-21 рази, зниження коефіцієнта тертя в 2 - 2,5 та коефіцієнта демпфірування в 2,3 рази. Доведено доцільність застосування композитів на базі фенілону у вузлах тертя посівних машин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.96:П
Шифр НБУВ: РА312138 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
6.

Шевчук О.М. 
Реакційноздатні пероксидвмісні колоїдні металополімери та радикальні реакції за їх участю: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.06 / О.М. Шевчук ; Держ. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2000. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемам одержання колоїдних металічних та металоксидних наповнювачів з активною поверхнею та їх подальшого використання з метою створення композиційних матеріалів. Розроблено новий метод одержання колоїдних пероксидвмісних металополімерів, який полягає у нуклеації частинок металу у розчинах їх солей у присутності гетерофункціональних поліпероксидів. Досліджено вплив різних чинників (у тому числі природи та концентрації поліпероксиду) на кінетику відновлення металу, а також хімічні та колоїдно-хімічні властивості одержаних металополімерів. Підтверджено існування активних центрів радикальної природи на поверхні металополімеру. Апробовано низькотемпературну полімеризацію ванільних мономерів, ініційовану з поверхні твердої фази. З'ясовано можливість використання одержаних металополімерів як наповнювачів композиційних матеріалів із спеціальними властивостями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.943
Шифр НБУВ: РА309245 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Лупшак 
Фізико- хімія електроактивних матеріалів на основі поліароматичних сполук: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / Наталія-Оксана Лупшак ; Львівський національний ун-т ім. Івана Франка. — Л., 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.4
Шифр НБУВ: РА310685

Рубрики:

      
8.

Обіженко Т.М. 
Епоксидні композиційні матеріали для протипожежного захисту виробів будівельного та електротехнічного призначення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / Т.М. Обіженко ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Створено епоксидні композиційні матеріали зі зниженою горючістю, що не містять галогенів. Розглянуто проблеми одержання на їх основі захисно-декоративних та електроізоляційних матеріалів для протипожежного захисту виробів будівельного й електротехнічного призначення. Досліджено процеси горіння та термоокиснювальної деструкції епоксиполімерів. Проведено комплексну оцінку пожежної небезпеки композиційних матеріалів, розраховано параметри розвитку пожежі у разі використання полімерів у виробах. Вивчено технологічні, структурні та експлуатаційні характеристики полімерів зі зниженою горючістю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.9
Шифр НБУВ: РА311761 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Алексєєва Т.Т. 
Кінетика утворення та мікрофазова структура взаємопроникних полімерних сіток на основі поліуретану і полібутилметакрилату: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.06 / Т.Т. Алексєєва ; НАН України. Ін-т хімії високомолекуляр. сполук. — К., 2001. — 34 с. — укp.

Досліджено кінетичні особливості формування та мікрофазову структуру взаємопроникних полімерних сіток (ВПС) на основі поліуретану (ПУ) та полібутилметакрилату (ПБМА). Встановлено, що зміною кінетичних параметрів формування напів-ВПС і ВПС (швидкості утворення ПУ, швидкості полімеризації БМА, послідовності реакцій, співвідношення компонентів) можна регулювати в'язкопружні властивості, ступінь сегрегації та мікрофазову структуру матеріалу. Показано, що вплив наповнювача (мінерального, полімерного) на кінетику фомування ВПС і в'язкопружні властивості обумовлений двома факторами - впливом наповнювача на кінетику реакції та гальмуванням мікрофазового розподілу (МФР) внаслідок локального підвищення в'язкості поблизу межі розділу з твердою поверхнею, що призводить до зниження ступеня МФР системи в ході реакції. Проведено дослідження впливу потенційних компатибілізаторів на в'язкопружні властивості та кінетику формування напів-ВПС, що дозволило встановити два типи компатибілізуючої дії. В одному випадку введена доміша у вихідну двофазну систему запобігає мікрофазовому розподілу та призводить до утворення потрійної сумісної ВПС. В іншому - компатибілізатор прискорює МФР у ВПС, що починається за низьких ступенів перетворення кожного з компонентів. За даних умов спостерігається один широкий релаксаційний максимум втрат, що є наслідком зміни морфології системи та утворення ВПС типу матриці - включення з малими розмірами мікродоменів одного з компонентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л710.141 + Л719.2-1
Шифр НБУВ: РА315371 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Карабанова Л.В. 
Формування та властивості наповнених, градієнтних, йономервмісних взаємопроникних полімерних сіток: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.06 / Л.В. Карабанова ; НАН України. Ін-т хімії високомолекуляр. сполук. — К., 2001. — 32 с. — укp.

Наведено результати комплексних досліджень властивостей сумішей полімерів тривимірної структури - взаємопроникних полімерних сіток (ВПС) різних типів: наповнених, градієнтних, іономервмісних. Встановлено загальні закономірності формування вказаних ВПС та з'ясовано шляхи регулювання їх властивостей. Показано, що визначальним фактором формування ВПС є мікрофазовий розподіл компонентів, який залежить від термодинамічної сумісності компонентів ВПС, співвідношення швидкостей формування сіток, варіації співвідношення компонентів у ВПС. Досліджено вплив введення наповнювачів, йоногенних груп і градієнта складу на мікрофазовий розподіл у ВПС і властивості одержаних сумішей. Розвинуто уявлення про термодинаміку змішування компонентів наповнених і градієнтних ВПС, сформульовано умови рівноважної та нерівноважної компатибілізації ВПС наповнювачами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.2-106-1с
Шифр НБУВ: РА315426 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Семенова С.В. 
Підвищення тріщиностійкості полімерних композицій для ремонтно-захисних робіт: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / С.В. Семенова ; Одес. держ. акад. буд-ва та архіт. — О., 2001. — 17 с.: рис. — укp.

Проаналізовано можливість керування об'ємними зміненнями полімерних композицій, що тверднуть, а також тріщиностійкістю та основними фізико-механічним властивостями цих композицій шляхом спрямованого введення наповнювачів. Запропоновано та досліджено механізм формування інтегральних об'ємних змінень полімерних композиційних матеріалів. Побудовано та проаналізовано комплекс моделей для систем з різним видом, кількістю та дисперсністю введених наповнювачів. За допомогою цих моделей виявлено кількісні залежності об'ємних деформацій та їх інтенсивності, основних механічних характеристик, тріщиностійкості та коефіцієнта технологічного впливу від кількісних та якісних параметрів наповнювачів. Надано практичні рекомендації щодо підвищення тріщиностійкості полімерних композитів, реалізованих на практиці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.2-106
Шифр НБУВ: РА313685 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Гончаренко Я.М. 
Високодисперсні кремнеземисті порошки для стоматологічних пластмас: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.11 / Я.М. Гончаренко ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2002. — 18 с. — укp.

Розроблено кремнеземисті порошки для стоматологічних пластмас із регульованим показником заломлення в інтервалі 1,480 - 1,510 з кроком 0,01 і розміром частинок у межах 5 - 10 мкм за допомогою золь - гель технології. Вивчено взаємозв'язок передісторії етилсилікатних гелів і фізико-хімічних властивостей порошків. Запропоновано безпомельну технологію синтезу кремнеземистого порошку. Випробування композиційних матеріалів на основі розроблених порошків виявили можливість ефективного їх застосування як наповнювача для стоматологічних матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л71-382.2 + Л719.96:Р
Шифр НБУВ: РА319289 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Микитишин А.Г. 
Розробка технології та дослідження параметрів формування виробів з епоксинаповнених композитів: Автореф. дис. канд... техн. наук: 05.17.06 / А.Г. Микитишин ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено технологію формування наповнених полімерних композитних матеріалів (ПКМ) з епоксидною матрицею. На прикладі епоксинаповнених композитів з дисперсними оксидами металів і скляними та базальтовими волокнами показано можливість покращання експлуатаційних характеристик ПКМ завдяки додатковій ізотермічній та ультразвуковій обробці, у порівнянні з вітчизняними та зарубіжними аналогічними матеріалами. З застосуванням розробленої установки для визначення динамічних механічних характеристик ПКМ вивчено кінетичні закономірності структурування та на підставі результатів досліджень запропоновано режими ізотермічної обробки. Встановлено, що ультразвукова обробка композиції призводить до прискорення процесу зшивання та покращання реологічних властивостей та підвищення фізико-механічних і теплофізичних характеристик ПКМ. З використанням результатів проведених досліджень створено та впроваджено нові багатошарові полімеркомпозиційні покриття для захисту від корозії та підвищення зносостійкості безконтактних ущільнювальних елементів насосів магістральних газопроводів і рефлекторів параболічних антен.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.23 +
Шифр НБУВ: РА321774

Рубрики:

      
14.

Масленнікова Л.Д. 
Молекулярні взаємодії, структура і властивості полімерних сумішей-плівкоутворювачів для оздоблення натуральних та створення синтетичних шкір: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.19.05 / Л.Д. Масленнікова ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2002. — 38 с.: рис. — укp.

Досліджено молекулярні взаємодії у ліофобно-ліофільних полімерних сумішах внаслідок деформаційних ефектів електронних хмар з енергетичним перерозподілом, що призводить до нового структуроутворення з упровадженням сформованих полімолекулярних структур у структуру вихідних полімерів. Для одержання перспективних технічних рішень, конкурентоспроможних та екологічно чистих матеріалів встановлено механізми взаємодії, що базуються на ефектах деформації електронних хмар у ненасичених, аніонних, складноефірних, бензолвінільних, гідроксиловмісних полімерах з застосуванням структурних, релаксаційних і фізико-механічних методів. На підставі досліджень експериментально підтверджено правильність головних теоретичних положень та одержано нові дані про структурні, реологічні, діелектричні, теплофізичні та фізико-механічні властивості новостворених синтетичних шкір, плівкоутворювачів щодо оздоблення натуральних шкір та шкірної тканини хутра. Створено плівкоутворювачі на основі таких полімерних сумішей: поліізопрен-полівінілацетат, поліізопренсилікатний поліаніоніт натрію (іоногенний у водному середовищі), поліефірмалеїнатуретанові іоногенні композиції та полімерцелюлозні матеріали різних співвідношень компонентів. Доведено, що відсутність органічних розчинників під час одержання композиційних полімерних матеріалів забезпечує екологічність виробництва та експлуатації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.4 + Л719.4 + Л719.4 + Л719.4
Шифр НБУВ: РА322128

Рубрики:

      
15.

Хромишев В.О. 
Розробка та дослідження полімерних композиційних матеріалів для футерування гальванічних ванн: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.06 / В.О. Хромишев ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2002. — 17 с.: рис. — укp.

Проаналізовано літературні джерела щодо хімічно стійких матеріалів, які застосовуваються у гальванічному виробництві, а також сучасний стан застосування фізичних методів модифікації полімерних композиційних матеріалів (ПКМ). Розроблено полімерні компаунди та досліджено процеси інтенсифікації структурування ПКМ на основі поліестерних сполучних у полі низькочастотної вібрації. Визначено оптимальні рецептури ПКМ та режими структурування ПКМ у полі низькочастотної вібрації. Досліджено хімічну стійкість ПКМ та встановлено, що низькочастотна вібрація та механоактиваційна обробка наповнювача впливають на технологічні, фізико-механічні та експлуатаційні властивості досліджуваних ПКМ. На підставі одержаних результатів розроблено маловідхідну тенологію футерування гальванічних ван за рахунок комплексного використання вихідних матеріалів, яка дозволяє забезпечити стабільність і незмінність властивостей ПКМ у процесі експлуатації, а також сприяє підвищення терміну служби гальванічного обладнання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К663.054.1-5-03 + К722.56 + Л719.96:К +
Шифр НБУВ: РА321472

Рубрики:

      
16.

Гриценко О.М. 
Технологічні закономірності синтезу кополімерів на основі полівінілпіролідон-олігомерних композицій в присутності йонів металів змінної валентності: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.06 / О.М. Гриценко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2002. — 20 с. — укp.

Вперше виявлено ініціюмлювальний ефект комплексу іон металу змінної влентності - полівінілпіролідон у полімеризації (мет)акрилових мономерів. Встановлено закономірності полімеризації полівінілпіролідон-олігомерних композицій у присутності солей металів змінної валентності за кімнатної температури, в присутності кисню квантово-механічними розрахунками підтверджено хімізм каталізу через комплексоутворення з переносом заряду. З'ясовано вплив природи каталізатора, розчинників, композиційного складу на технологічні параметри синтезу кополімерів полівінілпіролідону, їх структуру та властивості, доведено високу реакційну здатність композицій у водних середовищах на повітрі. Розроблено нові технологічні умови синтезу полімерних гідрогелів і встановлено взаємозв'язок структури синтезованих кополімерів і режимів їх синтезу. Здійснено математичне планування композиційних складів і виведено математичну залежність основних експлуатаційних властивостей гідрогелів від складу вихідної композиції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.96 + Л719.96
Шифр НБУВ: РА317039 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Кудряченко В.В. 
Розроблення ефективних режимів та обладнання для просочення тканих наповнювачів полімерними зв'язуючими: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.08 / В.В. Кудряченко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2002. — 20 с. — укp.

Отримано уточнену математичну модель процесу просочення тканних волокнистих наповнювачів полімерними в'яжчими. Розроблено підхід до прогнозування технологічних параметрів процесу просочення виробів на основі тканних наповнювачів і полімерних в'яжучих з використанням оптичного методу світлопропускання. Доведено ефективність впливу пераметрів ультразвукової обробки на технологічні характеристики епоксидних олігомерів, в'яжучих і полімерів на їх основі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.2-382
Шифр НБУВ: РА319054 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Сельська І.В. 
Ріст та структура неорганічних полімерних плівок на основі вуглецю та селену: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / І.В. Сельська ; Донец. нац. техн. ун-т. — Донецьк, 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Досліджено закономірності утворення плівок алмазу, селену та їх структури у процесі конденсації з газового середовища. Виявлено, що ріст алмазної фази відбувається на карбіді WC. Встановлено вплив тиску та складу парів, температури підкладинки (з алмазними "запалювалками" та без них) на різні стадії синтезу алмазних плівок та їх структуру: кристалографію, текстуру, розмір блоків мозаїки, мікродеформацію та густину дислокацій. Виявлено закономірну залежність швидкості росту та параметрів структури від температури підкладинки для плівок алмазу, що мають вигляд кривих з максимумами незалежно від тиску, концентрації парів і типу підкладинок. Запропоновано модель і схему утворення алмазу з полівуглецевих речовин.Запропоновано механізм кристалізації, згідно якому молекули різної конфігурації можуть визначати склад і структуру плівок. Проведено термохімічний аналіз, розроблено схему формування алмазу, розраховано роботу утворення та критичні розміри зародків кристала алмазу та селену з пари.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.4 + Г741 +
Шифр НБУВ: РА322950

Рубрики:

      
19.

Суха І.В. 
Розробка полімерних композитів з наповнювачами, модифікованими полімерними четвертинними амонієвими солями: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.06 / І.В. Суха ; Укр. держ. хім.-технолог. ун-т. — Д., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Розроблено полімерні композиційні матеріали на базі еластомерних і термопластичних полімерних матриць з підвищеним комплексом технологічних і фізико-механічних характеристик. Досліджено вплив модифікації наповнювачів на властивості полімерних композиційних матеріалів. Розглянуто механізм адсорбції полімерних четвертинних амонієвих солей (ПЧАС). Встановлено, що модифікований ПЧАС сапоніт у разі введення у малих дозах сприяє підвищенню міцності зв'язку між гумою і латуньованим металокордом у 1,2 - 1,5 рази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л719.94
Шифр НБУВ: РА327004

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
20.

Семків О.М. 
Розробка епоксидних композиційних матеріалів з пониженою горючістю та поліпшеними експлуатаційними властивостями: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.02 / О.М. Семків ; Акад. пожеж. безпеки України. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Розроблено епоксидні композиційні матеріали зі зменшеною пожежною небезпекою та поліпшеними експлуатаційними характеристиками та вивчено їх поведінку у виробах за умов високих температур. Виявлено вплив природи активних центрів мінеральних наповнювачів на процеси термічної та термоокиснювальної деструкції та на комплекс технологічних, фізико-механічних властивостей, хімічну стійкість та структуру епоксиполімерів. Розроблено епоксидні композиційні матеріали зниженої горючості та димоутворюючої здатності з поліпшеними експлуатаційними властивостями з використанням техногенного наповнювача - залізоалюмінієвих оксидів, моноамонійфосфату та бромвміщуючого епоксидного олігомера. Уперше проведено комплексну оцінку пожежної небезпеки розроблених матеріалів. Установлено можливість підвищення межі вогнестійкості залізобетонних перекрить за умов нанесення товстоплівочних епоксидних покрить.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н960.2-1 + Л719.2-106.4 +
Шифр НБУВ: РА327399

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського