Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (32)Книжкові видання та компакт-диски (28)
Пошуковий запит: (<.>U=Л852$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
1.

Грабовська О.В. 
Розвиток наукових основ, розроблення та удосконалення технологій цукристих крохмалепродуктів: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.18.05 / О.В. Грабовська ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2006. — 43 с. — укp.

Наведено результати досліджень технології ферментативного розріджування крохмалю. Розроблено математичні моделі та визначено шляхи інтенсифікації процесу розріджування з метою підвищення ефективності виробництва. Науково обгрунтовано та викладено ефективну схему адсорбційної очистки гідролізів крохмалю та крохмалевмісної сировини. Доведено вплив явища гідратації на формування кристалів у гідратній та ангідридній формі, встановлено залежність формоутворення кристалів глюкози від ряду фізико-хімічних чинників і визначено технологічний режим кристалізації ангідридної глюкози. Розроблено технології драглетвірних мальтодекстринів і якісно нових цукристих крохмалепродуктів: фруктової штоки, глюкозної помади, патоки прогнозованого вуглеводного складу, а також рідких цукристих крохмалепродуктів з крохмалевмісної сировини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л852-1 +
Шифр НБУВ: РА343066

Рубрики:

      
2.

Ребенок Є.В. 
Розробка технології електрохімічної модифікації картопляного крохмалю: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.05 / Є.В. Ребенок ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено технологію виробництва модифікованого картопляного крохмалю, обгрунтовано шляхи покращання його якості й інтенсифікації процесу окиснення, а також зменшення виробничих енергозатрат. Запропоновано новий спосіб модифікації крохмалю - електрохімічне окиснення, обгрунтовано умови й оптимальний режим його застосування. Проведено аналіз ефективності даного способу у порівнянні з хімічним окисненням (гіпохлоритом натрію та пероксидом водню) та модифікацією соляною кислотою. Зроблено апробацію нового способу електрохімічного окиснення крохмалю за промислових умов. Виявлено, що даний метод дозволяє одержувати продукт кращої якості у порівнянні з тим, який модифікується хімічним способомЗ'ясовано, що електрохімічний спосіб дозволяє одержувати крохмаль з високим ступенем окиснення та низькою в'язкістю клейстеру. Доведено, що електрохімічно-окиснений крохмаль має кращі якісні показники та схожі фізико-хімічні властивості у порівнянні з його хімічно окисненими видами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л852.1 +
Шифр НБУВ: РА363545

Рубрики:

      
3.

Башта А.О. 
Розроблення технології високозцукреної патоки із пшениці: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.05 / А.О. Башта ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Розроблено технологію виготовлення високозцукреної патоки з нетрадиційної сировини - фуражного зерна пшениці. Наведено теоретичні й експериментальні результати щодо закономірностей підготовки та гідролізу крохмалю з пшениці, одержання якісних гідролізатів і готового продукту. Розроблено способи очищення гідролізату від завислих і розчинних домішок. Обгрунтовано ефективність сумісної дії іллінського бентоніту й аніонного флокулянта "Магнафлок LT 27" для попереднього очищення крохмальних гідролізатів від речовини жиробілкового комплексу, додаткового знебарвлення та значного прискорення швидкості фільтрування. Запропоновано комбінований спосіб очищення гідролізату після зцукрювання за допомогою активного вугілля та природного сорбенту палигорскіту. Установлено та пояснено явище ізоелектричного фокусувального розділення гідролізату з виділенням молекулярних фракцій вуглеводів, білка та жиру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л852.2-3 +
Шифр НБУВ: РА349987

Рубрики:

      
4.

Карпович І.В. 
Розроблення технології фруктозовмісного харчового сиропу з пшеничної сировини: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.05 / І.В. Карпович ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено технологію фруктозовмісного харчового сиропу з найбільш дешевої за умов України крохмалевмісної сировини - пшениці 6 класу. Проаналізовано способи і схеми одержання харчових сиропів, шляхи їх використання у процесі виробництва різних харчових продуктів. Встановлено оптимальні параметри процесів розрідження та зцукрювання крохмалю, а також ізомеризації глюкози з використанням високоефективних ферментних препаратів, знебарвлення глюкозного та глюкозно-фруктозного розчинів природними сорбентами й активним вугіллям. Розроблено спосіб і технологічну схему одержання фруктозовмісного харчового сиропу з пшеничної сировини з вмістом фруктози 32...35 % до маси сухих речовин продукту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л852.40
Шифр НБУВ: РА373899 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Сабадаш Н.І. 
Удосконалення технології високомальтозних сиропів із кукурудзяного крохмалю: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.05 / Н.І. Сабадаш ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Удосконалено технологію виготовлення високомальтозних сиропів (ВС) з кукурудзяного крохмалю з використанням комплексу амілолітичних ферментних препаратів. Наведено результати теоретичних і експериментальних досліджень щодо закономірностей процесу зцукрювання крохмалю за різних комбінацій ферментних препаратів і одержання сиропів з високим вмістом мальтози. Розроблено математичні моделі та визначено оптимальні параметри процесу зцукрювання розріджених крохмальних гідролізатів до мальтози з метою одержання ВС. Запропоновано способи комбінування ферментних препаратів для одержання мальтозних сиропів прогнозованого вуглеводного складу. Вдосконалено технологічну схему очистки ферментативних гідролізатів крохмалю від нерозчинних і розчинних домішок. Обгрунтовано ефективність використання природного сорбенту сапоніт для попереднього видалення завислих домішок та покращання процесу фільтрування. Вдосконалено схему адсорбційної очистки гідролізатів крохмалю від барвних речовин. Розроблено апаратурно-технологічну схему одержання ВС з кукурудзяного крохмалю. Наведено результати виробничих досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л852.5 +
Шифр НБУВ: РА363318

Рубрики:

      
6.

Кузнєцова І.В. 
Удосконалення технології рідких цукропродуктів із кукурудзяної сировини: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.05 / І.В. Кузнєцова ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Удосконалено технологію рідких цукропродуктів з кукурудзяної сировини (КС). Наведено результати теоретичних і експериментальних досліджень щодо підвищення ефективності процесів розріджування КС і зцукрювання попередньо очищеного крохмального гідролізату (КГ) ферментними препаратами, які забезпечують одержання цукрокристих сиропів заданого вуглеводного складу. Науково обгрунтовано та розроблено спосіб попереднього очищення КГ від речовин жиро-білкового комплексу модифікованим палигорськітом, який дозволяє підвищити ефективність знебарвлення сиропу та покращити якісні показники готової продукції. На підставі експериментальних і промислових досліджень викладено апаратно-технологічну схему виробництва рідких цукропродуктів з КС з метою забезпечення одержання високоякісного продукту з заданим вуглеводним складом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л852-3 +
Шифр НБУВ: РА342420

Рубрики:

      
7.

Григоренко Н.О. 
Удосконалення технології харчового сиропу із цукрового сорго: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.05 / Н.О. Григоренко ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Удосконалено технологію харчового сиропу з цукрового сорго, застосування якої забезпечує високу харчову та біологічну цінність кінцевого продукту. Досліджено хімічний склад соку високопродуктивних сортів і гібридів цукрового сорго та вилучення його окремих складових за умов технологічної обробки. Розроблено двостадійний спосіб ферментативного гідролізу крохмалю, який міститься у соку сорго, що дозволяє підвищити у ньому вміст моноцукрів та покращити фільтраційні властивості. Встановлено ефективність застосування катіонного флокулянту на основі полігексаметиленгуанідину для очищення соку сорго від високомолекулярних сполук. Розроблено апаратурно-технологічну схему виробництва харчового сиропу з цукрового сорго, яка забезпечить одержання високоякісного харчового сиропу, збагаченого макро-, мікроелементами й амінокислотами вихідної сировини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л852.40
Шифр НБУВ: РА373892 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Майданець О.М. 
Удосконалення технологій ферментативного розріджування крохмалю та мальтодекстринів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.05 / О.М. Майданець ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Установлено, що інтенсифікація процесу ферментативного розріджування крохмалю, одержаного завдяки механічному чи мікрохвильовому впливу дає змогу зробити цей процес максимально ефективним. Визначено оптимальні технологічні умови процесу ферментативного розріджування кукурудзяного та картопляного крохмалів, а також способів його інтенсифікації. Розроблено технологію драглетвірних мальтодекстринів за дії поля надвисоких частот. Удосконалено та випробувано за виробничних умов технологію виробництва даних ферментів, що мають низький глюкозний еквівалент, шляхом спрощення температурного режиму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л852.1 +
Шифр НБУВ: РА335967

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського