Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (35)Книжкові видання та компакт-диски (66)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=М130.5$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Зубик С.В. 
Підвищення ефективності процесу шліфування деревини дуба пелюстковим інструментом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.07 / С.В. Зубик ; Нац. лісотехн. ун-т України. — Л., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено процес шліфування пелюстковим абразивним інструментом деревини дуба й обгрунтовано оптимальні умови його реалізації. Проаналізовано взаємодію жорсткості інструмента, його деформації, швидкості різання та сили притискання до оброблюваної поверхні та сформульовано аналітичний вираз для визначення взаємоз'язку даних чинників. Побудовано математичну модель визначення жорсткості інструмента й обгрунтовано її оптимальну величину, що забезпечує рівномірні зусилля притискання в процесі шліфування деталей криволінійного профілю. Обгрунтовано вираз для визначення максимальної кількості пелюсток в інструменті, укомплектованому щітками та розроблено його конструкцію. Проведено експериментальні дослідження впливу зернистості, кількості пелюсток, режимних параметрів на шорсткість обробленої поверхні, глибину шліфування та спрацювання пелюсток. Встановлено оптимальні значення змінних факторів, які забезпечують собівартість у 2 - 3 рази нижчу у порівнянні з ручним шліфуванням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М130.571-1 +
Шифр НБУВ: РА339435

Рубрики:

      
2.

Рудь А.Є. 
Поліпшення експлуатаційних характеристик відцентрових стружкових верстатів зміцненням їх бил високошвидкісним тертям: автореф. дис... канд. техн. наук : 05.05.04 / А.Є. Рудь ; Нац. лісотехн. ун-т України. — Л., 2010. — 17 с. — укp.

Обгрунтовано можливість покращання експлуатаційних характеристик відцентрових стружкових верстатів шляхом зміцнення їх бил високошвидкісним тертям. На підставі аналізу процесу одержання різаної стружки доведено нераціональність застосування гартованих інструментальних і високолегованих сталей для виготовлення притискних бил. Обгрунтовано доцільність виготовлення притискних бил з конструкційних вуглецевих сталей із поверхневим зміцненням зони найбільшого зношування. Доведено, що новий спосіб обробки бил високошвидкісним тертям дозволяє одержати зміцнений шар з підвищеними експлуатаційними показниками на дешевих конструкційних сталях. Досліджено основні чинники підвищення товщини зміцненого шару під час обробки високошвидкісним тертям з попутним способом подачі заготівки. Визначено раціональні режими зміцнення притискних бил, виготовлених з конструкційної вуглецевої сталі 45. Експериментально досліджено значення температури, що виникає у поверхневих шарах заготівки. Встановлено підвищення зносостійкості поверхні матеріалу притискних бил відцентрових стружкових верстатів, зміцнених високошвидкісним тертям, що збільшує ресурс їх роботи удвічі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М130.5-5-08 + М133.7
Шифр НБУВ: РА370537 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Білоус О.В. 
Технологічні засади підвищення зносостійкості дереворізального інструменту комплексною електроіскровою і лазерною обробкою: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.04 / О.В. Білоус ; Технол. ун-т Поділля. — Хмельницький, 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Розглянуто закономірності зміни триботехнічних характеристик пар тертя "сталь - деревина" залежно від методів поверхневого зміцнення інструментальних матеріалів, режимів випробувань (швидкість, навантаження), породи деревини та її вологості, напряму тертя (вздовж і поперек волокон). Розроблено новий евтектичний електродний матеріал на основі заліза для нанесення покриттів комплексним електроіскровим легуванням і лазерною обробкою. Запропоновано регресійні рівняння з врахуванням впливу швидкості різання та навантаження на інтенсивність зношування зміцненого дереворізального інструменту. Надано оцінку зносостійкості, а також процесів контактної взаємодії та різання зміцненого дереворізального інструменту за лабораторних умов та за умов роботи верстатного обладнання. Надано практичні рекомендації щодо застосування розробленої технології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М130.5-14 + М130.5-14 + М130.5-14
Шифр НБУВ: РА322178

Рубрики:

      
4.

Озимок Ю.І. 
Удосконалення процесу загострювання дереворізальних ножів з використанням багаточашкового абразивного інструмента: автореф. дис.. канд. техн. наук: 05.05.04 / Ю.І. Озимок ; Нац. лісотехн. ун-т України. — Л., 2009. — 21 с. — укp.

Вирішено актуальне науково-технічне завдання підвищення продуктивності процесу загострювання дереворізальних ножів новим багаточашковим абразивним інструментом. Показано, що процес загострювання ножів абразивними кругами є малопродуктивний, оскільки на нього впливає висока температура, що виникає на поверхні шліфування. Відзначено, що існуючі рекомендації щодо раціональних режимів загострювання та доведення дереворізальних інструментів, зокрема, лущильних і шпоностругальних ножів, частково вирішують цю проблему, але суттєво зменшуютть продуктивність процесу загострювання. Встановлено закономірності впливу його режимів на температурні, якісні та стійкісні показники процесу загострювання. Розроблено методику та модель повного автоматичного балансування багаточашкового абразивного інструмента. Одержано рівняння регресії, яке дозволяє враховувати взаємодію певних факторів (швидкості подачі шліфувальної головки та подачі на врізання) на температуру, що виникає на поверхні шліфування. Розроблено раціональні режими загострювання дереворізальних ножів багаточашковим абразивним інструментом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М130.5-5-08 +
Шифр НБУВ: РА366773

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського