Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (29)Книжкові видання та компакт-диски (55)Журнали та продовжувані видання (7)
Пошуковий запит: (<.>U=М305.03$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Данилевич Н.С. 
Інтенсифікація процесів опорядження текстильних матеріалів у магнітному полі: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.19 / Н.С. Данилевич ; Київ. нац. ун-т технологій та дизайну. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Науково обгрунтовано застосування магнітного поля у технологічних процесах фарбування та промивки текстильних матеріалів. Проведено комплексні дослідження та визначено раціональні параметри омагнічування води, робочих органів і тканин під час фарбування та промивки текстильних матеріалів. За результатами дослідження вологообмінних властивостей цих матеріалів визначено показники, зокрема, повну вологоємність, гігроскопічну вологу, адсорбовану вологу полі- та моношару, об'єму мікро- та макропор, питому поверхню. Вивчено залежність концентрації відмитого барвника від напруженості магнітного поля та часу промивки. Встановлено раціональні режимні параметри омагнічування води під час промивки тканин. Для реалізації процесу промивки текстильних матеріалів за наявності манітного поля запропоновано технологічну схему цього процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М305.017 + М305.03 +
Шифр НБУВ: РА364402

Рубрики:

      
2.

Погоріла О.В. 
Розробка полімерної композиції для фарбування тканин пігментами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.03 / О.В. Погоріла ; Херсон. держ. техн. ун-т. — Херсон, 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто процес фарбування пігментами як утворення адсорбційного комплексу, у формуванні якого визначальну роль відіграє адсорбція. Досліджено процес адсорбції полімерних в'яжучих бавовняною тканиною під час фарбування пігментами та проаналізовано вплив на даний процес різних факторів, зокрема концентрації полімеру в'яжучого, капілярності тканини, наявності в розчинах домішок поверхнево-активних речовин різного типу, електролітів. Визначено домішки, що підвищують швидкість адсорбції полімеру, встановлено склад пігментного фарбувального розчину. Оптимізовано кількісний вміст основних компонентів фарбувального розчину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М305.033.91
Шифр НБУВ: РА319324 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Гараніна 
Розробка технології фарбування похідними парафенілендіаміну: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.19 / Ольга Олександрівна Гараніна ; Київський національний ун-т технологій та дизайну. — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М305.033.9
Шифр НБУВ: РА365857

Рубрики:

      
4.

Сарібєкова Д.Г. 
Розробка технології фарбування тканин із суміші целюлозних та поліефірних волокон пігментами, поєднаної з заключною обробкою: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.03 / Д.Г. Сарібєкова ; Держ. акад. лег. пром-сті України. — К., 1999. — 20 с. — укp.

У дисертації наводяться результати комплексних теоретичних і експериментальних досліджень, пов'язаних з використанням поліуретанових іономерів у якості зв'язуючих при сумісному фарбуванні пігментами і малозминальній обробці. Запропоновано механізм підвищення адгезійної міцності поліуретану, заснований на утворенні другого полімеру з предконденсату термореактивної смоли в присутності полімеру зв'язуючого. Здійснено вибір каталітичних систем, що забезпечують зниження вільного формальдегіду на тканині в 3-7 разів. Розроблено технологію фарбування пігментами бавовнополіефірних тканин, поєднану з заключною обробкою, яка відрізняється раціональним і ефективним використанням усіх видів матеріальних ресурсів та забезпечує випуск екологічно чистих текстильних матеріалів з необхідними споживчими властивостями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М305.033.91

Рубрики:

      
5.

Субботіна Н.Є. 
Створення полімерних композицій для суміщених процесів пігментного фарбування і гідрофобізації текстильних матеріалів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.03 / Н.Є. Субботіна ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2006. — 24 с. — укp.

Показано, що дані полімери за одночасного їх застосування здатні забезпечити необхідну якість забарвлень і показники гідрофобної обробки. Встановлено, що для одержання необхідних споживчих властивостей тканини полімер зв'язуючого повинен виконувати роль матриці, а полімер-гідрофобізатор - дисперсійної фази. Обгрунтовано вибір емульгаторів для приготування гідрофобізуючої емульсії на підставі розрахунку термодинамічних параметрів полімеру-гідрофобізатора та емульгатора, що дозволило забезпечити структурну сумісність полімеру з емульгатором, здійснити їх заміщення на надмолекулярному рівні та створити надійну експлуатаційно-сумісну систему. Обгрунтовано схему взаємодії полімер-зв'язуючого з полімером-гідрофобізатором у композиційній плівці, яка формується на поверхні тканини у процесі суміщення фарбування та гідрофобізації, а також з текстильним матеріалом. На підставі результатів виробничих випробувань підтверджено доцільність використання розробленої полімерної композиції у пігментних складах для фарбування пігментами та гідрофобізації текстильних матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М305.03-3 + М305.073.81-3 + Л625.82 +
Шифр НБУВ: РА344277

Рубрики:

      
6.

Поліщук С.О. 
Фізико-хімічне обгрунтування технологій кольорування текстильних матеріалів новими випускними формами органічних барвників: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.19.03 / С.О. Поліщук ; Херсон. держ. техн. ун-т. — Херсон, 1999. — 35 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням створення більш продуктивних, економічних та екологічно чистих технологій кольорування текстильних матеріалів за допомогою нових випускних форм органічних барвників. На основі теоретичних і практичних досліджень запропоновано новий підхід щодо вивчення стану органічних барвників у розчинах та за умови утворення твердої фази. За одержаними результатами запропоновано шляхи створення конкурентоспроможних, стійких в умовах зберігання і процесах застосування, некурних і малоцінних, з більш високими ступенями фіксації і поглинання за умови безперервних і періодичних способів фарбування, зі зниженою міграцією у процесі проміжної сушки випускних форм органічних барвників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л625.82 + М305.033.9
Шифр НБУВ: РА307919 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського