Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (21)Книжкові видання та компакт-диски (28)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=М305.04$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Куліш І.М. 
Застосування сумішей полімерів для створення модних ефектів на текстильних матеріалах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.03 / І.М. Куліш ; Херсон. держ. техн. ун-т. — Херсон, 2001. — 21 с.: рис. — укp.

Розроблено полімерні композиції для створення оптичних ефектів на текстильних матеріалах. Розвинуто новий напрямок, на базі термодинамічного підходу до вибору полімерних компонентів друкувальної композиції, що грунтується на оцінці термодинамічних параметрів полімерів та розрахунку критерію термодинамічної сумісності. Встановлено, що цілеспрямоване використання несумісності полімерів дозволяє за допомогою сумішей полімерів формувати на текстильних матеріалах матові ефекти. Розроблено й експериментально підтверджено склад суміші для створення матових ефектів. Знайдено та досліджено ряд домішок до суміші полімерів, що забезпечують підвищення якості та стійкості ефекту. Запропоновано композиційний полімерний склад суміші, яка містить формальдегід.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М305.043.9
Шифр НБУВ: РА313625 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Костиря М.І. 
Модифікування поліуретанових загусток на основі побудови моделі зсувної течії: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.03 / М.І. Костиря ; Херсон. держ. техн. ун-т. — Херсон, 2000. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням створення ресурсоенергоощадних технологій опоряджувального виробництва текстильної промисловості. Наведено результати комплексних теоретичних та експериментальних досліджень, пов'язаних із застосуванням поліуретанових гелів як загусток друкарських пігментних сумішей та їх модифікацією на основі побудови моделі зсувної течії з метою підвищення псевдопластичних властивостей. Виявлено ефект зсувного загущення поліуретанових загусток друкарських сумішей, а також запропоновано модель змінної структури гелю. Розроблено математичну модель зсувного загущення поліуретанових гелів. Запропоновано технологічні та результативні способи модифікацій реологічних властивостей загусток у процесі їх приготування. Визначено оптимальні режими виготовлення загусток та апробовано ефективну систему розчинників загусника, яка забезпечує зменшення вмісту органічних розчинників у готовій загустці у 2,2 рази. Встановлено, що використання модифікованої поліуретанової загустки у пігментних композиціях на основі поліуретанових зв'язуючих забезпечує покращання їх псевдо-пластичних властивостей, досягнення високих показників міцності та якості забарвлення текстильних матеріалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М305.043.91
Шифр НБУВ: РА311465 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Іщенко О.В. 
Розробка технології застосування карбоксиметильованого крохмалю в друкуванні і заключній обробці текстильних матеріалів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.19.03 / О.В. Іщенко ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2006. — 24 с. — укp.

Розроблено технологію застосування карбоксиметильованого крохмалю в друкуванні та заключній обробці текстильних матеріалів з метою вирішення проблем розширення асортименту загусників і підвищення ефективності технологічного процесу, які мають місце у разі використання в опоряджувальному виробництві дорогих загусників на основі імпортного альгінату натрію. Теоретично обгрунтовано механізм структурних перетворень крохмалю під час обробки дугами та карбоксиметилюванні, що пояснює високу розчинність одержаного продукту у холодній воді. На підставі дослідження фізико-хімічних властивостей Na-карбоксиметильованого крохмалю (КМК) визначено умови одержання з нього в'язких систем з необхідними друкарсько-технічними властивостями та виконано їх оцінку у порівнянні з реологічними властивостями альгінатних загусників та модифікованих крохмалів імпортного виробництва. Запропоновано новий спосіб й обгрунтовано механізм підвищення стійкості висококонцентрованих розчинів Na-КМК шляхом застосування як антикоагулянта карбаміду у концентрації 2 - 5 %, що дає можливість їх постачання опоряджувальним підприємствам у вигляді пасти, та виключити з технологічного циклу виробництва процес сушіння. Науково обгрунтовано технологію застосування Na-КМК як загусника друкарських фарб на основі встановлених високих друкарсько-технологічних властивостей фарб та ефективності технологічного процесу друкування тканин з целюлозних волокон. Проведено позитивну апробацію розробленої технології за виробничих умов на АТЗТ "Тіротекс", Тираспіль, АТЗТ "Черкаський шовковий комбінат".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М305.04-38 + М305.07-38 +
Шифр НБУВ: РА344278

Рубрики:

      
4.

Діхтяренко М.Г. 
Створення безаміачної технології пігментного друку текстильних матеріалів із використанням електроактивованих водних систем: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.19 / М.Г. Діхтяренко ; Херсон. нац. техн. ун-т. — Херсон, 2008. — 24 с. — укp.

Описано безаміачну технологію пігментного друку текстильних матеріалів за допомогою заміни у складі друкарської фарби водопровідної води та 25 % розчину аміаку, що виконує функції стабілізатора, рідким продуктом електроактивації води католітом. Досліджено реологічні властивості загусток та друкарських композицій, виготовлених за базовою та створеною технологіями. Визначено вплив католіту на властивості загусника, що допомагає підвищити термін зберігання загустки в 4,5 раза. Встановлено, що реологічні характеристики друкарської композиції приготовленої з католітом більш стійкі в межах напруги зсуву виробничих умов (100 - 200 Па). Проаналізовано структурні зміни пігментів в католіті. Досліджено, що в активованому середовищі католіту відбувається диспергування частинок пігментів, молекули барвників збуджуються максимально (в порівнянні з іншими розчинниками), збільшується інтенсивність кольору пігменту. Доведено, що більш інтенсивне забарвлення тканини за даних умов зменшує кількість загусника, зв'язуючого компонента та пігменту у складі друкарської фарби на 10 %, забезпечує якість та стійкість забарвлень тканин на рівні базової технології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М305.043.91 +
Шифр НБУВ: РА360713

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського