Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (12)Книжкові видання та компакт-диски (17)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=Н303.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія: Будівництво   
1.

Лук'янченко М.П. 
Стінові карбонатні матеріали на комплексному механоактивованому силікат-натрієвому в'яжучому: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / М.П. Лук'янченко ; Нац. акад. природоохорон. та курорт. буд-ва. — Сімф., 2005. — 17 с. — укp.

Теоретично й експериментально підтверджено можливість одержання механоактивованого високошвидкісним подрібненням комплексного силікат-натрієвого в'яжучого та стінових карбонатних матеріалів з його використанням. Встановлено вплив швидкості навантаження під час подрібнення та температури на процес декарбонації зразків вапняку різного розміру. Показано роль оксиду кальцію, що утворюється на поверхні вапнякових частинок у формуванні структури матеріалу на силікат-натрієвому в'яжучому. Виявлено закономірності утворення структури та властивостей карбонатних матеріалів з використанням механоактивованого комплексного силікат-натрієвого в'яжучого залежно від витрат даного матеріалу, співвідношення його компонентів та рівня механохімічної активації. Показано, що наявність у комплексному механоактивованому силікат-натрієвому в'яжучому піритних недогарків сприяє утворенню в цементуючій масі опаловидного мінералу бобковиту та підвищенню міцності матеріалу. З використанням комплексного механоактивованого силікат-натрієвого в'яжучого розроблено стіновий карбонатний матеріал і створено ресурсозберігаючу технологію його виготовлення, що дозволяє у процесі механохімічної активації знизити витрати енергоємної силікату-брили до 10 - 20 % без зниження фізико-механічних властивостей виробів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н303.1 + Н312.343 +
Шифр НБУВ: РА336836

Рубрики:

      
2.

Бахтіна Т.О. 
Стінові матеріали карбонізаційного твердіння на основі вапна: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / Т.О. Бахтіна ; Нац. акад. природоохорон. та курорт. буд-ва. — Сімф., 2009. — 20 с. — укp.

Теоретично доведено й експериментально підтверджено можливість одержання стінового будівельного матеріалу карбонізаційного твердіння на осноі вапна та карбонатних побічних продуктів каменевидобутку. Запропоновано механізм карбонізації вапна й експериментально встановлено, що процес утворення вторинного карбонату кальцію у разі штучної карбонізації вапняного тіста багатостадійний і пов'язаний з утворенням різних проміжних з'єднань: гідратованих карбонатів кальцію різного ступеня гідратації та гідрокарбонату кальцію. Вперше на підставі експериментально-розрахункових даних проведено математичне моделювання процесу карбонізації вапняних систем. Виявлено закономірності одночасного впливу основних технологічних чинників - питомого тиску пресування, вологості сировинної суміші, температури та часу карбонізації на фізико-механічні властивості штучного каменю карбонізаційного твердіння на основі вапна, визначено оптимальні технологічні умови його одержання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л459.422 + Н303.1 +
Шифр НБУВ: РА369300

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Судакова О.І. 
Швидкотвердіючий стіновий матеріал із органічних целюлозовмісних відходів промисловості: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / О.І. Судакова ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена питанню одержання ефективного швидкотвердіючого конструкційно-теплоізоляційного стінового матеріалу на основі аболіту з поліпшеними фізико-механічними властивостями. Новий матеріал виробляється на основі композиційного гіпсоцементного в'яжучого і органічних целюлозовмісних відходів промисловості. Запропонований новий метод підбору складу арболіту. Розроблено оптимальні склади і умови виготовлення швидкотвердіючого стінового матеріалу (швидкість твердіння до розпалубної міцності скорочена з 24 годин до 20 хвилин, збільшена водостійкість на 40%, збільшена міцність на 60%). Собівартість продукції знижена на 70%.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н303.1

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського