Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (78)Книжкові видання та компакт-диски (56)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=Н39$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Іващенко Т.Г. 
Екологічно безпечні процеси утилізації фосфогіпсу і конверторного шлаку: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 21.06.01 / Т.Г. Іващенко ; Держ. екол. акад. післядиплом. освіти та упр. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Розкрито особливості впливу способів і технологічних рішень на екологічність процесів утилізації фосфогіпсу та конверторного шлаку, якість одержаної під час їх реалізації товарної продукції, як підгрунтя покращення екологічного стану навколо суб'єктів з їх наявністю, а також більш раціонального використання природних ресурсів. Обгрунтовано процес утилізації фосфогіпсу з одержанням гіпсового в'яжучого. Розроблено нові екологічно прийнятні раціональні технології одержання газо- та піногіпсобетону та сухих будівельних сумішей. Зазначено, що як в'яжуче використано напівгідрат сульфату кальцію (СК), одержаного випаленням відвального фосфогіпсу; в основу виготовлення пресованих виробів з фосфогіпсу покладено властивість напівгідрату СК вступати в реакцію з водою з одержанням дигідрату СК. Проаналізовано процес утилізації конверторного шлаку (КШ) з використанням його як дрібнодисперсного наповнювача до пінополімерних ізоляцій, а також як абразивного матеріалу у суміші з відходами виробництва карбіду кремнію. Проведено оцінку еколого-гігієнічних аспектів утилізації фосфогіпсу та КШ і визначено, що впровадження запропонованих удосконалених технологічних процесів призводить до суттєвого покращення екологічного стану навколо стану об'єктів з їх наявністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л322.349 + К327.209.3 + Н393
Шифр НБУВ: РА372688 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
2.

Науменко В.Е. 
Жаростійкий конструкційно-теплоізоляційний матеріал на основі техногенних продуктів металургії: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / В.Е. Науменко ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2000. — 16 с. — укp.

На основі фізико-хімічного підходу вирішено проблему використання техногенних продуктів металургії (шлаку металевого марганцю, пилу газоочищення виробництва феросицилію, гранульованого шлаку від виплавки силікомарганцю) як компонентів жаростійкого штучного каменю та універсального конструкційно-теплоізоляційного матеріалу з високими експлуатаційними властивостями на його основі, розширення сировинної бази будівельних матеріалів. Розглянуто властивості техногенних продуктів металургії, розроблено раціональні склади штучного каменю та композицій на його основі, до складу яких входить гранульований шлак від виплавки силікомарганцю. Досліджено фізико-механічні та теплотехнічні властивості розробленого жаростійкого конструкційно-теплоізоляційного матеріалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н307.6 + Н393
Шифр НБУВ: РА308194 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Бордюженко О.М. 
Композиційні будівельні матеріали на основі відходів переробки граніту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / О.М. Бордюженко ; Придніпров. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2001. — 17 с. — укp.

Вивчено здатність гранітів після механоактивації за присутності сульфатного активізатора утворювати в'яжуче негідратаційного твердіння - сульфопетроцемент. Досліджено вплив на в'яжучі властивості факторів механічної та сульфатної активації параметрів пресування, умов твердіння. Доведено можливість підвищення водостійкості та поліпшення інших властивостей, що характеризують довговічність штучного каменю, за рахунок введення різних хімічних домішок. Встановлено вплив заповнювачів на будівельно-технічні властивості композитів, особливості структури штучного каменю, створеного на основі сульфопетроцементів, і зміни її під дією різних факторів. Запропоновано гіпотезу, що пояснює механізм твердіння сульфопетроцементів та явище сульфатної активізації граніту. Визначено будівельно-технічні властивості композиційних матеріалів, що містять сульфопетроцементи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н300.8 + Н393
Шифр НБУВ: РА316940 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Запісоцький П.В. 
Мастика і бетон на основі вапнякових сірчаних руд Прикарпаття: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / П.В. Запісоцький ; Донбас. держ. акад. буд-ва і архіт. — Макіївка, 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація містить експериментально-теоретичні дослідження структури і властивостей сірчаних мастик і бетонів на основі меленої вапнякової сірчаної руди Прикарпаття і місцевих будівельних матеріалів. Встановлені основні фізико-технічні характеристики розроблених складів. Вивчені питання тріщиностійкості, зносостійкості, температуростійкості бетонів, токсичності виробництва. Встановлено, шо на витривалість сірчаного бетону до дії багаторазово-повторних навантажень найбільше впливає мікроструктура, модифікований стан сірки, властивості контактного шару сірчаної плівки і поверхні наповнювача. Розроблені рекомендації з технології і здійснено дослідно-промислове впровадження мастик та бетонів на основі сірчаних вапнякових руд Прикарпаття. Результати досліджень використані для розроблення технологічного регламенту, проектування і будівництва дослідно-промислової лінії з виробництва будівельних виробів на основі меленої вапнякової сірчаної руди.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н39 + Н626.102.19

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
5.

Щербак С.А. 
Наукові основи керування структурою будівельних матеріалів та виробів на основі металургійних шлаків: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.05 / С.А. Щербак ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2001. — 33 с. — укp.

Розроблено технологію спільної переробки шлаків різних видів, засновану на різниці в процентному вмісті шлакоутворювальних окиснів, що дозволяє в результаті їх дифузії змінювати властивості шлакових розплавів - в'язкість і температуру кристалізації. Зазначено, що "модифікований" гранульований шлак, який одержують під час спільної переробки доменних і сталеплавильних шлаків, має гідравлічну активність на 30 - 80 % вищу на відміну від доменного гранульованого шлаку, що дозволяє скоротити на 10 - 15 % витрати клінкеру у разі виробництва цементів і збільшити продуктивність кульових млинів на 20 %. Встановлено, що структуроутворення штучних силікатних будівельних матеріалів супроводжується випромінюванням електромагнітного поля в герцевому діапазоні, яке має полічастотний характер. Виявлено, що за дії вібрації на неструктуровані та слабоструктуровані системи, виникає електромагнітне поле вібрації, яке має частотні характеристики, що збігаються з частотою дії вібрації. На підставі результатів теоретичних і експериментальних досліджень розроблено нормативні документи з виробництва будівельних матеріалів і виробів на основі металургійних шлаків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н393.2
Шифр НБУВ: РА316318 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
6.

Биков Р.О. 
Розробка епоксидних композицій низькотемпературного тверднення з регульованими властивостями: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.06 / Р.О. Биков ; Київ. нац. ун-т технології та дизайну. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Розроблено епоксиамінні композиції низькотемпературного твердіння для захисту та відновлення бетонних споруджень і конструкцій шляхом використання бінарних твердників і модифікації епоксиамінних композицій низькомолекулярними поверхнево-активними речовинами. Установлено закономірності регулювання технологічних і експлуатаційних властивостей епоксиполімерів з урахуванням компонентного складу композиції та його впливу на процеси формування епоксиамінних композицій. Показано, що розроблені епоксиполімери здатні досягати високого ступеня ствердіння за низьких температур та мають поліпшені хімічну стійкість, адгезійну міцність до вологого бетону, а також технологічність у порівнянні з епоксиполімерами, що рекомендовані нормативними документами та використовуються у теперішній час для захисту від корозії. Удосконалено технологічний процес просочення склоджута двокомпонентним епоксидним зв'язуючим для локального посилення цегляних конструкцій за низьких температур. Здійснено практичну реалізацію виконаних розробок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н390.9 + Н53-082.04 + Л719.96:Н +
Шифр НБУВ: РА360970

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
7.

Римар Т.І. 
Сушіння глини у нерухомому шарі: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.08 / Т.І. Римар ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено процес сушіння глини за методом фільтрації теплоносія крізь шар висушуваного матеріалу. Запропоновано методику проведення експериментальних досліджень гідродинаміки та кінетики сушіння, схеми експерименальних установок. Наведено результати досліджень і розрахункові залежності для прогнозування гідродинаміки та кінетики сушіння у першому та другому періодах. Наведено розрахунок ефективності сушіння глини у нерухомому шарі. Визначено коефіцієнти масовіддачі та розроблено критеріальні рівняння для їх розрахунку. З використанням запропонованих методів проаналізовано результати, одержані внаслідок сушіння, та технологічні параметри процесу, які забезпечують найменші загальні затрати на процес зневоднення дослідженого матеріалу. Обгрунтовано переваги сушіння глини за методом фільтрації теплоносія крізь шар матеріалу у порівнянні з іншими методами. Запропоновано методику розрахунку конструктивних параметрів сушильного апарата та його схему.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н395.2 +
Шифр НБУВ: РА358757

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського