Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (237)Книжкові видання та компакт-диски (219)Журнали та продовжувані видання (106)
Пошуковий запит: (<.>U=Н623$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 21
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Будівництво   
1.

Сукач 
Закономірності взаємодії робочих органів землерийних машин з підводними в'язкопластичними грунтами: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.05.04 / Михайло Кузьмич Сукач ; Київський національний ун-т будівництва і архітектури. — К., 2002. — 30 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н623-5-04 + О311-063-5-01
Шифр НБУВ: РА320590

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
2.

Власенко І.В. 
Зниження опору наповненню ковша скрепера застосуванням грунтонапрямного пристрою та обгрунтування його раціональних параметрів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.04 / І.В. Власенко ; Харк. держ. автомоб.-дор. техн. ун-т. — Х., 1999. — 21 с. — укp.

До захисту подається робота, яка містить дослідження процесу наповнення грунтом ковша скрепера, оснащеного грунтонапрямним пристроєм (ГНП). Приведені дані досліджень впливу різних інтенсифікаторів, впливу робочого та транспортного режиму на ефективність скрепера, а також результати експериментальних досліджень, що виконані методами математичного та фізичного моделювання з використанням обчислювальної техніки. Показано, що застосування ГНП конструкції, що пропонується, зменшує опір копанню та збільшує наповнення ковша, завдяки наявності розгалуженого процесу заповнення ковша скрепера крізь ГНП та крізь щілину між задньою плитою ГНП та днищем ковша. Аналіз процесу копання скрепером з ГНП показує, що ефективність скрепера зростає: коефіцієнт наповнення на 20-30%, продуктивність на 6-22%, питомі витрати зменшуються на 2.6%.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н623.031.21-51-04 + О311-063.04-5-04

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Сукач М.К. 
Ідентифікація робочих процесів глибоководних грунторозробних машин: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.05.04. / М.К. Сукач ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 1999. — 32 с. — Бібліогр.: с.27-30. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню характеристик підводних грунтових масивів, процесів руйнування грунту і визначенню експлуатаційного донного фону при функціонуванні землерийних машин. Встановлено взаємозв'язки між опором грунтів, їх деформаційно-міцнісними властивостями, параметрами динамічного навантаження, геоакустичного зондування і фотопрофілювання морського дна. Розроблено основи теорії гравітаційного зондування і теорії різання підводних грунтів. Створено нові методи і технічні засоби, призначені для ідентифікації робочих процесів глибоководних грунторозробних машин. Впровадження результатів дослідження у виробництво дозволяє скоротити термін створення і підвищити ефективність застосування машин шляхом забезпечення відповідності їх параметрів реальним умовам експлуатації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н623-5-01 + Д543с1/8

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Талалай В.О. 
Інтенсифікація розробки грунту бульдозерним відвалом удосконаленням параметрів ножової системи: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.04 / В.О. Талалай ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Встановлено закономірності впливу форми ножа на процес руйнування грунту. Виявлено закономірності взаємодії з грунтом робочих органів (РО) бульдозера, оснащеного виступаючим ножем трапецієподібної форми (ВНТФ) і бічними косинками (БК), сутність яких полягає в адаптації робочого процесу до властивостей грунту, характер руйнування якого полягає в утворенні зони бічних руйнувань грунту, які відповідають трапецієподібній формі, що обумовило форму ножової системи (НЖ). Визначено раціональні співвідношення параметрів НС, які забезпечують мінімальну енергоємність процесу розробки грунту. Створено математичну модель РО, в якій враховано геометричні параметри НС, оснащеної ВНТФ і БК, яка базується на теоретичному аналізі процесу руйнування грунту. Доведено, що нова конструкція РО, оснащеного ВНТФ і БК на 14 - 18 % більш ефективна у порівнянні з традиційною, а також має більшу технологічну задтність, яка досягається за рахунок застосування ВНТФ на більш міцних грунтах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н623.031.22-51-048.9 + О311-063.04-5 +
Шифр НБУВ: РА358665

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
5.

Карпушин С.О. 
Інтенсифікація розробки грунту скрепером шляхом удосконалення робочого органу і технології заповнення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.04 / С.О. Карпушин ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено процес копання грунту скрепером під час обладнання робочого органу (РО) східчастою ножовою системою (НС) та глибокою передньою заслінкою за умов заповнення ковша у дві стадії. Наведено результати теоретичних та експериментальних досліджень процесу заповнення ковша та розроблено методику визначення силових, енергетичних, техніко-економічних, раціональних, конструктивних і технологічних параметрів РО та процесу. Встановлено, що застосування запропонованих у комплексі конструктивних і технологічних рішень РО і процесу заповнення ковша згідно з двостадійною технологією, у порівнянні зі скрепером традиційної конструкції призводить до зменшення опору грунту копання та можливості підвищення місткості ковша на 26...30 % у разі незмінного тягача. Проаналізовано процес заповнення ковша скрепера у дві стадії, обладнаного НС з двома ножами, які виступають, глибокою передньою заслінкою та задньою стінкою з відвальною поверхнею та встановлено, що ефективність машини у порівнянні зі скрепером традиційної конструкції зростає: продуктивність на 17...25 %, показники матеріалоємності та енергоємності процесу набору грунту знижується на 10...14 %, 15...18 % відповідно.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н623.031.21-51-01 + О311-063.04-5-01
Шифр НБУВ: РА314450 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
6.

Подригало Н.М. 
Обгрунтування та вибір структури і основних параметрів трансмісії модульних землерийно-транспортних та навантажувальних машин: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.04 / Н.М. Подригало ; Харк. нац. автомоб.-дорож. ун-т (ХАДІ). — Х., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Проведено синтез раціональної схеми та вибір раціональних параметрів конструкцій землерийно-транспортних (ЗТМ) і навантажувальних машин (НМ) з урахуванням блочно-модульного принципу їх побудови. Досліджено шляхи поліпшення основних техніко-економічних характеристик блочно-попереднього проектування основних параметрів енергетичного модуля, проведено структурний аналіз його коефіцієнта корисної дії. Визначено вплив структури та параметрів трансмісії на приведений момент інерції, масу зубчастих коліс і техніко-економічні показники ЗТМ та НМ. Розроблено методику структурної та параметричної оптимізації трансмісії. Запропоновано раціональну схему трансмісії для даних машин модульної конструкції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н623-5-023 + О311-063-5-023 + О95-023
Шифр НБУВ: РА315200 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
7.

Кононов С. І. 
Організація виконання земляних робіт на основі оцінки показників експлуатаційної продуктивності будівельних машин: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.08 / С. І. Кононов ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто нове вирішення актуальної наукової задачі, що полягає в підвищенні ефективності організації виробництва земляних робіт на підставі оцінювання показників експлуатаційної продуктивності будівельних машин на прикладі бульдозерів, скреперів, автогрейдерів, екскаваторів. Розкрито запропоновану концепцію з визначення ефективного вибору машин для виконання земляних робіт. Наведено математичну модель, алгоритм і програмний продукт, які дозволяють здійснювати вибір машин, ефективно використовувати матеріальні й енергетичні ресурси. Зазначено, що вибір машин необхідно здійснювати за наступними показниками: матеріалоємність, енергоємність, узагальнений показник енергоємності та матеріалоємності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н623-6
Шифр НБУВ: РА376480 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
8.

Тулузов О.Г. 
Підвищення ефективності землерийно-транспортних машин циклічної дії (на прикладі бульдозерів): Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.04 / О.Г. Тулузов ; Харк. нац. автомоб.-дор. ун-т. — Х., 2006. — 23 с. — укp.

Обгрунтовано можливості підвищення ефективності бульдозерів за рахунок удосконалення робочого обладнання (відвалу бульдозера). Здійснено корегування відношення висоти відвалу до його ширини, досліджено процес формування опору затуплення. Розглянуто питання оцінки надійності та визначення раціонального складу типорозмірних рядів землерийно-транспортних машин. Аналітичні висновки підтверджено результатами експериментальних досліджень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н623.031.22-51 + О311-063.04-5 +
Шифр НБУВ: РА345395

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
9.

Дворніченко А.П. 
Підвищення ефективності роботи шнекових кільцевих бурів в міцних грунтах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.04 / А.П. Дворніченко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано механізм ущільнення зруйнованого грунту на поверхні кільцевого бура у разі взаємного зміщення осей робочого органа та свердловини, а також механізм транспортування матеріалу з урахуванням сил бокового тиску, що дозволяє мінімізувати енергоємність процесу буріння. Встановлено закономірності заповнення шнека залежно від його параметрів, а також процесу видалення грунту і подачі кільцевого бура у забій. Створено модель переміщення грунту по кільцевому шнеку з урахуванням сил бокового тиску та модель процесу ущільнення зруйнованого грунту на поверхні кільцевого бура у разі взаємного зміщення осей робочого органа і свредловини. Розроблено та впроваджено у виробництво шнекові кільцеві бури, які дозволили підвищити ефективність функціонування бурильних машин під час утворення свердловини у міцних грунтах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н623.035.11-5 +
Шифр НБУВ: РА332895

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
10.

Дирда М. П. 
Підвищення ефективності робочих процесів екскаваторів поздовжнього копання у складних грунтових умовах: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.04 / М. П. Дирда ; Придніпров. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито закономірності намерзання та налипання грунту на металеві поверхні робочих органів екскаваторів, зокрема, закономірність зростання товщини намерзлого шару грунту на поверхні робочих органів залежно від чинників, що її визначають. Обгрунтовано можливість і розкрито механізм забезпечення інерційного розвантаження робочих органів ланцюгових екскаваторів поздовжнього копання під час розробки перезволожених, в'язких, липких грунтів. Визначено основні параметри та режими роботи грунторозробного обладнання екскаваторів за інерційного розвантаження грунту. Створено конструкцію додаткового обладнання теплообігріву робочих органів екскаваторів для їх роботи за умов негативних температур навколишнього середовища, та конструкцію транспортувальної балки з гнучким дном, що забезпечує інерційне розвантаження грунту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н623.031.1-51
Шифр НБУВ: РА376940 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
11.

Белицький Д. Г. 
Підвищення ефективності розробки грунту грейферним робочим органом: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.04 / Д. Г. Белицький ; ДВНЗ "Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт.". — Д., 2011. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Запропоновано рішення щодо підвищення ефективності процесів розробки грунту грейферними робочими органами за рахунок оснащення їх гвинтовим якорем на основі встановлених закономірностей комплексної дії на масив щелеп і гвинтового якоря. Описано процес розробки грунту екскаваторами грейферів і складено математичну модель процесу заглиблення ковша грейфера в масив грунту. Удосконалено математичну модель процесу роботи гвинтових якорів мілкого заставляння. Розроблено математичну модель процесу руйнування масиву зв'язного грунту за комплексної дії на нього щелеп грейфера та гвинтового якоря. Проведено два двофакторні експериментальні дослідження за польових умов. Підтверджено вплив геометричної форми одновиткової гвинтової лопаті на конфігурацію й об'єм тіла випору якорем та ефективність нового устаткування грейфера.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н623.031.1-512-048.94
Шифр НБУВ: РА384587 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
12.

Манакін Є.А. 
Підвищення ефективності ущільнення горілих порід вибором раціональних параметрів вібраційного котка: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.04 / Є.А. Манакін ; Придніпров. держ. акад. буд-ва і архіт. — Д., 2007. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано загальну математичну модель динамічних станів вібраційного котка у межах класичної пружно-в'язкої моделі Прандтля та динамічної пружно-релаксаційної моделі грунту, в якій вперше враховано геометричні та кінематичні умови взаємодії циліндричної поверхні вальця з пружно-в'язким середовищем. Встановлено кількісні залежності динамічної активності системи (амплітуди та частоти коливань віброзбудника та функціонуючого органа котка) від фізико-механічних характеристик грунту. Виявлено області резонансних станів віброзбудника та функціонуючого органа котка й явища біфуркаційного та хаотичного руху. Вперше теоретично обгрунтовано явища релаксаційного ущільнення грунту й одержано вираз для визначення глибини релаксації, ядра ущільнення, щільності грунту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н623.067-57 +
Шифр НБУВ: РА350857

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
13.

Ваджих Хассан 
Піщані грунти, витрабувані з крупноуламковими домішками, як основа фундаментів неглибокого закладання в Сірії: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.02 / Ваджих Хассан ; Київський національний ун-т будівництва і архітектури. — К., 2003. — 21 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н581.242.2 + Н623.063
Шифр НБУВ: РА327124

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
14.

Перевозник І.А. 
Прогнозування параметрів і навантаженості малогабаритних ковшових навантажувачів з регульованими гідрооб'ємними передачами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.04 / І.А. Перевозник ; Харк. держ. автомоб.-дор. техн. ун-т. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертація присвячена розробці методів прогнозування головних параметрів і навантаженості малогабаритних навантажувачів із регульованими вручну гідрооб'ємними трансмісіями в тяговому приводі, необхідних для проектування машин з найвищими техніко-експлуатаційними показниками й удосконаленню машин, що випускаються серійно. Моделюванням серійних процесів на ЕОМ і натурними іспитами навантажувачів установлені режими навантаження і найбільші зусилля на робочому обладнанні й у тяговому приводі. Виявлено тепловий режим роботи гідрооб'ємного тягового привода і подані рекомендації по удосконаленню його системи теплообміну. Запропоновано методику прогнозування основних параметрів малогабаритних навантажувачів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н623.031.23-5-01 + О311-063.04-5-01

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
15.

Нечидюк А.А. 
Розробка і дослідження двох'ярусного безтраншейного укладача підземних комунікацій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.04 / А.А. Нечидюк ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2002. — 20 с. — укp.

Вирішено актуальну проблему збільшення продуктивності технологічного процесу укладання в талих грунтах гнучких лінійно-протяжних елементів термогідромеліоративних систем, ліній зв'язку за рахунок зменшення опору переміщенню на підставі оптимізації форми та параметрів безтраншейного робочого обладнання. З урахуванням особливостей двох'ярусної схеми розробки грунту та його фізико-механічних характеристик. Розроблено математичні залежності визначення критичної глибини різання в нижньому ярусі. Установлено розподіл нормального тиску грунту на лобову поверхню ножа залежно від форми. Визначено залежності для визначення кутів поздовжнього зсуву грунту, опір переміщенню робочого обладнання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н623-5
Шифр НБУВ: РА320262 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
16.

Щербак О.В. 
Розробка та обгрунтування раціональних параметрів з'єднально-керуючого модуля фронтального навантажувача: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.04 / О.В. Щербак ; Харк. держ. автомоб.-дор. техн. ун-т. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Розроблено методику обгрунтування раціональної конструкції з'єднально-керуючого модуля для дорожньо-будівельних машин на основі дослідження ступеня його навантаженості. З метою підвищення ефективності проектування модульних дорожньо-будівельних машин створено інформаційно-пошукову систему на основі електронних каталогів сімейства колісних машин класу 30 кН. Подано адекватну математичну модель для визначення рівня навантаження з'єднально-керуючого модуля за умов асиметричного прикладення зовнішнього навантаження і довільного кута складання напіврам. З метою перевірки прийнятих у математичній моделі допущень і розрахункової схеми проведено експериментальні дослідження з визначенням ступеня навантаження гідропривода механізму рульового управління. Запропоновано методику оптимізації корпусу шарніра з'єднально-керуючого модуля на основі оцінки його напружено-деформованого стану з використанням методу кінцевих елементів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н623.031.23-5-02 + О311-063.04-5-02
Шифр НБУВ: РА308438 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
17.

Свідерський А.Т. 
Створення навісної гідравлічної трамбовки із керованими параметрами коливань: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.04 / А.Т. Свідерський ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню динаміки тримасових ударно-вібраційних систем з гідравлічним приводом та створенню на цій основі гідравлічних трамбовок для ущільнення будівельних сумішей. Розкриті закономірності руху тримасових ударно-вібраційних трамбовок з гідравлічним виконуючим механізмом пульсаторного типу. Сформульовані основні принципи створення подібних машин і на їх основі запропонована методика розрахунку основних параметрів. Створена конструкція гідравлічної ударно-вібраційної трамбовки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н623.067.5-55

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
18.

Дєдов 
Створення резонансної гідравлічної вібротрамбовки для ущільнення грунтів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.04 / Олег Павлович Дєдов ; Київський національний ун-т будівництва і архітектури. — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н623.063-54
Шифр НБУВ: РА366084

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
19.

Горбатюк Є.В. 
Створення робочого органу землерийної машини з орієнтованими потоками виносу грунту: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.04 / Є.В. Горбатюк ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2006. — 19 с. — укp.

Визначено закономірності формування потоку грунту за умов застосування високошвидкісних робочих органів, а саме: частинки зруйнованого грунту мають різні заряди енергії та регулювання потоку грунту здійснюється внаслідок видалення частинок зруйнованого грунту з зони різання з подальшим їх пересуванням у пазухи грунтовиносних елементів без додаткових енергетичних витрат і його розпушення та змішування під час транcпортування. Запропоновано принципово нові конструкції робочих органів, які базуються на ефекті динамічного руйнування робочого середовища зі створення орієнтованих потоків грунту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н623-5-04 + О311-063-5-02 +
Шифр НБУВ: РА344751

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
20.

Черкасов К.В. 
Тепло- і звукоізоляційні вироби на основі гіпсобетону: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / К.В. Черкасов ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено нові склади легкого бетону, на базі яких створено ефективні тепло- та звукоізоляційні матеріали. Наведено результати теоретичних та експериментальних досліджень щодо удосконалення методів вибору компонентів для теплоізоляційних бетонів. Експериментально доведено, що найбільш ефективним для теплоізоляційних бетонів є гіпсове в'яжуче beta-модифікації. Теоретично розраховано й експериментально підтверджено, що підвищення міцності структури гіпсового каменю відбувається за рахунок додаткового синтезу гідросилікатів і гідрогранатів кальцію за умов введення у склад гіпсового в'яжучого комплексної домішки. Підібрано оптимальний склад гіпсобетонів на пористих заповнювачах з покращаними фізико-механічними властивостями, доведено економічну ефективність їх виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.320.1 + Н623.102.132 +
Шифр НБУВ: РА348219
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського