Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (44)Книжкові видання та компакт-диски (68)Журнали та продовжувані видання (69)
Пошуковий запит: (<.>U=Н711-022$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
Категорія: Будівництво   
1.

Росковшенко А.Ю. 
Визначення рівню комфортності багатоквартирного житла в залежності від його поверховості: автореф. дис. ... канд. архіт.: 18.00.02 / А.Ю. Росковшенко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив поверховості житлових будинків (ЖБ) на комфортність проживання, визначено чинники комфортності багатоповерхового житла (БЖ), що залежать від його поверховості. Проаналізовано зарубіжний та вітчизняний досвід проектування та будівництва БЖ різної поверховості. Розкрито основні причини та наслідки багатоповерхового будівництва та визначено чинники комфортності БЖ. Розроблено класифікацію рівнів комфортності житла для постійного проживання за ознакою його поверховості та ознаками об'ємно-планувальної структури ЖБ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н711-022.1
Шифр НБУВ: РА370641 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
2.

Кошеленко В.В. 
Забезпечення радіаційної безпеки житлових будівель згідно з соціально-економічними вимогами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.26.01 / В.В. Кошеленко ; Придніпр. держ. акад. буд-ва та архіт.. — Д., 2006. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано структурну модель забезпечення рівня радіаційної безпеки об'єктів будівництва, що відповідає соціально-економічним вимогам сучасної концепції радіаційного захисту людини. Запропонований метод апробовано на житлових будинках Жовтневого району Дніпропетровська, на підставі одержаних результатів побудовано карту радононадходження з грунтів на території району та гістограми розподілу регламентованих радіаційних параметрів у приміщеннях житлових будинків. За результатами виконання заходів щодо зниження рівня іонізуючих випромінювань природних радіонуклідів будівельного виробництва для ряду проектованих будинків на досліджуваній території міста, а також з використанням вимірів параметрів у зведених будинках визначено показники захисних заходів проектно-конструктивної та технічної груп.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н711-022.8 +
Шифр НБУВ: РА342867

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Панько О.М. 
Комплексна система оцінки якості житла: автореф. дис... канд. техн. наук : 05.01.03 / О.М. Панько ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано та створено комплексну систему оцінювання якості житла (СОЯЖ). Ефективність системи підтверджується її узгодженістю з теорією самоорганізації складних систем, даними психології, можливостями її використання для оцінювання системи "людина - житло - середовище" та у процесі більш докладного аналізу окремих рівнів і рішень. Застосування системи дозволяє формалізувати співвідношення між неоднорідними критеріями оцінювання, теоретично обгрунтувати межові значення показників, удосконалити процедури обробки й аналізу результатів опитування. Удосконалення процедур обробки та представлення даних опитування здійснено на підставі принципу неадитивності систем. Це дає змогу аналізувати різнорідні дані окремих рішень, оцінювання рівнів і системи в цілому, зберігаючи їх єдність, аналізувати відхилення і збалансованість проектних рішень. Практична цінність комплексної системи оцінювання якостей житла полягає у скороченні кількості варіантів, спрощенні розрахунків, економії часу та інших ресурсів у процесі проектування, а також у підвищенні якості проектування за рахунок об'єктивного оцінювання конкретних рішень та їх узгодженості та більш раціонального розподілу ресурсів. Крім комплексного оцінювання СОЯЖ дозволяє оцінювати окремі рішення, верифікувати рекламу, здійснювати об'єктивне порівняння різних варіантів проекту, або з аналогічними рішеннями конкурентів, а також визначати обгрунтованість вартості житла. Запропоновано використовувати результати дослідження для об'єктивного оцінювання проектів або існуючої забудови, оптимізації конструкторських і дизайнерських рішень, а також для уточнення проектних норм вартості житла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н711-022
Шифр НБУВ: РА358954

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Лулаков В.П. 
Методи геометричного моделювання розміщення об'єктів житлової забудови: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.12 / В.П. Лулаков ; Харк. держ. техн. ун-т радіоелектрон. — Х., 1998. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено геометричному моделюванню розміщення об'єктів житлової забудови (ЖЗ) з урахуванням екологічних чинників на прикладі сонячної радіації. Запропоновано методи кількісної та графічної оцінки інсоляції і затінення території ЖЗ. Розроблено технологію геометричного моделювання розміщення об'єктів ЖЗ. Основні результати знайшли використання при проектуванні ЖЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н711-022.7

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
5.

Кащенко Т.О. 
Підвищення енергоефективності житлових будинків на основі оптимізації їх форми: Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.02 / Т.О. Кащенко ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт.. — К., 2001. — 18 с. — укp.

Розглянуто питання підвищення енергоефективності житлових будинків шляхом пошуку оптимальних параметрів їх форми. Дослідження базується на вивченні досліду енергоощадження в архітектурі, формалізації процесів формоутворення енергоефективного житла, побудові структурних та структурнологічних моделей для ранжування факторів за впливовістю на енергоощадження. Розроблено інформаційну модель впливу параметрів форми будинку на його енергоефективність. Отримано рівняння розрахунку показника енергоефективності для точкових та подовжених житлових будинків. Наведено методики порівняльної оцінки варіантів будинків, оптимізації їх форми та додаткового коригування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н711-022
Шифр НБУВ: РА313927 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
6.

Гупало 
Підвищення радіаційної якості будівництва житлових будівель з урахуванням впливу інноваційних напрямів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.26.01 / Олег Семенович Гупало ; Придніпровська держ. академія будівництва та архітектури. — Д., 2009. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н711-022.8
Шифр НБУВ: РА365580

Рубрики:

      
7.

Ладан Т.М. 
Принципи архітектурно-планувальних рішень житлових будинків 30-х рр. ХХ ст. в м.Києві та їх використання в сучасній практиці проектування: Автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.02 / Т.М. Ладан ; Київ. нац. ун-т буд-ва та архіт. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Визначено передумови розвитку житлової забудови 1930-х рр. у Києві (район "Липки"), основні етапи забудови, фактори, які впливають на містобудівні та архітектурно-типологічні особливості забудови кварталів (середина XVIII - початок XX ст.). Виявлено особливості та принципи архітектурно-планувальних рішень житлових будинків 1930-х рр., які зумовлюють їх визначення як ансамбль. Запропоновано концептуальні пропозиції щодо посилення ансамблевих рис житлової архітектури в районі та рекомендації стосовно використання принципів архітектурно-планувальних рішень житлових будинків у сучасній практиці проектування. Запропоновано семантико-етимологічну експериментально-прогностичну концепцію утворення сучасного житлового будинку - вернакуляру на підставі поєднання географічно-етнографічних особливостей забудови та виявлених принципів архітектурно-планувальних рішень житлових будинків 1930-х рр. - "вернакулярної архітектури".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР-2К)920.61 + Н711-022.5 +
Шифр НБУВ: РА322454

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Сільник О.І. 
Розвиток архітектури прибуткових будинків Львова 1772 - 1918 рр.: автореф. дис... канд. архіт.: 18.00.01 / О.І. Сільник ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2008. — 20 с. — укp.

Визначено засади формування та напрямки розвитку планувальних і стильових вирішень прибуткових будинків Львова, споруджених у 1772 - 1918 рр. Виявлено фактори, які визначали розвиток архітектури прибуткового житла у даний період. Розглянуто локалізацію прибуткових будинків у містобудівній структурі Львова та проаналізовано принципи їх розташування. Досліджено архітектурно-типологічні характеристики прибуткових будинків Львова 1772 - 1918 рр., описано особливості їх архітектурно-планувальних вирішень та визначено основні напрямки розвитку. На підставі аналізу стильових ознак прибуткових будинків Львова зазначеного періоду. Розроблено класифікацію композиційних вирішень і стильових спрямувань, охарактеризовано основні етапи їх розвитку. Зроблено порівняльний аналіз розвитку львівських прибуткових будинків у загальноукраїнському та загальноєвропейському контекстах. Розкрито значення цієї архітектури для архітектурних процесів сьогодення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ113(4УКР-2ЛВО)5 + Н711-022,5 +
Шифр НБУВ: РА356372

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
9.

Моркляник О.І. 
Формування архітектури житла в умовах соціальних трансформацій (на прикладі житлової архітектури Львова радянського та пострадянського періодів): Автореф. дис... канд. архітектури: 18.00.01 / О.І. Моркляник ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто проблему формування архітектури житла за умов соціальних трансформацій різного типу (демократичного та тоталітарного). Систематизовано результати попередніх робіт у галузі дослідження трансформаційних процесів у суспільстві. Розглянуто визначення поняття "соціальна трансформація" у суміжних дисциплінах, охарактеризовано основні етапи трансформаційних процесів в Україані протягом радянського та пострадянського періодів. Комплексно проаналізовано поняття "соціальна трансформація" стосовно архітектури, зокрема, житлової, проведено паралелі між розвитком архітектури житла та процесами соціальних трансформацій суспільства. На підставі аналізу типології житлових споруд розроблено класифікацію архітектурно-планувальних і стильових вирішень в еволюційному контексті. Встановлено тенденції формування архітектури житла на кожному з етапів державного розвитку. Виявлено, що основною тенденцією розвитку об'ємно-планувальних вирішень помешкань у радянський час була їх уніфікація та стандартизація. Визначено напрямки формування житлової архітектури за умов соціальних трансформацій залежно від типу трансформації. Зроблено висновок, що пріоритетним у формуванні житлової доктрини держави стає реальне ставлення до людини та її потреб. Розроблено теоретичну модель відображення сутності соціальних трансформацій суспільства у формуванні його житлової доктрини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н711-022.5 + Щ113(4УКР-2ЛВО)6 +
Шифр НБУВ: РА348298

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського