Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (6)Книжкові видання та компакт-диски (11)
Пошуковий запит: (<.>U=Н761.103.112$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
Категорія: Будівництво   
1.

Колотило В.Д. 
Динаміка процесу траспортування води по магістральних водопроводах з використанням електроприводу, що регулюється: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.16 / В.Д. Колотило ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Розглянуто питання управління режимними параметрами (тиском і витратами) за допомогою зміни кутової швидкості обертання ротору насосного агрегату. Наведено результати теоретичних та експериментальних досліджень впливу даної швидкості на режимні параметри магістрального водопроводу на різних відстанях від насосної станції. Розроблено дослідний стенд на діючому водопроводі, що дозволило змінювати кутову швидкість обертання ротора насосного агрегату в значних межах з різним часом, необхідним для даної зміни. За результатами досліджень отримано залежності режимних параметрів від часу за різних змін даної швидкості. Розроблено схему автоматизованого управління режимами роботи насосного агрегату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.103.112-04
Шифр НБУВ: РА313460 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
2.

Шаталов Є.С. 
Запобігання гідравлічного удару в напірних трубопроводах систем водопостачання за допомогою управління електроприводом насосного агрегату: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.04 / Є.С. Шаталов ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено вирішенню проблеми запобігання гідравлічного удару під час короткочасного вимкнення електропостачання головного електроприводу насосного агрегату за допомогою додаткового електродвигуна, який розміщується на одному валу з головним приводом та підвищує час вибігу насосного агрегату, що дозволяє одержати успішний самозапуск. Розглянуто вплив різних факторів на процеси вибігу та самозапуску на підставі аналізу рівнянь збереження моменту кількості руху та їх аналітичного вирішення. Наведено аналіз залежності падіння кутової швидкості від часу за умов вибігу насосного агрегату та їх підвищення під час розвороту насосного агрегату. Використання розглянутого методу зниження ризику формування гідравлічного удару дозволяє отримати економічний ефект у розмірі 128 тис. грн. за рік.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.103.112-047
Шифр НБУВ: РА308342 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Мошноріз М.М. 
Метод і засоби оптимізації роботи електроприводів насосної станції водопостачання: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.09.03 / М.М. Мошноріз ; Вінниц. нац. техн. ун-т . — Вінниця, 2010. — 19 с. — укp.

Вперше розроблено метод оптимального, за мінімум витрат електричної енергії, керування приводами насосів станції водопостачання, який дозволяє забезпечити необхідну продуктивність станції з урахуванням обмежень на прямий пуск приводних двигунів, що зменшує витрати електроенергії та підвищує надійність роботи електроприводу насосної станції. Удосконалено математичну модель системи контролю ресурсу електричного двигуна, в якій, на відміну від відомих, ураховуються обмеження на прямий пуск двигунів змінного струму середньої та великої потужностей, що підвищує надійність роботи. Удосконалено метод оптимізації кількості ввімкнених електричних двигунів насосів, в якому, на відміну від відомих, ураховано кількість реалізованих прямих пусків, що дозволяє зменшити інтенсивність відмов насосних агрегатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.103.112
Шифр НБУВ: РА371765 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Лучко А.Р. 
Підвищення ефективності електропривода побутових занурювальних помп шляхом використання вентильних індукторних двигунів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.03 / А.Р. Лучко ; Запоріз. нац. техн. ун-т. — Запоріжжя, 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено математичну модель електромашиновентильного комплексу на базі вентильно-індукторного двигуна (ВІД) з автокомутацією та обмеженням струму, яка враховує пульсації моменту та особливості роботи електроприводу у складі занурювальної помпи. Удосконалено розрахунок електромагнітного момента приводу з ВІД, шляхом використанням запропонованої аналітичної функції намагнічування, апроксимованої з використанням рядів Фур'є, що дає змогу одержати більш точне значення електромагнітного моменту ВІД за високих частот обертання. Розвинуто теорію електроприводів з ВІД. Запропоновано методи вибору параметрів джерела живлення, величини обмеження струму, кутів увімкнення фази, параметрів статорної обмотки залежно від конструктивних особливостей та режимів роботи помпи, використання яких, завдяки нових одержаним залежностям, уточнити розрахунок електромеханічних режимів електропривода насоса з вентильним індукторним двигуном та виконати їх оптимізацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.103.112-42 +
Шифр НБУВ: РА337583

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
5.

Коренькова Т.В. 
Раціональний електропривод насосних станцій міського водопостачання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.03 / Т.В. Коренькова ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено питання підвищення ефективності роботи насосних установок (НУ) водопостачання за рахунок застосування раціональної системи регульованого електропривода, що враховує особливості паралельно працюючих агрегатів на спільну гідравлічну мережу з протитиском. Визначено реальний технологічний діапазон регульованого насоса. Отримано рівняння та характеристики для визначення меж регулювання продуктивності НУ в разі зміни швидкості обертання двигуна насосу. Обгрунтувано доцільність застосування системи тиристорний регулятор напруги - асинхронний двигун (ТРН - АД), що дозволяє здійснити почерговий пуск приводів і регулювання швидкості двигуна в допустимих межах. Досліджено струмове завантаження АД за умов живлення через ТРН для визначення ділянок роботи двигуна без перегріву. Запропоновано двопараметричний метод регулювання продуктивності насоса з метою виключення перегріву двигуна. Розроблено принцип побудови систем автоматичного регулювання параметрів НУ без використання технологічних датчиків тиску та витрати, що дозволяють визначати технологічні параметри за параметрами споживання електроенергії насосних агрегатів і апроксимованими характеристиками турбомеханізмів. Наведено метод техніко-економічної оцінки ефективності застосування системи ТРН - АД у НУ групового характеру з урахуванням втрат потужності в двигуні та перетворювальних пристроях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.103.112-04
Шифр НБУВ: РА315437 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського