Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (996)Книжкові видання та компакт-диски (418)Журнали та продовжувані видання (137)
Пошуковий запит: (<.>U=Н761.104$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 61
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Будівництво   
1.

Скорик А. Л. 
Центрифугуючий пристрій для видалення з води завислих речовин: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.04 / А. Л. Скорик ; Харків. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт.. — Х., 2010. — 20 с.: a-рис. — укp.

Обгрунтовано ефективність застосування освітлювальних центрифуг для видалення з води завислих речовин. Розроблено математичну модель процесу видалення з води завислих речовин в освітлювальній центрифузі, що враховує вплив на ефект очистки та потужність пристрою технологічних і конструктивних параметрів. Визначено раціональні технологічні та конструктивні параметри центрифугувального пристрою, за яких забезпечується необхідний ефект очистки за мінімальної питомої потужності. На підставі проведених досліджень розроблено рекомендації з видалення осаду з центрифугувального пристрою та визначено час його ефективної роботи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104-5
Шифр НБУВ: РА377689 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
2.

Баран Б.А. 
Фізико-хімічне обгрунтування дії магнітного поля на водні розчини для розробки систем техногенно-екологічної безпеки: Автореф. дис... д-ра хім. наук: 21.06.01 / Б.А. Баран ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2006. — 33 с. — укp.

Вперше проведено комплексне дослідження дії магнітного поля на фізико-хімічні властивості водних систем різного типу. Обгрунтовано механізм післядії магнітного поля на водні розчини. Показано, що магнітне поле діє власне на саму воду. Запропоновано єдиний підхід для пояснення сукупності явищ, які супроводжують вплив магнітного поля на воду та водні системи: омагнічену воду слід розглядати як дещо інший, ніж звичайна вода, розчинник, хоч і з близькими до неї властивостями. Розроблено спосіб іонообміного коригування мінерального складу вод для інтенсифікації їх очистки, пом'якшення та знесолення з метою його використання для покращення охорони довкілля. Досліджено вплив магнітного поля на деякі біохімічні реакції, які відбуваються у живих організмах. Зроблено висновок про механізм біологічної активності магнітного поля. Вперше показано, що вплив мікрохвильового випромінювання на перебіг біохімічних реакцій аналогічний дії електромагнітного поля низьких частот та спостерігається за кімнатної температури, що дозволяє пояснити негативну дію електромагнітного поля на організм людини. Показано, що ефект магнітного поля проявляється в тих фізико-хімічних процесах, у перебігу яких домінуюче значення мають водневі зв'язки та дисоціація молекул води. На підставі результатів проведених досліджень пояснено зміни властивостей водних систем, що дає можливість прогнозувати дію магнітного поля під час розробки базових концепцій захисту від неіонізуючого випромінювання. Запропоновано модель механізму дії магнітного поля на воду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.3 +
Шифр НБУВ: РА342736

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Тимошенко Т. Г. 
Фізико-хімічні методи захисту водних середовищ від екологічного небезпечних іонів U(VI), 90Sr та F : автореф. дис. ... канд. хім. наук : 21.06.01 / Т. Г. Тимошенко ; Національна академія наук України ; Інститут колоїдної хімії та хімії води ім. А.В. Думанського. — К., 2010. — 20 : a-табл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.3
Шифр НБУВ: РА370950 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Алпатова А.Л. 
Ультрафільтраційне очищення природних вод від гумінових речовин та важких металів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.18 / А.Л. Алпатова ; Нац. ун-т "Києво-Могилян. акад.". — К., 2001. — 16 с. — укp.

Досліджено процес ультрафільтраційного очищення природних вод від гумінових речовин і важких металів. Встановлено високу ефективність лужних регенерувальних розчинів під час регенерації мембран. Розроблено метод посиленої реагентної ультрафільтрації для видалення органічних речовин з природних вод. Запропоновано технологічну схему ультрафільтраційного очищення води, яка сприяє суттєвому покращанню якості питної води та одержанню води для застосування у прецезійних процесах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.23-5
Шифр НБУВ: РА316113 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
5.

Хижняк 
Удосконалення технології підготовки питної води з застосуванням високоефективних коагулянтів і бактерицидного флокулянту: автореф. дис... канд. техн. наук : 05.17.21 / Ольга Олександрівна Хижняк ; Національний технічний ун-т України "Київський політехнічний ін-т". — К., 2008. — 20 с. : іл. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.21-3
Шифр НБУВ: РА358926

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
6.

Ткачук Н. А. 
Удосконалення процесу адсорбційного очищення питної води та водно-спиртових розчинів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.18.12 / Н. А. Ткачук ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2010. — 23 с. — укp.

Встановлено поглинальну спроможність палигорськіта, глауконіта, морденіта щодо важких металів, радіонуклеїдів, колоній шкідливих бактерій. Розроблено математичну модель адсорбційних процесів на базі дифузійної моделі. Запропоновано програму для її розв'язку, перевірено її адекватність. Доведено екологічну безпеку використання досліджуваних природних мінералів. Проведено оптимізацію процесу адсорбційного очищення водно-спиртових розчинів глауконітом і розраховано рівняння регресії для теоретичного розрахунку адсорбованих з розчину альдегідів. Вдосконалено апаратурно-технологічні схеми адсорбційного очищення питної води та водно-спиртових розчинів, обгрунтовано їх економічну ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.4 + Л872.07
Шифр НБУВ: РА373032 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
7.

Бойчук С. Д. 
Удосконалення засобів очищення промивних вод та утилізації осаду водопровідних фільтрувальних станцій: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.04 / С. Д. Бойчук ; Нац. ун-т вод. госп-ва та природокористування. — Рівне, 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Вперше обгрунтовано процес очищення висококонцентрованої промислової води водопровідних очисних станцій за технологічною схемою - шляхом відстоювання і фільтрування води в одній суміщеній споруді на фільтрі з плаваючим фільтрувальним шаром. Вперше розраховано значення основних технологічних параметрів процесів відстоювання та фільтрування висококонцентрованих промивних вод, емпіричні константи залежностей, що характеризують ці процеси, й обгрунтовано конструктивні параметри комбінованої водоочисної установки. Удосконалено методику розрахунку фільтрів з плаваючим фільтрувальним шаром для випадку очищення висококонцентрованих промивних вод водопровідних очисних станцій. Розроблено технологію утилізації осаду промивних вод для виготовлення будівельних матеріалів, визначено умови та значення технологічних параметрів процесів видалення, згущення, зневоднення та використання осаду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104
Шифр НБУВ: РА385202 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
8.

Нечитайло М.П. 
Удосконалена технологія підготовки й знезаражування питної води для малих об'єктів водопостачання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.04 / М.П. Нечитайло ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Проведено теоретичні, експериментальні дослідження та розроблено нові високоефективні технології безреагентної обробки та знезаражування питної води. Розвинуто напрямок обробки природної води за допомогою електричного розряду - електрогідравлічного впливу. Розглянуто питання, взаємопов'язані з бактеріологічним і фізико-хімічним впливом на воду, що знезаражується. Експериментально доведено ефективність знезаражування води електрогідравлічним способом, що становить 99,99 %. Очищення води за умов електрогідравлічного впливу здійснюється за чотирьох груп фазово-дисперсних забруднень, зазначених у класифікації Л.А.Кульського. Розроблено математичну модель, застосування якої дозволяє розраховувати всі енергетичні складові електрогідравлічного процесу. Запропоновано конструктивні рішення, які уможливлюють застосування технології електрогідравлічної обробки за стаціонарних умов та обробки води в автономних установках за польових умов. Розроблено рекомендації з розрахунку та вибору основних технологічних параметрів електрогідравлічних установок. Рекомендовано схеми обробки природних вод для насосно-фільтрувальних станцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.4 +
Шифр НБУВ: РА345784

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
9.

Архіпов О.В. 
Тонкошаровий відстійник-фільтр з плаваючим фільтруючим шаром перемінної висоти: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.04 / О.В. Архіпов ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

На базі аналізу сучасного стану вирішення проблем очистки поверхневих вод від полідисперсних завислих часток за допомогою тонкошарового відстоювання та фільтрування висунуто ідею суміщення тонкошарового відстоювання та фільтрування частково в межах тонкого шару та поза ним, для чого зверху тонкошарових каналів розміщено шар плаваючого зернистого завантаження, а в тонкошарові канали відстійника-фільтра подається або відводиться частина зернистого завантаження, що змінює довжину зони тонкошарового відстоювання та товщину шару фільтруючого завантаження залежно від якості та кількості оброблюваної води. Розроблено конструктивну схему тонкошарового відстійника-фільтра з плаваючим фільтруючим шаром перемінної висоти. Наведено результати експериментальних досліджень, які підтвердили ефективність запропонованого пристрою. Одержано теоретичні залежності для розподілу швидкостей ламінарної течії в тонкошаровому каналі з течієнапрямним пристроєм, безвідривної ламінарної - в течієнапрямному пристрою, кінетики освітлення суспензії - залежно від товщини шару зернистого завантаження та часу фільтрування. Розроблено рекомендації для проектування та експлуатації запропонованого апарату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104-22-51
Шифр НБУВ: РА315373 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
10.

Тараунех Ахмад Хасан 
Тонкошаровий відстійник-фільтр: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.04 / Тараунех Ахмад Хасан ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

На підставі сучасного стану вирішення проблем очистки води від завислих часток з допомогою тонкошарового відстоювання висунута ідея суміщення тонкошарового відстоювання з фільтрацією, для чого в секціях тонкошарового відстійника верхня пластина є фільтруючою перегородкою, а очищена вода відводиться в спеціальний колектор. Розроблена конструктивна схема тонкошарового відстійника-фільтра. Наведені результати експериментальних досліджень, які підтвердили ефективність запропонованого пристрою. Одержані теоретичні залежності для розподілу швидкостей ламінарної течії в тонкошаровому відстійнику-фільтрі, для розрахунку руху осаду по похилій пластині, для визначення траєкторій завислих часток і оновних параметрів тонкошарового відстійника-фільтра, розроблені рекомендації щодо проектування. Результати впроваджуються в проектну практику водопідготовки для малих об'єктів в Україні та в Іорданії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.22-51

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
11.

Кравченко Н.В. 
Тонкошарові відстійники з гвинтовими полицями: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.04 / Н.В. Кравченко ; Рівнен. держ. техн. ун-т. — Рівне, 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано використання нових рішень компактних установок з тонкошаровими відстійниками з гвинтовими полицями, які дозволяють зменшити площу й об'єм очисних споруд для забезпечення ефективності їх роботи. Розроблено нову конструкцію тонкошарового відстійника з гвинтовими полицями, призначеного для очищення забруднених вод від полідисперсних домішок на станціях невеликої продуктивності. Апробовано методику визначення ефективності очищення води, яка враховує конструктивні та технологічні параметри відстійника з гвинтовими полицями та параметрами забрудненої води. Визначено емпіричні константи залежностей, що характеризують процес очищення води у зазначених відстійниках. На базі проведених теоретичних і експериментальних досліджень розпроблено рекомендації для розрахунку й експлуатації відстійників з гвинтовими полицями як самостійних споруд, так і в поєднанні з фільтрами з плаваючим завантаженням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.22-51
Шифр НБУВ: РА314168 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
12.

Валуйська О.А. 
Теоретичне обгрунтування ресурсозберігаючого, маловідходного методу пом'якшення і коректування лужності води: Автореф. дис... канд. хім. наук: 21.06.01 / О.А. Валуйська ; НАН України. Ін-т колоїд. хімії та хімії води ім. А.В.Думанського. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано метод глибокого пом'якшення води за одну стадію з коректуванням її лужності та pH за допомогою карбоксильних катіонітів. За даним методом регенерація катіонообмінника здійснюється стехіометричною кількістю кислоти, яка також може бути забрудненою, переведення катіонообмінника до сольової форми проводиться за умови повної утилізації лужного реагенту, зокрема, - відпрацьованого розчину OH-фільтра. Розроблено спосіб адекватного опису кислотно-основних характеристик слабокислотних катіонітів. Визначено оптимальну трипараметричну модель іонного обміну на карбоксильних катіонітах. Запропоновано метод апріорного розрахунку умов експлуатації іонітів у разі використання ресурсоощадної, маловідходної технології пом'якшення води на базі акрилових катіонітів. Показано задовільну відповідність розрахункових і експериментальних даних твердості, pH і лужності та отриманих показників якості води.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.42
Шифр НБУВ: РА316598 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
13.

Носачова Ю.В. 
Створення нових засобів і технологій для забезпечення ресурсозбереження у промисловому водоспоживанні: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / Ю.В. Носачова ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2006. — 21 с. — укp.

Вивчено процеси стабілізації обробки води з використанням інгібіторів накипотворення. Розроблено методики синтезу даних речовин з доступних і дешевих реагентів, оцінено їх ефективність стосовно стабілізації карбонатно- та сульфатно-кальцієвих розчинів та зниження корозійної агресивності води. Вибрано умови іонообмінного пом'якшення води з використанням слабокислотних катіонітів, також умови регенерації даних катіонітів. На основі слабоосновного аніоніту АН-31 створено поліамфоліти для комплексного пом'якшення оборотних вод. Показано, що сильнокислотні катіоніти ефективно регенеруються розчинами хлористого натрію у нейтральному та слаболужному середовищі. Створено маловідходні ефективні технології іонообмінного пом'якшення води з застосуванням слабокислотних катіонітів і натрій-катіонних фільтрів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104 +
Шифр НБУВ: РА345462

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
14.

Ярошенко Ю.В. 
Склад, властивості, технологія кондиціонування та використання поверхнево-зливового і талого стоків (стосовно міст та промислових підприємств): Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.04 / Ю.В. Ярошенко ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено вирішенню актуальної задачі інтенсифікації методів кондиціювання поверхнево-зливового стоку на підставі дослідження закономірностей формування його складу та властивостей, а також використання нових апаратів і споруд для виділення забруднень. За допомогою розробленої методики отримано нові дані щодо інтенсивності забруднення міст та промислових підприємств твердими механічними складовими (пилом), а також нафтопродуктами. Запропоновано нові конструкції очисних споруд, технологічні схеми для акумулювання й очистки поверхнево-зливового стоку, методи їх розрахунку. Розроблено технологічні рішення отримання очищених стічних вод відповідної якості, що дозволяє використовувати їх для поповнення систем водопостачання промислових підприємств, а в разі потреби скинути їх у водні об'єкти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.8 + Н761.28
Шифр НБУВ: РА310371 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
15.

Красільнікова Т.М. 
Синтез коагулянтів із алюмінату натрію та оцінка їх ефективності при очищенні води: автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / Т.М. Красільнікова ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено нові методи синтезу високоефективних коагулянтів - гідроксохлоридів алюмінію з використанням доступної сировини. Визначено умови інтенсифікації процесів освітлення та знебарвлення природних вод за допомогою коагулянтів. Встановлено, що ефективність освітлення зростає у разі використання методу фільтрування на стадії доочищення води. Виявлено, що використання коагулянтів сприяє значному підвищенню брудномісткості насипних фільтрів. Наведено оцінку ефективності використання розроблених гідроксохлоридів алюмінію для очищення стічних вод промислових підприємств. Досліджено процес очищення оборотних вод паперового виробництва способами відстоювання та електрофлотації. Визначено вплив алюмінієвих коагулянтів на стан активного мулу біологічних споруд очищення промислових стічних вод. Створено технологічну схему одержання гідроксохлоридів алюмінію з алюмінату натрію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.21-3 +
Шифр НБУВ: РА353714

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
16.

Хомутецька Т.П. 
Розробка технології знезалізнення підземних вод на пінополістирольно-цеолітових фільтрах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.04 / Т.П. Хомутецька ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Запропоновано нову технологічну схему знезалізнення води та розроблено конструкцію нової компактної водознезалізнюючої установки, яка базується на висхідному фільтруванні води через пінополістирольний та цеолітовий фільтри. Досліджено механізм процесу знезалізнення води на таких установках та визначено їх раціональні конструктивні та технологічні параметри. Встановлено закономірності змін втрат напору та ефективності знезалізнення води від різних факторів за умов висхідного фільтрування води через зазначені фільтри. Розроблено технічні умови проектування та експлуатації подібних водознезалізнюючих установок, а також проектно-конструкторської документації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.46
Шифр НБУВ: РА308498 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
17.

Уланов М.М. 
Розробка технології денітрифікації підземної води у реакторі з фіксованою біоплівкою: Автореф. дис... канд. техн. наук: 03.00.20 / М.М. Уланов ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2003. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено біотехнологію очищення підземних вод від нітратів, яка базується на використанні денітрофікуючих бактерій Paracoccus denitrificans, які закріпляються на поверхні обраного носія та здійснюють автотрофну та гетеротрофну денітрифікації. Вибір оптимального носія проведено за розробленими флуоресцентними методами визначення гідрофобності поверхонь у системах біологічного очищення підземної води. Запропонований метод дає змогу обирати носія з найбільшою гідрофобністю поверхні, яка згідно з результатами дослідів сприяє максимальній адсорбції біомаси денітрофікуючих бактерій в об'ємі носія. Запропоновано використання чистої культури денітрофікуючих бактерій P. denitrificans, які знижують ризик потрапляння в питну воду неідентифікованих та потенційно небезпечних для здоров'я людини мікроорганізмів. Відзначено, що застосування запропонованого методу гетеротрофної денітрифікації дає змогу значно швидше сформувати біоплівку на поверхні носія, інтенсифікувати процес біологічної денітрифікації та підвищити його швидкість на 20 % у порівнянні з існуючими технологіями біологічного очищення підземних вод від нітратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104 + Е40*872 +
Шифр НБУВ: РА325990

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
18.

Крисенко Т.В. 
Розробка реагентів для комплексних технологій очищення води та утилізації відходів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 21.06.01 / Т.В. Крисенко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено умови одержання гідроксохлоридів алюмінію різної основності за використання доступних реагентів. Проведено оцінку їх ефективності у разі освітлення та знебарвлення природної та стічної води під час відстоювання та фільтрування. Розроблено новий метод одержання флокулянтів за умови взаємодії амінів з епіхлоргідрином, акрилової кислоти з диетилентриаміном та аніліну з формальдегідом. Створено нові флокулянти, одержані під час модифікації поліакриламіду аміаком і визначено їх вплив на процеси зневоднення осадів. Обгрунтовано умови комплексоутворення синтезованих флокулянтів з гексаціанофератом калію та ефективної дезактивації води, що містить ізотопи цезію-137 та стронцію-90.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.21-3 + Н761.104.21-3 + Н761.104.21-3
Шифр НБУВ: РА336352

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
19.

Шаблій Т.О. 
Розробка комплексної технології стабілізаційної обробки води для водооборотних систем охолодження: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.21 / Т.О. Шаблій ; НАН України. Ін-т колоїд. хімії та хімії води ім. А.В.Думанського. — К ., 2001. — 19 с. — укp.

Вивчено процеси пом'якшення води з використанням відходів лужного травлення алюмінію, що містять алюмінат натрію. Визначено умови процесу, які забезпечують ефективне освітлення води разом з глибоким її пом'якшенням, а також встановлено вплив пом'якшення води на її корозійну агресивність. Досліджено умови багаторазового використання кислих регенераційних розчинів під час іонообмінного пом'якшення води. Розроблено інгібітори корозії та накипоутворення для водооборотних систем. Створено маловідходні ефективні технології реагентного та іонообмінного пом'якшення води.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.4
Шифр НБУВ: РА316595 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
20.

Карпінська І.А. 
Ресурсоощадні процеси кондиціювання води абсорбцією, десорбцією і окисненням домішок: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.08 / І.А. Карпінська ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено кінетику ресурсоощадних процесів абсорбції кисню з повітря, десорбції діоксиду вуглецю та сірководню в краплях і плівках, які утворюються внаслідок розбризкування води у разі невеликих напорів (0,2 - 0,5 м), окиснення двовалентного заліза та нафтопродуктів у електролізері та кавітаційному реакторі. Створено структурні математичні моделі кінетики масообміну в краплях і плівках. За результатами експериментальних досліджень визначено кінетичні коефіцієнти та підтверджено адекватність математичних моделей. Запропоновано новий спосіб окиснення забруднень води та пристрій для нього з використанням нової конструкції кавітаційного реактора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.8 + Н761.204.4
Шифр НБУВ: РА315723 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського