Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (996)Книжкові видання та компакт-диски (418)Журнали та продовжувані видання (137)
Пошуковий запит: (<.>U=Н761.104$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 61
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Будівництво   
1.

Тараунех Ахмад Хасан 
Тонкошаровий відстійник-фільтр: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.04 / Тараунех Ахмад Хасан ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

На підставі сучасного стану вирішення проблем очистки води від завислих часток з допомогою тонкошарового відстоювання висунута ідея суміщення тонкошарового відстоювання з фільтрацією, для чого в секціях тонкошарового відстійника верхня пластина є фільтруючою перегородкою, а очищена вода відводиться в спеціальний колектор. Розроблена конструктивна схема тонкошарового відстійника-фільтра. Наведені результати експериментальних досліджень, які підтвердили ефективність запропонованого пристрою. Одержані теоретичні залежності для розподілу швидкостей ламінарної течії в тонкошаровому відстійнику-фільтрі, для розрахунку руху осаду по похилій пластині, для визначення траєкторій завислих часток і оновних параметрів тонкошарового відстійника-фільтра, розроблені рекомендації щодо проектування. Результати впроваджуються в проектну практику водопідготовки для малих об'єктів в Україні та в Іорданії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.22-51

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
2.

Письменний Б.В. 
Дослідження та апаратурне оформлення процесів співосадження мікродомішок елементів з метою екологізації уранового виробництва: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.13 / Б.В. Письменний ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 1999. — 21 с. — укp.

Робота присвячена питанням теоретичних та експериментальних досліджень процесів співосадження мікродомішок радіоактивних елементів і важких металів, розробці способів очищення стічних шахтних вод, технологічних розчинів та отриманню питної води. Виділення колекторів проводилося реагентним способом та при дії постійного та змінного струмів. Отримані результати покладені в основу даних для розробки принципового апаратурного оформлення вказаних вище технологічних процесів. Запропоновано методики для експресного контролю розроблених способів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Зубко О.Л. 
Ефективні дренажні системи фільтрів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.04 / О.Л. Зубко ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено рішенню актуальної задачі - підвищенню ефективності очистки природних і стічних вод та забезпеченню надійності роботи фільтрів за рахунок вдосконалення конструкцій та інтенсифікації роботи дренажно-розподільчих систем. Визначено величини коефіцієнтів витрати для різних модифікацій трубофільтрів, а також для ковпачкового дренажу. Досліджено роботу трубофільтрів різних конструкцій. Доведено, що найбільш ефективним є трубофільтр, який складається з перфорованої поліетиленової труби (каркаса), повітряного прошарка та диспергуючого поліетиленового шару. Визначено напірно-витрачальні характеристики вказаних дренажів. Отримані нові математичні залежності, які враховують вплив забруднення фільтруючого матеріалу на інтенсивність промивки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.23-51

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
4.

Хомутецька Т.П. 
Розробка технології знезалізнення підземних вод на пінополістирольно-цеолітових фільтрах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.04 / Т.П. Хомутецька ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Запропоновано нову технологічну схему знезалізнення води та розроблено конструкцію нової компактної водознезалізнюючої установки, яка базується на висхідному фільтруванні води через пінополістирольний та цеолітовий фільтри. Досліджено механізм процесу знезалізнення води на таких установках та визначено їх раціональні конструктивні та технологічні параметри. Встановлено закономірності змін втрат напору та ефективності знезалізнення води від різних факторів за умов висхідного фільтрування води через зазначені фільтри. Розроблено технічні умови проектування та експлуатації подібних водознезалізнюючих установок, а також проектно-конструкторської документації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.46
Шифр НБУВ: РА308498 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
5.

Кисельов С.К. 
Моделювання і розрахунки знезалізнення води на очисних фільтрах з врахуванням зміни гідравлічних властивостей завантаження: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.04 / С.К. Кисельов ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2000. — 22 с. — укp.

Виконано фізичне та математичне моделювання процесів знезалізнення підземної води за допомогою очисних фільтрів з урахуванням зміни гідравлічних (фільтраційних) властивостей завантаження. Модель складено з двох взаємозв'язаних блоків: гідродинамічного (фільтраційного) та динаміки сполук заліза в фільтрувальному середовищі. Розглянуто окремі елементи загальної моделі в гомогенній та гетерогенній стадіях окиснення. Проведено реалізацію запропонованих математичних моделей числовими та аналітичними методами, на основі яких розроблено інженерну методику розрахунку основних технологічних та конструктивних параметрів очисних фільтрів. Запропоновано рекомендації щодо вибору параметрів та коефіцієнтів, які входять у рівняння та розрахункові залежності. Зроблено оцінку впливу основних факторів і вихідних характеристик на параметри очистки. Проведено широку апробацію запропонованих методів розрахунку з залученням існуючих дослідних даних.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.46
Шифр НБУВ: РА310856 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
6.

Ярошенко Ю.В. 
Склад, властивості, технологія кондиціонування та використання поверхнево-зливового і талого стоків (стосовно міст та промислових підприємств): Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.04 / Ю.В. Ярошенко ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено вирішенню актуальної задачі інтенсифікації методів кондиціювання поверхнево-зливового стоку на підставі дослідження закономірностей формування його складу та властивостей, а також використання нових апаратів і споруд для виділення забруднень. За допомогою розробленої методики отримано нові дані щодо інтенсивності забруднення міст та промислових підприємств твердими механічними складовими (пилом), а також нафтопродуктами. Запропоновано нові конструкції очисних споруд, технологічні схеми для акумулювання й очистки поверхнево-зливового стоку, методи їх розрахунку. Розроблено технологічні рішення отримання очищених стічних вод відповідної якості, що дозволяє використовувати їх для поповнення систем водопостачання промислових підприємств, а в разі потреби скинути їх у водні об'єкти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.8 + Н761.28
Шифр НБУВ: РА310371 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
7.

Аль Аззам Мухаммед 
Підвищення ефективності роботи горизонтальних водопровідних відстійників (для умов Йорданії): Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.04 / Аль Аззам Мухаммед ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2000. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено актуальній проблемі підвищення ефективності, а також забезпечення надійності експлуатації та інтенсифікації роботи горизонтальних водопровідних відстійників. Проаналізовано водні ресурси Йорданії та існуючі методи підвищення ефективності роботи горизонтальних водопровідних відстійників. Запропоновано теоретичні передумови, досліджено процеси осадження коагульованих домішок у відстійниках під час обробки води активованим розчином коагулянта. За допомогою ПЕОМ розроблено математичну модель для прогнозування просвітлення води р.Йордан, побудовано лінії поверхні відгуку. Розроблено конструкторсько-технологічну й експлуатаційну документацію, передану для впровадження на очисних спорудах водопроводу м.Ербеда (Йорданія).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.22-51
Шифр НБУВ: РА311023 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
8.

Карпінська І.А. 
Ресурсоощадні процеси кондиціювання води абсорбцією, десорбцією і окисненням домішок: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.08 / І.А. Карпінська ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено кінетику ресурсоощадних процесів абсорбції кисню з повітря, десорбції діоксиду вуглецю та сірководню в краплях і плівках, які утворюються внаслідок розбризкування води у разі невеликих напорів (0,2 - 0,5 м), окиснення двовалентного заліза та нафтопродуктів у електролізері та кавітаційному реакторі. Створено структурні математичні моделі кінетики масообміну в краплях і плівках. За результатами експериментальних досліджень визначено кінетичні коефіцієнти та підтверджено адекватність математичних моделей. Запропоновано новий спосіб окиснення забруднень води та пристрій для нього з використанням нової конструкції кавітаційного реактора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.8 + Н761.204.4
Шифр НБУВ: РА315723 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
9.

Архіпов О.В. 
Тонкошаровий відстійник-фільтр з плаваючим фільтруючим шаром перемінної висоти: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.04 / О.В. Архіпов ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

На базі аналізу сучасного стану вирішення проблем очистки поверхневих вод від полідисперсних завислих часток за допомогою тонкошарового відстоювання та фільтрування висунуто ідею суміщення тонкошарового відстоювання та фільтрування частково в межах тонкого шару та поза ним, для чого зверху тонкошарових каналів розміщено шар плаваючого зернистого завантаження, а в тонкошарові канали відстійника-фільтра подається або відводиться частина зернистого завантаження, що змінює довжину зони тонкошарового відстоювання та товщину шару фільтруючого завантаження залежно від якості та кількості оброблюваної води. Розроблено конструктивну схему тонкошарового відстійника-фільтра з плаваючим фільтруючим шаром перемінної висоти. Наведено результати експериментальних досліджень, які підтвердили ефективність запропонованого пристрою. Одержано теоретичні залежності для розподілу швидкостей ламінарної течії в тонкошаровому каналі з течієнапрямним пристроєм, безвідривної ламінарної - в течієнапрямному пристрою, кінетики освітлення суспензії - залежно від товщини шару зернистого завантаження та часу фільтрування. Розроблено рекомендації для проектування та експлуатації запропонованого апарату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104-22-51
Шифр НБУВ: РА315373 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
10.

Мешенгіссер Ю.М. 
Ефективні системи аерації природних та стічних вод: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.04 / Ю.М. Мешенгіссер ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2001. — 35 с. — укp.

Вирішено актуальне завдання інтенсифікації процесу біохімічного окиснення природних і стічних вод за допомогою ефективних і надійних в експлуатації систем аерації. На підставі теоретичного узагальнення закономірностей масопередачі кисню з повітря у воду створено нові конструкції аераторів і аераційних систем, які забезпечили ефективну очистку стічних вод міст і промислових підприємств, аерацію води в природних водних об'єктах. Висвітлено концепцію створення аераторів нового покоління. Апробовано технологію промислового виробництва аераційних пристроїв нових конструкцій. Розроблені системи втілено на об'єктах водного господарства міст і промислових підприємств України, Росії, інших країн СНД і країн далекого зарубіжжя. Сертифіковано розроблену аераційну продукцію та випущено Державний Стандарт України на системи аерації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.46 + Н761.204.4
Шифр НБУВ: РА312160 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
11.

Мартинов С.Ю. 
Знезалізнення води на пінополістирольних фільтрах із зростаючим шаром завислого осаду: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.04 / С.Ю. Мартинов ; Рівнен. держ. техн. ун-т. — Рівне, 2001. — 19 с. — укp.

Запропоновано технологічну схему знезалізнення води з великою концентрацією заліза на пінополістирольному фільтрі з зростаючим шаром завислого осаду. Досліджено механізм процесу знезалізнення води на таких установах. Визначено умови формування зростаючого шару завислого осаду, його основні характеристики. Встановлено закономірності зростання завислого шару осаду, ефект знезалізнення води та втрати напору в зростаючому шарі осаду та установці. Отримано математичну модель зростання шару завислого осаду залежно від якості вихідної води, швидкості фільтрування та тривалості роботи установки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.46
Шифр НБУВ: РА315489 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
12.

Алпатова А.Л. 
Ультрафільтраційне очищення природних вод від гумінових речовин та важких металів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.18 / А.Л. Алпатова ; Нац. ун-т "Києво-Могилян. акад.". — К., 2001. — 16 с. — укp.

Досліджено процес ультрафільтраційного очищення природних вод від гумінових речовин і важких металів. Встановлено високу ефективність лужних регенерувальних розчинів під час регенерації мембран. Розроблено метод посиленої реагентної ультрафільтрації для видалення органічних речовин з природних вод. Запропоновано технологічну схему ультрафільтраційного очищення води, яка сприяє суттєвому покращанню якості питної води та одержанню води для застосування у прецезійних процесах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.23-5
Шифр НБУВ: РА316113 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
13.

Шаблій Т.О. 
Розробка комплексної технології стабілізаційної обробки води для водооборотних систем охолодження: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.21 / Т.О. Шаблій ; НАН України. Ін-т колоїд. хімії та хімії води ім. А.В.Думанського. — К ., 2001. — 19 с. — укp.

Вивчено процеси пом'якшення води з використанням відходів лужного травлення алюмінію, що містять алюмінат натрію. Визначено умови процесу, які забезпечують ефективне освітлення води разом з глибоким її пом'якшенням, а також встановлено вплив пом'якшення води на її корозійну агресивність. Досліджено умови багаторазового використання кислих регенераційних розчинів під час іонообмінного пом'якшення води. Розроблено інгібітори корозії та накипоутворення для водооборотних систем. Створено маловідходні ефективні технології реагентного та іонообмінного пом'якшення води.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.4
Шифр НБУВ: РА316595 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
14.

Сорокіна К.Б. 
Підвищення ефективності роботи освітлювачів із завислим осадом: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.04 / К.Б. Сорокіна ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2001. — 21 с. — укp.

Визначено основні фактори, що сприяють поліпшенню фізико-хімічних умов освітлення води в освітлювачах із завислим осадом у разі обробки її активованим розчином коагулянта. За використанням методу математичного планування експерименту складено функціональні залежності для прогнозування ефективності освітлення води за різних температур залежно від вихідного вмісту завислих речовин в освітлювальній воді та параметрів активації розчину коагулянта. Запропоновано технічні рішення для підвищення ефективності роботи освітлювачів із завислим осадом очисних споруд міського водопроводу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.21-3
Шифр НБУВ: РА316372 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
15.

Ковальчук І.А. 
Очистка природних і стічних вод від сполук урану (VІ) і торію (ІV): Автореф. дис... канд. хім. наук: 21.06.01 / І.А. Ковальчук ; НАН України. Ін-т колоїд. хімії та хімії води ім. А.В. Думанського. — К., 2001. — 17 с. — укp.

Вивчено особливості сорбції урану (VІ) і торію (ІV) на глинистих мінералах. Встановлено визначну роль високоселективних іонообмінних центрів бокових граней глинистих мінералів у процесах сорбції урану та торію. Досліджено вплив органічних і неорганічних комплексоутворювачів на процеси сорбції цих радіонуклідів. Запропоновано ефективні методи вилучення урану з радіоактивно забруднених вод: коагуляційно-сорбіційний метод очистки з подальшою утилізацією відходів водоочистки за допомогою керамічної технології та баромембранні методи очистки з використанням природних і синтетичних поліелектролітів, сорбції урану на біосорбентах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104 + Н761.204
Шифр НБУВ: РА316731 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
16.

Валуйська О.А. 
Теоретичне обгрунтування ресурсозберігаючого, маловідходного методу пом'якшення і коректування лужності води: Автореф. дис... канд. хім. наук: 21.06.01 / О.А. Валуйська ; НАН України. Ін-т колоїд. хімії та хімії води ім. А.В.Думанського. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано метод глибокого пом'якшення води за одну стадію з коректуванням її лужності та pH за допомогою карбоксильних катіонітів. За даним методом регенерація катіонообмінника здійснюється стехіометричною кількістю кислоти, яка також може бути забрудненою, переведення катіонообмінника до сольової форми проводиться за умови повної утилізації лужного реагенту, зокрема, - відпрацьованого розчину OH-фільтра. Розроблено спосіб адекватного опису кислотно-основних характеристик слабокислотних катіонітів. Визначено оптимальну трипараметричну модель іонного обміну на карбоксильних катіонітах. Запропоновано метод апріорного розрахунку умов експлуатації іонітів у разі використання ресурсоощадної, маловідходної технології пом'якшення води на базі акрилових катіонітів. Показано задовільну відповідність розрахункових і експериментальних даних твердості, pH і лужності та отриманих показників якості води.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.42
Шифр НБУВ: РА316598 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
17.

Кравченко Н.В. 
Тонкошарові відстійники з гвинтовими полицями: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.04 / Н.В. Кравченко ; Рівнен. держ. техн. ун-т. — Рівне, 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Обгрунтовано використання нових рішень компактних установок з тонкошаровими відстійниками з гвинтовими полицями, які дозволяють зменшити площу й об'єм очисних споруд для забезпечення ефективності їх роботи. Розроблено нову конструкцію тонкошарового відстійника з гвинтовими полицями, призначеного для очищення забруднених вод від полідисперсних домішок на станціях невеликої продуктивності. Апробовано методику визначення ефективності очищення води, яка враховує конструктивні та технологічні параметри відстійника з гвинтовими полицями та параметрами забрудненої води. Визначено емпіричні константи залежностей, що характеризують процес очищення води у зазначених відстійниках. На базі проведених теоретичних і експериментальних досліджень розпроблено рекомендації для розрахунку й експлуатації відстійників з гвинтовими полицями як самостійних споруд, так і в поєднанні з фільтрами з плаваючим завантаженням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.22-51
Шифр НБУВ: РА314168 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
18.

Климова Г.В. 
Обмін одно- і двозарядних катіонів на пористих поліакрилових іонітах: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.11 / Г.В. Климова ; НАН України. Ін-т колоїд. хімії та хімії води ім. А.В.Думанського. — К., 2001. — 18 с. — укp.

На основі іонообмінних рівноваг доведено можливість використання теоретичної моделі динаміки внутрішньої дифузії сорбції одного компонента для апроксимації експериментальних даних процесу регенерації акрилового катіоніта Lewatit CNP 80 розчином сірчаної кислоти. Теоретично обгрунтовано шляхи досягнення глибокого, наперед заданого ступеня регенерації карбоксильних катіонітів стехіометричною кількістю сірчаної кислоти. Наведено методику визначення основних технологічних показників стадії регенерації карбоксильних катіонітів. Запропоновано схему та визначено умови організації процесу регенерації катіонітів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.42
Шифр НБУВ: РА316599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
19.

Єрмакова О.П. 
Ежекційно-циклонний флотаційний пристрій для очищення води: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.08 / О.П. Єрмакова ; Укр. держ. хім.-технол. ун-т. — Д., 2001. — 19 с. — укp.

Розроблено дисипативно-сорбційну модель масопереносу розчинних забруднень з об'єму рідини до поверхні бульбашок у прямоточному змішувачі та гідродинамічну модель циклонного флотатора. Виконано теоретичні розрахунки, які дозволяють встановити основні закономірності проведення процесів масопереносу та гідродинаміки у флотаторі. Теоретичні розрахунки підтверджено експериментальними дослідженнями. Час перебування води в запропонованому флотаторі на 1 - 2 порядки менше, ніж у відомих барботажних флотаторах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104 + Н761.204.3
Шифр НБУВ: РА313302 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
20.

Уланов М.М. 
Розробка технології денітрифікації підземної води у реакторі з фіксованою біоплівкою: Автореф. дис... канд. техн. наук: 03.00.20 / М.М. Уланов ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2003. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Розроблено біотехнологію очищення підземних вод від нітратів, яка базується на використанні денітрофікуючих бактерій Paracoccus denitrificans, які закріпляються на поверхні обраного носія та здійснюють автотрофну та гетеротрофну денітрифікації. Вибір оптимального носія проведено за розробленими флуоресцентними методами визначення гідрофобності поверхонь у системах біологічного очищення підземної води. Запропонований метод дає змогу обирати носія з найбільшою гідрофобністю поверхні, яка згідно з результатами дослідів сприяє максимальній адсорбції біомаси денітрофікуючих бактерій в об'ємі носія. Запропоновано використання чистої культури денітрофікуючих бактерій P. denitrificans, які знижують ризик потрапляння в питну воду неідентифікованих та потенційно небезпечних для здоров'я людини мікроорганізмів. Відзначено, що застосування запропонованого методу гетеротрофної денітрифікації дає змогу значно швидше сформувати біоплівку на поверхні носія, інтенсифікувати процес біологічної денітрифікації та підвищити його швидкість на 20 % у порівнянні з існуючими технологіями біологічного очищення підземних вод від нітратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104 + Е40*872 +
Шифр НБУВ: РА325990

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського