Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (5)Книжкові видання та компакт-диски (10)
Пошуковий запит: (<.>U=Н761.104.42$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія: Будівництво   
1.

Климова Г.В. 
Обмін одно- і двозарядних катіонів на пористих поліакрилових іонітах: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.11 / Г.В. Климова ; НАН України. Ін-т колоїд. хімії та хімії води ім. А.В.Думанського. — К., 2001. — 18 с. — укp.

На основі іонообмінних рівноваг доведено можливість використання теоретичної моделі динаміки внутрішньої дифузії сорбції одного компонента для апроксимації експериментальних даних процесу регенерації акрилового катіоніта Lewatit CNP 80 розчином сірчаної кислоти. Теоретично обгрунтовано шляхи досягнення глибокого, наперед заданого ступеня регенерації карбоксильних катіонітів стехіометричною кількістю сірчаної кислоти. Наведено методику визначення основних технологічних показників стадії регенерації карбоксильних катіонітів. Запропоновано схему та визначено умови організації процесу регенерації катіонітів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.42
Шифр НБУВ: РА316599 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
2.

Косигіна І.М. 
Регенерація іонітів у псевдозрідженому шарі: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.17.21 / І.М. Косигіна ; Ін-т колоїд. хімії та хімії води ім. А.В.Думанського НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено технологію регенерації іонітів у псевдорозрідженому шарі (ПРШ), застосування якої сприяє покращанню екологічних і техніко-економічних показників використання іонообмінних установок. Встановлено, що утворення осаду в шарі іоніту (ШІ) за його регенерації в ПРШ відбувається в міжзерновому просторі, утворена тверда фаза (ТФ) не блокує зовнішню поверхню зерен іоніту (ЗІ), псевдорозрідження гарантує повне видалення ТФ зі ШІ на стадії регенерації, що виключає вплив утвореного осаду на робочий процес. Описано технологію регенерації слабкодисоційованих іонітів відпрацьованими регенераційними розчинами (РР) сильнодисоційованих іонітів. Досліджено, що перемішування ЗІ в ПРШ не впливає на параметри нерівноважної динаміки сорбції. Запропоновано теоретичну модель псевдорозрідження ШІ, визначено залежність розширення ШІ від швидкості пропускання РР, його температури та концентрації й апріорно розраховано ступінь розширення ШІ від властивостей РР незалежно від типу іонообмінника. Розроблено технологію відновлення обмінної ємності іонітів у режимі псевдорозрідження шару.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.42
Шифр НБУВ: РА372569 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Валуйська О.А. 
Теоретичне обгрунтування ресурсозберігаючого, маловідходного методу пом'якшення і коректування лужності води: Автореф. дис... канд. хім. наук: 21.06.01 / О.А. Валуйська ; НАН України. Ін-т колоїд. хімії та хімії води ім. А.В.Думанського. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано метод глибокого пом'якшення води за одну стадію з коректуванням її лужності та pH за допомогою карбоксильних катіонітів. За даним методом регенерація катіонообмінника здійснюється стехіометричною кількістю кислоти, яка також може бути забрудненою, переведення катіонообмінника до сольової форми проводиться за умови повної утилізації лужного реагенту, зокрема, - відпрацьованого розчину OH-фільтра. Розроблено спосіб адекватного опису кислотно-основних характеристик слабокислотних катіонітів. Визначено оптимальну трипараметричну модель іонного обміну на карбоксильних катіонітах. Запропоновано метод апріорного розрахунку умов експлуатації іонітів у разі використання ресурсоощадної, маловідходної технології пом'якшення води на базі акрилових катіонітів. Показано задовільну відповідність розрахункових і експериментальних даних твердості, pH і лужності та отриманих показників якості води.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.104.42
Шифр НБУВ: РА316598 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського