Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (59)Книжкові видання та компакт-диски (101)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=Н761.201$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

      
Категорія: Будівництво   
1.

Ситніченко М.В. 
Вдосконалення нормативних параметрів проектування каналізаційних мереж: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.04 / М.В. Ситніченко ; Рівнен. держ. техн. ун-т. — Рівне, 2001. — 19 с. — укp.

Встановлено нормативні розрахункові параметри для забезпечення стійкої роботи каналізаційних мереж. Наведено результати натурних спостережень за роботою діючих мереж систем водовідведення. Визначено ступінь експлуатаційної надійності каналізаційних мереж. Проаналізовано гідравлічні умови роботи діючих трубопроводів. Запропоновано нові залежності для визначення нерозмивних і зривних швидкостей (ухилів). Обгрунтовано й експериментально встановлено нормативні розрахункові параметри, які забезпечують поліпшення умов роботи каналізаційних мереж. Надано техніко-економічну оцінку стану будівництва каналізаційних трубопроводів, розрахованих за рекомендованими параметрами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.201-02
Шифр НБУВ: РА316019 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
2.

Нікітенко В.Й. 
Залізобетонні стволи комбінованого типу, які будуються над діючими каналізаційними колекторами: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.01 / В.Й. Нікітенко ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Науково обгрунтовано оптимальні конструкції залізобетонних стволів комбінованого типу для спорудження над діючими каналізаційнии колекторами глибокого закладання у разі безупинного транспортування стічних вод за складних інженерно-геологічних умов міської забудови та промислових підприємств. Визначено сили взаємодії вертикальних огороджуючих конструкцій значно занурених вузьких споруд з грунтом. Проведено розрахунки міцності опускних колодязів на стадіях будівництва, експлуатації та залежно від методів споруджування. Розроблено два типи стволів, предствалені комбінацією опускних колодязів в усті та підрощування у лотковій частині. Наведено результати теоретично-експериментальних досліджень закономірностей зменшення та відсутності бокового тиску грунту на вертикальні поверхні споруд та стабільності постійного значення сил тертя у разі певного співвідношення занурення до ширини (радіуса) опускного колодязя. Одержано аналітичні залежності для визначення розмірів незакріплюваних отворів під час спорудження лоткової частини стволів підрощуванням. Удосконалено методику розрахунку міцності перетинів з симетричною арматурою стін круглих опускних колодязів залежно від стадій роботи та способів споруджування. Результати наукового дослідження впроваджено у практику проектування та будівництва стволів над діючими каналізаційними колекторами Харкова.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.201.2-047 +
Шифр НБУВ: РА335408

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
3.

Коновалова В.В. 
Мембрани з іммобілізованими бактеріями та їх функціональні властивості: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.18 / В.В. Коновалова ; Нац. ун-т "Києво-Могилян. акад.". — К., 2001. — 16 с. — укp.

Розроблено методи іммобілізації бактерій на полімерних ультрафільтраційних мембранах. Вивчено функціональні та морфологічні властивості біокаталітичних мембран. Досліджено процеси ультрафільтраційного розділення органічних барвників на біокаталітичних мембранах. Запропоновано технологічну схему ультрафільтраційного очищення масловмісних вод на біокаталітичних мембранах. Встановлено можливість використання мембранних біореакторів діалізного типу для процесів денітрифікації та хромат-редукції. Запропоновано технологічну схему проведення процесів денітрифікації та хроматредукції на біокаталітичних мембранах у мембранному біореакторі діалізного типу. Доведено, що для ефективного протікання процесу необхідні однакові швидкості дифузії та біохімічної реакції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.201.424
Шифр НБУВ: РА316115 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія: Будівництво   
4.

Корінько І.В. 
Наукове обгрунтування та розробка організаційно-технологічних рішень, що підвищують експлуатаційну довговічність систем водовідведення: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.23.08 / І.В. Корінько ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2004. — 32 с. — укp.

Досліджено теоретичні засади експлуатаційної придатності систем водовідведення (СВ). Розглянуто ремонт і відновлення мереж водовідведення (МВ) як форму підвищення довговічності СВ. Визначено умови експлуатації та проаналізовано стан МВ у містах України. Встановлено, що їх значна частина вичерпала свій термін служіння та перебуває у передаварійному стані. Проведено комплексний аналіз устаткування та методів діагностики стану залізобетонних конструкцій каналізаційних мереж, а також визначено чинники, що впливають на довговічність даних конструкцій. Зазначено, що основним чинником, який спричиняє корозію та руйнування бетону, є мікробіологічні та хімічні процеси. Запропоновано класифікацію МВ залежно від їх технічного стану, а також методику вибору методів їх ремонту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.201-082 +
Шифр НБУВ: РА328562

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
5.

Коваленко А.В. 
Розробка ефективних технологічних рішень ліквідації аварій в каналізаційних колекторах: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.08 / А.В. Коваленко ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2002. — 15 с. — укp.

Проаналізовано фактори, що знижують довговічність каналізаційних колекторів і призводять до їх аварій. Досліджено технологічні процеси аварійно-відновлювальних робіт. Наведено фактори, що впливають на інтенсивність процесу деформації грунтованого масиву поверхні землі, зумовленої аварією. Розроблено методику почасової оцінки параметрів напружено-деформаційного стану блочних обробок тунелю залежно від взаємодії конструкцій стінок тунелю з навколишнім грунтом, що дозволяє знаходити необхідні величини для оцінки міцності конструкцій. Наведено технологічні, технічні та організаційні рішення, що підвищують ефективність робіт, необхідних для ліквідації аварій на каналізаційних колекторах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.201.2-041.9
Шифр НБУВ: РА318931 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
6.

Атаманчук В.М. 
Розробка технології відновлення абразивно зношених трубопроводів водовідведення і водопостачання: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.08 / В.М. Атаманчук ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Досліждено питання відновлення та захисту абразивно зношених трубопроводів водовідведення та водопостачання. Показано, що розповсюджений метод відновлення зруйнованих трубопроводів шляхом введення в них самонесучих товстостінних поліетиленових труб меншого діаметру є вартісним. Проведено порівняльний аналіз результатів іспитів за методами Дармштадта та Цюриха щодо зносостійкості матеріалів, що застосовуються для виготовлення труб водовідведення та водопостачання. Виявлено, що сучасний бетон (з урахуванням відношення величини зносу до товщини стінки) більш зностостійкий, у порівнянні зі зміцненим поліетиленовим. Для відновлення абразивно-зношених трубопроводів шляхом будування у них бетонних або сталефібробетонних монолітних трубопроводів-вкладишів і зниження за цього терміну розпалубки досліджено технологічні прийоми підвищення початкової розпалубочної міцності бетону пресуванням, вакуумуванням і пресвакуумуванням. Базуючись на положенні, що трубопроводи - мікро-, мінітунелі, досліджено впроваджену у виробництво технологію заводського виготовлення пресвакуумованих бетонних сумішей, а також технологію будування бетонних монолітно-пресованих тунельних обробок. Виявлено недоліки існуючих технологій та визначено основні підходи до розробки технологій будування монолітних пресвакуумованих сталефібробетонних трубопроводів-вкладишів і обладнання для їх здійснення. Розроблено конструкції відновлення, методику розрахунку величини пресувального зусилля залежно від несучої здатності відновлювального трубопроводу. Запропоновано технологію відновлення абразивно-зношеного та розгерметизованого трубопроводу, а також його лотка. Розроблено пресвакуумувальне обладнання для реалізації даних технологій. Запропоновані технологічні рішення дозволяють суттєво зменшити вартість відновлення абразивно-зношених трубопроводів і забезпечити їх експлуатаційну довговічність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.106-083 + Н761.201-083 +
Шифр НБУВ: РА353854

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
7.

Кісь В.М. 
Розробка технології відновлення напірних трубопроводів водовідведення з використанням профільованого поліетилену: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.08 / В.М. Кісь ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Виявлено оптимальну комбінацію ефективних вітчизняних матеріалів і виробів, властивості яких забезпечують необхідні міцність, водонепроникність, корозійну стійкість і зносостійкість конструкцій для відновлення напірних трубопроводів водовідведення. Визначено раціональні параметри технологічних процесів зведення монолітного армоцементного трубопроводу-вкладиша методом напівциркуляційної цементації; монолітного склоармобетонного трубопроводу-вкладиша методом напірного бетонування з відведенням вільної води через перфоровану склотканину-арматуру; збірно-монолітного залізобетонного трубопроводу вкладиша методом введення тонкостінних труб-вкладишів і бетонування міжтрубного простору. Запропоновано методику розрахунку міцності конструкцій трубопроводів-вкладишів. Науково обгрунтовано технологічні та організаційні рішення щодо відновлення напірних трубопроводів водовідведення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.201-041 +
Шифр НБУВ: РА340425

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
8.

Вороненко В.О. 
Розробка технологічних та організаційних рішень ремонту та відновлення оглядових шахт каналізаційних мереж з використанням армованих шлаколитих конструкцій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.08 / В.О. Вороненко ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2006. — 13 с. — укp.

Обгрунтовано технологічні, технічні й організаційні рішення ремонту та відновлення оглядових шахт на каналізаційних мережах глибокого залягання із застосуванням армованих панелей із шлакового лиття. Розглянуто конструктивні рішення оглядових шахт, запропоновано шляхи підвищення їх експлуатаційної довговічності. Проаналізовано чинники, які впливають на надійність роботи конструкцій шахт, встановлено, що найбільш впливовими з них є корозія бетонних стін, спричинена біогенними процесами в колекторах із стічними водами. Показано значне зростання сірководню в колекторах за останні роки. Розглянуто основні вимоги щодо оглядових шахт, які необхідно враховувати у процесі їх будівництва та ремонту. Наведено основні методи ремонту та відновлення оглядових шахт і колодязів в Україні та за кордоном, розглянуто відповідні будівельні матеріали та конструкції. Виявлено високу ефективність використання кераміки та шлакового лиття за умов агресивного середовища. Досліджено адгезійну міцність шлакового лиття та бетону, розроблено методику розрахунку кріплення армованих шлаколитих панелей в оглядових шахтах. Запропоновано технологічні цикли виконання робіт з необхідною послідовністю. Рекомендовано матеріали для покриття стиків після закінчення монтажних робіт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.201.2-047 +
Шифр НБУВ: РА347998

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
9.

Куровський І. І. 
Технологія відновлення каналізаційних колекторів з використанням конструкцій із шлакового лиття: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.08 / І. І. Куровський ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2010. — 15 с. — укp.

Встановлено, що нікроліт матеріал із шлакового лиття за своїми фізико-механічними та хімічними властивостями є новим і ефективним будівельним матеріалом для відновлення та захисту каналізаційних колекторів. Визначено тривкі характеристики сталенікролітових труб-вкладишок і збірно-монолітних трубопроводів-вкладишок, облицьованих нікролітом, наведено методику їх розрахунку. Обгрунтовано та розроблено з використанням нікролітових виробів: технологію відновлення несучої здатності та захисту напірних колекторів і обладнання для її проведення, технологію комбінованого захисного облицювання колекторів і обладнання для її проведення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.201.2-041.9
Шифр НБУВ: РА376708 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
10.

Запорожець В.В. 
Технологія ремонту конструкцій оглядових шахт каналізаційних колекторів з використанням дрібноштучних керамічних виробів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.08 / В.В. Запорожець ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2010. — 14 с. — укp.

Розглянуто питання ремонту та відновлення конструкцій оглядових шахт на каналізаційних мережах глибокого залягання з використанням дрібноштучних керамічних виробів вітчизняного виробництва. Встановлено, що дрібноштучні керамічні вироби ефективно протистоять агресивному середовищу в оглядових шахтах каналізаційних колекторів глибокого залягання. Виявлено достатню адгезійну міцність на стиках "старий бетон - новий бетон", а також "новий бетон - керамічний вибір". Запропоновано склади розчину для використання кладки з дрібноштучних керамічних виробів і бетонної суміші для заповнення простору між кладкою й очищеною від продуктів корозії стіною оглядової шахти. Розроблено методику розрахунку міцнісних показників відновленої стіни. Обгрунтовано технічні, технологічні й організаційні рішення щодо ремонту та відновлення оглядових шахт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.201.2-041.9
Шифр НБУВ: РА373540 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
11.

Юніс Башір Н.  
Технологія труб із модифікованого бетону для мереж водовідведення та іррігації в умовах Іраку: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.23.05 / Башір Н. Юніс ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2010. — 21 с. — укp.

Розроблено нові аналітичні залежності у вигляді перетворення формул Ляме та Клейна. На основі одержаних формул встановлено величини напруг, що виникають в процесі зовнішнього навантаження та внутрішнього тиску. Для випробування труб розроблено конструкцію випробувального стенду, в якому на відміну від відомих пристроїв тиск у герметизувальному елементі змінюється автоматично та пропорційно величині випробувального тиску. Наведено способи підвищення міцності бетону шляхом його модифікації, удосконалення методів ущільнення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.201-041.3 + Н626.222 + П062
Шифр НБУВ: РА375016 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
12.

Старкова О.В. 
Управління проектами ремонтно-відновлюваних робіт на мережах водовідведення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.22 / О.В. Старкова ; Харк. держ. техн. ун-т буд-ва та архіт. — Х., 2007. — 13 с. — укp.

Розроблено концепцію проектного підходу щодо управління ремонтно-відновлювальними роботами на ділянках водовідвідних мереж. Створено модель керування проектом, що забезпечує оптимальні параметри ремонтно-відновлювальних робіт для ділянок трубопроводів водовідведення. Запропоновано методику визначення категорійності ділянок водовідвідної мережі, розроблено моделі прогнозування їх аварійності. Удосконалено систему побудови пріоритетного списку об'єктів відновлення та візуалізації ділянок водовідвідної мережі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.201-083 +
Шифр НБУВ: РА350535

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського