Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (61)Реферативна база даних (876)Книжкові видання та компакт-диски (1082)Журнали та продовжувані видання (1453)
Пошуковий запит: (<.>U=П24$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 124
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Янушкевич С.М. 
Підбір сортів та строків сівби для конвейєрного вирощування редиски в передгірній зоні Криму: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.06 / С.М. Янушкевич ; УААН, Інститут овочівництва і баштанництва. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.34-366(2УКР-4КРЫ),022 + П241.34-451.1(2УКР-4КРЫ),022

Рубрики:

      
2.

Щетина С.В. 
Технологічна оцінка окремих елементів вирощування баклажана при краплинному зрошенні у Правобережному Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.06 / С.В. Щетина ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено сортимент вітчизняних й інтродукованих сортів і гібридів. Оцінено ефективні технологічні елементи вирощування баклажана за умов Правобережного Лісостепу України за краплинного зрошення. Установлено позитивний вплив садіння розсади у другій декаді травня. Доведено, що тимчасові тунельні укриття з покриттям поліетиленовою плівкою здійснюють кращий ефект у порівнянні з укриттям під агроволокном. Доведено, що вирощування баклажана за умов Правобережного Лісостепу України є економічно вигідним. Коефіцієнт біоенергетичної ефективності має значення залежно від досліджуваних питань 0,89 - 1,92.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.67-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА348425

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Щербина С.О. 
Енергозберігаючі елементи технології вирощування насіння редьки лобо в умовах лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.14 / С.О. Щербина ; Ін-т овочівництва і баштанництва УААН. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Встановлено закономірності формування високого рівня врожайності маточників і насіння редьки лобо за умов лісостепової зони України. Доведено енергозберігальний ефект заміни оранки на неглибокий обробіток грунту в процесі вирощування маточників у повторній культурі. Досліджено вплив строків сівби та густоти рослин на середню масу маточного коренеплоду. Виявлено пряму кореляційну залежність між середньою масою коренеплоду рослини та сумою ефективних температур за вегетаційний період. Встановлено вплив суми ефективних температур за вегетаційний період маточників на висоту насінників, ступінь їх галуження та продуктивність. Виявлено зв'язок між інтенсивністю відростання листя під час зберігання та природним зменшенням маси коренеплодів, їх приживленням і продуктивністю насінників. Вивчено вплив густоти садіння коренеплодів на ступінь галуження насінників і їх продуктивність. Розраховано енергетичну ефективність створеної технології, що у порівнянні з базовою вдвічі зменшує витрати для одержання 1 кг насіння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.35-37(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА352800

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Шеметун О.В. 
Підбір бджолозапильних гібридів та удосконалення технології вирощування огірка у плівкових теплицях на соломі: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.06 / О.В. Шеметун ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Наведено результати дослідження біологічних особливостей рослин нового сортименту бджолозапильних гібридів <$Eroman F sub 1> огірка вітчизняної селекції для вирощування у плівкових теплицях на соломі. Визначено оптимальний спосіб формування рослин огірка за різних площ живлення у процесі вирощування на соломі. Охарактеризовано питання ефективності використання регуляторів росту рослин для плівкових теплиць на соломі та їх впливу на ріст, розвиток і врожайність огірка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.71-4 +
Шифр НБУВ: РА339023

Рубрики:

      
5.

Шатковський А.П. 
Обгрунтування елементів технології мікрозрошення моркви в умовах півдня України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.02 / А.П. Шатковський ; УААН. Ін-т гідротехніки і меліорації. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Здійснено теоретичне узагальнення та практичне обгрунтування елементів технології мікрозрошення моркви на середньосуглинкових грунтах півдня України. На підставі результатів експериментальних досліджень доведено високу ефективність використання систем мікрозрошення під час вирощування моркви. Установлено показники водоспоживання залежно від способу поливу та рівня передполивної вологості кореневого шару грунту. Досліджено вплив способу поливу на мікроклімат. Доведено можливість і ефективність внесення засобів захисту рослин з поливною водою за системи мікродощування. За польових умов визначено параметри роботи систем мікрозрошення овочевих культур. Надано економічну оцінку елементам технології мікрозрошення моркви. Установлено, що найвища продуктивність і економічна ефективність забезпечується за сукупної дії факторів інтенсифікації, а саме: мікродощування або краплинного зрошення та диференційованого рівня передполивної вологості грунту (70 - 80 % HB), а також проведення підживлень з поливною водою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.31-408(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА354544

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Шабетя О.М. 
Вихідний матеріал для створення гетерозисних гібридів баклажанів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / О.М. Шабетя ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.67-314 гетерозис

Рубрики:

      
7.

Шабетя В.В. 
Вихідний матеріал IAllium cepa L./I для селекційних програм Східної частини Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / В.В. Шабетя ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2004. — 19 с. — укp.

Вперше за умов східної частини Лісостепу України визначено генотипову мінливість господарсько-цінних ознак цибулі (Allium cepa L.). Виявлено кореляційні зв'язки між кількісними ознаками та встановлено провідні з них. Відібрано вихідний матеріал для різних напрямків регіональної селекції. З урахуванням виділених форм створено нові сорти Амфора та Білянка. Наведено морфологічну оцінку насіння цибулі та виявлено закономірності, які дозволяють застосовувати прогнозування селекційних форм за насіннєвою оболонкою. Встановлено можливість одержання зеленої цибулі у східній частині Лісостепу України з насіння в однорічній культурі. Підібрано регулятори росту та визначено оптимальні умови їх застосування для хімічної кастрації квіток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.5-3(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА334222

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Чередниченко В.М. 
Створення конвеєра та удосконалення основних елементів технології вирощування капусти цвітної в умовах Правобережного Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.06 / В.М. Чередниченко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Вперше за умов Правобережного Лісостепу України обгрунтовано основні етапи конвеєрного надходження капусти цвітної (з 1-ої декади червня до 3-ої декади грудня) із застосуванням краплинного зрошення. Встановлено доцільність та ефективність таких елементів агротехнології, як застосування тимчасових тунельних укриттів, касетного способу вирощування розсади за ранніх і пізньовесняних строків садіння, поєднання розсадного та безрозсадного вирощування, літніх строків садіння розсади з відкритих розсадників, методу дорощування. Розроблено оптимальні схеми розміщення рослин капусти цвітної у відкритому грунті за умов краплинного зрощення. Виділено її високопродуктивні сорти та гібриди для зони Правобережного Лісостепу України, наведено рекомендації щодо їх впровадження у виробництво. Зроблено економічне та біоенергетичне оцінювання конвеєрного вирощування капусти цвітної за умов правобережного Лісостепу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.22-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА358402

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Чайка В.Д. 
Агрохімічна ефективність мінеральних добрив при вирощуванні гібридів білоголової капусти різних груп стиглості: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.04 / В.Д. Чайка ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Наведено результати вивчення впливу мінеральних добрив, зокрема комбінованого добрива "Гармонія", внесених під гетерозисні гібриди капусти білоголової різних груп стиглості на темно-сірому опідзоленому грунті Північного Лісостепу України. Визначено вплив доз добрив на агрохімічні показники грунту, проходження окремих фізіолого-біологічних процесів у рослинах, урожайність різних груп стиглості культури, а також біологічну цінність урожаю. Розроблено математичні моделі прогнозування продуктивності та якості урожаю гібридів капусти різних груп стиглості залежно від доз внесених добрив. Встановлено раціональні та економічно-доцільні дози добрив у процесі вирощування різних груп стиглості капусти білоголової за удосконаленою технологією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.21-43(4Укр)
Шифр НБУВ: РА318025 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Чабанов А.С. 
Антракноз кавуна та розробка методів створення стійких сортів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 16.01.11 / А.С. Чабанов ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П478.1-5(4Укр) + П241.76-31(4Укр)
Шифр НБУВ: РА318839 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Цизь О.М. 
Підбір високопродуктивних штамів і субстратів для вирощування печериці двоспорової (Agaricus bisporus /J.Lge/ Imbach.) в умовах України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.06 / О.М. Цизь ; Нац. аграр. ун-т. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено підбору штамів і субстратів для вирощування печериці двоспорової. Проведено господарсько-біологічну оцінку 12 штамів. Встановлено ефективність внесення у субстрати різних азотовмісних додатків. Вивчено залежність росту, розвитку і плодоношення гриба від штаму та складу субстрату. Запропоновано синтетичний субстрат на основі пшеничної соломи, курячого посліду та солодових ростків. Виділено 2 кращих за комплексом господарсько-цінних ознак штами печериці, один з яких -ІБК-25 зареєстровано в Реєстрі сортів рослин України в 1999 році.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.984,022

      
12.

Хорошун І.В. 
Добір та створення вихідного матеріалу для селекції кущових сортів квасолі: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.05 / І.В. Хорошун ; Ін-т зерн. госп-ва НААН України. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Вперше за умов північної підзони Степу України проведено порівняльне оцінювання 122-х сортозразків квасолі за тривалістю вегетаційного періоду, висотою рослин і типом куща, стійкістю до основних захворювань, рівнем урожайності та продуктивності, якістю продукції. Створено продуктивні гібридні популяції, які оцінено за загальною та специфічною комбінаційною здатністю батьківських форм. Встановлено взаємозв'язки, особливості мінливості й успадкування основних ознак продуктивності у природних і гібридних популяціях квасолі. Методом індивідуального добору одержано урожайні лінії (селекційні номери) з кущовою формою рослин для подальшої селекції та практичного використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П213.7-31 + П241.17-31
Шифр НБУВ: РА372518 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Хареба О. В. 
Оптимізація елементів технології вирощування огірка в плівкових теплицях: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.01.06 / О. В. Хареба ; Нац. акад. аграр. наук України ; Ін-т овочівництва і баштанництва. — Х., 2010. — 22 с.: a-рис. — укp.

Висвітлено питання овочівництва захищеного грунту. Досліджено біологічні особливості рослин нового сортименту огірка, визначено ефективні способи обробки й оптимальну концентрацію нового комплексного мікродобрива Міком для змочування насіння, обприскування розсади та вегетуючих рослин. Обгрунтовано ефективність застосування біологічного захисту рослин проти хвороб за вирощування гібрідів огірка у зимово-весняній культурозміні. Зазначено, що комплексне застосування біопрепарату та регулятора росту позитивно впливає на розвиток рослин, сприяє зменшенню поширення кореневих гнилей та зниженню інтенсивності їх розвитку, що забезпечує збереження урожаю та покращує якість плодів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.71-4 + П240.2
Шифр НБУВ: РА377707 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Хареба В.В. 
Агробіологічне обгрунтування виробництва капусти білоголової для продовольчих і насіннєвих цілей в Лісостепу і Поліссі України: Автореф. дис... д- ра с.-г. наук: 06.01.06 / В.В. Хареба ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 39 с. — укp.

Вперше за умов Лісостепу та Полісся України на підставі вивчення біологічних особливостей росту та розвитку рослин і фенотипової мінливості їх ознак теоретично обгрунтовано й експерментально апробовано енергозберігаючі технології виробництва капусти білоголової для продовольчого та насіннєвого використання. Досліджено біологічні властивості вітчизняних сортів з високими адаптивними можливостями й обгрунтовано доцільність використання короткоротаційних сівозмін, в яких визначено кращі попередники, оптимальні параметри обробітку грунту, дози та способи внесення добрив залежно від грунтово-кліматичних умов. Пристосовано робочі органи ППР-5,4 для рихлення грунту в міжряддях. Встановлено умови застосування мульчувальних матеріалів. Виявлено особливості формування врожайності та якості товарних головок, маточників і насіння капусти білоголової залежно від строків сівби та садіння, площі живлення та схеми розміщення рослин, способів обробки насіння, вирощування розсади, умов зберігання та підрізання кореневої системи маточників, пінцирування та десикації насінників. Удосконалено агротехнічні заходи боротьби з бур'янами та хворобами, що сприяють підвищенню продуктивності рослин капусти, а також збереженню та відтворенню родючості грунтів. На базі розроблених прийомів створено Національний стандарт "Виробництво насіння капусти білоголової. Типовий технологічний процес".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.21-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА336125

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Федосій І.О. 
Обгрунтування елементів технології вирощування капусти савойської в Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.06 / І.О. Федосій ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Представлено результати трирічних досліджень з вивчення окремих прийомів вирощування капусти савойської в Лісостепу України. За комплексом господарсько-цінних ознак виділено кращі сорти та гібриди капусти савойської, які рекомендовано для державного сортовипробування - середньостиглі сорти Чіфтейн савой та Аубервіль. Для підвищення лежкості капусти савойської протягом 4-х місяців встановлено оптимальні способи зберігання головок капусти савойської: цілими рослинами у підвішеному стані, поліетиленових мішках і пакетах по одній головці без доступу повітря, які забезпечують найвищий вихід товарних головок - 78,7, 77,1 та 76,4 %. Рекомендовано зберігання капусти савойської у відкритих поліетиленових мішках, з укладанням цілих рослин на решітчасті настили в штабелі та в ящиках із загортанням у папір.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.25-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА351041

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Філатов Р.І. 
Енергозберігаюча технологія виробництва насіння капусти білоголової пізньостиглої у Криму: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.14 / Р.І. Філатов ; Ін-т овочівництва і баштанництва УААН. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Наведено результати чотирирічних досліджень з питань енергоощадного насінництва капусти білоголової. Доведено можливість одержання високих врожаїв якісного насіння капусти білоголової за умов Криму. Розроблено енергоощадну технологію виробництва насіння капусти білоголової пізньостиглої. У разі використання підрізки коренів маточників (строк сівби - 2 декада липня) створюються умови водного стресу, що оптимізує процес закалки рослин та підвищує їх зимостійкість. Підготовлені маточники у фазі нещільної головки залишаються безпосередньо у полі за впливу коливання зимових температур. З'ясовано, що використання адаптаційного потенціалу рослин сприяє одержанню врожайності насіння капусти за виробничих умов до 1 010 кг/га, зниженню витрат енергії у порівнянні з існуючою технологією на 39 %. Собівартість 1 кг насіння зменшується до 6,8 грн./кг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.21-37(4УКР-6КРМ) + П241.21-4(4УКР-6КРМ) +
Шифр НБУВ: РА341100

Рубрики:

      
17.

Уніяка Т.Л. 
Способи передпосівної обробки насіння та строки сівби кропу в Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.06 / Т.Л. Уніяка ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Наведено результати трирічних досліджень, проведених з метою вивчення фізичних способів передпосівної обробки насіння та строків сівби кропу в Лісостепу України. Установлено оптимальні параметри даної обробки з використанням електромагнітного поля міліметрового діапазону. Досліджено особливості росту та розвитку рослин і насінників кропу, їх продуктивність за передпосівної фізичної обробки насіння магнітним і електромагнітним полями. З метою одержання приросту врожаю рослин і насіння кропу запропоновано фізичний спосіб стимуляції насіння перед сівбою електромагнітним полем надвисокочастотного діапазону. Вивчено вплив строків на ріст, розвиток, продуктивність рослин і насінників кропу. Для підвищення врожайності рослин і насіння підібрано оптимальний строк сівби кропу під зиму у другій декаді листопада перед настанням постійних осінніх приморозків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.43-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА356653

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Томасон Я.Р. 
Селекція ліній дині з маркерними ознаками, жіночим статевим типом та отримання на їх основі гетерозисних гібридів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / Я.Р. Томасон ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Створено материнські лінії дині з жіночою статтю (Л.20/1,Л.22/1) та маркерними ознаками (кущова жіночого типу, розрізанолистовна лінія, лінія з жовтозеленим листям, кущова розрізанолистовна), які є перспективними для гетерозисної селекції. Проведено їх дослідження за основними селекційно-цінними ознаками. Вивчено чоловічі самозапильні лінії, створені з сортозразків різних еколого-географічних груп. Проведено дослідження перехресного запилення материнських ліній з різними статевими типами. Зазначено, що найбільш перспективними є лінії з жіночою статтю, бо їх перехресне запилення становить більше, ніж 90 %. Доведено можливість використання ліній з маркерними ознаками та моноеційною статтю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.77-314.8
Шифр НБУВ: РА317494 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Терьохіна Л.А. 
Підвищення посівних та продуктивно-якісних властивостей маточників і насіннєвих рослин моркви в умовах Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.14 / Л.А. Терьохіна ; Ін-т овочівництва і баштанництва УААН. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено актуальні питання сучасного насінництва овочевих рослин, а саме: вдосконалено елементи технології вирощування маточників і насіння моркви зі збереженням сортових і морфологічних ознак. Виявлено позитивний вплив регуляторів росту, мікроелементів, термообробок у разі їх застосування для передпосівної обробки насіння й обприскування посівів на продуктивність, рівень врожайності, посівні та сортові якості маточників і насіннєвих рослин моркви. Визначено коефіцієнти кореляції між основними показниками формування росту та розвитку маточних і насіннєвих рослин моркви та їх урожайністю. Встановлено збереженість потомством сортових і основних господарсько-цінних ознак рослин моркви за умов використання насіння, одержаного після застосування регуляторів росту та мікроелементів. Розраховано економічну й енергетичну ефективність виробництва товарної та насіннєвої продукції залежно від застосованої обробки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.31(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА365617

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Тернавський А.Г. 
Обгрунтування прийомів технології вирощування огірка на вертикальній шпалері у Лісостепу України: автореф. дис... канд. с.-г. нак: 06.01.06 / А.Г. Тернавський ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Доведено перевагу строку сівби насіння 25 квітня. Приріст урожайності товарних плодів від застосування раннього строку сівби у порівнянні зі строком 5 травня становив 4,8 - 11,8 т/га. Доведено, що найбільш ефективним мульчуючим матеріалом є чорна поліетиленова плівка, яка створює сприятливі температурні умови у грунті, внаслідок чого у фазу плодоношення рослини вступають раніше та забезпечується більш високий ранній врожай, а також врожайність товарних плодів. Основні результати досліджень пройшли виробниче випробування та рекомендовані для застосування у виробництві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П241.71-4(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА356251

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського