Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (46)Книжкові видання та компакт-диски (71)
Пошуковий запит: (<.>U=П25-4$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Бублик М.О. 
Технологічні та методологічні основи підвищення продуктивності сучасного садівництва: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.01.07 / М.О. Бублик ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 36 с. — укp.

Запропоновано методику визначення основних параметрів польового досвіду. Наведено основні методичні принципи оптимального співвідношення наукових методів досліджень. Показано вплив якості та однорідності садженців на варіювання ознак плодових рослин. Визначено напрямок їх переважного варіювання та розроблено прийоми зниження останнього. На основі вивчення якості садженців на продуктивність сформульовано сучасні технологічні вимоги до них. Досліджено стан координації науково-дослідних робіт з садівництва в Україні та запропоновано шляхи його покращення. Наведено методику застосування статистичних методів аналізу результатів досліджень з урахуванням типу розподілу експериментальних даних. Розроблено простий у використанні метод оцінки прояву біологічного потенціалу породи (сорту) за конкретних умов. Розраховано математичні моделі продуктивності сливи, вишні та черешні на основі погодних факторів. Проведено групування грунтів України за ступенем їх придатності для вирощування цих порід. Встановлено роль сорту та підщепи в адаптації кісточкових порід до умов вирощування. Розроблено технологію раціонального розміщення плодових порід за регіонами України. Визначено придатні, обмежено придатні та непридатні за грунтово-кліматичними умовами регіони України для сливи, вишні та черешні та позначено їх на карті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П25-4 + П25-4
Шифр НБУВ: РА324127

Рубрики:

      
2.

Кравченко В. В. 
Інтенсифікація процесу утилізації насаджень кущових ягідників: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.11 / В. В. Кравченко ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 20 с.: рис. — укp.

Розглянуто результати дослідження, спрямовані на підвищення ефективності процесу утилізації насаджень кущових ягідників шляхом обгрунтування технологічної схеми та параметрів агрегата, що поєднує подрібнення гілок і кореневої системи кущів з їх одночасним закладанням у грунт. Запропоновано послідовний технологічний процес, який містить ударне відокремлення молотками гілок з частковим подрібненням їх цими ж молотками, розрізання гілок і коренів ножами грунтової фрези на частки з довжиною, що відповідають агротехнічним вимогам, і кінцеве закладання подрібненої деревини у грунт. На піставі теорії ймовірностей встановлено взаємозв'язок між ступенем подрібнення гілок молотковим барабаном і параметрами фрези. Огрунтовано раціональний ступінь подрібнення гілок молотковим барабаном і ножами фрези з забезпеченням мінімальних енерговитрат. Визначено вплив основних кінематичних і геометричних параметрів робочих органів молоткового барабана на довжину подрібнених частинок гілок, виготовлено дослідний зразок агрегата.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П25-468.2 + П071.25
Шифр НБУВ: РА384439 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Потанін Д.В. 
Якість та однорідність господарсько-біологічних ознак плодових рослин у зв'язку з варіюванням продуктивності насаджень: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.07 / Д.В. Потанін ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Встановлено кореляційні залежності між біометричними показниками росту дерев та їх плодоношенням. Виявлено, що варіювання показників продуктивності рослин збільшується за умови ущільнення насаджень. Визначено кореляційний зв'язок між фізіологічним станом дерев яблуні та абрикоса (електропровідність) та однорідністю плодоношення. Досліджено вплив мікрорельєфу грунтів на змінюваність біометричних показників у дерев. Доведено, що використання термотерапії для рослин суниці та смородини зменшує варіювання показників продуктивності у порівнянні з необробленими у 2 - 10 разів. Встановлено, що продуктивність експлантів за біотехнологічних умов залежить від фази розвитку рослин та місця відбору зразків на дереві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П25-47 + П25 в64 +
Шифр НБУВ: РА329342

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського