Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (81)Книжкові видання та компакт-диски (87)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=П415.8$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Лапа С.В. 
Біологічне обгрунтування використання бактерій роду IBacillusD для захисту суниці від сірої гнилі та плодів яблуні при зберіганні: Автореф. дис... канд. біол. наук: 06.01.11 / С.В. Лапа ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 23 с. — укp.

Встановлено, що за умов Лісостепу України сіра гниль суниці у разі наявності сприятливих чинників для розвитку збудника захворювання Botrytis cinerea Pers. (опадів, підвищеної вологості повітря, оптимальної температури) завдає великої шкоди і сричиняє значні втрати урожаю. З метою створення біологічного препарату на основні штаму Bacillus subtilis 2/10 для захисту суниці від сірої гнилі вперше ізольовано з грунту та ідентифіковано штам-антагоніст. Показано високу антагоністичну активність штаму Bacillus subtilis 2/10 до збудника сірої гнилі суниці та інших фітопатогенів, вивчено його морфолого-культуральні та фізіолого-біохімічні властивості. На підставі генотипової ідентифікації встановлено відмінності від інших штамів роду Bacillus за фрагментом ДНК, який містить 650 пар нуклеотидів і може використовуватись як генетичний маркер штаму Bacillus subtilis 2/10. Відзначено, що характерною ознакою B.subtilis 2/10 є вибірковість дії на збудника сірої гнилі - Botrytis cinerea Pers. Встановлено позитивний вплив біопрепарату на основі штаму B.subtilis 2/10 на мікробіоценоз грунту та його самоочищення від умовно-патогенних видів мікроорганізмів. Обгрунтовано доцільність використання у складі біопрепарату штаму Bacillus subtilis 2/10, якому властивий високий рівень антагоністичної дії до широкого спектра фітопатогенів і нешкідливість для теплокровних, а також технологічність та специфічна активність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.551 + П491.581 + П415.823 +
Шифр НБУВ: РА334715

Рубрики:

      
2.

Дем'янчук Н.П. 
Біотехнологічні аспекти виробництва ентомологічного препарату трихограми (Hymenoptera, Trichogrammatidae) для біологічного захисту рослин: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.20 / Н.П. Дем'янчук ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Удосконалено біотехнологічний процес виробництва ентомологічного препарату трихограми. Вперше встановлено показники якості ентомологічного препарату трихограми, одержаного за промислових умов, розроблено та стандартизовано методи їх визначення. Вперше ідентифіковано види роду Trichogramma Westw. польових та плодових агробіоценозів України молекулярно-генетичним способом та запропоновано генетичні маркери. Показано, що культивування трихограми на штучному живильному середовищі сприяє підвищенню її плодючості. Розроблено спосіб селекції трихограми за пошуковою здатністю за умов промислового виробництва ентомологічного препарату. Встановлено біоенергетичну та економічну ефективність удосконаленого біотехнологічного процесу виробництва ентомологічного препарату трихограми для біологічного захисту рослин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П415.8 +
Шифр НБУВ: РА353912

Рубрики:

      
3.

Таргоня В. С. 
Біотехнологічні основи створення сільськогосподарських біоконверсних комплексів: автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 03.00.20 / В. С. Таргоня ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 45 с. — укp.

Обгрунтовано концепцію проектування сільськогосподарських біоконсервативних комплексів на підставі ценологічного підходу та використання базових біотехнологічних операцій. Запропоновано методологію аналізу та синтезу основних параметрів і режимів виконання біотехнологічних процесів та обладнання для їх реалізації на базі розроблених математичних моделей й запропонованих критеріїв оптимізації біотехнологій і обладнання. Удосконалено методи системної розробки біотехнологічних процесів і обладнання для їх реалізації у складі біоконверсних комплексів. Розроблено систему експертного багатофакторного аналізу для вибору конструкційних параметрів обладнання, яке технічно забезпечує біотехнологічні альтернативи у сільськогосподарському виробництві, що основана на формуванні бази знань нечіткої логіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П05 + П415.8 + П040.21
Шифр НБУВ: РА379352 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Марус О. А. 
Обгрунтування біотехнологічного процесу виробництва трихограми з пневматичним калібруванням яєць зернової молі: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 03.00.20 / О. А. Марус ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

Вдосконалено математичну модель для визначення траєкторії руху яєць зернової молі у пневматичному калібраторі. Встановлено взаємозв'язок між значеннями висоти камери розділення, висоти пластини-заслінки та швидкості горизонтального повітряного потоку. Визначено швидкості зависання конгломератів і поодиноких яєць зернової молі у вертикальному повітряному потоці. Обгрунтовано вплив розмірів яєць зернової молі на плодючість і пошукову здатність трихограми, кількість відроджених і деформованих особин, а також співвідношення самців і самок у ентомологічному біопрепараті трихограми, одержаної за допомогою вдосконаленого біотехнологічного процесу, протягом декількох поколінь.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П415.8
Шифр НБУВ: РА381582 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Боярин В.В. 
Оптимізація інтегрованого захисту помідорів у закритому грунті західного Лісостепу і Полісся України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.09 / В.В. Боярин ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Наведено результати досліджень щодо оптимізації інтегрованої системи захисту помідорів, що ростуть на закритому грунті, від шкідливих організмівна підставі включення до даної системи багатоїдного хижого клопа макролофуса (Macrolophus nubilus (H.S.), Meridae, Heteroptera). Доведено, що хижий клоп за виробничих умов теплиць успішно розмножується і накопичується. У разі використання багатоїдного хижака для регулювання чисельності білокрилки та попелиці ефективні співвідношення "хижак : жертва" - 1 : 5 та 1 : 10, а тютюнового трипсу - 1 : 5. Для біологічного контролю розвитку павутинного кліща на помідорах доцільним є сумісне застосування макролофуса (10 особин на рослину) та фіносейулюса (способом "насичення"). У разі використання вказаних співвідношень і дотримання норм випуску створюються умови для функціонування саморегулювальної системи триотрофу "рослина - фітофаг - ентомофаг", яка діє впродовж 5 - 6 місяців. Встановлено, що використання макролофуса в системі захисту помідорів успішно поєднується з використанням фунгіцидів: байлетону, каратану, топазу, превікуру. Зроблено висновок: використання рекомендованої системи дозволяє замінити макролофусом щонайменше 5 вузькоспеціалізованих біоагентів і ряд інсектицидів, а також удвічі зменшити пестицидне навантаження під час вирощування помідорів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П240-46 + П415.821
Шифр НБУВ: РА315052 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Бачинська Я.О. 
Оптимізація структури культур лускокрилих комах для програм біологічного методу захисту рослин: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 16.00.10 / Я.О. Бачинська ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2005. — 19 с. — укp.

На прикладі трьох видів лускокрилих комах, що відрізняються особливостями біології (непарного шовкопряда Lymantria dispar L., шовковичного шовкопряда Bombyx mori L., зернової молі Sitotroga cerealella Oliv.) експериментально доведено можливість підвищення життєздатності та продуктивності культур за умов оптимізації просторової структури популяцій лускокрилих комах шляхом відбору особин за чутливістю до щільності популяцій та перевагою щодо місця лялькування. З'ясовано, що у разі розведення непарного шовкопряда для програм біометоду захисту рослин слід відбирати на плем'я особин, утворених у верхній частині посудини, а зернову моль - з нижніх шарів зерна. Установлено, що життєздатність і продуктивність зернової молі вища за умов схрещування культур різного географічного походження. Експериментально доведено, що життєздатність шовковичного шовкопряда підвищується у разі створення гетерогенної суміші порід з наступним схрещуванням біоматеріалу, вигодовуваного у різні сезони.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П415.8 +
Шифр НБУВ: РА339048

Рубрики:

      
7.

Ковальчук М.В. 
Протекторні властивості бактерій роду Pseudomonas за умов клонального мікророзмноження та товарного виробництва картоплі (IBSolanum tuberosumD L.): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.20 / М.В. Ковальчук ; НАН України. Ін-т молекуляр. біології та генетики. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Наведено результати досліджень стосовно розробки біотехнологічних прийомів захисту рослинного матеріалу картоплі (Solanum tuberosum L.) від фітопатогенної мікрофлори у процесі клонального мікророзмноження цього матеріалу та товарного виробництва. Виділено ізоляти з комплексом біологічних характеристик, необхідних для фітопротектора. Установлено високу здатність штамів Pseudomonas sp. ІМБГ 163 і Pseudomonas sp. ІМБГ 287 колонізувати рослину, конкурентоздатність у змішаних бактеріальних консорціумах за умов колонізації кореневої системи рослин. Досліджено детермінанти, які можуть сприяти супресії патогенної мікрофлори. За мікробіологічними та молекулярними методами встановлено локалізацію бактерій під час інтродукції в модельні рослини та рослини картоплі за умов клонального мікророзмноження. Показано доцільність застосування бактерій Pseudomonas sp. ІБГ 163 і Pseudomonas sp. ІМБГ 287 для праймування рослин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П491.151 + П415.82 +
Шифр НБУВ: РА341339

Рубрики:

      
8.

Патика Т.І. 
Роль ентомопатогенних бактерій IBacillus thuringiensis/I у формуванні стійких агроекосистем: Автореф. дис... канд. c.-г. наук / Т.І. Патика ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2001. — 17 с. — укp.

З використанням мікробіологічного методу інтегрованої системи захисту рослин розглянуто питання розробки високоефективних засобів контролю за екосистемами - "управління шкідниками" за допомогою препаратів Bacillus thuringiensis. З природних популяцій півдня України виділено 5 ентомопатогенетичних кристалоносних штамів з 79 - 100 % ефективністю щодо личинок колорадського жука (Leptinotarsa decemlineata L.). На підставі результатів культуральних, морфологічних, фізіолого-біохімічних досліджень властивостей штамів їх ідентифіковано як Bacillus thuringiensis var. thuringiensis. На базі високоефективного та технологічного штаму B. thuringiensis 0239 розроблено технологію лабораторного отримання біопрепарату з терміном зберігання до одного року. За умов лабораторних, польових і виробничих дослідів доведено високу ефективність біопрепаратів щодо личинок колорадського жука молодшого віку та особин капустяної совки. Ентомоцидна ефективність розробленого біопрепарату складає 85 - 98 %. Установлено, що препарат B. thuringiensis 0239 в 0,5 - 1,0 %-х концентраціях не токсичний для бджіл.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П415.8
Шифр НБУВ: РА316423 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Петрук 
Синтез і біологічна активність авермектинового комплексу Streptomyces avermitilis: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / Тетяна Вікторівна Петрук ; Інститут мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного НАН України. — К., 2005. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.384.3*871 + П415.82
Шифр НБУВ: РА339975

Рубрики:

      
10.

Зубко О.Г. 
Удосконалення технології застосування трихограми (Hymenoptera, Trichogrammatidae) проти листокруток (Lepidoptera, Tortricidae) яблуневих садів Північного Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 16.00.10 / О.Г. Зубко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Удосконалено технології застосування трихограми проти садових листокруток за умов сучасних промислових і присадибних садів з урахуванням закономірностей розвитку ентомокомплексів на біоценотичному та популяційному рівнях під дією факторів навколишнього середовища. Обгрунтовано біологізовану систему заходів, спрямованих на зниження чисельності та шкідливості садових листокруток. Досліджено видове різноманітя та структуру садових листокруток, особливості динаміки чисельності домінуючих видів та фактори, що їх зумовлюють. Проведено ідентифікацію видів роду Trichogramma Westw. в яблуневих садах Північного Лісостепу України. Досліджено особливості розвитку трихограми за природних умов. Встановлено, що активність трихограми регулюють такі чинники, як температура та відносна вологість повітря. Досліджено її пошукову здатність у кроні яблуні залежно від типу саду. Доведено найбільшу ефективність послідовного застосування гормонального препарату та трихограми (Інсегару, 25 WP з.п + трихограма) та бактеріального препарату й трихограми (лепідоциду 3 л/га + трихограма). Доведено, що використання біологізованої системи захисту саду екологічно доцільне та економічно вигідне.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П415.8 + П468.67 +
Шифр НБУВ: РА337098

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Патика Т. І. 
Bacillus thuringiensis у мікробіологічному контролі чисельності комах: автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 03.00.07 / Т. І. Патика ; Уман. держ. аграр. ун-т. — Умань, 2010. — 34 с. — укp.

Показано, що селекційні штами Bacillus thuringiensis є активними продуцентами ентомотоксинів. Встановлено, що розвиток інфекційних процесів та їх інтенсивність перебувають у прямій залежності від вірулентності та контагіозності мікроба-патогена, а також від видових та індивідуальних особливостей макроорганізму. Вперше проведено філогенетичний аналіз сероваріантів ентомопатогенних бактерій Bacillus thuringiensis. Одержано візуально наочні фінгерпринти та підтверджено видову належність штамів і філогенетичні взаємозв'язки усередині виду. Розроблено науково-методичні підходи біотехнологічного одержання мікробних препаратів на базі перспективних штамів Bacillus thuringiensis з виробничо-цінними властивостями із врахуванням особливостей мікробів-продуцентів, а також цільових призначень. Висвітлено новий методичний напрям і запропоновано методи оцінки формування можливої популяційної ентоморезистентності щодо бактерій Bacillus thuringiensis і препаратом, створеним на їх основі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.251*87 + П415.823
Шифр НБУВ: РА369747 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського