Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (69)Книжкові видання та компакт-диски (56)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>U=П527.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 8
Представлено документи з 1 до 8

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Юкало В.Г. 
Білки казеїнового комплексу коров'ячого молока та продукти їх протеолізу за дії ферментів молочнокислих бактерій: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.04 / В.Г. Юкало ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2007. — 32 с. — укp.

Досліджено білки казеїнового комплексу коров'ячого молока та продукти їх протеолізу, які утворюються за умов дії ферментів молочнокислих бактерій. Запропоновано ефективну методику для електрофорезу білків казеїнового комплексу, яка забезпечує ідентифікацію казеїнових фракцій відповідно до сучасної класифікації. Охарактеризовано протеолітичну активність та інші основні біохімічні показники 50-ти штамів різновидностей Lactococcus lactis та 2-х штамів Str. salivarius subsp. termophilus. На підставі результатів дослідження закономірностей протеолізу казеїнів лактококами введено критерій для характеристики відношення активності приклітинних і внутрішньоклітинних протеаз. Даний критерій запропоновано використовувати для відбору штамів, здатних продукувати гіркі на смак пептиди. Встановлено, що здатність утворювати казокініни серед штамів лактококів зустрічається рідко. Запропоновано модельну систему для тестування протеолітичних ферментів на здатність утворювати біологічно активні пептиди під час протеолізу казеїнів. Виділено хроматографічно низькомолекулярні пептиди після протеолізу казеїнових фракцій <$Ealpha sub S 1 - roman CN> і <$Ebeta - roman CN>, що вірогідно знижують артеріальний тиск у щурів зі штучною реноваскулярною гіпертензією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*736.71 + П527.397.2 +
Шифр НБУВ: РА349390

Рубрики:

      
2.

Науменко С. В. 
Відтворна функція самців за дефіциту вітаміну А та її корекція: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.07 / С. В. Науменко ; Сум. нац. аграр. ун-т. — Суми, 2011. — 20 с. — укp.

Визначено особливості змін деяких показників гомеостазу, гормонального статусу, якості сперми, морфологічного стану ендокринних і статевих залоз у самців за дефіциту вітаміну А та цинку. Розроблено способи оцінювання відтворної здатності в самців з використанням новітніх комп'ютерних технологій та постоцитограм. Розроблено вітаміно-мінерально-гормональні препарати для терапії самців зі зниженням відтворної здатності. Наведено програму застосування препаратів і методику фармакоультрафонофорезу. Визначено терапевтичну й економічну ефективність способу діагностики, терапії та профілактики відтворної функції в самців за дефіциту вітаміну А та цинку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П527.369.31 + П872.62-7
Шифр НБУВ: РА380799 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Руснак Н.І. 
Внутрішньоклітинний метаболізм мікробних популяцій травного тракту тварин за дії екзогенних факторів: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Н.І. Руснак ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2008. — 19 с. — укp.

Вивчено внутрішньоклітинні особливості метаболізму рубцевих змішаних мікробних популяцій, сформованих на менш і більш доступних біосубстратах, та комплексі мікроорганізмів сліпої кишки свиней і кролів та чистих штамів бактерій за умов асиміляції ними різних джерел поживних речовин, а також за дії дуже поширеного у довкіллі біоциду пентахлорофенолу (ПХФ) з застосуванням природного адсорбенту кліноптилоліту (Кл). Показано посилення аналічних процесів у клітинах мікроорганізмів-симбіонтів травного тракту та цілому організмі тварини-господаря за умов засвоєння більш доступних субстратів (у порівнянні з менш доступними), вірогідно підвищену стійкість їх до токсичної дії різних доз ПХФ, передусім, за присутності адсорбенту Кл. Виявлено, що у клітинах цукролітичної бактерії Butyrivibrio fibrisolvens 787 відсутня фосфокетолазна реакція, але ця бактерія інтенсивно утилізує альдози різної молекулярної маси (глюкозу й ксилозу) та пектин, використовуючи метаболічні шляхи Ентена - Дудорова та Ембдена - Мейєргофа - Парнаса, на що вказують дуже висока активність 2-кето-3-дезокси-6-фосфоглюконатальдолази та значно нижча - фруктозодифосфатальдолази. Активність виявлених ензимів гальмується навіть за низьких доз ПХФ (10 - 40 мкМ), вірогідно послаблюється інгібуюча дія токсиканта за присутності Кл.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П527.390 +
Шифр НБУВ: РА356937

Рубрики:

      
4.

Жернокльов Г.В. 
Ефективність використання різних білкових добавок при одержанні Iin vitro/i ембріонів великої рогатої худоби: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.20 / Г.В. Жернокльов ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено ефективність використання різних сироваток на етапах дозрівання ооцит-кумулюсних комплексів in vitro і культивування одержаних після запліднення ембріонів великої рогатої худоби. Визначено перевагу використання у системі in vitro естральної сироватки крові корів з індукованою поліовуляцією, одержаної від донорів з високим виходом ембріонів. Встановлено наявність взаємозв'язку рівня мейотичного дозрівання ооцитів і концентрації ендогенного естрадіолу та beta-глобулінової фракції білка у сироватках, якими доповнено культуральне середовище. Вивчено вплив на даний процес in vitro екзогенних гормонів і факторів росту. Показано позитивний вплив комбінованого використання сироваток крові, одержаних у різні фази естрального циклу корів. Досліджено здатність до розвитку ембріонів, одержаних in vitro, у середовищі без ко-культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-341 + П527.396.4
Шифр НБУВ: РА313456 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Шелевач А.В. 
Метаболічна та продуктивна дія клітковини при підвищенні її рівня в раціоні відгодівельної худоби в літній період: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.04 / А.В. Шелевач ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2008. — 16 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано й експериментально доведено вирішення проблеми щодо більш ефективного використання азоту азотвмісних сполук, летких і високомолекулярних жирних кислот в організмі бугайців за умов згодовування молодої трави. Установлено, що спрямованість бродильних процесів у рубці та концентрація аміачного, амінного, білкового та загального азотів, летких і високомолекулярних жирних кислот у його рідині залежить від наявності у раціоні клітковинновмісного корму, складовими якого є лігнін і геміцелюлози, з різною величиною частинок і часу щодо початку годівлі. На вміст високомолекулярних жирних кислот загальних ліпідів і неетерифікованих жирних кислот у плазмі крові, печінці та скелетних м'язах бугайців впливає споживання солом'яної січки різної величини. У разі її згодовування у тварин зменшується виділення з каловими масами високомолекулярних жирних кислот загальних ліпідів і неетерифікованих жирних кислот, а також зменшується виведення азоту азотовмісних сполук з організму. Розроблено й апробовано спосіб покращання продуктивних і якісних ознак відгодівельних бугайців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.124 + П527.31 +
Шифр НБУВ: РА361746

Рубрики:

      
6.

Щербак О.В. 
Порівняльний аналіз ооцитів, яйцеклітин та ембріонів великої рогатої худоби і свині, що були отримані в умовах Iin vivo/i та Iin vitro/i: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.20 / О.В. Щербак ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Проведено детальний аналіз жіночих гамет і ембріонів великої рогатої худоби та свині, отриманих за умов організму та поза ним. Встановлено, що дозрівання в культурі in vitro ооцитів свині до метафази II триває майже вдвічі довше, ніж ооцитів великої рогатої худоби. Виявлено, що у разі культивування поза організмом, кількість аномалій хромосомного апарату яйцеклітин знаходиться на однаково високому рівні. Досліджено морфологічні та цитогенетичні особливості процесів запліднення яйцеклітин і раннього ембріонального розвитку великої рогатої худоби та свині поза організмом. Встановлено, що поліспермне запліднення вірогідно частіше спостерігається у свині. З'ясовано, що геномні аномалії в ембріонах корів накопичуються (на рівні тенденції) з просуванням стадії розвитку ембріона, а в ембріонах свиней такої тенденції не спостережено. Проведено порівняльний аналіз ембріонів великої рогатої худоби, отриманих за умов in vitro та in vivo. Висунуто гіпотезу про різні механізми дегенерування таких ембріонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П527.396.32 + П60-341 + П65-341
Шифр НБУВ: РА313455 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Перкій Ю.Б. 
Роль бактерій групи кишкових паличок у санітарії молока: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.06 / Ю.Б. Перкій ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 22 с. — укp.

Установлено норматив титру бактерій групи кишкової палички (БГКП) у свіжому молоці як одного з показників його безпеки. Розроблено засоби підвищення безпеки молока. Установлено, що БГКП, зокрема ешерихії, належать до транзитної групи мікрофлори шкіри дійок та молочної залози корів. Показано, що за окремих випадків мастити стрептококової та змішаної етіології (стрептококи, стафілококи) можуть супроводжуватися присутністю ешерихій за невеликих кількостей, які знаходяться у молочній залозі як транзитної мікрофлори. Установлено рівень санітарної показовості БГКП у разі визначення ефективності певних технологічних операцій, зокрема, санобробки доїльних апаратів і молочного посуду, охолодження молока. Розроблено новий препарат зовнішнього застосування для санації шкіри дійок "Крем для вимені". Запропоновано нове живильне селективно-діагностичне середовище "СДК" для індикації бактерій групи кишкових паличок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П527.397.2 + П811.62 +
Шифр НБУВ: РА352079

Рубрики:

      
8.

Ніщеменко М.П. 
Фізіолого-біохімічне обгрунтування використання амінокислот та препарату "Мікорм" для підвищення продуктивності тварин: Автореф. дис... д-ра вет. наук: 03.00.13 / М.П. Ніщеменко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 40 с. — укp.

Наведено результати досліджень впливу продуктів біотехнологічного синтезу - гранул амінокислот лізину, аргініну, метіоніну та тирозину, імплантованих молодняку великої рогатої худоби (ВРХ) у період відгодівлі, на фізіологічний стан, гормональний статус (рівень гормону росту й інсуліну в плазмі крові), обмін білків (рівень загального білка, альбумінів, амінного та залишкового азоту, вільних амінокислот у крові, активність тканинних ферментів) і вуглеводів (вміст летких жирних кислот у рубці та крові тварин, глюкози у крові), ліпідний, мінеральний обмін, морфофункціональні показники крові (кількість еритроцитів, лейкоцитів, вміст гемоглобіну), а також на м'ясну продуктивність, хімічний склад і калорійність м'язової тканини тварин після забою. Представлено ветеринарно-санітарну оцінку продуктів забою. Представлено ветеринарно-санітарну оцінку продуктів забою ВРХ, якій імплантували гранули амінокислот, установлено економічну ефективність застосування амінокислот за умов відгодівлі молодняку. Описано особливості впливу згодовування куркам-несучкам продукту біотехнологічного синтезу мікорму на фізіологічний стан, обмін білків (вміст загального білка, альбумінів, сечовини, амінного та залишкового азоту, вільних амінокислот у крові, активність тканинних ферментів), вуглеводно-ліпідний обмін, кількість еритроцитів і лейкоцитів, вміст гемоглобіну у крові. Досліджено активність протеолітичних, ліполітичних й амілолітичних ферментів органів травлення, а також перетравність і засвоєння поживних речовин раціону в курок за згодовування мікорму як кормової домішки, морфологічні та якісні показники яєць, одержані під час експерименту. Визначено економічну ефективність згодовування мікорму як кормової домішки до раціону курок-несучок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П545.121 + П527.31 + П560 +
Шифр НБУВ: РА346311

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського