Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (116)Книжкові видання та компакт-диски (23)
Пошуковий запит: (<.>U=П60-273.92$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
1.

Долгая М. М. 
Біохімічна характеристика резистентності молодняку тварин за умов використання комплексних мікроелементних композицій: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.04 / М. М. Долгая ; Херсон. держ. ун-т. — Херсон, 2010. — 20 с. — укp.

Одержано результати, які розширюють та поглиблюють сучасні уявлення про вікові та тканинні особливості накопичення мікроелементів, вільнорадикальних процесів, можливість їх корекції в організмі, розширюють розуміння механізмів активності антиоксидантної системи. Запропоновано для підвищення імунного статусу організму молодняка тварин вводити тіометалоглобулін дозою 0,5 см /кг ваги тіла дворазово через добу в перші дні життя, особливо поросятам, з метою профілактики аліментарних анемій та гіпоглобулінемій. Встановлено, що для молодняка тварин різних видів рекомендується додавати до раціону комплексний препарат біотам щоденно дозою 20 мг/кг ваги тіла для попередження розвитку аліментарних анемій та підвищення неспецифічної резистентності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.232 + П60-273.922
Шифр НБУВ: РА371437 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Віщур О.І. 
Біохімічні особливості формування та регуляції імунної відповіді у телят і поросят у ранньому віці: автореф. дис... д-ра вет. наук: 03.00.04 / О.І. Віщур ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2008. — 32 с. — укp.

Наведено результати комплексного дослідження біохімічних показників, які характеризують активність клітинних і гуморальних факторів імунітету, імунобіологічну реактивність, активність ферментної та неферментної ланок антиоксидантної системи, а також деякі особливості процесу метаболізму білків і ліпідів в організмі телят і поросят на ранніх стадіях росту, у періоди вакцинації та одлучення від свиноматок. Проаналізовано вплив імунотропних засобів (типогену, левамізолу, антоксану, імукору, ліпогену) на дані показники. Виявлено стимулювальну дію імуномодулювальних препаратів тимоген і левамізол на формування імунобіологічної реактивності, активність неспецифічних факторів захисту й інтенсивність пероксидного окиснення ліпідів в оганізмі телят і поросят під час вакцинації. Розроблено склад і технологію одержання імуномодулювального препарата з антиоксидантною дією антоксан, показано його нормалізувальну дію за умов посилення вільнорадикального окиснення та формування повноцінної імунної відповіді у телят і поросят. Виявлено стимулювальний вплив нового препарату імукор на функцію імунної й антиоксиданої систем в організмі телят. Доведено високу ефективність застосування комплексного ліпосомального препрату Ліпоген з метою зменшення негативного впливу стресу у поросят у період вілучення від свиноматок, а також для підвищення резистентності телят у ранньому віці. На підставі результатів наукового дослідження поглиблено сучасні уявлення про біохімічні особливості становлення імунної системи та корекцію її порушень у телят і поросят раннього віку за умов імунодефіциту, вакцинації, а також у період відлучення поросят від свиноматок. Зроблено висновок, що метаболічна корекція вільнорадикальних процесів в організмі поросят і телят є новим перспективним напрямком підвищення імунного потенціалу молодняку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.922 + П65-273.922 +
Шифр НБУВ: РА358848

Рубрики:
  

      
3.

Стронський Ю.С. 
Морфофункціональна характеристика червоного кісткового мозку молодняку великої рогатої худоби, вирощеного на забрудненій радіонуклідами території: Автореф. дис. канд. вет. наук: 16.00.02 / Ю.С. Стронський ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 18 с.: табл. — укp.

Вперше проведено вивчення морфофункціонального стану червоного кісткового мозку молодняку великої рогатої худоби різного віку (4-6 тижневих, 6-7 та 18-24-місячних), вирощеного на забрудненій радіонуклідами території, під час якого встановлено абсолютні та відносні морфологічні показники червоного кісткового мозку і крові. З'ясовано деякі показники природної резистентності (кількість Т- і В-лімфоцитів, рівень бактерицидної та лізоцимної активності сироватки крові) у молодняку великої рогатої худоби. Виявлено кореляцію між змінами гематологічних показників і змінами морфофункціонального стану кісткового мозку у тварин на забруднених радіонуклідами територіях. Встановлено, що у тварин, які постійно перебували на територіях із підвищеним рівнем іонізуючого випромінювання, виникають певні морфофункціональні зміни в червоному кістковому мозку, які з віком дещо посилюються. У червоному кістковому мозку зменшується площа мієлоїдної тканини, а збільшується площа, зайнята кістковими балками і жировими клітинами. В самій мієлоїдній тканині кісткового мозку помітно зменшується щільність заселення клітинними елементами, а також спостерігається вогнищеве збіднення її клітинними елементами. У кістковій тканині виявляються вогнища розсмоктування, утворення порожнин і заростання її фіброзною тканиною (особливо у 18-24-місячних тварин), змінюється співвідношення між клітинними елементами червоного кісткового мозку. Зроблено висновок, що такі зміни свідчать про послаблення функціонування кровотворної та імунної систем, що робить нормалізацію функціонування організму без внесення коректив у технологію їх утримання проблематичним.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.92 + П60-271.25 +
Шифр НБУВ: РА328078

Рубрики:

      
4.

Костюк В. К. 
Онтогенез лімфатичного русла шлунка свійського бика: автореф. дис. ... д-ра вет. наук : 16.00.02 / В. К. Костюк ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 38 с. — укp.

Розроблено концепції щодо: принципів та особливостей будови внутрішньоорганного лімфатичного русла рубця, сітки, книжки та сичуга свійського бика; зв'язку між лімфатичними судинами; етапності очистки лімфи у лімфатичних вузлах на шляху її від стінки шлунка щодо краніальної порожнистої вени; наявності зв'язків між внутрішньо- та зовнішньоорганними лімфатичними судинами камер шлунка й інших органів черевної порожнини; інтерцитозного, трансцитозного й інтертрансцитозного шляхів проходження складових лімфи через стінку лімфатичних капілярів; періодизації розвитку компонентів внутрішньоорганного лімфатичного русла шлунка в онтогенезі. Надано графічні схеми будови внутрішньоорганного лімфатичного русла рубця, сітки, книжки та сичуга, трансформації мезенхімоцитів у ендотеліоцити лімфатичних капілярів, росту та злиття лімфатичних капілярів, шляхів відтоку лімфи, закономірностей формування основних лімфатичних стовбурів черевної порожнини, шляхів транспорту складових лімфи щодо лімфатичних капілярів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.904 + П60-273.92
Шифр НБУВ: РА372142 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Азар'єв В.В. 
Особливості механізмів зсідання крові корів різних типів вищої нервової діяльності за впливу технологічного стресу: автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.13 / В.В. Азар'єв ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Виявлено взаємозв'язок між типологічними параметрами вищої нервової діяльності та прокоагулянтним, антикоагулянтним потенціалами, а також посткоагуляційними фазами, а саме: потенціалом фібринолізу та ретракцією кров'яного зсідку. Установлено, що процеси збудження та гальмування мають взаємозв'язок з інтенсивністю зміни певних показників за технологічного стресу, спричиненому зміною умов утримання, а саме: кількості тромбоцитів, протромбінового часу, активованого тромбопластинового часу, тромбінового часу, рекракції кров'яного зсідку та фібринолізу. Виявлено, що врівноваженість процесів у центральній нервовій системі має зв'язок з кількістю тромбоцитів, протромбінованим часом, активованим парціальним тромбопластиновим часом, толерантністю плазми до гепарину, концентрацією фібриногену, ретракцією кров'яного зсідку та фібринолізом. Визначено, що рухливість нервових процесів взаємопов'язана з функціонуванням певних ланок системи підтримки агрегатного стану крові, а саме: толерантністю плазми до гепарину та концентрацією фібриногену.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.92 + П60-273.99 +
Шифр НБУВ: РА354752

Рубрики:

      
6.

Грабчак Ж.Г. 
Структурно-функціональні особливості кровоносних судин і тканинних компонентів центральних органів імуногенезу телят: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.02 / Ж.Г. Грабчак ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2004. — 22 с.: рис. — укp.

На основі використання зоотехнічних, морфологічних (макро- і мікроскопічних) та статистичних методів досліджень визначено особливості будови і площі інтраосальних кровоносних судин, кісткового мозку, хрящової та кісткової тканин стегнової кістки, грудини, останнього ребра і скелета хвоста та внутрішньоорганних кровоносних судин, сполучнотканинної строми і паренхіми тимуса добових телят високого і середнього морфофункціонального статусу, проаналізовано їх ріст і розвиток в період новонародженості. Встановлено, що у добових телят середнього морфофункціонального статусу у порівнянні з тваринами високого статусу, уповільнюються процеси окостеніння, трансформації остеобластичного кісткового мозку в червоний, формування тимуса як органа та кровопостачання кісткових органів у пренатальний період онтогенезу. Виявлено, що у телят старшого віку періоду новонародженості, що мали під час народження середній морфофункціональний статус, процеси формування центральних органів імуногенезу продовжуються, але тільки в тварин віком 5 - 10-ти діб набувають значень, властивих телятам високого морфофункціонального статусу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.922 + П60-266 +
Шифр НБУВ: РА330075

Рубрики:

      
7.

Цвігун О.А. 
Функціональний стан природної резистентності бугайців м'ясних порід залежно від генотипу, факторів навколишнього середовища та рівня живлення: Автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.13 / О.А. Цвігун ; Львів. нац. акад. вет. медицини ім. С.З.Гжицького. — Л., 2003. — 17 с.: рис., табл. — укp.

Вивчено функціонування показників специфічної та неспецифічної резистентності чистопородної м'ясної худоби, півкровних помісей м'ясної худоби та тварин абердин-ангуської породи за різних умов утримання та годівлі. У крові помісних тварин м'ясної худоби виявлено підвищений вміст гемоглобіну, загального білка, глобулінів та менший вміст альбумінів у порівнянні з чистопородними ровесниками чорно-рябої породи. Помісний молодняк усіх дослідних груп вірогідно перевищував за імунологічними показниками чистопородних аналогів чорно-рябої породи. Установлено, що утримання бугайців абердин-ангуської худоби у приміщеннях, захищених від вітру сприяє підвищенню морфологічних, біохімічних та імунологічних показників крові у порівнянні з тваринами, які утримувались у капітальному приміщенні та на відкритому вигульному майданчику. Виявлено, що підвищення вмісту обмінної енергії у зимових і літніх раціонах сприяє зростанню кількості еритроцитів, рівня гемоглобіну та білка у крові, а також лужного резерву крові, та статистично не впливає на імунологічні показники крові. Виявлено, що зниження рівня обмінної енергії в раціонах абердин-ангуських тварин на зимовий та літній період викликає зменшення морфологічних, біохімічних та імунологічних показників крові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-273.922 +
Шифр НБУВ: РА327628

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського