Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (380)Книжкові видання та компакт-диски (281)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=П65-3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 57
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Акімов О. В. 
Ефективність породно-лінійної гібридизації з використанням заводських ліній свиней харківського типу української м'ясної породи: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.01 / О. В. Акімов ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2010. — 19 с. — укp.

Розкрито результати породно-лінійної гібридизації свиноматок великої білої породи з кнурами харківського типу української м'ясної породи різних ліній з метою подальшого використання кращих ліній для одержання двопородних гібридів. Одержано позитивні результати репродуктивних якостей свиноматок під час застосування породно-лінійної гібридизації порівняно з чистопородним розведенням. Вивчено ріст і розвиток гібридного молодняку й оцінено його продуктивні якості за відгодівельними, забійними та м'ясо-сальними показниками. Встановлено, що гібридний молодняк за віком досягнення живої маси 100 кг випереджає чистопородних ровесників на 5,25 - 9,36 доби, під час цього він характеризується вищими на 23,18 - 52,97 г середньодобовими приростами, порівняно з однолітками великої білої породи свиней. Встановлено, що дволородні свині мають кращу м'ясність, ніж чистопородні тварини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-31
Шифр НБУВ: РА376746 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Акнєвський Ю.П. 
Продуктивність свиней в залежності від інтенсивності росту ремонтного молодняку та поєднання вихідних генотипів: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Ю.П. Акнєвський ; Ін-т свинарства ім. О.В.Квасницького УААН. — Полтава, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив інтенсивності росту на продуктивні якості свиней різних генотипів за умов промислової технології їх вирощування. Встановлено позитивну обумовленість продуктивних якостей свиней залежно від інтенсивності росту. Наведено оцінку якісних показників м'язової тканини тварин. Досліджено конституціональні, остеологічні та інтер'єрні особливості тварин різних генотипів та інтенсивності росту. Показано доцільність використання індексів росту та параметрів моделі Т.Бріджеса як критерію оцінки закономірностей росту свиней. Встановлено, що чистопородні свині великої білої породи поєднання української великої білої (УВБ) та датської великої білої (ДВБ) переважають за основними показниками продуктивності аналогів вітчизняної селекції та помісних тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-60 + П65-334 +
Шифр НБУВ: РА353281

Рубрики:

      
3.

Біла Т.А. 
Генотипічні особливості амінокислотного складу і якісних показників м'ясо-сальної продукції свиней різного напрямку продуктивності: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Т.А. Біла ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 1999. — 17 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню генотипових особливостей якісних показників і амінокислотного складу найдовшого м'яза спини універсальної (великої білої), спеціалізованих м'ясних порід - дюрок, української м'ясної і полтавської м'ясної, і сальної української степової рябої породи в умовах індустріальної технології виробництва свинини. Встановлено, що найвищі показники репродуктивних якостей мають свині української м'ясної і великої білої порід. Мінливість якісних показників і амінокислотного складу найдовшого м'яза спини залежить від генотипу і напрямку продуктивності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-312,022

Рубрики:

      
4.

Бірта Г. О. 
Формування м'ясо-сальної продуктивності різних генотипів свиней залежно від паратипових факторів: автореф. дис. ... д-ра с.-г. наук : 06.02.01 / Г. О. Бірта ; Українська академія аграрних наук ; Інститут розведення і генетики тварин. — Київ, 2009. — 39 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-312 + П65- 455.47
Шифр НБУВ: РА369353 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Базалевич 
Фізіологічні закономірності впливу окремих параметрів процесу кріоконсервації на запліднюючу здатність сперміїв кнура in vivo: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.13 / Алла Володимирівна Базалевич ; УААН; Інститут свинарства ім. О.В.Квасницького УААН. — Полтава, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-344.4
Шифр НБУВ: РА368424

Рубрики:

      
6.

Бордун О. М. 
Використання свиней великої білої та великої чорної порід у регіональній системі розведення: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.01 / О. М. Бордун ; Ін-т розведення і генетики тварин, Нац. акад. аграр. наук України. — Київ; Чубинське, 2010. — 19 с. — укp.

Доведено ефективність відгодівлі помісних свиней, які одержано за схрещування свиней великої чорної породи з великою білою за умов промислового господарства. Виявлено закономірності росту живої маси тварин. Встановлено покращання живої маси молодняка та його відгодівельних ознак за вирощування у потомків кнурів нових ліній для стада. Визначено, що за умов промислового господарства найбільш економічно обгрунтованою є відгодівля помісного молодняка 0,5 (ВЧ+АВБ), що забезпечує підвищення на 10,8 % рентабельності виробництва, у порівнянні з чистопородним молодняком великої білої породи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-3
Шифр НБУВ: РА371811 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Ващенко П.А. 
Вивчити внутріпородні поєднання генотипів свиней великої білої породи вітчизняної та зарубіжної селекцій на етапі закладки нових генеалогічних структур: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / П.А. Ващенко ; УААН. Ін-т свинарства ім. О.В.Квасницького. — Полтава, 2005. — 20 с. — укp.

Вперше за однакових виробничих умов встановлено ефективність внутрішньопородних поєднань свиней української, естонської, англійської та німецької селекцій у великій білій породі. Досліджено вплив плідників зарубіжної селекції на продуктивні якості вітчизняних генотипів з метою визначення доцільності їх використння у процесі формування нових генеалогічних структур. Встановлено найбільшу ефективність поєднання свиноматок української з кнурами естонської та англійської селекцій. Зазначено, що за даних умов у піддослідних тварин не спостерігається погіршення якості продуктів забою, а відгодівельні показники поліпшуються. З урахуванням одержаних результатів закладено три заводські лінії (Валле 3 009, Кюукки 3 089, Славутича 6 161) та родини (Волшебниці 1 880, Тайги 1 734, Сої 58). На підставі принципів модальної селекції запропоновано нові критерії відбору родоначальників генеалогічних структур і встановлено ефективність використання даних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-3 +
Шифр НБУВ: РА335788

Рубрики:

      
8.

Вишневський Л.В. 
Селекційно-генетичні методи поліпшення продуктивності свиней миргородської породи та використання їх при схрещуванні: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Л.В. Вишневський ; Ін-т розведення і генетики тварин УААН. — с. Чубинське (Київська обл.), 2008. — 18 с. — укp.

Вивчено генеалогічну структуру миргородської породи у генезисі. Визначено строки використання свиноматок і критерії їх добору за показниками відтворної здатності, а також відгодівельні та м'ясні якості свиноматок на сучасному етапі розвитку породи та взаємозв'зок показника віку досягнення живої маси 100 кг у разі оцінювання молодняку за їх продуктивністю та якістю нащадків для визначення ефективності добору селекційного матеріалу за однією з ознак. Виявлено вплив генетичної подібності тварин, установленої за методом ISSR - PCR маркування, на показники відтворної здатності свиноматок. Визначено ефективність схрещування свиней миргородської породи з великою білою породою чеської селекції на підвищення показників відтворної здатності, відгодівельних і м'ясних якостей. Виявлено закономірності росту та розвитку чистопородних і помісних тварин. Установлено економічну ефективність їх відгодівлі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-33 +
Шифр НБУВ: РА361454

Рубрики:

      
9.

Воловик М.Є. 
Оцінка ефективності використання чистопорідних і помісних свиноматок універсальних і спеціалізованих порід при різних поєднаннях: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / М.Є. Воловик ; Держ. вищ. навч. закл. "Херсон. держ. аграр. ун-т". — Херсон, 2008. — 16 с. — укp.

Визначено можливості вирощування двопородних свиноматок за умов товарних господарств з метою їх подальшого використання у системі трипородного схрещування й одержання помісних тварин з високою м'ясністю. Наведено дані щодо продуктивних якостей свиноматок за різних дво- та трипородних схрещувань у порівнянні з чистопородним розведенням. Вивчено ріст і розвиток чистопородних і помісних свинок. Оцінено продуктивність чистопородного та помісного молодняку за відгодівельними, забійними та м'ясо-сальними властивостями. Установлено, що за умов промислового схрещування спостережено суттєве покращання продуктивності свиноматок, трипородний молодняк швидше досягав живої маси 100 кг на 6,89 - 7,71 дня у порівнянні з чистопородним молодняком великої білої породи та на 5,29 - 6,11 - у порівнянні з чистопородним молодняком полтавської м'ясної породи відповідно. За цього спостережено кращу м'ясність у трипородного молодняку від різних поєднань у порівнянні з чистопородним молодняком.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-33 +
Шифр НБУВ: РА361582

Рубрики:

      
10.

Галімов 
Підвищення відтворювальних та продуктивних якостей свиней червоної білопоясої породи при різних методах підбору: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Сергій Миколайович Галімов ; Державний вищий навчальний заклад "Херсонський держ. аграрний ун-т". — Х., 2009. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-334 + П653.9 червона білопояса
Шифр НБУВ: РА365586

Рубрики:

      
11.

Гравченко В.О. 
Використання кнурів-плідників зарубіжної селекції для підвищення продуктивності свиней великої білої породи: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / В.О. Гравченко ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2008. — 18 с. — укp.

Наведено результати досліджень ефективності використання кнурів-плідників великої білої породи англійського датського та французького походження та свиноматок заводського типу "Голубівський" (це є генеалогічною структурною одиницею створюваного внутрішньопородного типу УВБ-3). За результатами дослідження показано, що серед плідників заводського типу "Голубівський" є кнури, потомство яких відповідає рівням аналогів зарубіжного походження щодо відгодівельних і м'ясних якостей. Це підверджує високий генетичний потенціал тварин дослідженого типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-334 + П653.9 велика біла +
Шифр НБУВ: РА356096

Рубрики:

      
12.

Данілова Т.М. 
Підвищення ефективності використання сучасного генофонду свиней великої білої породи при чистопородному розведенні, схрещуванні та гібридизації: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Т.М. Данілова ; УААН. Ін-т свинарства. — Полтава, 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено вплив внутрішньопородної селекції, міжпородного схрещування та гібридизації на підвищення господарсько-корисних і біологічних якостей свиней великої білої породи за умов промислової технології свинокомплексів Лісостепової зони України. Вперше виявлено вплив етіологічних особливостей тварин і тривалості періоду поросності маток на їх продуктивність, відгодівельні та м'ясні якості молодняка. Зроблено комплексну оцінку репродуктивних функцій свиноматок УВБ-1, забійних і м'ясних якостей підсвинків різних поєднань за новими селекційно-генетичними параметрами. Висвітлено вплив морфо-функціональних особливостей вимені свиноматок УВБ-1 на розвиток поросят. Проведено комплексні порівняльні наукові дослідження господарсько корисних ознак і окремих біологічних особливостей чистопородних, помісних і гібридних свиней, одержаних за внутрішньопородного, породно-лінійного та міжпородного розведення за умов інтенсивної технології свинокомплексів Лісостепової зони України. Доведено можливість підвищення генетичного та продуктивного потенціалів свиней внутрішньопородного типу УВБ-1 великої білої породи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-334
Шифр НБУВ: РА312797 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Драган О.В. 
Продуктивні якості та генетичні особливості свиней при внутрішньопородному поєднанні різних типів української м'ясної породи: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / О.В. Драган ; Ін-т свинарства ім. О.В.Квасницького УААН. — Полтава, 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено зміни продуктивності та генетичної різниці в популяції свиней української м'ясної породи на основі схрещування двох внутрішньопородних генеалогічно різних типів свиней харківського і створюваного типу експериментальної групи селекції Дніпропетровського державного аграрного університету. Обгрунтовано доцільність формування на їх основі нових субпопуляцій свиней з високими показниками репродуктивних і відговідельних якостей, а також оригінальним генофондом за еритроцитарними та молекулярними маркерами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-312 +
Шифр НБУВ: РА368032

Рубрики:

      
14.

Зєльдін В.Ф. 
Селекційна оцінка зв'язку відтворювальних якостей свиней різних генотипів з відгодівельною і м'ясною продуктивністю: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / В.Ф. Зєльдін ; УААН. Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2007. — 17 с. — укp.

Вивчено взаємозв'язки між ознаками продуктивності у свиней різних генотипів з метою селекційного забезпечення ефективного відтворення стада за використання методу штучного осіменіння як основного способу відтворення стада. На підставі аналізу кореляційних зв'язків між продуктивністю, якістю спермопродукції та фертильністю сперми плідників різних генотипів установлено, що тільки 28,4 % з них є вірогідними. Визначені кореляційні зв'язки за величиною були розподілені певним чином, а саме: "0,4 і менше" - 58,7 %, "0,41 - 0,7" 39 % - і "0,71 і більше" - 2,2 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-334.3 +
Шифр НБУВ: РА352068

Рубрики:

      
15.

Коваленко Т. С. 
Удосконалення оцінки продуктивних і племінних якостей свиней за селекційними індексами: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.01 / Т. С. Коваленко ; НААН України ; Ін-т свинарства ім. О.В. Квасницького. — Полтава, 2011. — 17 с. — укp.

Уперше розроблено та застосовано селекційні індекси для оцінки відтворювальних якостей свиноматок, що враховують їх диференційну плодючість і збереженість поросят до відлучення, індекси визначення однорідності гнізд свиноматок. Встановлено генетичну дискретність порід різного напряму продуктивності за показниками трансгресії селекційних ознак. Розроблено індекси для оцінки ліній і потомства плідників одночасно за відтворювальними та відгодівельними ознаками. Доведено теоретичне положення про нерівномірність росту в онтогенезі органів і тканин тіла тварин. Уперше, поряд з оцінкою кількісних показників (хронологічний зріст), вивчено показники якісного росту (алометричні залежності).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-334 + П65-6
Шифр НБУВ: РА382802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Ковтун С.І. 
Наукове обгрунтування і удосконалення генетичних методів дослідження раннього ембріогенезу сільськогосподарських тварин: автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 03.00.15 / С.І. Ковтун ; Ін-т розведення і генетики тварин УААН. — с. Чубинське (Київська обл.), 2008. — 32 с. — укp.

Науково обгрунтовано концепцію комплексного застосування методів генетики розвитку у ранньому ембріогенезі сільськогосподарських тварин для підвищення ефективності використання їх генетичного потенціалу у селекційному процесі та для збереження генофонду. Розроблено та застосовано для проведення експериментальних досліджень методи ембріологічної генетики з метою вдосконалення біотехнологічного маніпулювання з ембріонами сільськогосподарських тварин. Установлен переваги використання наноматеріалів, синтезованих на основі високодисперсного кремнезему, під час формування ембріонів свиней in vitro та під час кріоконсервування епідидимальних сперматозоїдів кнурів. Удосконалено методологію оцінювання запліднювальної здатності сперматозоїдів плідників за результатами осіменіння яйцеклітин корів і свиней поза організмом, проаналізовано генетичні механізми й особливості формування ембріонів in vitro. Розроблено дієвий спосіб збереження генофонду локальних порід великої рогатої худоби, який передбачає вилучення ембріонів від корів сірої української породи з застосуванням методів генетики розвитку. З використанням методології комплексного використання здійснено визначення статі ембріонів цитогенетичного аналізу й аналіз ДНК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-345 + П65-345 +
Шифр НБУВ: РА361455

Рубрики:

      
17.

Коновал О.М. 
Генетичний поліморфізм свиней породи велика біла за молекулярними і цитогенетичними маркерами: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.22 / О.М. Коновал ; Ін-т харч. біотехнології і геноміки НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено за допомогою методу ПЛР-ПДРФ внутрішньопородні особливості поліморфізму 10-ти структурних генів, пов'язаних з господарсько корисними ознаками, а саме: репродуктивні якості (гени ESR, PRLR, FSHB), міогенез (гени MYF4, MyoD1, C-Myc), ожиріння (VC4R), стрес-чутливість (ген RYR), стійкість до інфекцій, спровокованих E.coli (FUT1, MUC4) свиней великої білої породи в Україні. Запропоновано експрес тест-систему для тестування племінних тварин за генами естроген- і меланокоротин4-рецепторів. Встановлено особливості розподілу апельних варіантів генів і вплив генотипу на формування господарсько корисних ознак у тварин, які мають різне походження та відтворюються в господарствх за різних умов утримання. Проведено оцінку залежності кількісних показників від алельних варіантів генів на прикладі естроген- і меланокоротин4-рецепторів. Виявлено, що вплив EAR і PRLR взаємопов'язаний, і репродуктивні якості тварин залежать від поєднання генотипів за цими генами. Наведено цитогенетичний аналіз свиней великої білої породи, виявлено, що параметри умовного контролю свиней за кількістю клітин з мікроядрами коливаються від 0,58 до 4,1 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-312 +
Шифр НБУВ: РА368601

Рубрики:

      
18.

Кравченко О.О. 
Особливості росту та відтворювальної здатності кнурів-плідників різних генотипів: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / О.О. Кравченко ; Держ. вищ. навч. закл. "Херсон. держ. аграр. ун-т". — Херсон, 2009. — 20 с. — укp.

Комплексно вивчено ріст, розвиток, структурно-функціональні особливості статевих органів кнурців у порівняльному породному та віковому аспектах, відтворювальної здатності кнурів великої білої породи зарубіжної селекції ВБ (ЗС), червоної білопоясної породи (ЧБПП) та внутрішньопородного типу свиней породи дюрок української селекції "Степовий" (ДУСС). Вивчено показники росту та розвитку кнурців, досліджено морфологічні та біохімічні показники крові, морфогістологічні показники сім'яників. Проаналізовано формування репродуктивних органів і становлення статевої функції кнурців досліджених порід. Оцінено спермопродуктивність кнурів. Проведено морфометрію сперміїв кнурів різних генотипів. Вивчено відтворювальну здатність кнурів-плідників залежно від породи за вітворювальними якостями запліднених свиноматок. Установлено, що цілоспрямоване вирощування та раннє привчання кнурців до фантому з тримісячного віку сприяє одержанню сперми у віці 4 - 5 міс. та дозволяє їх оцінити за спермопродукцією, що уможливлює у віці 6 міс. одержати комплексну оцінку кнурів-плідників за розвитком і продуктивністю. Відзначено, що прибуток у розрахунку на одного реалізованого племінного кнурця становить ВБ (ЗС) 644 грн, ЧБПП - 742 грн, ДУСС - 810 грн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-33 + П65-273.96 +
Шифр НБУВ: РА366909

Рубрики:

      
19.

Крамар Н.І. 
Селекційна оцінка продуктивних якостей свиней створюваного м'ясного типу: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Н.І. Крамар ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2005. — 17 с.: табл. — укp.

Здійснено комплексне порівняльне вивчення росту, розвитку та продуктивності молодняку батьківської та материнської генетичних форм, визначено комбінаційну здатність ліній і родин свиней створюваного типу. Зауважено, що свині батьківської та материнської генетичних форм відрізняються за трьома групами крові: F, G і K. Установлено інтенсивніше формування кнурців і свинок материнської генетичної форми. Найкращі відгодівельні якості виявлено у кабанців материнської форми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-312 +
Шифр НБУВ: РА338337

Рубрики:

      
20.

Куновський 
Морфогенетичний аналіз раннього ембріогенезу свиней при одержанні зародків in vitro: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.15 / Юрій Володимирович Куновський ; УААН; Інститут розведення і генетики тварин. — с. Чубинське (Київська область), 2007. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-31
Шифр НБУВ: РА349125

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського