Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (25)Книжкові видання та компакт-диски (23)
Пошуковий запит: (<.>U=П65-451.232$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

      
1.

Тофан Н. І. 
Вплив амінокислотної добавки з ферментованих відходів пекарських дріжджів та селену на обмін речовин і продуктивність молодняку свиней: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.02 / Н. І. Тофан ; Харк. держ. зоовет. акад. — Х., 2011. — 16 с. — укp.

Викладено результати двох науково-господарських дослідів з вивчення ефективності використання нетрадиційних кормових домішок в раціонах свиней на відгодівлі. Досліджено їх вплив на живу масу, середньодобові прирости, перетравність поживних речовин, показники м'яса свиней. Експериментально встановлено позитивну дію дослідженої кормової домішки та селену на ріст та обмін речовин молодняку свиней, не відзначено негативного впливу на біохімічні показники крові, якість продукції, що сприяло підвищенню рентабельності вирощування та відгодівлі свиней.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.232
Шифр НБУВ: РА379459 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Онищенко О.В. 
Вплив різних рівнів і джерел селену на обмін речовин та відтворну здатність ремонтних свинок: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / О.В. Онищенко ; Львів. нац. ун-т вет. медицини та біотехнологій ім. С.З.Гжицького. — Л., 2009. — 23 с. — укp.

Обгрунтовано оптимальні рівні й ефективні джерела селену у раціоні ремонтних свинок і вирощених з них свиноматок. Встановлено, що оптимальним рівнем селену у раціонах ремонтних свинок від 2,5 до 9 - 10-місячного парувального віку, а також поросних і лактуючих свиноматок є 0,3 мг/кг СР. Виявлено, що такий вміст селену у раціоні позитивно впливає на зростання коефіцієнтів перетравності поживних речовин, баланс азоту та мінеральних елементів, покращання гематологічних показників (вмісту у крові еритроцитів і гемоглобіну, загального білка, сірки, заліза, міді, цинку, марганцю та селену, вітаміну Е, каталазної й пероксидазної активності), що поліпшує у порівнянні з селенодефіцитним контролем середньодобові прирости живої маси ремонтних свинок на 5,7 - 9,6 %, їх заплідненість - 16,7 - 40 %, багатоплідність 1,9 - 7,5 %, великоплідність - 3,9 - 10,7 %, масу гнізда після народження - 3,6 - 11 %, молочність свиноматок - 10,8 - 24,1 %, збереженість поросят - 1,4 - 5,3 % та їх середньодобові прирости до двомісячного віку - на 6,5 - 9,7 % з меншими на 5,7 - 9,5 % витратами кормів на приріст. Доведено, що найвищий показник засвоєння поживних речовин, нагромадження селену у плаценті, крові, молозиві та молоці свиноматок і в організмі їх поросят вдається досягти у разі введення у раціон органічної форми селену - сел-плексу та селенометіоніну з метою забезпечення оптимального рівня елемента у раціоні - 0,3 мг/кг СР. Доведено, що застосування селенових препаратів - сел-плексу, селенометіоніну та селеніту натрію з метою поповнення дефіциту селену до оптимального рівня (0,3 мг/кг СР) у раціоні ремонтних свинок, вирощуваних від 2,5-місячного віку до свиноматок з поросятами, забезпечує економічний ефект у розрахунку на одну голову, відповідно, 298,30; 297,22 та 261,76 грн. Встановлено, що різниця між показниками економічного ефекту за сел-плексом і селенітом натрію та селенометіоніном і селенітом натрію у раціоні становить 36,54 та 35,46 грн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.232 + П65-447 +
Шифр НБУВ: РА367766

Рубрики:

      
3.

Чалий О.І. 
Ефективність різних концентрацій цинку в раціонах кнурів- плідників і свиноматок: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / О.І. Чалий ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

Встановлено, що ефективний вплив на репродуктивну здатність і продуктивність кнурів та маток має цинк в концентрації 120 мг/кг сухих речовин в раціонах, збалансованих за всіма поживними речовинами. Викладено матеріал по впливу різних концентрацій цинку (40, 87, 120, 160 і 200 мг/кг СР) на споживання і перетравлення поживних речовин, забезпеченість енергією, баланс азоту, стан здоров'я, процеси росту, спермопродукцію, запліднюючу здатність кнурів-плідників, багато та великоплідність маток і якість їх потомства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.232,022

Рубрики:

      
4.

Мірошниченко І.П. 
Ефективність різного вмісту магнію в раціонах свиней на відгодівлі: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / І.П. Мірошниченко ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2008. — 18 с. — укp.

Встановлено вплив різних концентрацій магнію в сухій речовині раціонів свиней на відгодівлі на їх продуктивність, баланс магнію та азоту, претравність поживних речовин, вміст магнію в органах і тканинах, гістобудову їх внутрішніх органів, резистентність. Вивчено дію різних доз магнію (4,0; 4.4; 4.8 та 5.2 г/кг сухої речовини раціонів), зроблено розрахунки їх економічної ефективності. Вперше виявлено, що введення до складу раціонів годівлі молодняку свиней магнію у кількості 4,4 - 5,2 г/кг сухої речовини сприяє підвищенню продуктивності тварин. Доведено, що за комплексним впливом на організм свиней найбільш ефективним є вміст 4,8 г/кг сухої речовини магнію у раціонах. Наведено рекомендації щодо використання даної дози як уточненої норми магнію у раціоні свиней на відгодівлі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.232 магній +
Шифр НБУВ: РА357979

Рубрики:

      
5.

Юрків О. Я. 
Імунний та антиоксидантний статус у поросят раннього постнатального віку за дії хрому: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 03.00.04 / О. Я. Юрків ; Ін-т біології тварин НААН України. — Л., 2011. — 16 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено вплив перорального введення хрому на імунний та антиоксидантний статус, морфофункціональний стан крові, обмін білків в організмі поросят раннього віку. Виявлено стимулювальну дію хрому на активність систем клітинного та гуморального імунітету. Показано позитивний вплив цього мікроелемента на кількість і функціональний склад Т- і В-лімфоцитів та їх субпопуляцій, показники неспецифічної резистентності. З'ясовано, що введення тривалентного хрому супроводжується послабленням процесів пероксидного окиснення ліпідів і посиленням ферментативної ланки системи антиоксидантного захисту в крові новонароджених тварин. Визначено оптимальну дозу хрому для поросят раннього віку, яка сприяє покращанню білкового обміну в їх організмі та відповідає 150 мкг для кожної тварини. Розроблено спосіб підвищення резистентності новонароджених поросят за виробничих умов. Наведено наукове й економічне обгрунтування застосування перорального введення хлориду хрому в практиці ветеринарної медицини з метою профілактики захворювання молодняка свиней.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-272 + П65-451.232
Шифр НБУВ: РА383758 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Чорнолата 
Перетравність, засвоєння поживних і мінеральних речовин, продуктивність та якість продукції у свиней при згодовуванні мікроелементних добавок: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / Людмила Петрівна Чорнолата ; Львівська держ. академія ветеринарної медицини ім. С.З.Гжицького. — Львів, 2000. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П65-451.232,022
Шифр НБУВ: РА311525

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського