Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (284)Книжкові видання та компакт-диски (251)Журнали та продовжувані видання (66)
Пошуковий запит: (<.>U=П661$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 46
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ладиш І.О. 
Формування шкіряно-волосяного покриву і вовнової продуктивності у овець в залежності від розвитку щитовидної залози: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / І.О. Ладиш ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Вивчено морфометричні показники структурних елементів шкіри та щитовидної залози в процесі їхнього гістогенезу. Встановлено кореляційні зв'я'зки між кількісними показниками шкіряного покриву (шари шкіри, закладка та формування волосяних фолікулів) і щитовидною залозою (формування фолікулів). Досліджено кількісні та якісні показники вовнової продуктивності у овець в залежності від розвитку шитовидної залози.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-269.1,022

Рубрики:

      
2.

Тюпіна Н.П. 
Продуктивність та природна резистентність помісних овець різної кровності по новозеландському кориделю та маничському типу: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Н.П. Тюпіна ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 1999. — 21 с. — укp.

Проводиться порівняльне вивчення продуктивних якостей і природної резистентності помісних овець, одержаних від різних варіантів схрещування асканійської тонкорунної породи, новозеландського кориделя та маничського типу ставропольської породи. В роботі показано, що помісні вівці відзначаються високою продуктивністю і при існуючому потенціалі захисно-пристосовницьких якостей можуть успішно використовуватися в товарних господарствах степової зони України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661.39 асканійська тонкорунна

Рубрики:

      
3.

Калащук Г.П. 
Удосконалення асканійських м'ясо-вовнових овець методом поглибленої селекції: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Г.П. Калащук ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2000. — 21 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням удосконалення асканійських м'ясо-вовнових овець методом поглибленої селекції у малих замкнутих популяціях, розробленого доктором сільськогосподарських наук П.І.Польською (1990 р.). Удосконалено барановідтворювальне ядро асканійських кросбредів та асканійських чорноголових овець, які не мають аналогів у світовій практиці за рівнем універсальної продуктивності: м'ясної, молочної та вовнової у поєднанні з високою відтворювальною здатністю: багатоплідністю - скороспілістю та адаптаційною здатністю за умов високих якісних характеристик довгої кросбредної вовни зниженої тонини. Вони є державним поліпшуючим генофондом для створення нових порід і типів, формування конкурентоспроможної галузі вівчарства в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661.39 асканійська
Шифр НБУВ: РА309941 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Ковальов Д.В. 
Удосконалення прийомів підвищення продуктивності ярок асканійської тонкорунної породи: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Д.В. Ковальов ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2000. — 17 с. — укp.

Викладено теоретичний та практичний матеріал стосовно вивчення росту, вовнових і м'ясних якостей та репродуктивної продуктивності ярок різних класів розподілу за інтенсивністю формування. Встановлено зв'язок між живою масою ярок в окремі вікові періоди з їх інтенсивністю формування та продуктивністю. Визначено основні параметри відбору тварин за кількісними ознаками та оптимальні вікові періоди щодо прогнозування продуктивності у ранньому віці з використанням показників інтенсивності формування та напруги росту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-334.34,022 + П661.39 асканійська тонкорунна
Шифр НБУВ: РА310255 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Нежлукченко Т.І. 
Теоретичне обгрунтування та практика удосконалення селекції овець асканійської тонкорунної породи: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.02.01 / Т.І. Нежлукченко ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2000. — 36 с. — укp.

Дисертацію присвячено розробці системи удосконалення селекційного процесу асканійських тонкорунних овець у разі міжпородного схрещування з австралійськими мериносами. Розроблено комплексну систему породоутворення і поліпшення продуктивності тонкорунних овець з максимальним генетичним ефектом. Визначено нові закономірності динаміки генетичної структури популяції у процесі зміни поколінь на основі поєднання показників вовнової продуктивності овець та їх мінливості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661.39 асканійська тонкорунна
Шифр НБУВ: РА308082 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Шаламай Л.П. 
Продуктивність і племінна цінність асканійських кросбредних баранів, одержаних різними методами підбору: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Л.П. Шаламай ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-336.022
Шифр НБУВ: РА309942 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Трофимова Г.В. 
Особливості накопичення радіоцезію в організмі овець при його хронічному надходженні в різних умовах утримання та годівлі: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / Г.В. Трофимова ; Держ. агроекол. акад. України. — Житомир, 2000. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-28,022
Шифр НБУВ: РА310276 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Бобрицька О.М. 
Вплив адреналіну і карбахоліну на обмін азотистих речовин в молочній залозі лактуючих кіз: Автореф. дис... канд. вет. наук: 03.00.13 / О.М. Бобрицька ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2000. — 19 с. — укp.

Наведено експериментальні дані, які характеризують участь молочної залози лактуючих кіз в обміні аміаку, сечовини, аміноазоту та білків сироватки крові, а також роль адреналіну та карбахоліну в регуляції біосинтезу білків молока й обміну азотистих речовин між кров'ю і молочною залозою на фоні вимкнення Н-холінореактивної системи бензогексонієм. Встановлено, що молочна залоза лактуючих кіз на фоні 24 - 28-годинного голодування періодично поглинає з крові а виділяє у кров азотисті речовини, використовуючи їх для біосинтезу білків молока і тканин молочної залози. Під дією адреналіну зменшується інтенсивність поглинання азотистих метаболітів із крові молочною залозою та утворення білків молока, тоді як карбахолін посилює використання азотистих речовин, які притікають з кров'ю тканинами молочної залози для біосинтезу молочних білків. За даних умов адреналін діє безпосередньо через адренорецептори тканин або через центральні структури вегетативної нервової системи, тоді як карбахолін діє тільки через холінорецептори тканин організму без вмикання центральних Н-холінореактивних систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60*725.11*723-642:Г297.32,022 + П661-273.97,022
Шифр НБУВ: РА309510 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Чігірьов В.О. 
Продуктивні і біологічні особливості овець цигайської породи та їх помісей при різних варіантах схрещування з асканійськими кросбредами: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / В.О. Чігірьов ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2001. — 21 с.: рис. — укp.

Викладено теоретичний і практичний матеріал про удосконалення продуктивних і племінних якостей овець цигайської породи методом схрещування. Встановлено, що введення в селекційний процес плідників асканійського кросбредного типу та використання їх в різних варіантах схрещування сприяє підвищенню живої маси та м'ясної, вовної, молочної продуктивності помісей. З'ясовано, що помісі різних генерацій (генотипів) характеризуються міцною конституцією, добре адаптуються до умов півдня України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-61-334.3
Шифр НБУВ: РА314229 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Гавриляк В.В. 
Взаємозв'язок показників обміну речовин у крові гірськокарпатських овець (закарпатський тип) з ростом, структурою, хімічним складом і фізичними параметрами вовни: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.04 / В.В. Гавриляк ; УААН. Ін-т біології тварин. — Л., 2001. — 18 с. — укp.

Вивчено взаємозв'язок метаболічного та тиреоїдного профілю крові овець української гірськокарпатської породи з ростом вовни, її структурною організацією та фізико-хімічними параметрами. З'ясовано вплив на ці показники таких факторів, як вік, фізіологічний стан організму, сезон і умови утримання. Встановлено зв'язок тиреоїдних гормонів у плазмі крові з річним ростом вовни, який у різні періоди року проявляється по-різному. Виявлено зміни у тиреоїдному статусі овець, пов'язані з фізіологічним станом організму. Встановлено корелятивний зв'язок між рівнем у крові окремих компонентів обміну речовин, особливо білкового та ліпідного, та інтенсивністю відростання вовни. Значну кореляцію спостережено між темпами відростання вовнових волокон і вмістом у крові загального білка, альбумінів, глобулінів і активністю аланінамінотрансферази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-612.5 + Е60*690.11*725.381.1
Шифр НБУВ: РА315154 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Вікторова Ю.П. 
Біогенна міграція сполук ртуті в системі грунт - вода - корми - організм овець: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.06 / Ю.П. Вікторова ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Одержано нові дані про кількість сполук ртуті в компонентах біосфери (грунті, воді та кормах) усіх районів Автономної Республіки Крим. Встановлено концентрацію загальної ртуті в крові та вовні овець, а також інтенсивність та основні шляхи її виведення з організму залежно від віку тварин. Визначено величину й особливості нагромадження ртуті в організмі овець та її вміст в органах і тканинах та вперше розраховано коефіцієнт біотрансформації ртуті з кормів і води до організму тварини за період вирощування. Запропоновано й експериментально підтверджено можливість використання пектиновмісного препарату з виноградних вичавок. У комплексі з аскорбіновою кислотою вивчено його вплив на виведення сполук ртуті з організму, білковий обмін, гематологічні та біохімічні показники крові овець.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-272.5солі ртуті + П817.1
Шифр НБУВ: РА319119 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Корбич Н.М. 
Технологічні та фізико-механічні властивості вовни овець таврійського типу асканійської тонкорунної породи племзаводу "Асканія-Нова": Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / Н.М. Корбич ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2002. — 19 с.: рис. — укp.

Запропоновано методичний підхід класифікації типів рун залежно від властивостей вовни. Проведено комплексну оцінку продуктивності, висвітлено фізико-механічні, технологічні та хімічні показники мериносової вовни, грунтуючись на особливостях вовняного покриву. У тварин з австралійським та проміжним типом покриву відмічено збільшення настригу чистої вовни, природної довжини та густоти вовни. У асканійського типу простежено перевагу у виході митого волокна, звивистості вовни, кількості вовняного жиру та поту, pH-поту та екстинкції. За результатами досліджень проведено якісну та кількісну оцінку продуктивності овець з тонкорунним типом шерсті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-6
Шифр НБУВ: РА321312

Рубрики:

      
13.

Лико І.Я. 
Порівняльна характеристика структури, хімічного складу, фізичних показників нормальної і дефектної вовни: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.04 / І.Я. Лико ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2003. — 16 с.: рис. — укp.

Вивчено особливості макроструктури та фізико-хімічних показників патологічно стоншеної вовни ("голодна тонина") в овець різних генотипів і виявлення зв'язку цього дефекту вовни з їх білковим спектром, особливо білками, які відзначаються високим вмістом сірки та цистину. Показано, що за умов депресії процесів вовноутворення ріст вовни уповільнюється, з'являються зміни в її структурі, хімічному складі та фізичних показниках волокон. За методом електрофорезу в поліакриламідному гелі з використанням Тріс-гліцин буферної системи, pH 8,3 та за наявності додецисульфату натрію досліджено гетерогенність білків з високим вмістом сірки - S-карбоксиметилкератеїнів. За розміром молекули їх поділено на 5 фракцій, умовно позначених літерами А, Б, В, Г, молекулярною масою відповідно 22, 21, 16, 11, 10 тис. Виявлено породні особливості кількісного співвідношення SCMKB і корелятивні зв'язки між біохімічними та фізичними показниками вовни. Показано, що в основі генези патологічного стоншення вовни є порушення синтезу ультрабагатого на цистин білка кортексту, тобто UHSP.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-269.1 +
Шифр НБУВ: РА325417

Рубрики:

      
14.

Сєндаула І.Є. 
Продуктивність і біологічні особливості помісей першого покоління від схрещування маток цигайської породи і баранів асканійської селекції: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / І.Є. Сєндаула ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2003. — 21 с. — укp.

Теоретично та експериментально обгрунтовано використання генофонду асканійської популяції м'ясововнових напівтонкорунних овец на матках цигайської породи за умов півдня України. Уперше з метою промислового схрещування використано генетичний потенціал овець асканійського кросбредного та чорноголового типу з кросбредною вовною з матками цигайської породи. Установлено найбільш ефективне сполучення окремих ліній асканійського кросбредного та чорноголового типу овець з кросбредною вовною у разі схрещування з цигайськими вівцями та проведено комплексну оцінку та порівняльну характеристику основних господарських ознак цигайських овець та помісей. На підставі одержаних результатів установлено доцільність більш широкого використання генофонду асканійської популяції м'ясо-вовнових овець для схрещування з матками цигайської породи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-338 + П661-2 +
Шифр НБУВ: РА325543

Рубрики:

      
15.

Калиниченко О.О. 
Ефективність використання асканійських кросбредних баранів на матках дніпропетровського типу асканійської м'ясо-вовнової породи з кросбредною вовною: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / О.О. Калиниченко ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2003. — 19 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано та практично реалізовано можливість використання асканійських кросбредних баранів на вівцях дніпропетровского типу з метою підвищення генетичного потенціалу популяції овець. Вивчено корелятивні зв'язки основних селекціонованих ознак овець даного типу та нащадків асканійських кросбредів з типом завитка вовни під час народження. Установлено, що за показниками вовнової продуктивності кращими були ярки та баранчики з середнім та крупним завитками. Визначено варіанти підбору баранів до маток для одержання нащадків з однотипною вовною бажаного типу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-61 +
Шифр НБУВ: РА325731

Рубрики:

      
16.

Сивик А.Є. 
Метаболічна і продуктивна дія протеїново-мінеральної добавки для овець: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.04 / А.Є. Сивик ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2003. — 16 с. — укp.

Досліджено питання використання протеїново-мінеральної домішки з гіпергалинної аквакультури Сиваша (ПМДА) у складі комбікормів для ярок. На підставі результатів досліджень стосовно асканійських тонкорунних ярок виявлено, що використання ПМДА замість 20 і 25 % за масою пшениці підвищувало коефіцієнт перетравності органічної речовини раціону, поліпшувало обмін азоту та мінеральних елементів. Внаслідок цього зросли середньодобові прирости живої маси ярок, настриги вовни у митому волокні, збільшився діаметр вовнового волокна, покращилися його структура та якісні показники, співвідношення жир - піт, pH водної витяжки поту та її екстинція набули більш оптимальних значень. Запропоновано включати до складу комбікормів для ярок 20 % за масою протеїново-мінеральну домішку з гіпергалинної аквакультури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-451.23 +
Шифр НБУВ: РА325435

Рубрики:

      
17.

Іванова О.В. 
Вплив генотипових та онтогенетичних факторів на репродуктивні якості овець таврійського типу асканійської тонкорунної породи: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / О.В. Іванова ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2004. — 16 с. — укp.

Вперше проведено комплексне дослідження відтворювальних якостей овець асканійської тонкорунної породи за різних методів розведення - чистопородному та схрещуванні з плідниками австралійсьского мериноса, таврійський тип та 1/2 частки крові за австралійським мериносом. Виявлено, що на рівень відтворювальних якостей суттєво впливають генотипові фактори, вік вівцематок, жива маса ягнят та тип народження. Встановлено, що для підвищення відтворювальних якостей доцільно використовувати плідників таврійського типу асканійської тонкорунної породи та маток оптимального віку. Досліджено еколого-генетичні параметри відтворювальних якостей овець та встановлено їх зв'язок зі збереженістю молодняку різних генотипів, визначено демографічні показники та особливості дії штучного відбору для одинаків та двоїн.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661.39-3 асканійська тонкорунна +
Шифр НБУВ: РА331555

Рубрики:

      
18.

Седіло Г.М. 
Роль мінеральних речовин у процесах вовноутворення: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 03.00.04 / Г.М. Седіло ; Ін-т біології тварин УААН. — Л., 2004. — 25 с. — укp.

Встановлено біологічну роль макро- та мікроелементів в організмі овець у процесі вовноутворення. На підставі аналізу мінерального складу кормів з різних регіонів України, встановлено зональні особливості забезпечення організму тварин даними речовинами. Розроблено рецептуру мінеральних підгодівель для різних статево-вікових та продуктивних груп овець. З'ясовано, що їх використання у складі раціону посилює кумуляцію у вовні кальцію, фосфору, магнію та сірки. Встановлено картину локалізації та насичення різних структурних компонентів вовнового волокна даними речовинами, визначено його мінеральний профіль. Уточнено уявлення про взаємозв'язок метаболічних процесів у шкірі з ростом вовни, її макроструктурою та фізико-хімічними показниками за різних умов забезпеченості тварин мінеральними речовинами. На підставі аналізу метаболічної та продуктивної дії кормів, збагачених сірковмісними сполуками, удосконалено концепцію щодо механізмів трансформації поживних речовин корму в кератин вовни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-60 + П661-451.23
Шифр НБУВ: РА330793

Рубрики:

      
19.

Лівінський А.І. 
Продуктивні якості та біологічні особливості овець одеського типу асканійської м'ясо-вовнової породи з кросбредною вовною: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / А.І. Лівінський ; Херсонс. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2004. — 16 с.: рис. — укp.

Наведено результати досліджень м'ясної, вовнової, молочної продуктивності, росту, розвитку, імуногенетичних, гістологічних та інтер'єрних показників чистопородних цигайських та помісних ягнят бажаного типу одеської популяції, одержаних від схрещування маток цигайської породи з баранами асканійської селекції - асканійський кросбред. Установлено, що вівці одеського типу м'ясо-вовнової породи за дослідженими показниками за всіх вікових періодів значно перевищують своїх чистопородних однолітків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-312 +
Шифр НБУВ: РА330286

Рубрики:

      
20.

Ряполова І.О. 
Використання інтер'єрних тестів для оцінки та відбору овець за вовновою та м'ясною продуктивністю: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / І.О. Ряполова ; Херсон. держ. аграр. ун-т. — Херсон, 2004. — 20 с.: табл. — укp.

Уперше у порівняльному аспекті за критерієм інтенсивності формування визначено інтер'єрні показники сироватки крові за активністю ферментів переамінування, лужної фосфатази (ЛФ), концентрацією загального білку, глобулінів і альбумінів у овець асканійської тонкорунної породи, таврійського типу та помісних тварин. Відзначено, що тварин, які мають вищу активність біохімічних показників доцільно використовувати для виробництва баранини завдяки високим темпам росту овець, під час досягнення ними 8-місячного віку мають більший забійний вихід. Зазначено, що тварин повільноформувального типу доцільно використовувати для виробництва вовни.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П661-334 +
Шифр НБУВ: РА334637

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського