Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (8)Реферативна база даних (26)Книжкові видання та компакт-диски (27)
Пошуковий запит: (<.>U=П691-68$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Саранчук І. І. 
Жирнокислотний склад і вміст важких металів у бджолиному обніжжі та тканинах бджіл залежно від екологічних умов довкілля: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 03.00.04 / І. І. Саранчук ; Ін-т біології тварин НААН. — Л., 2011. — 18 с. — укp.

Досліджено вміст важких металів, неетерифікованої й аніонної форм жирних кислот, а також жирних кислот загальних ліпідів у бджолиному обніжжі, тканинах медоносних бджіл і бджолиних стільниках (язиках), одержаних з вуликів, розміщених на територіях біля вугільних шахт і збагачувальних комбінатів і гірничо-видобувного комбінату та цементного заводу. Визначено концентрацію важких металів у поліфлорних і гречаних медах. Зафіксовано вірогідне зростання вмісту заліза, цинку, міді, нікелю, кадмію та свинцю в бджолиному обніжжі, тканинах медоносних бджіл і бджолиних стільниках, одержаних з вуликів, розміщених на забруднених територіях. За цих умов у бджолиному обніжжі, тканинах медоносних бджіл і бджолиних стільниках (язиках) знижується рівень неетерифікованих форм жирних кислот, але підвищується - аніонних, що призводить до зміни вмісту жирних кислот загальних ліпідів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П691-28 + П691-684
Шифр НБУВ: РА381273 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Локутова О.А. 
Оцінка бджолиного обніжжя за видовим складом, вмістом поживних речовин та морфологічними ознаками пилкових зерен: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.04 / О.А. Локутова ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Уточнено періоди одержання бджолиного обніжжя та визначено його видовий склад за умов лісистої місцевості та польових угідь. Наведено оцінку бджолиного обніжжя різного видового походження за вмістом амінокислот, загальних ліпідів, жирних кислот, мінеральних елементів, здійснено основні його ідентифікації за морфологічними ознаками пилкових зерен. З'ясовано, що найбільший вміст амінокислот має обніжжя конюшини, яблуні домашньої та фацелії, а найменшу - маку дикого. Дану закономірність характеристики простежено за кількістю замінних і незамінних амінокислот в обніжжі цих рослин. Найменший вміст ліпідів виявлено в обніжжі вільхи та полину, найвищий - соняшнику та кульбаби. Встановлено, що бджолине обніжжя різних видів рослин характеризується значними коливаннями вмісту мінеральних елементів. Виявлено, що види з підвищеною кількістю калію і фосфору - з конюшини, бобів кормових, гречки, гіркокаштану, маку дикого; заліза і цинку - з фацелії, конюшини та пролісків. Здійснено оцінку бджолиного обніжжя за морфологічними ознаками пилкових зерен медоносних рослин за удосконаленою методикою виготовлення препаратів, наведено їх опис за оригінальною схемою, що значно полегшує ідентифікацію ботанічного походження одержаної продукції. Встановлено, що економічний ефект від реалізації обніжжя відомого ботанічного походження і вищої біологічної цінності становить 46,90 грн прибутку в середньому на одну бджолину сім'ю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П691-684 + П219.4 +
Шифр НБУВ: РА344509

Рубрики:

      
3.

Лісогурська Д.В. 
Радіоекологічна оцінка медоносних фітоценозів Житомирського Полісся: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / Д.В. Лісогурська ; Нац. агр. ун-т. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Вперше надано характеристику галузі бджільництва, типу головного медозбору, радіоекологічну оцінку медоносних фітоценозів зони радіоактивного забруднення житомирського Полісся.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П691-683(4УКР-4ЖИТ)
Шифр НБУВ: РА314062 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського