Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (6)Книжкові видання та компакт-диски (9)
Пошуковий запит: (<.>U=П873.312.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Матвієнко Н.М. 
Біологічні властивості та індикація вірусу інфекційної анемії коней: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.06 / Н.М. Матвієнко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Наведено результати порівняльного вивчення референтних штамів вірусу інфекційної анемії коней (ІНАК): TIA P 337 V 26 13 та Wyoming W 40, а також ізолятів вірусу, які виділено від коней господарств Черкащини (З 14261/97, Ч 17714/01) та Сумщини (С 14378/98). Досліджено особливості культивування вірусу інфекційної анемії коней. Вивчено цикл репродукції вірусу ІНАН у чутливих біологічних системах. Змодельовано інфекцію на природно чутливих тваринах та проведено гістологічну оцінку ураження організму під дією вірусу, встановлено біохімічні зміни в сироватці крові хворих коней. Наведено методичні підходи з використання реакції імунофлуоресценції для індикації антигену вірусу інфекційної анемії коней. Розроблено тест-систему для індикації вірусу інфекційної анемії коней з використанням методу флуоресціюючих антитіл.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.312.1-6
Шифр НБУВ: РА319183 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Горальський Л.П. 
Гістоморфологія і гістохімія окремих імунних та некровотворних органів при ретровірусних інфекціях (дослідження експериментального лейкозу рогатої худоби та інфекційної анемії коней): Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.02 / Л.П. Горальський ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2000. — 36 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню морфофункціонального стану органів і тканин (лімфовузли, селезінка, серце, легені, печінка, нирки) великої рогатої худоби (ВРХ) у випадку хронічного лімфоїдного лейкозу та овець, інфікованих вірусом лейкозу (ВЛ) ВРХ у разі вторинного імунодефіциту, зумовленого впливом іонізуючого випромінювання, а також коней у випадку інфекційної анемії (ІНАН). Виявлено, що частота ураження та характер патоморфологічних змін в органах і тканинах ВРХ, позитивно реагуючої в РІД, залежать від стадії розвитку хвороби, а розвиток лейкозного процесу за лімфоїдного лейкозу пов'язаний зі змінами гістоархітектоніки органів і тканин і з порушеннями гістохімічної статики та, очевидно, динаміки клітин, що призводить до порушення обмінних процесів в організмі через вірусну інфекцію. Вивчено гістологічну будову органів і тканин у овець, інфікованих ВЛ ВРХ за вторинного імунодефіциту. Виявлені у лімфовузлах і селезінці гістологічні зміни свідчать про перебудову імунокомпетентних органів у відповідь на вірусну інфекцію та радіоактивне опромінення. Показано, що іонізуюче опромінення викликає спустошення лімфоїдної тканини, в якій розмножується вірус лейкозу. Це призводить до сповільнення інтенсивності розвитку лейкозного процесу в експериментальних овець. Встановлено морфологічні зміни й особливості білково-нуклеїнового, вуглеводного та ліпідного обмінів в органах і тканинах коней у випадку інфекційної анемії, в залежності від рівня титрів специфічних антитіл у РДП. Доведено, що незначні гістологічні зміни в органах і тканинах виникають лише за наявності специфічних антитіл у РДП на рівні 1:8 - 1:16, а за умов зростання рівня антитіл до 1:32 - 1:64 спостерігаються гематологічні, патологічні, патологоанатомічні та гістологічні зміни, характерні для ІНАН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П872.132.1-3,022 + П873.312.1-3,022
Шифр НБУВ: РА310966 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Галатюк О.Є. 
Інфекційна анемія та ринопневмонія коней (теоретичне та експериментальне обгрунтування засобів діагностики і профілактики): Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.03 / О.Є. Галатюк ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2000. — 38 с. — укp.

Теоретично та експериментально обгрунтовано методи і заходи діагностики та профілактики інфекційної анемії та ринопневмонії коней. Отримані дані доповнюють теоретичні положення про саморегуляцію паразитарних систем, управління епізоотичним процесом, концепцію лікування даних хвороб. Вивчено епізоотичну ситуацію, створено карти поширення інфекційних хвороб у природно-географічних зонах і племінних кінних господарствах України. Розроблено нормативно-технологічну документацію отримання культурального антигену і показано можливість його використання для серологічної діагностики інфекційної анемії в РДП. Визначено імунологічні критерії виявлення коней з патоморфологічними змінами в організмі у випадку інфекційної анемії. Вивчено особливості сумісного перебігу ринопневмонії з лептоспірозом і стронгілідозами, клінічного прояву респіраторної, генітальної та нервової форми ринопневмонії. Теоретично розроблено і науково обгрунтовано систему забезпечення благополуччя щодо інфекційної анемії та ринопневмонії коней.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.312.1,022 + П873.312.91,022
Шифр НБУВ: РА310391 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Кривошия П.Ю. 
Стан гуморальних і клітинних чинників імунітету при інфекційній анемії коней: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.03 / П.Ю. Кривошия ; УААН. Ін-т експерим. і клініч. вет. медицини. — Х., 1999. — 25 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню показників гуморальних і клітинних чинників імунітету у здорових непородних коней та за прихованого перебігу інфекційної анемії. У коней за прихованого перебігу хвороби встановлено зменшення кількості еритроцитів, зниження відносного вмісту лімфоцитів, Т-лімфоцитів, фагоцитарної активності, фагоцитарного числа, фагоцитарного індексу, фагоцитарної ємкості, рівня альбумінів, alpha-глобулінів, гемоглобіну, вітаміну С, лізоцимної активності, титру гетерогемаглютинінів і збільшення кількості лейкоцитів, підвищення відносного вмісту нейтрофілів, В-клітин, Т-теофілінрезистентних, Т-теофілінчутливих, рівня beta-глобулінів, імуноглобулінів, імунних комплексів, титру ізогемаглютинінів та зниження експресії рецепторів на імунокомпетентних клітинах і розвиток гістоморфологічних змін в органах. Визначено імунологічні маркери для виявлення коней з підвищеним ризиком розвитку патології серед тварин з прихованим перебігом хвороби. Встановлено імунологічні параметри у непородних здорових коней у різновіковій і сезонній динаміці. Одержані показники щодо імунітету у коней за прихованого перебігу інфекційної анемії використовуються при подальшому вивченні молекулярно-біологічних і імунологічних механізмів виникнення і розвитку цієї хвороби.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П873.312.1-35,022

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського