Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (8)Книжкові видання та компакт-диски (5)
Пошуковий запит: (<.>U=П875.26$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Ханєєв В.В. 
Гемостаз та його корекція при хірургічній інфекції у собак: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.05 / В.В. Ханєєв ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2004. — 23 с.: табл. — укp.

Уперше у вітчизняній ветеринарній хірургії теоретично та клініко-експериментально обгрунтовано патогенетичну роль системи гемостазу у розвитку хірургічної інфекції у собак та розроблено ефективні методи її корекції з застосуванням мазей на гідрофільній основі, тіотриазоліну та пентоксифіліну. Доведено, що у собак з хірургічною інфекцією зміни гемостазіологічних параметрів залежать не лише від характеру та величини травми, а й від видового складу ранової мікрофлори. Установлено, що у разі інфікування ран анаеробними та грамнегативними мікроорганізмами істотно порушується метаболізм фібриногену (одночасне накопичення в плазмі крові розчинного фібрину ат продуктів розщеплення фібрину/фібриногену), знижується активність природних антикоагулянтів та фібринолізу, що зумовлює коагулопатію та ускладнений перебіг гнійно-запального процесу. Водночас, за умов інфікування асоціаціями грампозитивних мікробів розвивається помірна гіперкоагуляція, цілком контрольована антикоагулянтами. Доведено діагностичну та прогностичну цінність у випадку хірургічної інфекції у собак фібриногену, розчинного фібрину, фактора XIII, антитромбіну-III, тканинного активатора плазміногену. У разі сприятливого перебігу кількість метаболітів фібриногену динамічно знижується, а активність фактора XIII і антитромбіну -III - підвищується. Установлено, що пік активності фактора XIII і тканинного активатора плазміногену має місце у періоді інтенсивного формування грануляційного бар'єра. Одержано дані щодо бактерицидних властивостей нейтрофілів та динаміки циркулюючих імунних комплексів у випадку хірургічної інфекції у собак. Виявлено, що у період інтенсивних деструктивних змін у тканинах знижується бактерицидний потенціал мікрофагів та накопичуються у кровоносному руслі імунні комплекси, що зумловлює неповноцінність біологічних бар'єрів, особливо у разі анаеробної та грамнегативної ранової інфекції. Обгрунтовано й апробовано раціональні та ефективні засоби лікування хірургічної інфекції у собак: багатокомпонентні мазі на гідрофільній основі, які прискорюють очищення гнійно-запальних вогнищ та формування повноцінного грануляційного бар'єра, завдяки чому відбувається нормалізація гемостазіологічних показників та неспецифічної імунологічної реактивності; тіотриазолін та пентоксифілін, які сприяють швидкій нормалізації метаболізму фібриногену, активності мієлопероксидази, кількості лізоциму та імунних комплексів, зростанню фактора XIII і антитромбіну-III.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.26-953-7 +
Шифр НБУВ: РА334652

Рубрики:

      
2.

Ільніцький М.Г. 
Патогенетичне обгрунтування засобів детоксикаційної терапії і профілактики ранової інфекції у свиней: Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.05 / М.Г. Ільніцький ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2002. — 39 с. — укp.

Вивчено стан детоксикаційних і антиоксидантної систем організму та патогенетично обгрунтовано засоби детоксикаційної терапії та профілактики ранової інфекції в свиней. Доведено, що з розвитком гнійно-запального процесу в організмі свиней виникає компенсований ендотоксикоз, зумовлений диспротеїнемією, істотним накопиченням у крові токсичних олігопептидів середньої молекулярної маси та продуктів азотистого обміну-креатиніну та сечовини, порушенням співвідношення між антиоксидантними ферментами - супероксиддисмутазою та каталазою. Поряд з цим у крові збільшується кількість гострофазних білків (фібронектину, церулоплазміну, гаптоглобіну, трансферину), порушується баланс мікроелементів (Fe, Cu, Zn), посилюється гідролітична деструкція ліпідів, що входять до складу біомембран, та зменшується активність факторів гуморального імунітету, що негативно впливає на стан детоксикаційних і антиоксидантної систем організму, що спричинює ускладнений перебіг ранового процесу. З метою лікування ран і профілактики хірургічної інфекції розроблено, апробовано та впроваджено у виробництво препарат "Песил", який має сорбційно-антибактеріальні властивості. Запропоновано метод профілактики хірургічної інфекції в свиней шляхом комбінованого застосування вірутрициду та трициліну, використання яких скорочує термін лікування ран у свиней в 1,6 рази, у порівнянні з традиційними (маззю Вишневського, або трициліном).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П855.6 + П875.26-6 +
Шифр НБУВ: РА321981

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського