Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (16)Книжкові видання та компакт-диски (18)
Пошуковий запит: (<.>U=П875.278$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Київська Г.В. 
Вплив низькоінтенсивного інфрачервоного лазерного випромінювання на репаративні процеси при переломах кісток у собак: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.05 / Г.В. Київська ; Нац. аграр.ун-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено вплив низькоінтенсивного інфрачервоного лазерного випромінювання на репаративні процеси у разі переломів кісток і собак. Розроблено метод лазеротерапії для даної патології, установлено його ефективність. На підставі результатів проведених досліджень доведено, що за умов використання лазеротерапії для післяопераційного лікування свіжих і застарілих переломів кісток у собак найбільш віддалені терміни клінічного загоєння переломів значно скорочуються (на 15 діб у порівнянні з лікуванням, яке передбачає застосування тільки антибіотиків). Використання розробленої методики запобігає виникненню ускладнень, а саме: уповільненого зрощення, утворення несправжніх суглобів і остеомієліту. Установлено, що опромінення місця зламу низькоінтенсивним інфрачервоним лазером у післяопераційному періоді не змінює порядок проходження стадій репаративної регенерації, але значно прискорює їх зміну й інтенсифікує перебіг регенеративних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.278.3-953-7 +
Шифр НБУВ: РА352082

      
2.

Вишняк О.С. 
Діагностика та консервативне лікування хвороб хребта у собак і котів: Автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.05 / О.С. Вишняк ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2007. — 21 с. — укp.

Вивчено поширення та клінічні особливості різних форм хвороб хребта у собак і котів, удосконалено їх діагностування шляхом розробки й апробації методів неврологічних, рентгенологічних і мієлографічних досліджень. Здійснено клініко-експериментальне обгрунтування методів медикаментозної терапії. Хвороби хребта у собак і котів є досить поширені. З 1 592-х тварин, які надходили до амбулаторного прийому, вони були виявлені у 191-го (12 %), зокрема, у 87-ми (5,46 %) собак та 104-х (6,54 %) котів. Серед хвороб хребта діагностовано переломи та вивихи хребців, атланто-аксіальний підвивих, зміщення міжхребцевих дисків, спондилопатію та дискоспондиліт. Як найчастіші виявлено хвороби хребта у поперековому відділі. Опрацьовано методи діагностики хвороб хребта, а саме: неврологічні дослідження, які враховують певні симптоми функціональних порушень спинного мозку та дозволяють швидко визначати локалізацію ураженої його ділянки, можливу причину захворювання та прогноз; рентгенологічні дослідження; мієло-графічні дослідження шляхом атланто-окципітальної та люмбо-сакральної пункції. Визначено ефективність консервативного лікування зазначених хвороб, яке передбачає іммобілізацію тварин і медикаментозну терапію та спрямовану на зниження невропатичного болю, усунення набряку тканин, покращання циркуляції крові у місцях пошкодження спинного мозку та стимулювання у них відновних процесів. Доведено, що лікування тварин фуросемідом, ветофлюксином та ретиноєвою кислотою є більш адекватним, ніж дексаметазоном, пірацетамом і пентоксифіліном. Воно ефективніше впливає на відновлення захисно-пристосувальних реакцій організму, про що свідчить динаміка змін морфологічних і імунобіохімічних показників крові (кількості еритроцитів, лейкоцитів і змін у лейкограмі, вмісту гемоглобіну, загального білка, альбуміну та фракцій імуноглобулінів).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.278-953-7 + П875.278-954-7 +
Шифр НБУВ: РА351997

Рубрики:

      
3.

Смурна О.В. 
Застосування екстракортикального остеосинтезу та гідроксилапатиту "КЕРГАП" при переломах клубової кістки у собак: автореф. дис... канд. вет. наук: 16.00.05 / О.В. Смурна ; Білоцерків. нац. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2009. — 20 с. — укp.

Здійснено клініко-експериментальне обгрунтування ефективності застосування методики екстракортикального остеосинтезу у разі переломів у клубової кістки в собак за умов заміщення дефекту між відламками композитним матеріалом - гідроксилапатитною керамікою "КЕРГАП". За результатами проведених досліджень показано, що переломи клубової кістки є здебільшого осколковими, тому під час репозиції завжди буде присутній дефект між відламами. Доведено, що надійна фіксація відламків клубової кістки в собак досягається за умов застосування екстракортикального методу остеосинтезу. На підставі результатів клінічних і експериментальних досліджегнь обгрунтовано доцільність використання з метою усунення дефектів між відламками кісток гідроксилапатитної кераміки "КЕРГАП", що сприяє більш ранньому відновленню рухової функції, не спричиняє післяопераційні ускладнення, є біоінертним матеріалом щодо тканин організму; завдяки його хімічному складу швидше нормалізує у сироватці крові активність лужної фосфатази, вміст кальцію загального, фосфору неорганічного та мангану. Встановлено, що імплантований у місце зламу гідроксилапатит "КЕРГАП" стимулює остеорепаративні процеси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.278-953-7 +
Шифр НБУВ: РА364602

Рубрики:

      
4.

Петренко О.Ф. 
Раціональні методи остеосинтезу та стимуляція репаративного остеогенезу у тварин: Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.05 / О.Ф. Петренко ; Білоцерк. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2002. — 34 с. — укp.

Наведено результати лікування 687 свійських тварин з різними переломами кісток осьового та периферичного скелета. Розглянуто можливості проведення інтрамедулярного та екстракортикального остеосинтезу, а також післяопераційне застосування стимулювальних препаратів для прискорення репаративних процесів у разі переломів кісток, а також динаміку гістологічних особливостей загоєння переломів. На 40 головах великої рогатої худоби (ВРХ) досліджено можливості проведення екстракортикального остеосинтезу та динаміку гістологічних і гістохімічних особливостей загоєння переломів кісток. На 12 головах ВРХ доведено ефективність застосування черезкісткового остеосинтезу апаратом А.Н.Костюка. У післяопераційному періоді досліджено вплив намациту та новокаїнових блокад на загоєння переломів кісток.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.278
Шифр НБУВ: РА319787 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського