Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (27)Книжкові видання та компакт-диски (16)
Пошуковий запит: (<.>U=П875.572$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
1.

Хомин Н.М. 
Асептичні пододерматити у великої рогатої худоби (етіологія, патогенез, профілактика та лікування): Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.05 / Н.М. Хомин ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2006. — 36 с. — Бібліогр.: с. 30-33. — укp.

Обгрунтовано причини виникнення, особливості перебігу гострого та хронічного асептичного пододерматитів у великої рогатої худоби (ВРХ). Розроблено заходи профілактики та методів лікування хвороби. Визначено вплив умов утримання та рівня годівлі на стан копитцевого рогу на підставі змін біохімічних показників і фізико-механічних параметрів епідермісу. Установлено, що у корів, яких утримували на залізобетонній щілинній підлозі знижується вміст вологи у копитцевому розі й опір до його стирання, що призводить до надмірного стирання рогу підошви. Згодовування коровам кормів, дефіцитних за поживними та мінеральними речовинами, призводить до зниження вмісту мінеральних речовин у копитцевому розі, перерозподілу фракцій кератозів, що погіршує його якість і сприяє надмірному нашаруванню рогу в ділянці підошви. Виявлено гістологічні та гістохімічні зміни рогу та основи шкіри залежно від перебігу асептичного пододерматиту. Обгрунтовано залежність динаміки морфолого-біохімічних, імунологічних показників крові від характеру перебігу асептичного запалення основи шкіри копитець. Установлено характерні зміни біохімічних показників у даних ділянках за різних форм асептичного пододерматиту, а також визначено біофізичні параметри епідермісу копитець залежно від перебігу захворювання. Виявлено, що за хронічного асептичного пододерматиту у корів знижується імунобіологічна реактивність організму, концентрація сірковмісних амінокислот у копитцевому розі та зростає вміст сульфогідрильних груп у ньому, що призводить до погіршення якості копитцевого рогу та його недостатнього стирання. Розроблено заходи профілактики асептичного пододерматиту у ВРХ, які дозволяють запобігти розвитку захворювання, та методи лікування, завдяки чому є можливим скорочення періоду видужання тварин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.572.2 +
Шифр НБУВ: РА345162

Рубрики:

      
2.

Козій В.І. 
Ламініт у високопродуктивних корів (етіологія, патогенез, лікування і профілактика): Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.05 / В.І. Козій ; Білоцерк. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2007. — 36 с. — укp.

Вивчено патогенетичні особливості розвитку ламініту та його ускладнень у високопродуктивних корів (ВК), розроблено ефективні методи їх лікування та профілактики. На підставі результатів дослідження виявлено значне поширення захворювань у ділянці пальців у ВК, зокрема деформацій рогу ратиць (54,2 %), хронічного ламініту (23,9 %), міжпальцевого дерматиту (13,3 %), папіломатозного пальцевого дерматиту (11,0 %), виразок підошви (7,8 %) та гострого ламініту (1,4 %). Доведено, що основною причиною даних уражень є висококонцентратна годівля, порушення технології згодування кормів, утримання тварин на твердих підлогах з недостатньою кількістю підстилкового матеріалу, що призводить до порушення метаболічного статусу організму ВК, зумовлює підвищення функціонального навантаження на системи детоксикації та розвитку ендотоксикозу. Досліджено поширення й особливості клінічного перебігу, описано ефективні методи лікування папіломатозного пальцевого дерматиту у ВК. Теоретично та практично обгрунтовано оригінальний метод ортопедичної обробки рогу ратиць у ВК, запропоновано нові підходи до використання заходів лікування та профілактики ламінітів та їх ускладнень у ВК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П875.572-911 +
Шифр НБУВ: РА351942

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського