Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (119)Книжкові видання та компакт-диски (91)Журнали та продовжувані видання (51)
Пошуковий запит: (<.>U=Р.с03$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Ругаль А.О. 
Гідратація білкових компонентів крові, їх самоасоціація та ефекти взаємодії з нанорозмірними частинками високодисперсного кремнезему: автореф. дис... канд. хім. наук: 01.04.18 / А.О. Ругаль ; Ін-т хімії поверхні ім. О.О.Чуйка НАН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Визначено роль водневого середовища у процесах взаємодії основних білкових компонентів крові з поверхнею високодисперсного кремнезему, а також факторів, які впливають на функціональну здатність адсорбованих білків. Показано, що у разі введення імуноглобуліну у водні суспензії кремнезему має місце його адсорбція на поверхні, а у випадку фібриногену - коагуляція білкових молекул. Установлено, що у разі взаємодії сироваткового альбуміну з простими цукрами (сахарозою, фруктозою та глюкозою) відбувається значна дегідратація білкових молекул, яка для сахарози може становити більше 90 %.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.2 в73 + Р.с03 +
Шифр НБУВ: РА362135

Рубрики:
  

      
2.

Кулєш Д.В. 
Оцінка біологічної активності та біосумісності модифікованих полімерів як потенційних імплантаційних матеріалів: автореф. дис... канд. біол. наук: 02.00.10 / Д.В. Кулєш ; Ін-т біоорганічної хімії та нафтохімії НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Проведено іммобілізацію нестероїдного протизапального препарату піроксикаму та протитуберкульозного препарату ізоніазиду на поліуретановому носії. Визначено характер динаміки вивільнення лікарських речовин з полімерного матеріалу за умов in vivo та in vitro. Висвітлено, що піроксикам пролонговано вивільняється з поліуретанового носія за умов in vivo. Проаналізовано, що під час імплантації в організм експериментальних тварин поліуретанові зразки з піроксикамом сприяють зменшенню виразності клітинних реакцій в оточувальних тканинах, знижують рівень активності кислотної та лужної фосфатаз, мають антипроліферативну активність, а також інгібують місцевий процес судиноутворення. Встановлено, що ізоніазид пролонговано вивільняється з сітчастого поліуретану протягом тривалого часу за умов in vitro. Висвітлено, що у разі імплантації в організм експериментальних тварин одержані поліуретанові зразки з ізоніазидом стимулюють макрофагальні елементи на всіх етапах асептичного запалення. Проведено насичення поліакриламідного гелю, модифікованого полівінілпіролідоном, протитуберкульозним препаратом. Вивчено динаміку вивільнення ізоніазиду з поліакриламідного гелю за умов in vitro. Розкрито можливість регулювання вивільнення ізоніазиду з поліакриламідного гелю за рахунок відсоткового вмісту полівінілпіролідону. Проведено модифікацію методу тканинної культури, за допомогою якої визначено ступінь токсичності гідрогелевих матеріалів. Розроблено комплексну систему медико-біологічних методів, що дозволяє оцінити біологічну активність, біосумісність й ефективність імплантаційних полімерних матеріалів. Показано, що полімерні матеріали з піроксикамом та ізоніазидом біосумісні, нетоксичні та можуть бути рекомендовані для проведення клінічних випробувань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р.с03 + Р281.703 +
Шифр НБУВ: РА367436

Рубрики:

      
3.

Пінчук Н.Д. 
Процеси пресування і спікання порошкових сумішей на основі гідроксиапатиту і склоутворюючих компонентів і розробка нового композиційного біоматеріалу: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.16.06 / Н.Д. Пінчук ; НАН України. Ін-т пробл. матеріалознавства ім. І.М.Францевича. — К., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено, що спікання вказаних порошкових сумішей може бути віднесене до рідкофазного спікання з добре змочувальною рідкою фазою, яке ускладнене процесами газовиділення з втратою маси та пружною релаксацією. Установлено, що в процесі спікання відбувається спінення розплавленої скломаси, утворення в ній закритих пор та анізотропія об'ємних змін зразків, формування поліпористої структури композитів. Зазначено, що одержані композити мають широкий діапазон властивостей залежно від складу вихідної шихти та використаного технологічного режиму. Доведено, що максимальна пористість зразків композитів досягає 60 %, максимальні розміри пор - 300 мкм, а максимальна міцність на стиск - 217 МПа. На основі дослідження особливостей пресування та спікання порошкових композитів та виявлення генезису їх пористої структури оптимізовано склади та технологічні режими одержання композитів з підвищеними механічною міцністю та біоактивністю. Реалізовано успішну апробацію даних матеріалів як імплантатів у хірургічній практиці, що підтвердило їх високі біоактивні властивості та можливість їх використання як пластичного матеріалу для заміщення дефектів кісткової тканини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л428.9 + Р.с03 +
Шифр НБУВ: РА325122

Рубрики:

      
4.

Рожнова Р.А. 
Синтез і властивості нових біоактивних матеріалів пролонгованої дії на основі біодеградабельних поліуретанів: автореф. дис... д-ра хім. наук: 02.00.10 / Р.А. Рожнова ; Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії НАН України. — К., 2008. — 38 с. — укp.

Розроблено концепцію створення нових біологічно активних полімерних матеріалів з пролонгованою дією нестероїдних протизапальних препаратів для застосування як імплатаційних матеріалів на основі біодеградабельних поліуретанових носіїв. Досліджено їх синтез, властивості, біодеградацію, пролонговану дію, біологічну активність та ефективність. Запропоновано нові біологічно активні полімерні матеріали на основі уретановмісного полімеру сітчастої структури з амізоном. Розроблено метод синтезу та одержано новий біологічно активний блок-кополіуретан із хімічною та фізичною іммобілізацією амізону. Синтезовано поліефірглікольуретани з алофанатними вузлами розгалуження та розроблено біологічно активні матеріали з піроксикамом на їх основі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р.с03 + Р281.703 с +
Шифр НБУВ: РА360120

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського