Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (31)Книжкові видання та компакт-диски (26)
Пошуковий запит: (<.>U=Р121.53$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

      
1.

Флекей Н.В. 
Гігієнічна оцінка кадмію при вживанні питної води з різними концентраціями іонів натрію: автореф. дис. ... канд. мед. наук: 14.02.01 / Н.В. Флекей ; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзєєва АМН України. — К., 2010. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано орієнтовно допустимі рівні комбінації іонів кадмію і натрію у питній воді. За умов гострого і підгострого санітарно-токсикологічного дослідів підтверджено, що хлориди кадмію і натрію в субтоксичних дозах у разі надходження з питною водою негативно впливають на організм піддослідних тварин, викликаючи порушення зі сторони системи антиоксидантного захисту, процесів пероксидного окиснення ліпідів, трансферазної та імунної активності крові. Висвітлено характер комбінованої дії солей кадмію і натрію за умов гострого і підгострого дослідів на організм білих щурів. Встановлено, що іони кадмію і натрію в субтоксичних дозах у питній воді викликають зміни в організмі білих щурів, проявляючи більш ніж адитивну дію (потенціювання). Зазначено, що нетоксичні концентрації іонів натрію у питній воді можуть потенціювати токсичну дію кадмію в максимально недіючих дозах за тривалого сумісного поступання їх в організм споживачів з питною водою, що необхідно враховувати за гігієнічного нормування і санітарного контролю за джерелами водопостачання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.53 + Р284.412
Шифр НБУВ: РА370682 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Кліментьєв І.М. 
Гігієнічне обгрунтування впровадження локальних водоочисних пристроїв колективного використання для оптимізації забезпечення населення питною водою: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.02.01 / І.М. Кліментьєв ; Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М.Марзєєва АМН України. — К., 2010. — 26 с. — укp.

Встановлено критичні показники якості води, що потребують першочергової оптимізації. Визначено критичні точки контролю під час виробництва питної води, що включені до проектів нормативно-методичних документів. Проаналізовано, що одержані результати розширюють можливість випереджувальної розробки гігієнічної регламентації технологій, що пропонуються для оптимізації забезпечення населення питною водою, що може бути основою підвищення ефективності виконання закладами санітарно-епідеміологічної служби актуальних задач санітарно-епідеміологічного нагляду за постачанням населенню якісної питної води.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.53 + Н761.104
Шифр НБУВ: РА371518 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Зоріна О.В. 
Гігієнічне обгрунтування шляхів мінімізації утворення хлорорганічних сполук при застосуванні хлору у водопідготовці: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.02.01 / О.В. Зоріна ; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзеєва АМН України. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Вивчено особливості та закономірності утворення та видалення хлорорганічних сполук (ХОС) на водопровідних станціях та їх поведінку у водопровідних мережах. Проведено порівняльну гігієнічну оцінку різних хлорвмісних агентів щодо спроможності до утворення ХОС. Визначено умови та фактори, що вливають на цей процес. Обгрунтовано можливість використання для доочищення питної води від ХОС нових сорбентів. Проведено моніторинг хлорованої питної води в Україні щодо вмісту ХОС. Розроблено шкали визначення канцерогенного ризику для здоров'я людей від споживання хлорованої питної води з різним умістом хлороформу, трихлоретилену, чотирьоххлористого вуглецю та дибромхлорметану. Запропоновано заходи щодо запобігання або мінімізації забруднення питної води ХОС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.531.1 + Н761.104.31 +
Шифр НБУВ: РА346748

Рубрики:

      
4.

Мокієнко А.В. 
Еколого-гігієнічні основи безпечності води, що знезаражена діоксидом хлору: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.01 / А.В. Мокієнко ; Держ. установа "Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзєєва" АМН України. — К., 2009. — 34 с. — укp.

Проведено інтегральні еколого-гігієнічні дослідження з метою обгрунтування епідемічної безпечності та хімічної нешкідливості питної води, знезараженої діоксидом хлору (ДОХ). Установлено недостатню ефективність водопідготовки стосовно вірусів і високий ризик вторинної контамінації води вірусами у водорозподільних мережах. Обгрунтовано значущість ДОХ як засобу знезаражування питної води, що забезпечує її епідемічну безпечність і не впливає на неінфекційну захворюваність. Обгрунтовано необхідність застосування ДОХ як засобу, що мінімізує персистувально-мультиваріантний ризик водних патогенів для людини за умов знезаражування питних і стічних вод.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.53 + Р121.674 + Н761.104.31 +
Шифр НБУВ: РА365231

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
5.

Олексієнко М. М. 
Інформаційна технологія оцінки та прогнозування ризиків захворювання населення від впливу шкідливих домішок водних ресурсів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / М. М. Олексієнко ; Черкас. держ. технол. ун-т. — Черкаси, 2010. — 20 с. — укp.

Сформульовано задачу побудови інформаційної технології оцінювання ризиків і прогнозування захворювання населення від впливу шкідливих домішок водних ресурсів. Розроблено математичну модель кількісного оцінювання ризиків і впливів шкідливих домішок водних ресурсів на здоров'я населення, яка базується на положеннях і висновках теорії несилової взаємодії. Запропоновано новий метод прогнозування впливу шкідливих домішок водних ресурсів на стан здоров'я населення, який базується на даній математичній моделі. Визначено математичну модель інформаційного середовища системи оцінювання ризиків і прогнозування захворювання населення від впливу шкідливих домішок водних ресурсів. Вдосконалено математичну формалізацію задачі побудови інформаційної технології, орієнтованої на розв'язання екологічних задач, яка включає основні атрибути та взаємозв'язки компонентів даної технології. Впроваджено розроблені моделі, методи та засоби в Черкаській обласній державній санітарно-епідеміологічній станції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н761.101.06 + Р121.53
Шифр НБУВ: РА369762 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського