Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (86)Книжкові видання та компакт-диски (31)
Пошуковий запит: (<.>U=Р251.254$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 2
Представлено документи з 1 до 2

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Мазур О.Є. 
Активність ферментів енергетичного обміну ембріональних трансплантатів: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / О.Є. Мазур ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Здійснено експериментальне дослідження енергетичного обміну ембріональних тканин і клітин до та післяалотрансплантації зрілому реципієнту. На підставі одержаних даних установлено, що ембріональний обмін речовин залежить від рівня розвитку тканини, характеризується високою активністю енергетичного обміну. Для ембріональних тканин і клітин характерне одночасне існування й активне функціонування ембріонального типу енергообміну й енергообміну, характерного для зрілого організму. Активність ферментів енергетичного обміну трансплантованих ембріональних тканин і клітин не залежить від метаболічних змін оточуючих тканин зрілого реципієнта. Морфологічна трансформація ембріональних трансплантатів зумовлює їх перехід на тип енергообіну, притаманний зрілому організму. За екстремальних, несприятливих умов можливий перехід ембріональних обмінних процесів до більш ранніх філогенетичних форм метаболічної організації. Для клінічного застосування запропоновано спосіб перитонізації кукси дванадцятипалої кишки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*336.9*66 + Р251.254 +
Шифр НБУВ: РА358905

Рубрики:

      
2.

Смірнов С.М. 
Роль гормональних, нервових та гуморальних факторів в порушеннях проліферації епітеліальних тканин нестатевозрілих щурів: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 14.03.04 / С.М. Смірнов ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2006. — 36 с. — укp.

Вивчено роль гормональних (процес гіпертиреоїдизації), гуморальних (епідермальний фактор росту, тканино специфічні інгібітори клітинного поділу) та нервових (явище десимпатизації) факторів у порушеннях проліферації епітеліальних тканин (язика, печінки та тонкої кишки) нестатевозрілих щурів. Вперше показано монофакторний і комбінований вплив тканино специфічних інгібіторів клітинного поділу, надлишку екзогенного тироксину, хімічної десимпатизації на перебіг мітотичного циклу у гепатоцитах, клітинах епітелію язика та тонкої кишки. Розглянуто закономірності вікової динаміки інтеграції нервової та ендокриннної систем, показано їх роль у забезпеченні керування режимом поділу гепатоцитів, епітеліоцитів язика та тонкої кишки. Розширено уявлення про вікову динаміку ролі тканинноспецифічних інгібіторів поділу клітин, епідермального фактора росту, симпатичної іннервації та тироксину у регуляції процесів поділу гепатоцитів, епітеліоцитів язика та тонкої кишки на ранніх етапах постнатального онтогенезу. З'ясовано роль регуляторних факторів і систем у керуванні процесами клітинного поділу. Результати наукового дослідження впроваджено у навчальний процес чотирьох медичних ВНЗ України та рекомендовано використовувати для подальшого вивчення ролі регуляторних факторів у формуванні режиму поділу епітеліальних клітин травного тракту, а також для рішення задач, пов'язаних з патогенезом і корекцією патологічних станів, обумовлених порушеннями процесу поділу клітин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р251.254.1 +
Шифр НБУВ: РА344149

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського