Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (105)Книжкові видання та компакт-диски (79)Журнали та продовжувані видання (22)
Пошуковий запит: (<.>U=Р252.79$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

      
1.

Козій Т.П. 
Властивості вищої нервової діяльності у людей зрілого віку з порушеннями системного та церебрального кровообігу: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Т.П. Козій ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено властивості вищої нервової діяльності у чоловіків віком 40 - 49-ти і 50 - 59-ти років з порушеннями системного та церебрального кровообігу на фоні артеріальної гіпертензії. Встановлено вірогідно низький рівень показників параметрів функціональної рухливості та сили нервових процесів, простих і складних зорово-моторних реакцій, а також пам'яті й уваги в чоловіків з помірною артеріальною гіпертензією у порівнянні з нормою. Це свідчить про схильність до інертності та слабкості їх нервових процесів, до брадифренції їх мнестичної діяльності та зниження тонусу та працездатності кори головного мозку. Виявлено тенденцію до зниження рівнів усіх досліджених нейрофізіологічних функцій в осіб віком 50 - 59-ти років у порівнянні з 40 - 49-річними чоловіками, але статистично значущі відмінності встановлено переважно в групі осіб з норальним кровообігом. За результатами кореляційного аналізу міжсистемних зв'язків визначено провідні гемодинамічні параметри, що пригнічують властивості вищої нервової діяльності, а саме: високий артеріальний тиск, збільшені об'єми лівого шлуночка та знижена скорочувальна здатність серця, а також високий периферичний опір і тонус дрібних судин головного мозку та венозний застій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410 + Р627.703 + Р252.797.78 +
Шифр НБУВ: РА364135

Рубрики:

      
2.

Сідун М.С. 
Вплив іонолу на процеси пероксидації ліпідів у тканинах ока при синдромі тривалого розчавлювання: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.04 / М.С. Сідун ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Наведено результати експериментальних досліджень стану процесів перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ), активності компонентів антиоксидантної системи, лісозомальних і мітохондріальних ензимів, рівня фосфоліпідів у кришталику, склері, рогівці, судинній оболонці ока та крові в динаміці синдрому тривалого розчавлювання (СТР). Показано патогенетичну роль порушень процесів пероксидації ліпідів у функціональній недостатності органу зору у разі СТР. Встановлено позитивний вплив комплексного (внутрішньочеревного та парабульбарного) введення синтетичного антиоксиданту іонолу на нормалізацію процесів пероксидації ліпідів у вищевказаних структурах ока та крові, зменшення порушень у мікроциркуляторному руслі цих структур у випадку СТР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.799.14
Шифр НБУВ: РА317200 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Снегір 
ЕЕГ-кореляти зорового сприйняття у нормі та в умовах порушень на різних рівнях зорової сенсорної системи: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / М.О. Снегір ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2003. — 19 с. — укp.

Вперше з'ясовано нейрофізіологічні процеси обробки зорової інформації у нормі за складного візуального стимулу на різний кутовий розмір та контраст. Визначено електрофізіологічні критерії щодо об'єктивної оцінки гостроти зору та ступеня зрілості зорової системи. Розглянуто природній вплив на зорову сенсорну систему та нейрофізіологічні механізми компенсаторних процесів у ЦНС, що забезпечують до певного рівня максимально можливу якість зорового сприйняття. Розкрито сучасні фізіологічні уявлення щодо значення деяких ЕЕГ частот (альфа ритму) під час формування зорового образу. Обгрунтовано критерії оцінки зорового сприйняття з застосуванням покомпонентного аналізу складових зорових викликаних потенціалів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.799.14 +
Шифр НБУВ: РА326640

Рубрики:

      
4.

Білокриницький В.С.  
Зміни мозку при дії НВЧ-поля: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.04 / В.С. Білокриницький ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2006. — 32 с. — укp.

Вивчено патогенетичну дію та патоморфологічні процеси в головному мозку за умов взаємодії з електромагнітними випромінюваннями надвисокої частоти (НВЧ-випромінювання 2 375 Мгц), як фактора довкілля. За допомогою адекватних фізіологічних, метаболічних і морфологічних досліджень за умов гострих і хронічних експериментів простежено зміни структури та функції головного мозку на різних рівнях його організації. Виявлено вплив цих змін на вищу нервову діяльність (ВНД) та неврологічний стан опроміненого організму. З'ясовано залежність зміни умовних і безумовних рефлексів від дози опромінення та часу відновного періоду. Показано роль підкоркових утворень головного мозку як підкоркових центрів різних аналізаторів у формуванні патологічних механізмів ВНД і механізмів патологічної регуляції неврологічних процесів. Виявлено певні біологічні закономірності, які забезпечують захист кори великих півкуль мозку від зриву ВНД, здійснюють захисні та компенсаторні процеси на молекулярному та інших рівнях регуляції та координації діяльності мозку, а також закономірності, які призводять до розвитку дистрофій, появи мікрохвильової хвороби мозку та нервової системи. На підставі патогенетичної дії НВЧ-поля, виявлених патофізіологічних і патоморфологічних змін у нервовій системі та змін в інших органах і системах організму з'ясовано етіологію та патогенез мікрохвильової хвороби. Створено концепцію біологічної дії електромагнітних хвиль надвисокої частоти на організм людини та тварини. Науково обгрунтовано положення проблеми взаємодії організму з цим фактором довкілля та шляхи її подолання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р120.11 + Р252.79 +
Шифр НБУВ: РА347168

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

Йолтухівський М.В. 
Латеральний гіпоталамус і префронтальна кора в організації довільних рухів: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.03 / М.В. Йолтухівський ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 1999. — 35 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню ролі латерального гіпоталамусу і префронтальної кори в організації й контролі автоматизованих їжодобувних рухів щурів. Використано методи відео- і фотореєстрації, деструкції структур мозку, реєстрації імпульсних реакцій нейронів при вільній поведінці. Латеральний гіпоталамус розглядається як мотиваційна ділянка, котра слугує джерелом для підвищення збудливості, а потім і забезпечення збудження структур, що є ланками системи керування їжодобувними рухами; він залучений також до системи, що забезпечує формування та завершення моторної програми. Призначення префронтальної кори пов'язується з програмуванням, запуском та контролюванням успішності виконання їжодобувних рухів. Розглядається місце латерального гіпоталамусу та префронтальної кори в ансамблі рухових центрів при організації довільних рухів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*738.2*112.6,022 + Е60*739.177*07,022 + Р252.799.16

Рубрики:

      
6.

Васюта В.А. 
Можливості відновлення функціонально-морфологічного стану зорового аналізатору під дією "Трофіну" при метаноловій інтоксикації: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / В.А. Васюта ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено стан зорового аналізатора щурів після ментолової інтоксикації. Установлено подовження латентного періоду та зменшення амплітуди зорових викликаних потенціалів (ЗВП). Установлено, що покращення параметрів ЗВП у разі проведеного дезінтоксикаційного лікування щурів з ментоловою інтоксикацією розпочиналося з 30-ї доби. З'ясовано, що протягом перших 14-ти діб від початку дезінтоксикаційного лікування помітних змін у структурі зорового аналізатора не відбувалося, і лише на 30-ту добу після проведеного лікування у частині нейронів сітківки, а також у структурі зорового нерва та потиличній ділянці кори головного мозку мали місце початкові процеси репаративного характеру з боку олігодендроцитів і нейронів кори головного мозку, що сприяло частковому відновленню структурної цілісності зорового аналізатора, ушкодженого за впливу метанолу. Виявлено, що електрофізіологічне покращання параметрів ЗВП починалося з 14-ї доби після введення щурам з метаноловою інтоксикацією препарату "Трофін". З 7-ї доби лікування трофіном у всіх відділах зорового аналізатора прогресували процеси відновного характеру, що проявлялося внутрішньоклітинною репаративною регенерацією загальної маси нейронів, явищами ремієлінізації структур зорового нерва, за цього спостерігалося майже повне відновлення стуруктур зорового аналізатора на 30-ту добу від початку лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.799.14 +
Шифр НБУВ: РА341247

Рубрики:

      
7.

Шейко В. І. 
Патогенетичні взаємозв'язки функцій системи імунітету і діяльності центральної нервової системи у людей з короткозорістю, які мешкають у промисловому регіоні: автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 14.03.04 / В. І. Шейко ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2011. — 36 с. — укp.

Розглянуто питання взаємозв'язків системи імунітету та вищої нервової діяльності у людей з набутою короткозорістю середнього ступеня, а також імуностимуляції й її впливу на діяльність центральної нервової системи. Імунореабілітацію проведено імунотропними препаратами центральної дії вілозеном і тимогеном, а також використовували поліхроматичне видиме та інфрачервоне світло як імуностимулюючий засіб. У разі вживання вілозену та тимогену в осіб з набутою короткозорістю середнього ступеня вивчено зміни в показниках імунного статусу та нейродинамічних функціях, які характеризували стан діяльності центральної нервової системи. Встановлено, що вживання вілозену протягом 14-ти діб і тимогену протягом 3-х діб та опромінення поліхроматичним видимим та інфрачервоним світлом протягом 10-ти діб носило імунореабілітаційний характер у короткозорих осіб, тому що короткозорість супроводжувалась імунними порушеннями І - ІІІ ступеня. Встановлено, що імуностимуляція викликала односпрямовані позитивні зміни в показниках функціональної рухливості нервових процесів. За умов імуностимуляції встановлено кореляційні зв'язки між показниками системного імунітету неспецифічного антиінфекційного захисту організму та функціональною рухливістю нервових процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р670.211.2-37 + Р252.325 + Р252.797
Шифр НБУВ: РА379073 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Лук'янець О.О. 
Роль кальцієвих каналів у функціонуванні нервових та нейроендокринних клітин в нормі та патології: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.02 / О.О. Лук'янець ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2005. — 48 с. — укp.

Розроблено й апробовано модифікований полярографічний метод вимірювання парціального тиску кисню у розчині, омиваючому клітини, за допомогою платинових електродів у комбінації з електрофізіологічними та мікрофлуоресцентним методами досліджень. Розроблено електрохімічні методи вимірювання вивільнення катехоламінів з поодинокої клітини за допомогою карбонових мікроелектродів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*551.7*715.7 + Е60*739.11 + Р252.79 +
Шифр НБУВ: РА341863

Рубрики:

      
9.

Тадтаєв С.Г. 
Стереологічне дослідження впливу епізодичної гіпоксії на розвиток деяких відділів головного мозку в експерименті: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / С.Г. Тадтаєв ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2007. — 15 с. — укp.

Вивчено морфологічні особливості дії хронічної епізодичної гіпоксії (ХЕГ) на постнатальний розвиток структур центральної нервової системи в експериментальній моделі обструктивного апное під час сну (ОАС) у дітей з використанням сучасних морфологічних, імунологічних і стереологічних методик. Досліджено 48 щурів породи Sprague-Dawiey обох статей контрольної та експериментальної групи віком 4, 8 і 20 тижнів. Тварини експериментальної групи знаходилися під дією ХЕГ з 10-го по 25-й день після народження. Виявлено, що відновлення гіпокампарального поля CA1 має помітний гендер-залежний характер і може бути зумовлено ХЕГ-індукованим гіпогонадизмом у самців. Чутливість нейронів ядра під'язикового нерву до ХЕГ доводить вірогідність гіпотези про важливу роль ХЕГ у хронізації ОАС, а відмінності у чутливості до ХЕГ ядра під'язикового нерву й амбігуального ядра доводять превалювальну роль дисфункції контролю м'язів язика у хронізації апное.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.7-2 + Р252.797.7 +
Шифр НБУВ: РА354558

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Мельнікова О.З. 
Центральні механізми регулювання рефлекторної активності м'язів передпліччя людини в умовах термостимуляції кисті: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / О.З. Мельнікова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*739.175 + Р252.799.112
Шифр НБУВ: РА317547 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського