Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (50)Книжкові видання та компакт-диски (29)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Р281.70-2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Топольнік Є.В. 
Механізми дії кон'югатів ГАМК з вітамінами на гальмівні постсинаптичні реакції нейронів нової кори мозку щурів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Є.В. Топольнік ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена виявленню нейрофізіологічних механізмів дії кон'югатів гальмівного медіатора в корі (ГАМК) з вітамінами - пантогаму, пікамілону та аскорбінату-ГАМК. Встановлено вплив препаратів на постсинаптичні реакції нейронів нормальної і епілептизованої нової кори головного мозку. Визначені дози препаратів, які визивають гіпер- чи деполяризаційні ефекти на постсинаптичному рівні. Показані механізми дії препаратів на ГАМК-рецепторно-канальний комплекс постсинаптичної мембрани нейронів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.70-29

Рубрики:

      
2.

Кірічок 
Нові фармакологічні впливи на калієві канали у пірамідних нейронах гіпокампу: селективна блокада каналів затриманного випрямлення: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / Юрій Вікторович Кірічок ; НАН України; Інститут фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.70-2
Шифр НБУВ: РА310829

Рубрики:

      
3.

Кузнєцов Ю.В. 
Ноотропні препарати як модулятори пластичних функцій і засоби захисту глутаматергічних синапсів головного мозку при його аноксичних ушкодженнях: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / Ю.В. Кузнєцов ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Встановлено, що ноотропні речовини (пірацетам, карбацетам, етимізол і гліцин) полегшують індукцію та експресію головних форм синаптичної пластичності у гіпокампі: тривалу депресію (ювенільні щурі) та депотенціацію (зрілі щурі) в області CAl, але послаблюють розвиток допоміжних форм синаптичної пластичності - тривалу депресію у зубчастій звивині зрілих щурів. Показано, що неоднаковий вплив ноотропних речовин визначається відмінністю нейрохімічних механізмів даних форм синаптичної пластичності. Розроблено та уточнено нейрохімічні механізми ранніх і відстрочених аноксичних пошкоджень нейронів. Досліджено, що захисна активність ноотропів значно знижується у разі пізніх аноксичних пошкоджень, пов'язаних з їх слабким впливом на процеси пресинаптичного вивільнення глутамату, що лежать в основі відстрочних аноксичних пошкоджень нейронів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.70-2 +
Шифр НБУВ: РА322504

Рубрики:

      
4.

Андрєєв П.В. 
Ноотропні речовини як модулятори центральної глутаматергічної синаптичної передачі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / П.В. Андрєєв ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.70-29

Рубрики:

      
5.

Ковалішин В.В. 
Прогнозування біологічної активності сполук за їх просторовою будовою методом штучних нейронних мереж: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.10 / В.В. Ковалішин ; НАН України. Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Вдосконалено існуючі методи комп'ютерного прогнозування фізіологічної дії речовин, базуючись на вивченні їх просторової будови. Показано, що для успішного розв'язання задач 3D-К3СА можна використовувати алгоритм просторового навчання штучних нейронних мереж (ШНМ). Новий алгоритм є комбінацією двох типів ШНМ - мережі Кохонена та ШНМ з прямим розповсюдженням сигналів. Використання двох типів мереж дозволяє значно стискувати вхідні дані та використовувати тільки невелике число ознак для виявлення взаємозв'язку структура - активність. Створена графічна програма полегшує візуалізацію отриманих результатів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.70-29
Шифр НБУВ: РА315726 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Лішко П.В. 
Роль гідрофобних взаємодій у модуляції NMDA рецептор-керованих іонних каналів в нейронах гіпокампа щура: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / П.В. Лішко ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Розглянуто механізми взаємодії похідних амідазол-4,5-, та піразол-3,4-дикарбонових кислот і нової бензопіранової сполуки, структурно подібної кумаринам рослинного походження - ансекуліна (КА-672) із NMDA-рецептор-керованим іонним каналом пірамідних нейронів щура. З використанням електрофізіологічних методів визначено дію даних сполук на провідність, керовану NMDA-рецепторами. Досліджено роль гідрофобних взаємодій у їх модуляції. Виявлено основні характеристики взаємодії КА-672 із рецепторами NMDA-типу. На підставі даних скринінгу піразольних та імідазольних похідних висловлено припущення про існування у глутамат-розпізнаючому центрі NMDA-рецептора ліпофільної ділянки, з якою може взаємодіяти ліпофільний замісник молекули похідної. Наявність такої взаємодії призводить до зміни і, навіть, інверсії агоністичних властивостей даної похідної. Досліджені речовини можуть служити прототипами для створення більш ефективних блокатрів NMDA-рецепторів, придатних для використання у клінічній медицині. КА-672 перебуває у другій фазі клінічних досліджень серед хворих на синдром Альцгеймера.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.177.522*715.71*725.2*112.6,022 + Р281.70-29
Шифр НБУВ: РА307903 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Іванова Н.В. 
Фармакодинаміка і механізми дії лігандів гальмових медіаторних систем при експериментальному моделюванні пароксизмальних станів ЦНС: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.05 / Н.В. Іванова ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Проведено порівняльний аналіз антиконвульсивної дії прямих агоністів - феназепаму, барбіталу натрію та етанолу. Зазначено, що виявлена наявність двох фаз (антисудомної та просудомної) у дії еталону може бути запропонована як експрес-метод дослідження гострого алкогольного абстинентного синдрому. Обгрунтовано та дослідно підтверджено гіпотезу про необоротність процесів масопереносу лікарських засобів, безпосередньо аплікованих на біофазу їх дії. Досліджено динаміку зміни величин мінімальних ефективних доз (МЕД) коразолу, пікротоксину, бемегріду та стрихніну на фоні введення феназепану, барбіталу та етанолу. За результатами дослідження ГАМК-залежних струмів нейронів (клітин Пуркіньє) встановлено, що пеніцилин і бемегрід можуть бути охарактеризовані як ліганди з низькою спорідненістю, що неселективно взаємодіють з рецептором та з його комплексом з ГАК, а пікротоксин і 5-орто-2'-хлор-2-амінобензофенол, як ліганди, що утворюють стійку частку "рецептор-ГАМК-ліганд" з низькою провідністю іонофору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.70-29 +
Шифр НБУВ: РА324333

Рубрики:

      
8.

Скочко-Волкова Т.А. 
Фармакологічний аналіз нейропротекторної дії мелатоніну, пірацетаму та кавінтону при гіпоксії і фізичному навантаженні (експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / Т.А. Скочко-Волкова ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Вивчено вплив нейротропних засобів: мелатоніну (1 мг/кг), пірацетаму (500 мг/кг) та кавінтону (10 мг/кг) на процеси перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ) у різних утвореннях головного мозку з метою виявлення протекторної дії фармакопрепаратів за екстремальних умов (гіпоксії, фізичного навантаження та їх комбінації). Вперше показано в дослідах на білих щурах та мишах, що екстремальні чинники (особливо комбінований стрес) викликають активацію ПОЛ, більш виражену в неокортексі. Одночасно виявлено порушення пам'яті та поведінкових реакцій. Встановлено, що превентивне (протягом трьох днів) введення нейротропних засобів сприяє зменшенню порушень окиснювально-антиоксидантного балансу в різних утвореннях головного мозку. Найбільш виражений протекторний ефект має мелатонін, який знижує концентрацію дієнових кон'югатів - до 27,9 %, малонового діальдегіду - до 23,4 %, а мелатонін викликає підвищення активності антиоксидантних ферментів: супероксиддисмутази - до 63,3 % і глутатіанпероксидази - до 52,1 %. Протекторна дія пірацетаму менш виражена і виявляється переважно в неокортексі. Захисна дія кавінтону більш чітко виражена щодо до стовбурових відділів: зниження вмісту дієнових кон'югатів і підвищення активності супероксиддисмутази. Поліпшення окиснювально-антиоксидантного балансу призводить до зниження зрушень поведінкових реакцій та пам'яті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.70-29
Шифр НБУВ: РА317234 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Силантьєв С.О. 
Фармакологічний аналіз швидкооборотних ефектів лігандів ГАМК-рецепторного комплексу: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.05 / С.О. Силантьєв ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2002. — 18 с. — укp.

Розроблено формальний апарат визначення механізмів взаємодії екзогенних лігандів і рецепторів у цілісній біосистемі на підставі результатів вивчення зміни величин ізодинамічних (мінімальних ефективних) доз цих лігандів. Вивчено динаміку мінімальних ефктивних доз судомних агентів - лігандів ГАМК-рецепторно-іоноформного комплексу (ГАМК-рк), що вводяться в сумішах з різним співвідношенням компонентів, проаналізовано механізми їх взаємодії на підставі розробки ізодинамічних окупаційних моделей. Вперше розроблено конформаційно-алостеричну ізодинамічну модель, що описує особливості взаємодії ГАМК-рк та його екзогенних (агоністів, антагоністів, зворотних агоністів) лігандів у цілісному організмі. На підставі результатів дослідження мінімальних ефективних доз лігандів обгрунтовано параметри взаємозв'язку деяких фундаментальних фармакологічних характеристик досліджуваних сполук, що визначають можливості та шляхи оптимізації їх використання індивідуально та в лікарських сумішах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.70-29
Шифр НБУВ: РА317794 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського