Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (71)Книжкові видання та компакт-диски (39)
Пошуковий запит: (<.>U=Р281.771$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
Категорія: Біологічні науки   
1.

Кучмеровська Т.М. 
Біологічна дія вітаміну PP та його похідних у нервовій системі щурів: Автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.04 / Т.М. Кучмеровська ; НАН України. Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна. — К., 1999. — 32 с. — укp.

Досліджено механізми біологічної дії вітаміну PP та його похідних у нервовій системі. Виявлено факт існування специфічного зв'язування NAD "мембранною системою", яка представлена NAD-зв'язуючим білком. Визначено, що в ЦНС вітамін PP та NAD здійснюють модулюючу дію на процеси вивільнення та зворотнього поглинання серотоніну, дофаміну та ГАМК на моделях патологій нервової системи (PP-гіповітаміноз, хвороба Паркінсона, діабетична нейропатія). Встановлено наявність нікотинамідних динуклеотидів у синаптичних пухирцях та синаптосомах, а також системи синтезу та розпаду NAD у нервових закінченнях "пуринергічних відділів" головного мозку. Доведено важливу роль синаптичних пухирців нервових закінчень у прояві пресинаптичної модуляторної дії NAD. Знайдено, що NAD концентраційно-залежно впливає на трансмембранний потенціал плазматичної мембрани нервових закінчень. Коригуюча дія вітаміну PP та його похідних, ймовірно, здійснюється через NAD-зв'язуючий білок та їх участь в окисно-відновних та інших метаболічних процесах. Запропоновано гіпотезу щодо механізмів реалізації біологічної дії вітаміну PP та його похідних у нервовій системі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.177*022*112.6,022 + Е60*725.321.13*06,022 + Р281.771-29
Шифр НБУВ: РА308453 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Шиманський І.О. 
Молекулярні механізми реалізації нейротропної дії вітаміну РР та його біологічно активних похідних: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / І.О. Шиманський ; НАН України. Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено біологічну дію вітаміну РР і його похідних за різних функціональних станів центральної нервової системи (ЦНС). Експериментально доведено можливість реалізації нейротропних ефектів вітаміну РР безпосередньо на рівні модуляції процесів зворотного поглинання та вивільнення нейромедіаторів синаптичними закінченнями, описано механізми даної дії. Встановлено підвищення активності полі-ADP-рибозополімерази клітинних ядер, що обумовлює інтенсифікацію вільнорадикального пошкодження ДНК. З'ясовано, що введення нікотинаміду та нікотиноїл-ГАМК за умов ЦДІ сприяє зниженню процесів моно- та полі-ADP-рибозилювання нейронних білків, інтенсивності ліпопероксидації, а також нормалізації функціонування NAD-модуляторної системи та сигнальних шляхів протеїнкінази A/C, що забезпечує до зниження спонтанного й індукованого вивільнення серотоніну синаптичними закінченнями. Зроблено висновок про доцільність використання вітаміну РР з метою запобігання розвитку та комплексного лікування діабетичної невропатії, а також розробки та впровадження терапевтичних засобів, спрямованих на нормалізацію функціональної активності ЦНС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.771-2 + Р281.771-2 + Р281.771-2
Шифр НБУВ: РА356481

Рубрики:

      
3.

Запорожська С. М. 
Розробка складу і технології вітамінного препарату для дітей у формі гелю: автореф. дис. ... канд. фармац. наук : 15.00.01 / С. М. Запорожська ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 23 с. — укp.

Розроблено гель, для дітей віком від двох років. Надано наукове обгрунтування складу та технології вітамінного гелю на базі пектину яблучного з ефективним комплексом вітамінів. Досліджено фізико-хімічні, структурно-механічні та технологічні властивості гелю та доведено його стабільність у процесі зберігання протягом двох років. Визначено кінетичні параметри лікарського препарату. Показано, що вивільнення відбувається за рівнянням першого порядку. Доведено специфічну активність і нешкідливість вітамінного гелю. Зазначено, що методики якісного та кількісного аналізу діючих речовин гелю увійшли до проекту АНД. Технологію гелю апробовано за промислових умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.771 + Л662.95
Шифр НБУВ: РА372003 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського