Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (73)Книжкові видання та компакт-диски (35)
Пошуковий запит: (<.>U=Р281.82-2$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

      
1.

Лантушенко А.О. 
Вплив бокових ланцюгів ароматичних лігандів на процеси асоціації і конкурентного зв'язування з ДНК: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 03.00.02 / А.О. Лантушенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 18 с.: рис. — укp.

Досліджено вплив структурних особливостей бокових ланцюгів ароматичних молекул на параметри їх асоціації та конкурентного зв'язування із олігомером ДНК. Розглянуто дві групи ароматичних сполук, які мають різні біологічні властивості: фенантридинові барвники бромистий етидій (EB) та його азидо-аналоги моно-(EMB) і діазид (EDC) етидію, що відрізняються будовою бокових ланцюгів, а також серія феноксазонових сполук актиноцил-біс-(2-диметиламіноетил) амід (ActII)-актиноцил-біс-(5-диметиламінопентил) амід (ActV) - аналогів протипухлинного антибіотика "Актиноміцин D" з аміноалкільними боковими ланцюгами різної довжини. З метою встановлення молекулярного механізму дії гідротропних агентів нікотинаміду та кофеїну вивчено їх комплексоутворення з біологічно активними сполуками, які мають різні медико-біологічні властивості. Зроблено висновок про специфіку фізичних механізмів асоціації біологічно активних сполук зі структурно різними боковими ланцюгами та їх взаємодією з молекулою ДНК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.82-2 +
Шифр НБУВ: РА324918

Рубрики:

      
2.

Дворщенко О.С. 
Вплив нанокомпозитів саліцилальімінатів та фулеренів на стан імунної системи у інтактних тварин і пухлиноносіїв: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.09 / О.С. Дворщенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Встановлено, що у безпухлинних тварин досліджені металокомплекси аеросилу викликають лекопитоз і стимулюють фагоцитарну активність нейтрофільних гранулоцитів. Виявлено, що в системі in vitro нанокомпозити саліцилальіміну та фулерен-ковалентний викликають зменшення дзета-потенціалу тимоцитів і макрофагів, що свідчить про активацію клітин, але фулерен-сорбований збільшує показники дзета-потенціалу, що свідчить про диференціацію кортикальних тимоцитів у медулярні. Встановлено, що в активації перитонеальних макрофагів in vitro головну роль відіграє аеросил. значно підвищує її протипухлинні властивості за рахунок стимуляції специфічного імунітету та неспецифічних факторів захисту. Встановлено, що у разі використання фулерену-ковалентного для модифікації протипухлинної вакцини у 11 % тварин відбувалася регресія пухлини саркома 37.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.82-29 +
Шифр НБУВ: РА344611

Рубрики:

      
3.

Губіна К.Є. 
Координаційні сполуки деяких металів з аналогами антиракових препаратів фосфорамідного типу: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.01 / К.Є. Губіна ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.82-29 + Л662.275
Шифр НБУВ: РА313291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Ернандес Сантьяго А.А. 
Механізми взаємодії та конкурентного зв'язування з ДНК ароматичних антипухлинних препаратів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 03.00.02 / А.А. Ернандес Сантьяго ; Севастоп. нац. техн. ун-т. — Севастополь, 2006. — 19 с. — укp.

Показано, що ароматичні антипухлинні антибіотики можуть утворювати у водному розчині молекули, стабілізовані вертикальним стекингом хромофорів. Встановлено основну роль дисперсійних і гідрофобних взаємодій у процесі стабілізації комплексів молекул, але в деяких випадках цю роль відіграє міжмолекулярний водневий зв'язок. Вперше встановлено існування складної динамічної рівноваги молекул ЕВН у водному розчині, що включає утворення відкритої й закритої форм гомодимеру, взаємно-інтеркальованих димерів і тримерів. Проаналізовано трикомпонентну рівновагу антибіотик-антибіотик-ДНК у водному розчині. Здійснено поділ інтерцепторного й протекторного механізмів взаємної дії комбінації антибіотиків на ДНК у суміші. Показано, що в трикомпонентній суміші існує потенційна можливість регулювання біологічної активності комбінації антибіотиків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.314.31 в733.5 + Р281.82-2 +
Шифр НБУВ: РА344580

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського