Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (5)Реферативна база даних (996)Книжкові видання та компакт-диски (758)Журнали та продовжувані видання (3)
Пошуковий запит: (<.>U=Р361$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 116
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Радчук В. В. 
Структура та властивості радіаційно-активованих центрів в кварці та емалі зубів у зв'язку з ретроспективною дозиметрією людини та довкілля: автореф. дис. ... д-ра геол. наук : 04.00.20 / В. В. Радчук ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. — Л., 2011. — 43 с.: рис. — укp.

Розглянуто проблеми, пов'язані з радіаційною мінералогією, з мінімізацією негативних наслідків антропогенного радіаційного втручання в геологічне середовище та з розробкою нових підходів у ретроспективній дозиметрії місцевості та людини. Описано механізми формування, властивості та місця локалізації основних радіаційно-стимульованих центрів у кварці, що можуть бути використані для реконструкції дозових навантажень місцевості. Визначено дозові залежності, температурну стабільність і радіоспектроскопічні характеристики центрів, пов'язаних з ізоморфним заміщенням кремнію на іони алюмінію та титану, а також з вакансіями кисню. Описано механізми формування, місця локалізації та температурну стабільність радіаційно-стимульованих парамагнітних центрів, а також негативних (нерадіаційних) радикалів у емалі зубів. Вперше розроблено методику кількісного визначення ступеня текстурування емалі, яка грунтується на анізотропії сигналів електронного парамагнітного резонансу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.9 + Р661.21-1
Шифр НБУВ: РА385034 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Аль Хашим А. 
Клініко-метаболічні та імунологічні особливості у хворих на дисциркуляторну енцефалопатію, які зазнали впливу іонізуючого випромінювання внаслідок аварії на ЧАЕС: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.15 / А. Аль Хашим ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л. Шупика. — К., 2011. — 22 с.: табл. — укp.

Діагностовано зниження концентрації нітрит-аніону, розвиток синдрому ендогенної інтоксикації, пригнічення Т-клітинної ланки імунологічного захисту на тлі підвищення деяких показників гуморальної ланки у даної категорії хворих. Досліджено особливості мінеральної щільності кісткової тканини у хворих на дисциркуляторну енцефалопатію. Встановлено залежність даних показників від віку пацієнтів, стадії та варіанта перебігу захворювання, одержаної дози опромінення. Обгрунтовано доцільність оптимізації лікувальних програм з урахуванням змін метаболічних та імунологічних показників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703-3 + Р361.6
Шифр НБУВ: РА381052 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Сегеда Т. П. 
Ультраструктурна характеристика патології мікроциркуляції в учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС: автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 03.00.01 / Т. П. Сегеда ; ДУ "Наук. центр радіац. медицини АМН України". — К., 2011. — 37 с.: рис., табл. — укp.

Обгрунтовано етіологічну роль іонізуючого випромінення щодо патології судин мікроциркуляторного русла слизових оболонок бронхів, шлунка та дванадцятипалої кишки за хронічних запальних захворювань в учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Встановлено стереотипність структурних змін, більшу вираженість пошкодження гемомікросудин слизової оболонки бронхів у порівнянні з органами травлення. Як пато-(морфо-)генетичні складові поліморбідної радіаційно-індукованої патології зафіксовано порушення мікрогемодинаміки та реологічних властивостей крові, розлади транссудинного транспорту, трансформацію кінетики запальних процесів, прискорення процесу старіння. Розроблено алгоритм верифікації структурних трансформацій судин мікроциркуляторного русла у разі радіаційного впливу. Аргументовано розгляд проявів патології мікроциркуляції як складових системного радіаційного синдрому. Запропоновано концепцію морфогенезу радіаційно-індукованих змін мікросудин та обгрунтовано оптимальну скерованість щодо цього ад'ювантних лікувальних заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.2 + Р412-2
Шифр НБУВ: РА379009 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Любарець Т.Ф. 
Закономірності формування хронічних мієлопроліферативних захворювань та мієлодиспластичного синдрому в опромінених осіб у віддаленому періоді після аварії на Чорнобильській АЕС: удосконалення діагностики та тактики лікування: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 03.00.01,14.01.31 / Т.Ф. Любарець ; Наук. центр радіац. медицини АМН України. — К., 2010. — 38 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.1 + Р411.022.2-5
Шифр НБУВ: РА369945 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Павленко Т.О. 
Радіаційно-гігієнічна оцінка доз опромінення населення України від техногенно-підсилених джерел природного походження: автореф. дис. ... д-ра біол. наук : 14.02.01 / Т.О. Павленко ; Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М.Марзєєва АМН України. — К., 2010. — 39 с. — укp.

Розглянуто системи протирадіаційного захисту населення України від техногенно-підсилених джерел природного походження. Проаналізовано результати вимірювань вмісту радону в повітрі приміщень, природних радіонуклідів у будівельній мінеральній сировині та питній воді. Встановлено основні закономірності формування рівнів опромінення населення цими джерелами. Проаналізовано відповідні ефективні дози опромінення населення та визначено закономірності їх формування. Проведено порівняльне оцінювання доз опромінення від техногенно-підсилених джерел природного походження з іншими джерелами опромінення населення. Визначено сумарні дози опромінення населення, яке постраждало внаслідок аварії на ЧАЕС, в контексті пролонгованого опромінення. Доведено виправданість "втручання" для техногенно-підсилених джерел природного походження. Обгрунтовано вимоги до процедур оптимізації контрзаходів щодо окремих джерел опромінення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р126.3 + Р361 + В381.08,022
Шифр НБУВ: РА373486 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Іщенко Л. О. 
Гігієнічна оцінка особливостей формування рівнів радону та доз опромінення населення Криворізького залізорудного регіону: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 14.02.01 / Л. О. Іщенко ; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзєєва АМН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито особливості формування рівнів радону та його дочірніх продуктів розпаду в повітрі будинків, розташованих у промислових зонах залізорудного регіону, з'ясовано сезонну варіабельність значень активності радону. Проведено радіаційно-гігієнічні дослідження в повітрі будинків, за якими визначено рівні об'ємної активності й еквівалентної рівноважної об'ємної активності радону та відповідні ефективні дози опромінення населення. На підставі дослідження захворюваності населення Кривого Рогу на злоякісні новоутворення легенів встановлено напрямки динаміки та ризики захворення на дану патологію. Одержані результати щодо варіабельності значень активності радону є основою для обгрунтування концепції регіонального нормування активності радону. Розроблено "Систему заходів щодо протирадіаційного захисту населення залізорудного регіону", яка включає радіаційно-гігієнічнє обстеження повітря житлових будинків і залізорудних шахт, інженерне- й організаційно-технічні та інші заходи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361 + Р126.691
Шифр НБУВ: РА376892 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Пасталиця С. В. 
Оптимізація фармацевтичного забезпечення пацієнтів у пільговому режимі на регіональному рівні: автореф. дис. ... канд. фармац. наук : 15.00.01 / С. В. Пасталиця ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Надано характеристику сучасного стану здоров'я постраждалого населення України внаслідок аварії на ЧАЕС. Досліджено контингент і рівень медико-фармацевтичної допомоги потерпілим від наслідків аварії на ЧАЕС на прикладі Чернігівщини. Обгрунтовано заходи оптимізації фармацевтичного забезпечення пацієнтів, постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС, шляхом вдосконалення фармацевтичного законодавства, розробки регіональної комплексної програми медико-фармацевтичного забезпечення на рівні Чернігівщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)26 + Р361
Шифр НБУВ: РА373152 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Тепла О.В. 
Особливості клінічного перебігу диференційованого раку щитоподібної залози у віддаленому післяопераційному періоді в осіб, опромінених внаслідок аварії на ЧАЕС: автореф. дис. ... канд. мед. наук: 03.00.01 / О.В. Тепла ; Наук. центр радіац. медицини АМН України. — К., 2010. — 24 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.452 + Р361
Шифр НБУВ: РА370626 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Грінченко Б. В. 
Обгрунтування застосування фітоадаптогенів на курорті Трускавець для корегування нейро-ендокринно-імунних порушень у осіб, що постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС (експериментально-клінічне дослідження): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.33 / Б. В. Грінченко ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології МОЗ України. — О., 2010. — 29 с. — укp.

Вперше в модельному експерименті показано, що основні патогенні чинники чорнобильської катастрофи викликають у щурів дисбаланс захисно-пристосувальних механізмів за рахунок пригнічення та дисфункції різних складових імунітету, азотного та ліпідного обмінів, ендокринних залоз. Встановлено, що вживання щурами на тлі дії патогенних чинників чорнобильської катастрофи фітоадаптогенів значно зменшує патологічні зміни в мієло-лімфоїдній тканині, діяльності кори наднирників, стані ліпідного й азотистого метаболізму, та покращує гідроксилювання ксенобіотиків. Доведено подібність змін захисно-пристосувальних систем у ліквідаторів аварії та мешканців радіаційно забруднених територій. Створено кластери станів захисно-пристосувальних систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р628.063-549 + Р252.325 + Р361
Шифр НБУВ: РА372898 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Бенедичук Ю. В. 
Вплив проживання на радіоактивно забруднених територіях в результаті аварії на ЧАЕС на формування вроджених вад розвитку (на моделі Житомирської області): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 03.00.15 / Ю. В. Бенедичук ; Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О. М. Марзєєва АМН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Показано, що частота природжених вад розвитку (ПВР) серед усіх випадків живо- та мертвонародження, абортних плодів, елімінованих за медичними показаннями, за проживання в радіоактивно забруднених населених пунктах не відрізняється від частоти у чистих населених пунктах як загалом, так і за окремими видами патології. Оцінено значення проживання населення у радіоактивно забруднених в результаті аварії на Чорнобильській АЕС населених пунктах для виникнення ПВР у новонароджених і наукового обгрунтування заходів, спрямованих на профілактику природженої патології. До першочергових заходів профілактики ПВР можна віднести підвищення освітнього рівня жінок репродуктивного віку до можливих чинників виникнення такої патології та зниження у них рівня експериментальних, ендокринних хвороб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361 + Р733.050
Шифр НБУВ: РА374740 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
11.

Кузьменко О. В. 
Відновлення добового ритму деяких показників кровотворення й імунітету після радіаційного впливу: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.01 / О. В. Кузьменко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Г.Шевченка. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито питання післярадіаційного відновлення добових ритмів систем кровотворення й імунітету залежно від індивідуальної реакції організму у відповідь на іммобілізаційний стрес. Виявлено розбіжності показників гемопоезу у тварин залежно від типу їх реакції на іммобілізаційний стрес, що розділяє їх на групи. Визначено добові ритми різних за реактивністю тварин, а також динаміку післярадіаційного відновлення добових ритмів систем кровотворення й імунітету експериментальних тварин для визначення їх ролі в груповій та індивідуальній радіочутливості. Висвітлено вплив типу реагування даних показників гемопоезу експериментальних тварин на тривалість пострадіаційного відновлення добових ритмів системи кровотворення. Показано, що дія іонізуючої радіації в сублетальній дозі (4,0 Гр) по-різному впливає на зміну добових ритмів показників системи гемопоезу залежно від часу доби опромінення та реактивності тварин. Встановлено залежність радіочутливості щурів в експерименті від типу їх реакції на психоемоційний стресовий вплив.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*732.3-638.23 + Е60*743-638.23 + Р361-29
Шифр НБУВ: РА376139 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Савельєва-Кулик Н. О. 
Стан мікроелементного забезпечення та імунної системи при вегетативно-судинних дисфункціях у дітей із групи радіаційного ризику та шляхи їх корекції: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / Н. О. Савельєва-Кулик ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І. Я. Горбачевського. — Т., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено кореляційний зв'язок між біоелементом та імунним статусом, а також імунореактивністю та психологічними компонентами у разі вегетативно-судинних дисфункцій у дітей. Вперше встановлено, що підвищений рівень алекситимічності може бути віднесений до психологічних особливостей нащадків ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Розроблено комплексну схему лікування з включенням препарату на основі сульфату цинку та залученням рецептивної музикотерапії за регулятивною методикою. Виявлено психологічні фактори, які можуть сприяти розвитку вегетативно-судинної дисфункції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.628.063-52 + Р361.6
Шифр НБУВ: РА373972 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Кубашко А. В. 
Стан про- та антиоксидантної рівноваги у постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи (віддалений післяаварійний період): автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.01 / А. В. Кубашко ; Акад. мед. наук України ; "Наук. центр радіац. медицини", держ. установа . — К., 2010. — 24 с.: a-рис. — укp.

Досліджено радіаційний внесок у розвиток та формування порушень систем про- та антиоксидантної рівноваги в учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, які зазнали дії іонізуючого опромінення у широкому діапазоні доз у 1986 - 1988 рр. Охарактеризовано особливості змін окисного гомеостазу у цієї категорії обстежених у різні післяаварійні періоди впродовж 1992 - 2009 рр., що пов'язується з важкістю радіаційного ураження та дозою опромінення. Показано, що зі збільшенням радіаційного навантаження відбувається зниження функціональних резервів систем АО-захисту та порушення функціонування парамагнітних металопротеїнів на тлі активації білокмодифікувальних ефектів, що може сприяти погіршенню перебігу патологічних станів у цієї категорії постраждалих у віддалений термін після аварії на ЧАЕС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*723.4-604.2 + Р361
Шифр НБУВ: РА377695 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Миронченко С.І. 
Лікувально-профілактична ефективність альтану та тіотриазоліну при дії на шкіру іонізуючого й ультрафіолетового випромінювання (експериментальне дослідження): автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.05 / С.І. Миронченко ; Ін-т фармакології та токсикології АМН України. — К., 2010. — 24 с. — укp.

Наведено експериментальне обгрунтування доцільності застосування альтану та мазі тіотриазоліну для запобігання та зменшення ушкоджень шкіри, спричинених іонізуючим і ультрафіолетовим опроміненням. Виявлено ефективність альтану та мазі тіотриазоліну у випадках реакцій шкіри, індукованих іонізуючим і ультрафіолетовим опроміненням. Вивчено стан клітинних мембран шкіри за показниками прооксидантно-антиоксидантного гомеостазу, поверхневого динамічного натягу, часу релаксації, в'язкоеластичності крові з використанням міжфазної тензіореометрії, спектру електронного парамагнітного резонансу. Ефективність альтану та мазі тіотриазоліну підтверджено, крім клінічних критеріїв, відновлюванням біохімічних і фізико-хімічних параметрів ушкодження, імуноморфологічними даними. Установлено, що лікувально-профілактична ефективність альтану та мазі тіотриазоліну у випадку дії на шкіру іонізуючого й ультрафіолетового випромінювання за вивченими показниками (місцеві прояви, стан клітинних мембран, імуноморфологічні дані) перевищує дію мазі метилурацилової та олії обліпихи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р601.22-29 + Р361.9
Шифр НБУВ: РА372485 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Пострелко В.М. 
Синдром залежності від алкоголю в учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС: клінічна епідеміологія та лікування: автореф. дис. ... д-ра мед. наук: 03.00.01 / В.М. Пострелко ; Наук. центр радіац. медицини АМН України. — К., 2010. — 40 с. — укp.

Проведено оцінку психічних і поведінкових розладів від вживання алкоголю в учасників ліквідації наслідків аварії (УЛНА) на Чорнобильській АЕС. Визначено клініко-епідеміологічні закономірності виникнення і розвитку синдрому залежності від алкоголю (СЗА) внаслідок Чорнобильської катастрофи та розроблено ефективні лікувальні заходи. Досліджено вторинність зловживання алкоголем і СЗА в УЛНА після зовнішнього опромінення у дозах 0,0003 - 2,87 Гр у контексті психічної та соматоневрологічної патології за механізмом "замкненого психосоматичного кола". Виявлено СЗА у 26,8 % пацієнтів, 12,2 % перебували в стані ремісії, у 14,6 % діагностовано активну симптоматику СЗА. Визначено групу ризику щодо розвитку СЗА, до якої включено 17,2 % УЛНА, виявлено проблеми з алкоголем у 44 % УЛНА. Проаналізовано чинники ризику зловживання алкоголем і розвитку СЗА в УЛНА на ЧАЕС після впливу зовнішнього опромінення у дозах 0,0003 - 2,87 Гр, зокрема, первинна радіаційно-асоційована післяаварійна психічна та соматоневрологічна патологія, низький рівень освіти, відносно молодий (до 35-ти років) вік на момент виконання аварійних робіт, задовільний матеріальний стан, а також генетична обтяженість щодо зловживання алкоголем. Визначено діагностичні критерії зловживання алкоголем і СЗА в УЛНА на ЧАЕС після зовнішнього опромінення у дозах 0,0003 - 2,87 Гр. Розроблено ефективні та безпечні методи лікування СЗА в УЛНА на ЧАЕС із сорбційною детоксикацією у поєднанні з психотерапевтичними заходами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361 + Р645.021.11
Шифр НБУВ: РА371283 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Войчулене Ю.С. 
Епідеміологічне дослідження захворюваності на хвороби щитоподібної залози в учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.01 / Ю.С. Войчулене ; Держ. установа "Ін-т медицини праці АМН України". — К., 2009. — 19 с. — укp.

Наведено результати довгострокового когортного епідеміологічного дослідження розвитку непухлинних хвороб щитовидної залози в учасників ліквіації аварії (УЛНА) на ЧАЕС 1986 - 1987 рр. На підставі відомостей, одержаних завдяки проведенню дескриптивного епідеміологічного аналізу встановлено певні закономірності розвитку захворюваності з урахуванням віку на момент обстеження й опоромінення, терміну умов ризику УЛНА та дози зовнішнього опромінення всього тіла в діапазоні "малих" значень (0 - 1 Гр). За результатами аналітичного епідеміологічного дослідження проведено кількісне оцінювання дозо-залежних факторів, зокрема, розраховано відносні й атрибутивні ризики, ексцеси відносного й абсолютного ризиків. Обгрунтовано та запропоновано моделі оцінювання та прогнозу ризиків розвитку непухлинної тероїдної патології за 20-річний період після аварії. Розроблено профілактичні заходи щодо вдосконалення й оптимізації медичного контролю та диспансерного нагляду за станом здоров'я УЛНА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)026.241.5 + Р361.5 +
Шифр НБУВ: РА365393

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
17.

Бєляєва Н.В. 
Клітинні механізми формування радіаційних ефектів в імунній системі у віддаленому періоді Чорнобильської аварії (клініко-експериментальне дослідження): автореф. дис... д-ра мед. наук: 03.00.01 / Н.В. Бєляєва ; Держ. установа "Наук. центр радіац. медицини АМН України". — К., 2009. — 40 с. — укp.

Досліджено проблему радіобіології з розкриття клітинних механізмів розвитку радіаційного ефекту в імунній системі у разі аварійного опромінення. На підставі клініко-експериментальних досліджень встановлено занономірності формування радіаційного ефекту в імунній системі крізь адаптивні, генотоксичні, проліферативні, диференційні реакції кровотворних стовбурових (ранніх попередників гемопоезу) і імунокомпетентних клітин у діапазоні доз, що мали місце у випадку Чорнобильської аварії. Встановлено роль незбалансованості взаємодії цих клітин у механізмі реалізації клітинних реакцій на опромінення в імунній системі. Розроблено концепцію методичного забезпечення оптимізованого контролю формування пізніх ефектів опромінення в імунній системі у постраждалих від аварійного радіаційного впливу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361 + Е70*74*801.1-652.15 +
Шифр НБУВ: РА366976

Рубрики:

      
18.

Кладієв А.П. 
Клініко-патогенетична характеристика пізнього епілептичного синдрому у учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.15 / А.П. Кладієв ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше проаналізовано зв'язок з особливостями електролітного, енергетичного обмінів і ВРО ліпідів варіантів клінічного перебігу ПЕС в УЛНА на ЧАЕС. Встановлено, що несприятливий розвиток ПЕС супроводжується виснаженням запасів АТФ, АДФ, активацією процесів ВРО ліпідів, значним дисбалансом вмісту натрію та калію. Виявлено, що в УЛНА на ЧАЕС з ПЕС переважають судомні фокальні, генералізовані та супутні синдроми - прогресивної вегетативної недостатності та психоорганічний. За даними нейровізуалізаційних методів (МРТ) підтверджено наявність прогресуючого атрофічно-дегенеративного процесу у мозковій тканині переважно лобково-скроневих ділянок і лікворних шляхах у разі ПЕС в УЛНА на ЧАЕС. Доведено клінічну доцільність тривалого застосування комбінації антиконвульсантів та антиоксидантів у разі ПЕС в УЛНА на ЧАЕС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.709.2-3 + Р361.6 +
Шифр НБУВ: РА369017

Рубрики:

      
19.

Стусь В.П. 
Гігієнічна оцінка поєднаної дії радіаційного та хімічного факторів на сечостатеву систему: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.01 / В.П. Стусь ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2009. — 34 с. — укp.

Досліджено поєднаний вплив радіаційних факторів і важких металів (ВМ) урановидобувної та металургійної промиловості Дніпропетровщини на сечостатеву систему робітників і населення за умов промислових і непромислових міст та і в натурному експерименті на тваринах. Проведено санітарно-гігієнічне оцінювання вмісту ВМ і радіонуклідів у навколишньому середовищі (грунті, воді та харчових продуктах) промислових міст Дніпропетровськ і Жовті Води у порівнянні з Новомосковськом. Вивчено особливості нагромадження та розподілу ВМ і природних радіонуклідів у біосубстратах і тканинах сечостатевих органів експериментальних тварин і жителів промислових міст регіону, досліджено їх вплив на морфологічні зміни у нирках, встановлено кореляційні залежності між вмістом ВМ і патоморфологічними змінами у даних органах. Вивчено особливості поширення захворювань сечостатевої системи у жителів Дніпропетровщини. Розроблено систему пектинопрофілактики з метою прискорення елімінації ВМ, радіонуклідів та інших контамінатів з організму людини, яка зазнає поєднаного впливу ВМ та іонізуючого випромінення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.5-5 + Р126.691 + Р361.4 +
Шифр НБУВ: РА368237

Рубрики:

      
20.

Міщанчук Н.С. 
Вестибулярна дисфункція та сенсороневральна приглухуватість в учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції у динаміці післяаварійного періоду: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.19 / Н.С. Міщанчук ; Держ. установа "Ін-т отоларингології ім. проф. О.С.Коломійченка АМН України" НАН України. — К., 2009. — 40 с. — укp.

За результатами обстежень 6 564-х осіб, з яких 6 412 - учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції (УЛНА на ЧАЕС) вивчено клініко-електрофізіологічні закономірності формування, прогресування й особливості перебігу вестибулярної дисфункції (ВД) і сенсороневральної приглухуватості (СНП) за довгострокового моніторингу (1986 - 2006 рр.). Доведено виникнення детермінованих електрофізіологічних радіаційних ефектів за доз, більших за 0,20 Гр. Створено математичні моделі ризиків. Визначено спільність механізмів і послідовність розвитку ВД і СНП в УЛНА на ЧАЕС у динаміці післяаварійного періоду. На підставі результатів проведених клініко-епідеміологічних досліджень установлено, що СНП за типом передчасного вікового зниження гостроти слуху (presbyacuzis raecox), склеротичні зміни судин сітківки ока, атеросклероз аорти у молодших вікових категоріях за тривалого іонізуючого опромінення (ІО) в УЛНА на ЧАЕС можна розглядати як симптомокомплекс передчасного старіння організму. Досліджено вплив зниження генерації постійного потенціалу ока на параметри експериментального ністагму та взаємодію між зоровими та вестибулярним порушеннями, а також роль змін мікроциркуляторного русла та магістральних судин голови та шиї в розвитку ВД та СНП в УЛНА на ЧАЕС залежно від величини дози та тривалості дії ІО. Обгрунтовано та розвинуто тактику лікування ВД та СНП в УЛНА на ЧАЕС з використанням алопатичних, антигомотоксичних препаратів і медичних п'явок, а також корекцію ВД шляхом введення вправ лікувальної фізкультури за Г.С. Федоровою та соціально неадекватної СНП з застосуванням багатоканальних цифрових слухових апаратів у бінауральній парі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р683.024.2 + Р683.71 + Р361 +
Шифр НБУВ: РА364127

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського