Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (429)Книжкові видання та компакт-диски (234)
Пошуковий запит: (<.>U=Р410.140.67$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 54
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Заїка І.В. 
Оцінка застосування алапініну та етацизіну у хворих на стабільну стенокардію напруження та постінфарктний кардіосклероз зі шлуночковою екстрасистолією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / І.В. Заїка ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 1998. — 15 с. — укp.

Дана оцінка застосування алапініну та етацизіну при стабільній стенокардії напруження, постінфарктному кардіосклерозі з порушенням ритму серця (екстрасистолічна аритмія, постійна форма мерехтливої аритмії в поєднанні зі шлуночковою екстрасистолією) як в умовах гострих фармакологічних тестів, так і при курсовому лікуванні. Проведено вивчення впливу алапініну та етацизіну на ЕКГ, периферичну, центральну та внутрішньосерцеву гемодинаміку, на стан деяких гормональних систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.67-52

Рубрики:

      
2.

Гайова І.М. 
Клініко-функціональні аспекти застосування нітратів та антагоністів кальцію в поєднанні з транскардіальною гальванізацією в лікуванні хворих на стенокардію напруги та артеріальну гіпертензію: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / І.М. Гайова ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 1999. — 18 с. — укp.

В роботі представлені результати вивчення терапевтичної ефективності застосування нітрогранулонгу, нітронгу-форте та дильтиазему у поєднанні з транскардіальною гальванізацією (ТКГ) у хворих на ІХС та артеріальну гіпертензію. В процесі лікування вивчено динаміку клінічного перебігу захворювання, показників серцевої гемодинаміки, толерантність до фізичних навантажень, стан згортальної системи крові та перекисного окислення ліпідів, ліпідного обміну. Доведено своєрідні особливості патогенетичних ланок ІХС за умов розвитку толерантності до нітратів і можливість її уникнення шляхом проведення курсів ТКГ. Поєднане застосування антиангінальних препаратів та ТКГ дозволяє посилити їх антиангінальну дію, отримати гіпокоагуляційний і гіпохолестеринемічний ефекти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.67-5

Рубрики:

      
3.

Ковалевська Л.А. 
КВЧ-терапія у комплексному лікуванні хворих на стабільну стенокардію: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / Л.А. Ковалевська ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 1999. — 22 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню особливостей впливу електромагнітних хвиль міліметрового діапазону в комплексному лікуванні 157 хворих на стенокардію напруги II - III функціональних класів за клініко-функціональними та лабораторними даними (толерантність до фізичного навантаження, стан діастолічної функції лівого шлуночка, ліпідійний обмін, зміни в перекисному окисленні ліпідів і антиоксидантному захисті, тіол-дисульфідна система плазми крові і на клітинному рівні - в еритроцитах). Встановлено, що КВЧ-терапія на тлі базисного лікування покращує функціональний стан міокарду, має цитопротекторний ефект, сприяє збільшенню чутливості до нітратів за рахунок зростання вмісту сульфгідрильних груп в клітинній ланці, а для хворих на стенокардію напруги II функціонального класу і в плазмі крові. Розроблені критерії, що дозволяють прогнозувати ефективність КВЧ-терапії в комплексному лікуванні. Доведено, що використання КВЧ-терапії є ефективним та доступним методом фізіотерапії, у якого відсутня побічна дія і який дозволяє зменшити кількість таблеток ізосорбіда дінітрата, збільшує терміни збереження стійкого клінічного ефекту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.67-542

Рубрики:

      
4.

Базилевич 
Особливості порушення ліпопероксидації, антиоксидантного захисту та кисневозалежних процесів при стабільній і прогресуючій стенокардії напруження: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Андрій Ярославович Базилевич ; Національний медичний ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.67-2
Шифр НБУВ: РА303029

Рубрики:

      
5.

Базилевич А.Я. 
Особливості порушення ліпопероксидації, антиоксидантного захисту та кисневозалежних процесів при стабільній і прогресуючій стенокардії напруження: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / А.Я. Базилевич ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням стану ліпопероксидації в поєднанні з антиоксидантним захистом у хворих різних форм та ступенів важкості стенокардії напруження. Вперше встановлено взаємозв'язок ліпопероксидації з анаеробним енергетичним обміном у міокарді та показано несприятливий прогноз при порушенні спряженості цих процесів у хворих на прогресуючу стенокардію. Запропоновано новий метод оцінки співвідношення про- та антиоксидантних процесів для обгрунтування диференційованої терапії хворих на стенокардію напруження в залежності від форми та важкості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.67-2

Рубрики:

      
6.

Романова О.М. 
Електрична нестабільність та електрофізіологічні властивості міокарду шлуночків у хворих на прогресуючу стенокардію: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.М. Романова ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено ознаки електричної нестабільності шлуночків та електрофізіологічні властивості міокарду шлуночків у хворих у різні періоди прогресуючої стенокардії відповідно до виразності ішемії, морфофункціонального стану серця, показників ЕКГ, а також варіабельності серцевого ритму. Проаналізовано динаміку даних ознак, а також відокремлені чинники, що визначають ознаки електричної нестабільності шлуночків. Покращення динаміки підтвердило нормалізацію балансів симпатичного та парасимпатичного відділів вегетативної нервової системи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.67-3
Шифр НБУВ: РА309556 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Перепелюк М.М. 
Порівняльна ефективність преформованих фізичних чинників у комплексному відновлювальному лікуванні хворих на стенокардію: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / М.М. Перепелюк ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2000. — 22 с. — укp.

Дисертацію присвячено порівняльній ефективності відновлювального лікування з використанням преформованих фізичних чинників на область зірчастого ганглія у хворих із поєднанням стабільної стенокардії напруження ІІ - ІІІ функціонального класу з вазоспастичною стенокардією. Оцінено динаміку клінічних та інструментально-лабораторних показників (кількість та характер епізодів ішемії, толерантність до фізичного навантаження, порогову частоту стимуляції, вегетативний тонус, стан ліпідного спектра, активність перекисного окислення ліпідів та антиоксидантного захисту). Встановлено, що застосування інфрачервоного лазерного випромінювання сприяє значному зменшенню кількості вазоспастичних епізодів. Використання синусоїдально-скошеного магнітного поля призводить до зниження кількості та часу навантажувальних епізодів ішемії, викликає розвиток знеболювального та gamma-адреноблокувального ефектів. Вплив електромагнітним випромінюванням КВЧ-діапазону не дає ефекту. Розроблено критерії для диференційованого використання вказаних преформованих фізичних чинників у хворих з поєднанням двох форм стенокардії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.67-54
Шифр НБУВ: РА311039 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Доценко О.Р. 
Зміни тромбоцитарного гемостазу та системи плазміногену в динаміці антитромботичного лікування хворих на нестабільну стенокардію: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.Р. Доценко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 24 с. — укp.

Встановлено закономірності зрушень тромбоцитарного гемостазу та плазмін-залежного фібринолізу за умов антитромботичного лікування хворих на нестабільну стенокардію. Підтверджено гіпотезу про асоціацію підвищеної тромбофілії тромбоцитів та депресію плазмінової системи з високим ступенем ризику несприятливого кінця дестабілізації. Доведено, що на фоні комбінованого лікування тіклопідином та аспірином розвивається тромбоцитарна дисфункція, гальмується фібриноліз. Співставлення динаміки зрушень у тромбоцитарній та плазміновій системах на тлі трьох режимів гепаринотерапії з використанням стандартного (в/в та п/шк призначення) та фракціонованого гепарину та еноксапарину виявило потенціацію тромбоцитів та динамічний характер змін літичної активності плазми на фоні лікування стандартним гепарином поряд з мінімальними депресивними тромбоцитарними ефектами та зростанням плазмінового потенціалу у разі лікування еноксапарином.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.67-52
Шифр НБУВ: РА316150 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Борзова О.Ю. 
Нейрогуморальні і клініко-гемодинамічні ефекти інгібіторів ангіотензинперетворюючого ферменту у хворих на нестабільну стенокардію: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / О.Ю. Борзова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено вплив інгібіторів ангіотензинперетворювального ферменту (ІАПФ). Вивчено вплив ІАПФ на центральну та периферичну гемодинаміку, зміни ендотеліальних і тромбоцитарних вазоактивних факторів патогенезу захворювання та стан обміну ліпідів у хворих на нестабільну стенокардію (НС). Встановлено, що включення ІАПФ до схем лікування НС призводить до значного поліпшення скоротливості міокарда, зменшення явищ дилятації порожнини лівого шлуночка, прогресивного зменшення загального периферичного опору судин. Не виявлено значного впливу ІАПФ на ліпідний спектр крові хворих на НС, але за тривалого вживання зареєстровано тенденцію до зниження вмісту атерогенних ліпідів, що засвідчує доцільність їх використання як допоміжної антиатерогенної терапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.67-52
Шифр НБУВ: РА316954 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Лозинський С.Е. 
Виявлення початкових стадій серцевої недостатності у хворих на стабільну стенокардію напруги та методи їх корекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / С.Е. Лозинський ; Крим. держ. мед. ун-т ім. С.І.Георгієвського. — Сімф., 2001. — 22 с. — укp.

Обстежено 166 хворих на стабільну стенокардію напруги без ознак серцевої недостатності (СН) і з ознаками CH I - II функціонального класу згідно з класифікацією NYHA. У 105 з них методами інструментальної діагностики визначено початкові стадії серцевої недостатності (ПССН). Обстеження проводилось до початку лікування, через 3 тижні та за 6 місяців від його початку. Встановлено, що осіб із ПССН відрізняє більша кількість і тривалість епізодів ішемії, більша частка епізодів асимптомної ішемії. У них виявлено зниження толерантності до об'ємного та фізичного навантажень. Відзначено, що використання комбінацій ізосорбіду дінітрату з ренітеком і козааром дозволяє досягти кращих результатів, ніж монотерапія ізосорбіду дінітратом, зважаючи на антистенокардитичний та антиішемічного ефекти, показники гемодинаміки, зростання толерантності до об'ємного та фізичного навантаження. У процесі довготривалого лікування з застосуванням комбінаційної терапії спостережено тенденцію до зростання позитивних ефектів на відміну від монотерапії, ефективність якої з плином часу зменшувалась.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.09-37 + Р410.140.67-3
Шифр НБУВ: РА312765 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Подколзіна 
Організаційно-економічні основи розробки формулярної системи фармацевтичного забезпечення хворих на стенокардію за умов обов'язкового та добровільного медичного страхування: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / Марія Василівна Подколзіна ; Національна фармацевтична академія України. — Х., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.67-52
Шифр НБУВ: РА326789

Рубрики:

      
12.

Турубарова-Леунова Н.А. 
Особливості стану гемодинаміки у хворих на гострий інфаркт міокарда і нестабільну стенокардію при проведенні стрес-тестів та під впливом медикаментозних засобів: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Н.А. Турубарова-Леунова ; АМН України; Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2002. — 24 с.: рис. — укp.

Досліджено особливості функціонального стану у хворих на гострий інфаркт міокарда та нестабільну стенокардію в залежності від глибини пошкодження серцевого м'язу. Проведено порівняльний аналіз антикоагулянтів, антагоністів кальцію, інгібаторів ангіотензинперетворюючого ферменту, блокаторів ангіотензинових рецепторів з оцінкою їх впливу на функціональний стан лівого шлуночка. Охарактеризовано вплив надропарину кальцію відповідно змін функціонального стану та коронарного резерву лівого шлуночка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-3 + Р410.140.67-3
Шифр НБУВ: РА321593

Рубрики:

      
13.

Сидорова Н.М. 
Функціональний стан шлуночків серця та мікроциркуляції у хворих на нестабільну стенокардію та його зміни в умовах терапії трансдермальними нітратами: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Н.М. Сидорова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Вивчено функціональний стан шлуночків серця та мікроциркуляцію хворих на нестабільну стенокардію у динаміці лікування та підвищення його ефективності шляхом розробки диференційованих рекомендацій стосовно призначення трансдермальних нітратів. Проведено комплексну оцінку функціонального стану шлуночків серця та мікроциркуляторного русла в хворих на нестабільну стенокардію у порівнянні з цими показниками у хворих на стабільну стенокардію напруги та дифузний кардіосклероз внаслідок ішемічної хвороби серця, показано їх зміни під час проведення терапії з використанням трансдермального нітрогліцерину за різних режимів. За результатами дослідження виявлено критерії прогнозування характеру реакції параметрів систолічної та діастолічної функції шлуночка на дану терапію та виявлено предиктори розвитку толерантності до нітрогліцерину.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.67-52 +
Шифр НБУВ: РА326002

Рубрики:

      
14.

Богдан Т.В. 
Прогнозування перебігу нестабільної стенокардії з використанням вищих жирних кислот і анізотропії шкіри: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Т.В. Богдан ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 24 с.: рис. — укp.

Вивчено діагностичні особливості жирнокислотного спектру ліпопротеідів високої та низької щільності сироватки крові та ліпідів секрету шкіри у хворих на стабільну та нестабільну стенокардію (НС). Показано, що у хворих у випадку нестабільного перебігу НС, на відміну від хворих зі сприятливим перебігом НС, у ліпопротеідах обох фракцій сироватки крові не спостерігається достовірного підвищення вмісту арахідонової кислоти, що може служити прогностичним критерієм інфаркту міокарда. Доведено, що зміни жирнокислотного спектру ліпідів секрету шкіри пов'язані зі збільшенням фактору анізотропії шкіри передкардіальної ділянки у хворих на ішемічну хворобу серця. Виявлено від'ємний корелятивний зв'язок між зменшенням вмісту ліноленової кислоти у ліпідах секрету шкіри та збільшенням фактору анізотропії шкіри у даних хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.67-3 +
Шифр НБУВ: РА323427

Рубрики:

      
15.

Тюріна С.М. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування корекції порушень синтезу оксиду азоту при лікуванні хворих на стенокардію напруги на тлі хронічного обструктивного бронхіту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / С.М. Тюріна ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2003. — 20 с. — укp.

Виявлено, що обструктивний синдром у хворих на стенокардію напруги на тлі хронічного обструктивного бронхіту зумовлений зростанням опору не тільки дрібних, але й крупних бронхів. Визначено, що обструкція крупних бронхів корелює зі ступенем зменшення синтезу оксиду азоту. L-аргінін коригує бронхіальну обструкцію, в тому числі - унаслідок зменшення опору крупних бронхів, зменшує ступінь ендотеліальної дисфункції та потребу в споживанні таблеток нітрогліцерину, а також підвищує толерантність до фізичного навантаження. Відзначено, що інгаляційне введення нірогліцерину є більш ефективним, ніж сублінгвальне, оскільки воно, на відміну від останнього, зменшує бронхіальну обструкцію та покращує функціональний стан хворих. Установлено, що комбінований (пероральний та інгаляційний) прийом ізосорбіду динітрату зменшує бронхіальну обструкцію, покращує клінічний перебіг захворювання, підвищує толерантність до фізичного навантаження та покращує якість життя пацієнтів. Показано, що небіволол не призводить до погіршення функції зовнішнього дихання, оптимізує функцію ендотелію, покращує клінічний перебіг стенокардії та толерантність до фізичного навантаження, покращує якість життя хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.67-3 + Р412.201.1-3 +
Шифр НБУВ: РА324733

Рубрики:

      
16.

Крокос А.А. 
Використання інтерференц-струмів як стрес-протектора у комплексному лікуванні хворих на стабільну стенокардію: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.33 / А.А. Крокос ; Укр. наук.-дослід. ін-т мед. реабілітації та курортології. — О., 2003. — 26 с. — укp.

На підставі результатів лабораторного дослідження окремих показників стрес-лімітуючої (СЛС) та стрес-реалізуючої систем (СРС) обчислено співвідношення між інтегральними показниками, із загальної кількості хворих на стабільну стенокардію II - III функціональних класів (ФК) виділено категорію пацієнтів з надмірною адренергічною та прооксидантною активністю крові (СРС), зниженням активності антиоксидантних і серотонінергічних систем (СЛС), збільшенням індексу - співвідношення рівня перекисного окиснення ліпідів та потенціалу загальної антиоксидантної активності, значними зсувами з боку інших біохімічних показників, більш визначеною клінічною симптоматикою, достовірно нижчою толерантністю до фізичного навантаження, тобто групу, яка в першу чергу потребує стрес-протекторної терапії. Вказано на спроможність інтерференційних струмів справляти стрес-протекторні ефекти, які перш за все виявилися у зниженні надмірної адренергічної та прооксидантної активності крові; зменшенні ступеня дисліпідемії; зниженні прокоагулянтної активності крові; обмеженні аутоімунних реакцій, завдяки достовірному зростанню рівня антиоксидантного захисту крові та активності серотонінергічних систем. Доведено, що залучення інтерференц-терапії до комплексного лікування хворих на стабільну стенокардію з високим ризиком розвитку стресогенних ушкоджень підвищує терапевтичну ефективність в цієї категорії хворих. Найбільш позитивних результатів лікування досягнуто за умов комбінованого призначення інтерференц-терапії - трансцеребрально та проекції ділянки печінки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.67-5 +
Шифр НБУВ: РА325212

Рубрики:

      
17.

Стець Р.В. 
Ефективність інгібіторів ангіотензинперетворюючого ферменту в комбінованій терапії стенокардії напруження у осіб похилого та старечого віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.28 / Р.В. Стець ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2003. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено параметри кардіогемодинаміки, функціонального стану міокарда, якості життя у осіб похилого та старечого віку з метою вивчення лікувальних властивостей каптоприлу, еналаприлу та фозіноприлу в складі базової фармакотерапії стенокардії напруження, встановлено їх дозові режими. За допомогою квантово-хімічного аналізу доведено відсутність прямої хімічної взаємодії комбінацій ізосорбіду дінітрату та ацетилсаліцилової кислоти каптоприлом, еналаприлом і фозіноприлом. Показано, що застосування зазначених комбінацій лікарських засобів не призводить до явища антагонізму можливих токсичних реакцій та не потребує додаткової токсикологічної оцінки. Встановлено, що використання інгібіторів ангіотензинперетворюючого ферменту (ІАПФ) на фоні базисної терапії забезпечує виражені антиангінальний, антиішемічний та антиаритмічний ефекти, нормалізує функцію вегетативної нервової системи, покращує структурно-функціональні показники центральної гемодинаміки та підвищує толерантність до фізичних навантажень у хворих похилого та старечого віку. Зазначено, що включення ІАПФ у терапію стенокардії напруження в осіб похилого та старечого віку ефективніше за традиційне лікування, підвищує якість життя даного контингенту хворих. Доведено, що комбінована терапія базисними засобами та препаратами різних класів ІАПФ протягом 6-ти місяців є безпечною, що підтверджується відсутністю гіпотензивних реакцій, посилення ішемічного ушкодження міокарда, появи порушень ритму, зниження серцевого викиду та змін з боку гемопоезу (кількості еритроцитів, лейкоцитів, рівня гемоглобіну) і біохімічних показників (загального білірубіну, тимолової проби, натрію, калію, креатиніну, сечовини, глюкози крові), пов'язаних з прийомом ліків особами похилого та старечого віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.67-52 +
Шифр НБУВ: РА327359

Рубрики:

      
18.

Малідзе Д.Т. 
Клініко-інструментальна оцінка ризику розвитку раптової кардіальної смерті у хворих, які перенесли прогресуючу стенокардію на основі проспективного спостереження: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Д.Т. Малідзе ; АМН України. Ін-т кардіології ім. М.Д.Стражеска. — К., 2003. — 23 с.: рис. — укp.

Визначено незалежні предиктори раптової кардинальної смерті (РКС) та створено модель індивідуального прогнозування РКС в хворих, що перенесли прогресуючу стенокардію протягом 4 років. Проаналізовано прогностичну значимість кожного методу обстеження та вплив супутніх станів і захворювань на прогноз розвитку РКС. Розглянуто ризик цього розвитку залежно від результатів повторних парних досліджень через 6 місяців спостереження та від часу після випадку нестабільної стенокардії. Оцінено ризик розвитку РКС в хворих з різним перебігом ішемічної хвороби серця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.67-433 +
Шифр НБУВ: РА323468

Рубрики:

      
19.

Мотилевська Т.В. 
Фактори, що впливають на перебіг та прогноз нестабільної стенокардії та їх медикаментозна корекція: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Т.В. Мотилевська ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2003. — 22 с.: рис. — укp.

Наведено підходи щодо оптимізації лікування нестабільної стенокардії та вивчено критерії, що впливають на найближчий та віддалений прогноз. Обстежено 119 хворих. Показано доцільність раннього призначення симвастатину та комбінації антитропічних препаратів ("Аспірин" і "Тієнопіридини"), що сприяє покращанню клінічного перебігу захворювання, агрегаційних властивостей тромбоцитів і найближчого прогнозу хворих. Доведено, що дані ефекти симвастатину не залежать від початкового рівня загального холестерину сироватки крові. Обгрунтовано доцільність проведення добового моніторування електрокардіограми та артеріального тиску на початку госпіталізації з метою визначення критеріїв несприятливого найближчого та віддаленого прогнозу. Результати роботи впроваджено у практику кардіологічних відділень лікарень Харкова та Харківщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.67-52 +
Шифр НБУВ: РА324802

Рубрики:

      
20.

Колбіна І.В. 
Морфометричні властивості еритроцитів, показники гемодинаміки і варіабельності серцевого ритму у хворих на стабільну стенокардію напруги та їх зміни під впливом метаболічної терапії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / І.В. Колбіна ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 2004. — 20 с. — укp.

Вперше досліджено зміни морфометричних, катехоламін- та інсуліндепонуючих властивостей еритроцитів у хворих на стабільну стенокардію III функціонального класу (ФК) та визначено їх роль у патогенезі ішемічної хвороби серця (ІХС). Встановлено кореляційну залежність між показниками, що характеризують функціональні властивості еритроцитів і стан центральної та периферичної гемодинаміки та кардіоінтервалометрії у пацієнтів зі стабільною стенокардією III ФК. У порівняльному аспекті показано вплив базисної терапії ІХС та її комбінації з мілдронатом на частоту ангінозних нападів на добу та визначено добову потребу нітрогліцерину. Встановлено гемодинамічні характеристики варіабельність серцевого ритму, толерантність до фізичних навантажень. Визначено морфометричні параметри еритроцитів і виявлено їх здатність до депонуваня катехоламінів та інсуліну у хворих на стабільну стенокардію III ФК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.67-52 +
Шифр НБУВ: РА334116

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського