Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (74)Книжкові видання та компакт-диски (97)
Пошуковий запит: (<.>U=Р412.201.1-3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 31
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Долинська М.Г. 
Клініко-патогенетична характеристика і лікування хворих на хронічний обструктивний бронхіт з супутньою ішемічною хворобою серця: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / М.Г. Долинська ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 1999. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості патогенезу та перебігу хронічного обструктивного бронхіту (ХОБ) у хворих на ішемічну хворобу серця (ІХС). У обстежених хворих клінічна картина характеризувалась розвитком синдрому взаємного обтяження, виразнішими, ніж у групі порівняння, порушеннями клітинного та гуморального імунітету. Дослідження бронхоальвеолярних змивів хворих на ХОБ виявлено зміни неспецифічної резистентності бронхів, інтенсивніші на тлі ІХС: десквамацію епітелію бронхів та рекрутування АМ у поєднанні зі зниженням життєздатності та метаболічної активності зазначених клітинних типів, менш активною міграцією до бронхоальвеолярного простору нейтрофілів тощо. Аналіз інтегральних показників місцевої системи антиоксидантного захисту, що був проведений з використанням полярографічного методу дослідження бронхоальвеолярних змивів, засвідчив порівняно виразніший дисбаланс у бік перекисного окиснення ліпідів. На підгрунті спостереження терапевтичних ефектів кверцетину та бемитилу розроблено засади до призначення цих препаратів у комплексному лікуванні ХОБ у сукупності з ІХС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-37

Рубрики:

      
2.

Шуть С.В. 
Клініко- гемодинамічні особливості перебігу ішемічної хвороби серця з супутнім хронічним обструктивним бронхітом та шляхи корекції виявлених порушень: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / С.В. Шуть ; Луганський держ. медичний ун-т. — Луганськ, 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-37 + Р412.201.1-37

Рубрики:

      
3.

Гашинова К.Ю. 
Особливості парасимпатичної регуляції і психологічного стану у хворих на бронхіальну астму та хронічний обструктивний бронхіт: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / К.Ю. Гашинова ; АМН України. Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського. — К., 1999. — 18 с. — укp.

За допомогою комплексного клінічного та лабораторно-інструментального дослідження виявлені особливості холінергічного регулювання у хворих на бронхіальну астму (БА) та хронічний обструктивний бронхіт (ХОБ). Встановлено, що холінергічний дисбаланс більш виражений у хворих на ХОБ, у яких підсилення парасимпатичного тонусу корелює з тяжкістю захворювання. При вивченні показників психологічного стану показано, що зміни вегетативної лабільності і рівня депресії більш виражені при ХОБ, в той час як при БА спостерігається більш висока ситуативна і особистісна тривожність. Визначений вплив тютюнопаління на показники парасимпатичної регуляції та психологічний стан. На підставі встановленої високої кореляції між холінергічною ативністю і психологічним станом запропонована комплексна індивідуальна програма лікування хворих на БА та ХОБ з використанням раціональної психотерапії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-3 + Р412.201.1-3

Рубрики:

      
4.

Ватанська І.Ю. 
Клініко-патогенетична характеристика та медикаментозна корекція метеопатичних реакцій у хворих на хронічний обструктивний бронхіт, сполучений з ішемічною хворобою серця: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / І.Ю. Ватанська ; Крим. республік. НДІ фіз. методів лікування і мед. кліматології ім. І.М.Сєченова. — Ялта, 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено клінічні прояви, стан вегетативної нервової системи, цитогенетичні особливості, показники імунітету, стан перекисного окислення ліпідів у метеочутливих хворих на хронічний обструктивний бронхіт зі сполученою ішемічною хворобою серця. Обгрунтовано необхідність застосування з лікувальною метою бемитилу - препарату з антигіпоксичною та імунокоригуючою діями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-37 + Р410.11-37
Шифр НБУВ: РА310659 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Федосєєва В.М. 
Патогенетична роль і корекція порушень ендокринної регуляції імунітету при поєднаному перебігу хронічного бронхіту і цирозу печінки: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / В.М. Федосєєва ; Крим. республік. НДІ фіз. методів лікування та мед. кліматології ім. І.М.Сєченова. — Ялта, 2000. — 19 с. — укp.

У процесі дослідження відмічено наявність у хворих із гепатопульмональною патологією дисбалансу у системі ендокринного (гормони репродуктивної сфери та тимічні фактори) нагляду за реалізацією імунної відповіді та регенерацією бронхіального епітелію. Вперше встановлено залежність функціональної активності імунокомпетентних клітин (у тому числі їх морфогенетичної, прокоагулятної та фібринолітичної активності) і бронхіального епітелію від рівня тестостерону плазми крові та активності тимічних факторів. Наведено наукове обгрунтування доцільності використання гонадотропіну хоріонічного для корекції тималін- і тестостерон-опосередкованої функціональної активності клітинного імунітету та репаративної регенерації бронхіального епітелію у чоловіків, які страждають від хронічного бронхіту та цирозу печінки. Доведено клінічну ефективність застосування плацентарного гормону як екстраімунного імунокоректора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-3 + Р413.510.40-3
Шифр НБУВ: РА308652 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Іванова І.В. 
Клініко-функціональні варіанти хронічного обструктивного бронхіту в фазі клінічної ремісії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / І.В. Іванова ; Крим. республік. НДІ фіз. методів лікування та мед. кліматології ім. І.М.Сєченова. — Ялта, 2000. — 22 с. — укp.

Наведено нове розв'язання наукової задачі, що виявляється в підвищенні ефективності лікування хворих на хронічний обструктивний бронхіт (ХОБ) у фазі клінічної ремісії шляхом вдосконалення діагностичного процесу за рахунок визначення клініко-функціональних варіантів (КФВ) захворювання. Вперше в період маловиражених виявів ХОБ виділено його КФВ та обгрунтовано доцільність їх діагностування. Існуючу класифікацію доповнено в фазі клінічної ремісії 10 КФВ. Розширено уявлення про патогенетичні механізми ХОБ у фазі клінічної ремісії. Визначено патогенетичні особливості, що стало передумовою до формування індивідуального лікування хворих у період ремісії. Запропоновано обчислювальний метод розпізнавання КФВ ХОБ, на базі якого розроблено автоматизований блок прийняття рішень про варіанти захворювання у фазі клінічної ремісії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-3
Шифр НБУВ: РА311653 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Іванова 
Клініко- функціональні варіанти хронічного обструктивного бронхіту в фазі клінічної ремісії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / Інна Володимирівна Іванова ; Кримський республіканський НДІ фізичних методів лікування та медичної кліматології ім. І.М.Сєченова. — Ялта, 2000. — 22 с.: мал. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-3
Шифр НБУВ: РА311653

Рубрики:

      
8.

Синоверська О.Б. 
Формування постінфарктного серця у хворих на хронічний обструктивний бронхіт: клініко-патогенетична характеристика та особливості лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / О.Б. Синоверська ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франків., 2000. — 20 с. — укp.

Визначено диференційно-діагностичні критерії клінічного перебігу захворювання, змін системи зовнішнього дихання, системної та внутрішньосерцевої гемодинаміки та біохімічних зрушень внаслідок поєднання ішемічної хвороби серця та хронічного обструктивного бронхіту (ХОБ). Обгрунтовано необхідність адекватного та цілеспрямованого коригуючого впливу на функціональні зрушення кардіореспіраторної системи за умов формування постінфарктного серця. Встановлено нові ланки патогенетичного впливу еналаприлу та тіотриазоліну, а також їх поєднання у пацієнтів із поєднаною патологією, зокрема, інфаркту міокарда (ІМ) та ХОБ. Доведено, що застосування такого медикаментозного підходу дозволяє знизити ризик розвитку ускладнень після ІМ та підвищити якість життя пацієнтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-37 + Р412.201.1-3
Шифр НБУВ: РА309540 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Ткачишин В.С. 
Загальний патогенетичний аспект формування патологічних процесів внутрішніх органів та обумовлені ним клінічні особливості гіпертонічної хвороби і хронічного бронхіту у ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.02 / В.С. Ткачишин ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 33 с. — укp.

Вивчено клінічні особливості гіпертонічної хвороби II стадії (ГХII) та хронічного бронхіту (ХБ) у ліквідаторів наслідків аварії (ЛНА) на ЧАЕС. Доведено, що дані захворювання суттєво зростають у процентному відношенні серед ЛНА через 10 років після впливу малих доз іонізуючого випромінювання (ІВ). Встановлено, що виявлені клінічні особливості - ураження судин очного дна та перевантаження дилятаційних процесів над збільшенням м'язової маси міокарда у хворих на ГХII, виражено місцевий запальний компонент реакції та бронхообструктивні порушення у хворих на ХБ - обумовлені структурними змінами у тканинах ЛНА. Структурні зміни охарактеризовано утворенням специфічних маркерів впливу ІВ - зерен псевдоамілоїду (ЗП), навколо яких сформовано зони деструктивно-дистрофічних процесів, іноді некроз. Дані маркери виявлено за допомогою спеціальної патогістологічної методики. З точки зору загального патогенетичного аспекту одноманітність даних змін дозволила стверджувати, що ЗП є універсальним, не завжди основним (дані ритмокардіографії та функції зовнішнього дихання свідчать про роль стресу), але суттєвим патогенетичним компонентом механізму розвитку всіх захворювань внутрішніх органів у ЛНА та обумовлюють їх клінічні особливості, що показано на прикладі ГХII та ХБ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-3 + Р412.201.1-3
Шифр НБУВ: РА311138 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Потапов Ю.О. 
Діагностика та диференційована патогенетична терапія гіпертрофічної кардіоміопатії у хворих на хронічний бронхіт: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Ю.О. Потапов ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено динаміку внутрішньосерцевих структур і потоків крові під час проведення гострих фармакологічних тестів з використанням бета-адреноблокаторів, антагоністів кальцію, блокаторів ангіотензинперетворюючого ферменту, серцевих глікозидів у хворих на гіпертрофічну обструктивну кардіоміопатію (ГОКМП) з супутнім хронічним бронхітом. У ході клініко-експериментального дослідження виділено кардіодепресивний чинник з молекулярною масою близько 10000, який має чітку нозологічну спрямованість і визначає формування серцевої недостатності. Визначено особливості гемодинаміки та вентиляційної функції легень у хворих з різними формами захворювання. Вперше доведено неоднозначний вплив засобів патогенетичної терапії на показники ЕхоКГ у хворих на ГОКМП з супутнім хронічним бронхітом з різним ступенем фракції викиду крові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.130.40-37 + Р412.201.1-37
Шифр НБУВ: РА310092 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Распутіна Л.В. 
Поширеність синдрому гіперреактивності бронхів серед різних статево-вікових та професійних контингентів населення, роль основних етіологічних чинників у його формуванні: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / Л.В. Распутіна ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

На підставі клініко-функціонального дослідження встановлено, що серед осіб, які вважають себе здоровими та не мають професійного контакту з пиловими агентами, синдром гіперреактивності бронхів (СГБ) діагностується у 6,02 %. В індивідуумів, які мають професійний контакт з пиловими агентами, СГБ діагностується у 12,8 %. З'ясовано, що найбільш небезпечним віком виникнення СГБ для чоловіків є 30 - 40 років, а для жінок - 20 - 30 років. Доведено, що перенесені раніше часті інфекційні захворювання органів дихання є провідним чинником формування СГБ не залежно від наявності контакту з пилом. Обтяжений алергологічний анамнез і встановлені алергічні захворювання - друга за частотою причина, що призводить до формування СГБ. Серед осіб, які працюють за умов контакту з текстильним пилом, даний анамнез має провідне значення у формуванні СГБ. В осіб із діагностованим СГБ обтяжена спадковість щодо захворювань органів дихання встановлена у 30 - 41,4 % обстежених. Виявлено, що серед осіб, які мали контакт з алмазним пилом, СГБ діагностовано у 11,3 %, а серед тих, які працювали з торф'яним пилом, - у 16,3 %, до того ж достовірно частіше СГБ діагностовано у віці 31 - 40 років. Серед обстежених, які контактували з текстильним пилом, СГБ встановлений у 18,4 % та достовірно частіше у віці 21 - 30 років. В обстежених із діагностованим СГБ виявлено різну чутливість до ацетилхоліну та гістаміну, найчастіше даний феномен притаманний особам, які контактують з різними видами пилу. Зазначено, що підвищена чутливість до ацетилхоліну значною мірою властива пацієнтам з обтяженою спадковістю щодо хронічного бронхіту, а чутливість до гістаміну пацієнтам зі спадково ю бронхіальною астмою. Внаслідок комплексного обстеження визначено контингент пацієнтів (5,48 %) з раніше недіагностованими хронічними обструктивними захворюваннями органів дихання, бронхолітичний тест виявив, що 63,8 % цих осіб мали зворотні обструктивні зміни, 36,2 % - незворотні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-3
Шифр НБУВ: РА315591 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Самура Б.Б. 
Показники рівня ендотеліну-1 і регіональної гемодинаміки при вторинній легеневій гіпертензії у хворих на хронічний обструктивний бронхіт: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Б.Б. Самура ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 2001. — 18 с. — укp.

Внаслідок проведеного комплексного дослідження доведено вплив ендотеліну-1 на стан гемодинаміки хворих на хронічний обструктивний бронхіт (ХОБ) із вторинною легеневою гіпертензією (ВЛГ). Встановлено зміни стану ємнісних і резистентних судин у зазначених хворих. Проаналізовано взаємозв'язок рівня ендотеліну-1 в плазмі крові з характером і вираженістю гемодинамічних змін, фармокінетичні особливості ніфедіпіну GITS. Охарактеризовано вплив ніфедіпіну GITS і ретардного пентоксифіліну на рівень ендотеліну-1 в плазмі крові хворих на ХОБ із ВЛГ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.09-37 + Р412.201.1-3
Шифр НБУВ: РА316350 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Шестакова К.Г. 
Епідеміологічне, клініко-патогенетичне обгрунтування організації етапного лікування та реабілітації хворих похилого та старечого віку на хронічний бронхіт: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / К.Г. Шестакова ; Івано-Франків. держ. мед. акад. — Івано-Франківськ, 2001. — 20 с. — укp.

Наведено результати порівняльного аналізу епідеміологічних, клініко-інструментальних показників у хворих похилого та старечого віку з ускладненим хронічним бронхітом і супровідними кардіо- та церебральними захворюваннями. Запропоновано індивідуальні схеми реабілітаційно-етапного лікування категорій хворих, які передбачають алгоритм диспансерного спостереження за хворими, схеми індивідуальної медикаментозної корекції базисного лікування хронічного бронхіту, спрямовані на одночасне профілактичне лікування супровідних захворювань органів системи кровообігу. Доведено ефективність ербісолу у комплексній терапії хворих з важким перебігом хронічного обструктивного бронхіту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-3
Шифр НБУВ: РА315870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Коваленко С.В. 
Патогенетичне обгрунтування диференційованого лікування хронічного обструктивного бронхіту у хворих різного віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / С.В. Коваленко ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Наведено результати порівняльного аналізу інтенсивності вільнорадикального окиснення ліпідів, активності протирадикальних захисних систем у співвідношенні з морфофункціональними особливостями еритроцитів, їх катехоламіндепонуючою функцією, ультрамікроскопічним станом епітеліоцитів бронхіального дерева та вентиляційною функцією зовнішнього дихання у хворих на хронічний обструктивний бронхіт різного віку. Виявлено особливості патогенезу та перебігу хронічного обструктивного бронхіту у 136 хворих різного віку. Дослідження катехоламіндепонуючої функції еритроцитів виявило її зниження різного ступеня у всіх вікових групах хворих одночасно з наростанням важкості перебігу захворювання та бронхіальної обструкції. Електронно-мікроскопічне вивчення епітеліоцитів бронхіального дерева показало наростання з віком та прогресуванням захворювання дистрофічно-деструктивних змін війчастих епітеліоцитів. Доведено, що застосування комплексної терапії з використанням поліензимного препарату "Вобе Мугос Е", етимізолу й аскорбінової кислоти сприяє поліпшенню перебігу захворювання, нормалізації морфофункціональних властивостей еритроцитів, їх катехоламіндепонуючої функції, а також інгібує неконтрольовану пероксидацію ліпідів та активує глутатіонову ланку протиоксидантного захисту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-3
Шифр НБУВ: РА315367 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Марусенко О.А. 
Клініко-патогенетична характеристика і лікування інфаркту міокарда у хворих на хронічний бронхіт: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / О.А. Марусенко ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2001. — 20 с. — укp.

Вивчено клініко-патогенетичні особливості інфаркту міокарда (ІМ) у хворих із супутнім хронічним бронхітом (ХБ), а також удосконалено терапевтичну тактику шляхом залучення у комплексну терапію сполученої патології комбінації антиоксидантів і антигіпоксантів. Встановлено гемодинамічний профіль у хворих на ІМ і на ІМ у сполученні з хронічним необструктивним бронхітом і хронічним обструктивним бронхітом. Вивчено взаємозв'язки між перерозподілом гемодинамічних типів, наявністю бронхообструктивного синдрому і ступенем виразності дихальної недостатності. Визначено характер і напрямок респіраторних порушень, змін у системах перекисного окиснення ліпідів, антиоксидантного захисту та мікроциркуляції. Розроблено оптимальні терапевтичні підходи з застосуванням у комплексному лікуванні - токоферолу ацетату і пірацетаму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.140.45-3 + Р412.201.1-3
Шифр НБУВ: РА313275 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Шипович О.К. 
Особливості респіраторно-гемодинамічних добових ритмів і хронотерапія хворих на хронічний бронхіт: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / О.К. Шипович ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 2002. — 20 с. — укp.

Вперше проведено комплексне добове дослідження функцій зовнішнього дихання та гемодинаміки хворих на хронічний бронхіт (ХБ) і встановлено чітку добову періодичність у діяльності дихальної та серцево-судинної систем у здорових осіб, яка характеризується максимумом функціональної активності о 12-й та 18-й годинах. Виявлено значні порушення циркадної організації зовнішнього дихання та гемодинаміки внаслідок даного захворювання, що проявляється змінами середньодобового рівня та амплітуди коливань на 25 - 30 % і зміщенням акрофаз досліджуваних параметрів на 24-у годину. Обгрунтовано біоритмологічний підхід у лікуванні та реабілітації хворих на ХБ. Завдяки використанню хронотерапії ХБ вдалося досягти гармонізації добових ритмів показників гемодинаміки та зовнішнього дихання, що призвело до нормалізації артеріального тиску та показників варіаційної пульсометрії без використання специфічних гіпотензивних препаратів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-3
Шифр НБУВ: РА317908 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Алдакімов Д.Г. 
Основні фактори патогенезу та нові підходи до лікування застійної недостатності кровообігу у хворих хронічним обструктивним бронхітом: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / Д.Г. Алдакімов ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Проведено порівняльне дослідження стану легеневої вентиляції та гемодинаміки в хворих на хронічний обструктивний бронхіт та ішемічну хворобу серця, а також хворих з застійною недостатністю кровообігу. Вивчено зміни, обумовлені впливом препаратів, призначених для покращання бронхіальної прохідності та зниження внутрішньогрудного тиску, та препарату, що стимулює інотропну функцію серця. Доведено, що початкові ознаки застійної недостатності кровообігу у великому колі в хворих на хронічний обструктивний бронхіт є наслідком позакардіальних факторів, а саме - підвищення внутрішньогрудного тиску та екстраторакального депонування крові. Визначено, що стимуляція інотропної функції міокарду за допомогою серцевих глікозидів у цих хворих не завжди є ефективною. Серцеві глікозиди рекомендовано за наявності вираженої дилатації правого шлуночка серця. Встановлено, що досягти ліквідації ознак застійної недостатності кровообігу можна завдяки комплексній терапії з застосуванням бронхолітичних засобів, муколітиків та лікувальної дихальної гімнастики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-37 + Р410.09-3
Шифр НБУВ: РА320254 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Бойко М.Г. 
Особливості розвитку запального процесу при різних формах хронічного бронхіту і методи диференційованого лікування (Клініко-експериментальне дослідження): Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.27 / М.Г. Бойко ; Ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України. — К., 2003. — 35 с.: рис. — укp.

Розроблено диференційовані методи комплексної терапії хворих на різні форми хронічного бронхіту з урахуванням особливостей розвитку запального процесу. Досліджено механізми, динаміку розвитку запального процесу та роль його окремих ланок патогенезу в легеневій тканині і бронхах. Розглянуто особливості перебігу запального процесу у хворих на різні форми хронічного бронхіту, можливість його корекції біологічно активним поліпептидним препаратом "Вермілат" та у разі трансплантації фетальних тканин. Встановлено, що даний препарат позитивно впливає на регенерацію сполучної тканини та має імуномодулювальну та антиоксидантну дію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-3 +
Шифр НБУВ: РА327128

Рубрики:

      
19.

Кулинич О.В. 
Функціональний стан судинного ендотелію, нейтрофільних гранулоцитів, моноцитів у хворих на хронічний обструктивний бронхіт: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / О.В. Кулинич ; Зап. держ. мед. ун-т. — З., 2003. — 20 с.: табл. — укp.

Комплексно досліджено функціональний стан судинного ендотелію, нейтрофільних гранулоцитів (НГ), моноцитів (Мц) у хворих на хронічний обструктивний бронхіт (ХОБ) I - III стадії до лікування в зіставленні з одержаними даними досліджених параметрів після проведеного лікування у цих же хворих з оцінкою інтегральних порушень умов функціонування ендотелію судин шляхом визначення рівня активності фактору Віллебранда та рівня концентрації ендотелію-1 у плазмі крові та за допомогою визначення стану поглинальної, травної функції НГ, Мц і особливостей стану киснезалежної та кисненезалежної бактерицидної цитотоксичності цих імунокомпетентних клітин. Досліджено основні фактори, що визначають формування ендотеліальної дисфункції та особливості функціональних можливостей НГ і Мц у зазначених категорій осіб, запропоновано спосіб корекції порушень функціонального стану судинного ендотелію у разі ХОБ за допомогою застосування ретардної форми пентоксифіліну, проведено його клінічну апробацію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-3
Шифр НБУВ: РА326518

Рубрики:

      
20.

Тягла В.М. 
Клініко-імунологічні аспекти перебігу хронічного пилового бронхіту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / В.М. Тягла ; Запоріз. держ. мед. ун-т. — Запоріжжя, 2003. — 20 с. — укp.

Оцінено функціональний стан клітинної та гуморальної ланок неспецифічного імунітету, визначено інтенсивність оксидативних і антиоксидантних процесів у респіраторному тракті та крові хворих на хронічний пиловий бронхіт (ХПБ). Показано низьку фагоцитарну активність нейтрофілів і моноцитів крові на наявність здатності до фагоцитозу у еозинофілів. Відзначено посилення оксидативних процесів, виражене в посиленні метаболізму оксиду азоту в респіраторному тракті, посиленні активності НСТ-тесту нейтрофілів і перекис-індукованої хемілюмінесценції, та зниження антиоксидантної активності плазми крові. Проведено оцінку показників якості життя хворих на ХПБ. Доведено клінічну ефективність застосування препарату "Теком" у складі базисної терапії зазначених хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.201.1-3 +
Шифр НБУВ: РА327172

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського