Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (28)Реферативна база даних (8270)Книжкові видання та компакт-диски (2797)Журнали та продовжувані видання (810)
Пошуковий запит: (<.>U=Р415$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 434
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Прокопчук А.І. 
Клініко-лабораторні та імунологічні особливості перебігу і корекції синдрому діабетичної стопи на етапі його хірургічного лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / А.І. Прокопчук ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 1998. — 17 с. — укp.

В результаті дослідження встановлено, що синдром діабетичної стопи виникає на фоні субкомпенсованого чи декомпенсованого цукрового діабету і супроводжується вираженою ендогенною інтоксикацією, активацією перекисного окислення ліпідів, пригніченням антиоксидантної системи захисту. Сприяють виникненню синдрому діабетичної стопи зміни зі сторони імунного статусу: різке пригнічення клітинної ланки імунітету, порушення співвідношення між субпопуляціями Т-лімфоцитів та зменшення кількості імунорегуляторних Т-клітин, а також зниження титру комплементу, збільшення кількості Ig М і циркулюючих імунних комплексів. Все це значно зменшує опірність тканин до мікроорганізмів і сприяє прогресуванню гнійно-некротичного процесу на стопі. Простежено позитивну дію ентеросорбента Силлард П на вказані показники. Патогенетично обгрунтоване застосування та доведена клінічна ефективність ентеросорбента Силлард П в комплексі лікування хворих на синдром діабетичної стопи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-3

Рубрики:

      
2.

Кривич Н.В. 
Хроноритми функцій щитовидної залози, екскреторної функції нирок у хворих на дифузний токсичний зоб та гіпотиреоз: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / Н.В. Кривич ; Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України. — К., 1998. — 18 с. — укp.

Проведено дослідження хроноритмів функції щитовидної залози, екскреторної функції нирок у хворих на дифузний токсичний зоб та гіпотиреоз. Виявлені особливості циркадіанних ритмів функції щитовидної залози при тиреотоксикозі та гіпотиреозі. Вивчений стан екскреторної функції нирок у хворих з тиреотоксикозом і гіпотиреозом. Досліджена структурна організація хроноритмів екскреторної функції нирок у пацієнтів з порушенням функції щитовидної залози. Встановлений вплив хроноритмів функції щитовидної залози на хроноритми екскреторної функції нирок при порушенні функції щитовидної залози. Розроблені принципи хронодіагностики дослідження вмісту тиреоїдних гормонів в крові у хворих з тиреотоксикозом і гіпотиреозом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.21-434

Рубрики:

      
3.

Міщук Н.Є. 
Систолічна та діастолічна функція серця у хворих на цукровий діабет I типу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / Н.Є. Міщук ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1998. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням ранньої діагностики специфічного ураження серцевого м'язу у хворих на цукровий діабет (ЦД) І типу на підставі оцінки систолічної та діастолічної функції лівого шлуночка (ЛШ) із застосуванням комплексу неінвазивних методів дослідження в умовах спокою та ізометричного навантаження. Запропоновані кількісні діагностичні критерії діабетичного ураження міокарду за даними як традиційних (полі- і апекскардіографія), так і нових, технічно складніших (імпульсна доплерехокардіографія) неінвазивних методів дослідження. Розроблено скрінінг-тест для виявлення діастолічної дисфункції ЛШ під час ізометричного навантаження методом імпульсної доплерехокардіографії. Визначені параметри функції ЛШ, які корелюють з показниками фізичної працездатності хворих на ЦД і тому особливо перспективні для контролю за станом пацієнтів та ефективністю лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-3

Рубрики:

      
4.

Керімов М.І. 
Клініко-імунологічні особливості запальної реакції ока при екстракапсулярній екстракції катаракти з імплантацією інтраокулярних лінз у хворих на цукровий діабет: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.18 / М.І. Керімов ; Ін-т очних хвороб і тканин. терапії ім. В.П.Філатова. — О., 1999. — 17 с. — укp.

Міститься клінічний аналіз результатів екстракапсулярної екстракції катаракти (ЕЕК) з імплантацією задньокамерних інтраокулярних лінз (ІОЛ) у 215 хворих на катаракту, з яких 11 хворих на цукровий діабет (ЦД) I типу і 128 хворих на ЦД II типу. Встановлено, що наявність протеїнурії, важкий ступінь ЦД, гіперглікемія вище за 10,0 ммоль/л, підвищення імунорегуляторного індексу понад 8,0 є суттєвими факторами ризику сильної запальної реакції ока після ЕЕК з імплантацією ІОЛ у хворих на ЦД II типу. Найбільш сприятливий перебіг післяопераційного періоду і кращі функціональні результати ЕЕК з імплантацією ІОЛ спостерігаються у хворих на ЦД II типу без вищезазначених факторів ризику. Рекомендується враховувати дані передопераційних клінічних і імунологічних обстежень для визначення тактики лікування катаракти у хворих на ЦД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-3 + Р673.704-37

Рубрики:

      
5.

Олійникова С.П. 
Вплив інтенсивної замісної терапії L-тироксином сумісно з антагоністом кальцію (кордафеном) на функціональний стан серцево-судинної системи при гіпотиреозі: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / С.П. Олійникова ; Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України. — К., 1999. — 16 с. — укp.

На основі клініко-інструментальних досліджень вивчено функціональний стан серцево-судинної системи у хворих на гіпотиреоз на початку інтенсивної замісної терапії L-тироксином, яка передбачала ліквідацію дефіциту тиреоїдних гормонів в організмі протягом 3-7 днів. Встановлені особливості функціонального стану серцево-судинної системи в залежності від ступеню тиреоїдної недостатності і характеру ураження щитовидної залози. Виявлені виразні порушення центральної і внутрішньосерцевої гемодинаміки, фазової структури систоли лівого шлуночка серця при тяжкій формі тиреоїдної недостатності, спонтанному гіпотиреозі і післяопераційному гіпотиреозі після дифузного токсичного зоба. Виявлено позитивний вплив антагоніста кальцію (кордафена) на початку інтенсивної замісної терапії L-тироксином на клінічну симптоматику тиреоїдної недостатності, показники жирового обміну, гемодинаміку, скорочувальну функцію міокарда.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.21-52

Рубрики:

      
6.

Тонкоглас О.А. 
Клініко-морфологічні зіставлення в діагностиці і хірургічному лікуванні захворювань щитовидної залози: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / О.А. Тонкоглас ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

На основі клініко-морфологічних зіставлень обгрунтовано вибір стандартного комплексу діагностичного обстеження при хірургічному захворюванні щитовидної залози (ЩЗ). Стандартний комплекс обстеження базується на оригінальному способі візуалізації ЩЗ. Проекціювання ЩЗ в системі топографічних координат в тому числі і на передню поверхню шиї в реальному масштабі дозволяє наочно планувати оперативне втручання. Указано на доцільність використання стандартної карти динамічного спостереження при хірургічних захворюваннях ЩЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.12-3 + Р457.261.2

Рубрики:

      
7.

Сомова О.В. 
Взаємозв'язок тироїдного стану організму та процесів перекисного окислення ліпідів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / О.В. Сомова ; Харківський держ. ун-т. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У60*725.13*723.4*112.6,022 + Е60*725.381.1*06,22 + Р415.12-29

Рубрики:

      
8.

Черенько С.М. 
Діагностика, тенденції патоморфозу і захворюваності, прогноз розвитку та хірургічне лікування вогнищевої патології щитовидної залози: Автореф. дис... д- ра мед. наук: 14.01.03 / С.М. Черенько ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 35 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемі діагностики і раціонального хірургічного лікування вогнищевої патології щитовидної залози (ВПЩЗ) - вузлового зобу, пухлин, кіст, тиреоїдитів. Для розробки зазначених питань було проаналізовано динаміку відповідних епідеміологічних показників в Україні та м.Києві, визначено тенденції патоморфозу та досліджені маловідомі аспекти патогенезу ВПЩЗ. Створено схему діагностично-лікувального алгоритму, акцент в якій ставиться на вчасному клініко-фізикальному обстеженні, тонкоголковій аспіраційній біопсії та динамічному ультразвуковому дослідженні. Запропоновано індивідуалізований підхід до визначення лікувальної тактики при ВПЩЗ, який грунтується на зваженні визначених критеріїв прогнозу ефективності супресивної терапії, несприятливого перебігу, малігнізації. Розроблена технологія лікування ВПЩЗ, що включає консервативну терапію, нові малоінвазивні хірургічні методи та удосконалену методику хірургічної операції, дозволяє зменшити ризик операційних ускладнень, досягти лікувального ефекту простішим і безпечнішим шляхом, усунути необхідність хірургічного втручання у 40% хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.12-3

Рубрики:

      
9.

Дубенко В.В. 
Профілактика та лікування ранової інфекції при цукровому діабеті з використанням "Діоксизолю": Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В.В. Дубенко ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

На підставі експериментального та клінічного досліджень розроблена методика, яка дозволяє поліпшити результати хірургічного лікування гнійно-некротичних захворювань м'яких тканин у хворих на цукровий діабет І і ІІ типів з наявними ознаками діабетичних ангіопатій. Доведена ефективність поєднання активного дренування зашитої мікробно-забрудненої рани з введенням в її порожнину пінного аерозолю з діоксидином "Діоксизоль". Використання препарата є перспективним при дренуванні глибоких ранових порожнин і каналів із складною конфігурацією. Місцеве лікування гнійної рани із застосуванням "Діоксизолю" в умовах обов'язкової антидіабетичної терапії та комплексної корекції виявлених порушень у системі гомеостазу сприяє неускладненому перебігу ранового процесу, попередженню розвитку ранової мікрофлори, зниженню рівня та тривалості інтоксикації. Це дозволяє суттєво поліпшити результати лікування гнійної інфекції у хворих на цукровий діабет.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-52

Рубрики:

      
10.

Таджієва О.Ч. 
Рання діагностика діабетичних нефропатій у хворих на інсулінзалежний цукровий діабет: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / О.Ч. Таджієва ; Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Проведено дослідження змін фільтраційно-екскреторної функції нирок, ниркової гемодинаміки, які проявляються як різнонаправлені зміни хвилинного об'єму клубочкової фільтрації, часу максимального накопичення, часу напіввиведення радіофармпрепарату, зменшення швидкості ниркового кровоплину і відносної ємності нирок у хворих з доклінічними стадіями діабетичної нефропатії. На тлі медикаментозних проб з інгібітором ангіотензинперетворюючого ферменту - каптоприлом, нестероїдним протизапальним препаратом - індометацином, вивчено характер змін парціальних функцій і гемодинамічних показників нирок на ранніх стадіях розвитку діабетичної нефропатії у хворих на I тип цукрового діабету. Показано, що для більшості таких хворих з ознаками початкової нефропатії характерним є перекручення адекватної реакції на індометацин, що проявляється у подальшому зростанні швидкості клубочкової фільтрації, причому ці зрушення розвиваються на ранніх стадіях нефропатії. Встановлено, що зміни параметрів ниркової гемодинаміки у відповідь на введення каптоприлу залежать від стадії діабетичної нефропатії і можуть відображати реактивність гломерулярної гемодинаміки. Охарактеризовано стан гуморального імунітету, виявлено особливості продукції імуноглобулінів різних класів, антитіл до базальних мембран клубочків нирок у хворих з різноманітними, в тому числі доклінічними, стадіми діабетичної нефропатії. В результаті проведених досліджень поглиблено уявлення про патофізіологічні механізми формування різних стадій ураження нирок у хворих на ІЗЦД. Розроблено підходи до діагностики ранніх стадій діабетичної нефропатії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-3 + Р414-4

Рубрики:

      
11.

Афанасьєва Н.І. 
Патогенетичне обгрунтування застосування комплексу променевих методів дослідження в диспансерному нагляді учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС із тиреоїдною патологією: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.23 / Н.І. Афанасьєва ; Укр. НДІ онкології і радіології. — К., 1999. — 39 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.12-436.7
Шифр НБУВ: РА306410 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Костюк О.П. 
Зміни кальцієвого гомеостазу в нервових клітинах при розвитку діабетичних нейропатій: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.14 / О.П. Костюк ; Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН, Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України. — К., 1999. — 36 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-3

Рубрики:

      
13.

Миркін В.І. 
Ефективність дієтотерапії, індивідуальної та колективної психокорекції у хворих на аліментарно-конституційне ожиріння: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / В.І. Миркін ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена виченню впливу індивідуальної та колективної психокорекції та дієти на відновлення ваги і на зміну обмінних процесів та імунного статусу у хворих з різним ступенем ожиріння. Викладені результати обстеження 257 хворих на ожиріння з використанням методу лікування даної нозології, розробленої автором і підтвердженої патентами України та Росії. Вивчено вплив тривалого застосування психологічного впливу на колектив при підтримці певної ваги. Доведено тривалий 52 тижневий курс лікування, враховуючи повну нормалізацію показників ліпідного, пігментного та імунного стану для хворих з усіма ступенями ожиріння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.202.1-5

Рубрики:

      
14.

Шкала Л.В. 
Мінеральний та імунний дисбаланс при дигестивній патології в умовах екологічного пресингу і спосіб корекції: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.02 / Л.В. Шкала ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 1999. — 35 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню клінічних особливостей гастродоуденальної патології в умовах дії радіаційного фактору і важких металів у взаємозв'язку зі змінами мінерального балансу крові та імунного статусу, які поєднані між собою. Обгрунтовано використання комплексону металів у хворих із патологією органів травлення в умовах екологічного пресингу та у хворих під час локального опромінювання, доведено ефективність способу корекції в усуненні мінерального та імунного дисбалансу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р361.5 + Р415.2-3

Рубрики:

      
15.

Махневич Т.Р. 
Біохімічні механізми підвищеної чутливості тромбоцитів до дії тромбіну при інсулінзалежному цукровому діабеті: Автореф. дис...канд. біол. наук: 03.00.04 / Т.Р. Махневич ; НАН України. Ін-т біохімії ім. О.В.Палладіна. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Використано ряд сучасних методів біохімії та молекулярної клітинної біології з метою з'ясування причин підвищеної чутливості тромбоцитів до дії природного агоністу - тромбіну внаслідок інсулінзалежного цукрового діабету (ІЗЦД). Виявлено інтенсифікацію процесів фосфорилювання сигнальних білків, зміни у функціонуванні протеїнкінази c-Src, регуляторної субодиниці PI З'-кінази, після стимуляції тромбоцитів тромбіном внаслідок ІЗЦД у людей, що свідчить про активацію внутрішньоклітинних сигнальних шляхів, які регулюють адгезивні властивості та агрегацію кров'яних пластинок. Досліджено зростання інтенсивності процесів перекисного окислення ліпідів (ПОЛ) у тромбоцитах, ізольованих із крові щурів із експериментальним стрептозотоциновим діабетом та хворих на ІЗЦД, що відбувається на фоні зниження активності ферментів антиоксидантного захисту. Доведено, що введення нікотинаміду сприяло зниженню ступеня та швидкості тромбін-індукованої агрегації, інтенсивності процесів ПОЛ та нормалізації активності ферментів антиоксидантного захисту у тромбоцитах хворих на ІЗЦД та щурів із експериментальним стрептозотоциновим діабетом. Встановлено доцільність використання нікотинаміду в комплексній терапії з метою попередження розвитку судинних ускладнень у разі цукрового діабету.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-3
Шифр НБУВ: РА309595 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Симчич А.В. 
Вплив підсадки підшлункових залоз ембріонів курей на цукровий діабет: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / А.В. Симчич ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням хірургічного лікування тварин, хворих на гострий і хронічний алоксановий цукровий діабет методом підсадки підшлукових залоз ембріонів курей 15, 16, 17, 18, 19 і 20 діб інкубації та вивченню первинного ефекту лікування підсадкою хворим тваринам малих кількостей підшлункових залоз ембріонів курей 15, 16 і 17 діб інкубації. У випадку гострого та хронічного алоксанового цукрового діабету в білих інбредних щурів та безпородних собак забезпечується тривала та стійка компенсація захворювання. Застосування даного методу за клінічних умов було атравматичним, безболісним і не викликало загальних і місцевих змін чи ускладнень у хворого.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-29
Шифр НБУВ: РА310418 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Феськова 
Роль субклінічного гіпотиреозу у виникненні ендокринної безплідності у жінок: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / Ірина Анатоліївна Феськова ; Харківський держ. медичний ун-т. — Х., 2000. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.23-3 + Р712.54-37
Шифр НБУВ: РА308043

Рубрики:

      
18.

Феськова І.А. 
Роль субклінічного гіпотиреозу у виникненні ендокринної безплідності у жінок: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.01 / І.А. Феськова ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2000. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням діагностики і лікування ендокринної безплідності у жінок, поєднаної з субклінічними формами гіпотиреозу, для виявлення якого в сумнівних випадках доцільно проводити пробу з метоклопрамидом з визначенням рівня тиреотропного гормону і пролактину у сироватці крові до внутрішньовенного введення препарату, потім за 30, 90 і 120 хвилин після першої ін'єкції. Виявлено: субклінічний гіпотиреоз викликає порушення гіпоталамо-гіпофізарних взаємовідносин, а це призводить у більшості випадків до виникнення гіперпролактинемії, на фоні якої розвивається стійка ановуляція, що не піддається корекції навіть на фоні її індукції. Показано, що проведення стимуляції у жінок з ендокринною безплідністю, поєднаною з субклінічними формами гіпотиреозу, доцільно проводити після нормалізації лабораторних показників тиреотропного гормону і пролактину в сироватці крові шляхом призначення тиреоїдних та пролактинінгібуючих препаратів. Тривалість прийому і доза останніх безпосередньо зумовлені ступенем імунологічних порушень. Впровадження запропонованого підходу до стимуляції та овуляції у жінок з ендокринною безплідністю, поєднаною з субклінічними формами гіпотиреозу, дозволило підвищити ефективність запліднення з 16,7% до 46,7%.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.23-3 + Р712.54-37
Шифр НБУВ: РА308043 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Новицька А.В. 
Лікування хворих на цукровий діабет з імунними та гематологічними порушеннями гемопоетичними клітинами ембріональної печінки людини: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / А.В. Новицька ; Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено застосуванню трансплантацій ембріональних клітинних суспензій на основі гемопоетичних клітин ембріональної печінки людини (ГК ЕП) у лікуванні хворих на цукровий діабет. Доведено, що ГК ЕП сприяють відновленню показників імунного статусу у хворих з вперше виявленим інсулінозалежним цукровим діабетом (ІЗЦД), з діабетичною нефропатією III стадії, хронічною нирковою недостатністю I-II ступеня. Трансплантації ГК ЕП у хворих з вперше виявленим ІЗЦД у комплексному лікуванні призводять до стійкої компенсації захворювання, внаслідок якої поступово, протягом 2 - 3 місяців знижується добова доза інсуліну, що вводиться. ГК ЕП також сприяють відновленню еритропоезу або зменшенню ступеня важкості анемії у хворих з діабетичною нефропатією III стадії, хронічною нирковою недостатністю I - II ступеня, анемічним синдромом. Розглянуто позитивний вплив ГК ЕП на різні клінічні прояви цукрового діабету. Розроблено показання та протипоказання щодо проведення трансплантацій ГК ЕП у разі цукрового діабету.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-534
Шифр НБУВ: РА308446 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Руда М.М. 
Імуноактивні засоби в комплексному лікуванні хворих на дифузний токсичний зоб: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / М.М. Руда ; Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Наведено результати спостереження 178 хворих на дифузний токсичний зоб. Вивчено показники системи імунітету, біохімічні тести та симптоми клінічних проявів при загальноприйнятій терапії та із застосуванням імуноактивних засобів (глюкокортикоїдів, тималіну, їх поєднання, а також низькоінтенсивного лазерного випромінення). На підставі отриманих даних встановлено, що комплексне лікування хворих із використанням імуноактивних засобів і лазеровипромінювання є більш ефективним у порівнянні з загальноприйнятою терапією. Обгрунтовано доцільність даного методу лікування хворих на дифузний токсичний зоб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.120.21-52
Шифр НБУВ: РА308357 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського