Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (58)Книжкові видання та компакт-диски (15)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Р415.18$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

      
1.

Бречка Н.М. 
Вплив стимуляторів анаболічних процесів у неонатальному періоді на сомато-статевий розвиток самців щурів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.01.14 / Н.М. Бречка ; АМН України. Ін-т пробл. ендокрин. патології ім. В.Я.Данилевського. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Наведено теоретичне узагальнення та нове розв'язання наукового завдання з проблеми перинатальної детермінації програми статевого розвитку чоловічого організму. З метою вивчення факторів деструкції цієї програми, знання якої необхідно для розробки науково обгрунтованих підходів щодо профілактики та патогенетичної терапії репродуктопатій, спричинених порушеннями пубертату, уперше проведено вивчення впливу стимуляторів анаболічних процесів у пубертату, вивчено вплив стимуляторів анаболічних процесів у неонатальному періоді за допомогою введення лікарських засобів (ретаболілу, метилурацилу та рибоксину), які мають різні анаболічні властивості. Вивчено віддалені наслідки цього впливу на параметри статевого дозрівання самців щурів. Установлено, що неонатальна модуляція анаболічних процесів трансформує програму статевого розвитку у дорослих самців щурів і характер цієї трансформації залежить від особливостей гальмування, активацією та дисоціацією пубертатної динаміки розвитку та функції тестикуло-простато-везикулярного комплексу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.18-29 +
Шифр НБУВ: РА341996

Рубрики:

      
2.

Кустов Д.Ю. 
Зміни поведінки і деяких констант гомеостазу у щурів на різних стадіях естрального циклу, при гонадній недостатності та її корекції: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / Д.Ю. Кустов ; Донец. нац. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено зміни лейкоцитарної формули, водно-сольового обміну та грумінгу у білих щурів на різних стадіях естрального циклу, за гонадної недостатності, після гормональних і трансплантаційних варіантів її корекції. Встановлено, що зміна рівня статевих гормонів у крові на різних стадіях естрального циклу призводить до коливань значень досліджуваних показників. Виявлено, що оваріальна недостатність супроводжується порушенням процесу продукування статевих стероїдів, зникненням естрального циклу, зниженням загальної кількості циркулюючих у крові лейкоцитів (в основному - за рахунок лімфоцитів за умови збільшення кількості еозинофлів і моноцитів), а також зниженням добового споживання води за збільшеного споживання сольового розчину, підвищенням діурезу й екскреції іонів хлору з сечею та зниженням грумінгової активності. Доведено, що екзогенне введення естрадіолу відновлює початковий рівень більшості параметрів гомеостазу, проте його ефект є нетривалим. Виявлено, що трансплантаційні варіанти кореції значною мірою сприяють відновленню фізіологічної норми лейкоцитарної формули, водно-сольового обміну та грумінгу. З'ясовано, що використання для трансплантації алогенної культури оваріальних тканини більш ефективне, ніж застосування ксеногенної культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.18-29 + Р712.5-29 +
Шифр НБУВ: РА367320

Рубрики:

      
3.

Салех Дж. М. Абу Жаяб 
Корекція андрогенної функції у експериментальних тварин шляхом трансплантації нативних і кріоконсервованих органних культур сім'яників: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / Салех Дж. М. Абу Жаяб ; Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України. — К., 2004. — 22 с. — укp.

Проведено порівняльний аналіз стану кріоконсервованих і нативних органотипових культур з сім'яників щурів і новонароджених поросят in vitro та in vivo за ало- та ксенотрансплантації орхіектомованим тваринам або тваринам з експериментальним гіпогонадизмом, спричиненим введенням хлориду кадмію. Зазначено, що кріоконсервований матеріал під час його трансплантації експериментальним тваринам сприяє достовірному підвищенню рівня тестостерону у плазмі крові. Встановлено функціональну активність кріоконсервованого матеріалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.18-5 + Р252.221 +
Шифр НБУВ: РА331398

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського